Навігація
Головна
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Путівник по сайту
--------------------
ДП «Полтавастандартметрологія»
Кременчуцька філія
Послуги з метрології
Послуги з стандартизації
Послуги з сертифікації
Оцінка відповідності
Послуги по випробуванню продукції
Послуги з сертифікації СУ
Організація семінарів та конкурсів
Наукова діяльність
Щодо світлодіодної (LED) продукції
Публічні закупівлі
Вакансії
--------------------
Довідник з технічого регулювання
Новини країн-членів СОТ
Споживачеві Полтавщини
Конкурси
Електронна громадська приймальня
Нормативно-правова база
Інформаційні ресурси
Взаємодія
Опитування
Доступ до публічної інформації
Методичні рекомендації НАЗК
Фотогалерея
Українська мова

 
Головна
Новорічні новини PDF Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Zhanna   
09.01.2009
Новий рік – це свято дитинства, казки, дива, ялинки, червоної від вогнів за зірки-верхівки, подарунків, цукерок і мандарин (для дорослих – шампанського і традиційного салату «Олів’є»), а ще свічок, бенгальських вогнів та феєрверків…. Який же Новий рік без феєрверків?! Свято не буде повноцінним без цих обов’язкових атрибутів. Та воно, в першу чергу, має бути безпечним!

З метою створення умов для безпечного відпочинку дітей та юнацтва під час зимових канікул, новорічних та різдвяних свят по всій Україні було проведено перевірки товарів новорічного асортименту. Найперше зверталася увага на товари, які можуть завдати шкоди життю і здоров'ю громадян, особливо дітей: ялинкові прикраси, піротехнічні побутові вироби та сувеніри.
Як повідомляє прес-служба Держспоживстандарту України, три чверті перевірених ялинкових прикрас було забраковано і знято з реалізації. Більше ніж половина товарів новорічного асортименту, які пропонуються споживачам – це товари іноземного виробництва (з країн далекосхідного регіону), що не мають необхідної інформації про товар, відповідного маркування. Під час перевірок було встановлено, що кожна третя ялинкова прикраса, яка була знята з реалізації, не мала документів щодо підтвердження якості та безпеки. А кожна друга не мала необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про товар.
Зазначені порушення вимог законодавства було встановлено, практично, у кожній області України. Також у кожній області України встановлено факти реалізації світлових гірлянд без документів, що засвідчують їхню якість та безпеку.
Під час перевірок територіальними органами у справах захисту прав споживачів торговельної мережі було перевірено 42,6 тис. одиниць піротехнічних побутових виробів. З них було забраковано та знято з реалізації 19,1 тис. одиниць (44,8 %).
Більше ніж половина піротехнічних виробів, що реалізувалась на споживчому ринку, не мала документів щодо підтвердження якості й безпеки. А майже кожен другий піротехнічний виріб не мав необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про товар.
Особливе занепокоєння викликає реалізація на споживчому ринку виробів піротехнічних побутових невідомого виробника. Як правило, такі вироби не мають належного маркування, відсутня інструкція із застосування. Також перевірки встановили непоодинокі факти реалізації піротехнічних виробів із простроченим строком придатності.
За результатами перевірок товарів новорічного асортименту, проведених територіальними органами у справах захисту прав споживачів Держспоживстандарту, 18 матеріалів надіслано для відповідного реагування органам державного контролю та нагляду, органам місцевого самоврядування, в т.ч. 2 матеріали – до правоохоронних органів.
За виявлені порушення 280 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, до яких застосовано адміністративні стягнення на загальну суму близько 45,4 тис. грн. Також до суб’єктів господарювання було застосовано адміністративно-господарські санкції на загальну суму близько 124,9 тис. грн.

За матеріалами прес-служби
Держспоживстандарту України


 
< Попередня   Наступна >
 
Статистика
Останні новини
Анонси
Терміни
 
Технічне регулювання - правове регулювання відносин у сфері встановлення, застосування та виконання обов'язкових вимог до продукції або пов'язаних з нею процесів, систем і послуг, персоналу та органів, а також перевірка їх дотримання шляхом оцінки відповідності та/або ринкового нагляду.
 
Стандартизація – діяльність, по встановленню правил і характеристик з метою їх добровільного багаторазового використання, спрямована на досягнення впорядкованості в сферах виробництва і обігу продукції і підвищенні конкурентоспроможності продукції, робіт та послуг. Ця діяльність проявляється в розробці, опублікуванні та застосуванні стандартів.
 
Сертифікація – процедура, за допомогою якої визнаний в установленому порядку орган документально засвідчує відповідність продукції, послуг чи систем управління встановленим законодавством вимогам.
 
Оцінка відповідності – доказування, що встановлені вимоги до продукції, процесу, системи, особи або органу виконано шляхом випробування, здійснення контролю або сертифікації.
 
Метрологія – це наука про вимірювання, методи і засоби забезпечення їх єдності і способи досягнення необхідної точності.
© 2020 ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПОЛТАВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ»
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.