Навігація
Головна
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Путівник по сайту
--------------------
ДП «Полтавастандартметрологія»
Кременчуцька філія
Послуги з метрології
Послуги з стандартизації
Послуги з сертифікації
Оцінка відповідності
Послуги по випробуванню продукції
Послуги з сертифікації СУ
Організація семінарів та конкурсів
Наукова діяльність
Щодо світлодіодної (LED) продукції
Публічні закупівлі
Вакансії
--------------------
Довідник з технічого регулювання
Новини країн-членів СОТ
Споживачеві Полтавщини
Конкурси
Електронна громадська приймальня
Нормативно-правова база
Інформаційні ресурси
Взаємодія
Опитування
Доступ до публічної інформації
Методичні рекомендації НАЗК
Фотогалерея
Українська мова

 
Головна arrow ДП «Полтавастандартметрологія» arrow ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПОЛТАВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ»
ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПОЛТАВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ» PDF Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Administrator   
01.01.2016

Державне підприємство «Полтавський регіональний науково-технічний центр стандартизації, метрології та сертифікації» підпорядковується Департаменту технічного регулювання Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Воно започаткувало свою історію понад 90 років тому. Саме тоді, у далекому 1924-му, в Полтаві було створено відділення Харківського відділу мір та вагів, яке повинно було дбати про підтримання єдності мір на території міста та прилеглих до нього районів.
Нині ДП «Полтавастандартметрологія» – це потужне підприємство, оснащене сучасним обладнанням. Воно має філію в м. Кременчук та сектори в Лубнах і Лохвиці. У центрі працюють висококваліфіковані аудитори та кандидати в аудитори.

На підприємство покладено цілий ряд завдань, які загалом можна розділити на чотири напрямки:
• стандартизація – участь у розробці національних стандартів, гармонізованих з міжнародними та надання підприємствам послуг пов’язаних з актуалізацією їх нормативної бази;
• оцінка відповідності – підтвердження відповідності продукції (товарів, робіт, послуг) вимогам нормативних документів;
• метрологія – контроль за дотриманням точності вимірювань;
• захист прав споживачів – випробування продукції на замовлення фізичних та юридичних осіб.

Девіз нашого підприємства: «Точність, якість і стандарти – кращого життя гаранти!»

Стандартизація
Без стандартів нині неможливо уявити жодну сферу нашого життя. При цьому, один з головних аспектів державної політики – пріоритетне впровадження стандартів, гармонізованих з міжнародними, що сприяє підвищенню конкурентноспроможності вітчизняної продукції та більш швидкому виведенню її на міжнародний ринок.
Тож, наше підприємство плідно працює в технічних комітетах стандартизації.
ДП «Полтавастандартметрологія» є колективним членом та веде секретаріат ТК 137 «Лампи і відповідне обладнання», що був створений у 2000 році. До його складу входять 20 організацій України та представництва транснаціональних компаній «PHILIPS» та «GENERAL ELECTRIC». Відповідно до Програми робіт по впровадженню європейських та міжнародних стандартів ТК 137 розроблено чимало гармонізованих стандартів на світлотехнічну продукцію, а у 2007 році наші фахівці розробили Технічний регламент щодо енергетичного маркування ламп побутового призначення (на основі Директиви 98/11/ЕС від 27.01.1998).
У рамках ТК 93 «Системи управління якістю, довкіллям та безпечністю харчових продуктів» нами розроблено перший з п’яти національний стандарт, гармонізований з міжнародним, щодо методів визначення ГМО в харчових продуктах (метод базується на аналізі білків).
У рамках колективного членства в ТК 83 «Вагони» розглянуто остаточні редакції 4-х стандартів.
Протягом останніх років наша організація приділяє особливу увагу співпраці з виробниками щодо підтримання в актуальному стані фондів стандартів, згідно з якими підприємства виробляють продукцію. Крім цього, ми щомісяця надаємо їм інформацію про затвердження нових національних стандартів в галузі, а також впровадження в Україні національних стандартів, гармонізованих з європейськими, забезпечуємо офіційними копіями чинних нормативних документів.
Для того, щоб завжди «бути на висоті» ми постійно поповнюємо свій власний фонд нормативних документів. На разі у фонді налічується близько 24 з половиною тисяч нормативних документів. Це дозволяє нам задовольняти потреби підприємств, які працюють у будь-якій галузі народного господарства. Тільки з питань виготовлення офіційних копій НД до нас щороку звертаються сотні підприємств різних форм власності.

Оцінка відповідності
Оцінка відповідності – це процедура підтвердження відповідності продукції вимогам нормативних документів, вона покликана бути бар’єром на шляху неякісної продукції до споживача.

Орган оцінки відповідності ДП «Полтавастандартметрологія» успішно пройшов акредитацію у національному агентстві з акредитації України (НААУ) відповідно до вимог міжнародного стандарту ISO/IEC 17065:2012.

Підприємство підтвердило свою компетентність у сфері оцінки відповідності машин та устаткування, іграшок, мийних засобів, засобів індивідуального захисту, низьковольтного електричного обладнання, електромагнітної сумісності обладнання, ламп побутового використання, будівельних виробів, будівель, споруд, транспортних засобів, їх складових частин та приладдя, виробів медичних, продукції легкої та іншої переробної промисловості, продуктів харчових і продукції сільського, лісового та рибного господарства, послуг, виробів тютюнових, нафти та продуктів нафтоперероблення.

Також орган з сертифікації ДП «Полтавастандартметрологія» уповноважений на проведення сертифікації систем управління на відповідність міжнародним стандартам.
На базі підприємства діє методично-консультаційний пункт, де можна отримати будь-яку необхідну інформацію щодо цього.
Фахівці ДП «Полтавастандартметрологія» співпрацюють з підприємствами не лише Полтавщини, а й з виробниками багатьох інших областей. Ми сертифікуємо і продукцію з  Грузії, Угорщини, Литви, Польщі, Китаю, Швеції, Німеччини, США, Росії та багатьох інших країн світу.

Метрологія
Метрологічна служба ДП «Полтавастандартметрологія» акредитована на технічну компетентність, незалежність, достовірність результатів вимірювань при виконанні метрологічних робіт. З нашими повноваженнями та відповідними свідоцтвами і атестатами можна ознайомитися натиснувши на посилання (ЗАВАНТАЖИТИ) .

Всі метрологічні підрозділи оснащені відповідними вихідними та робочими еталонами, мають сучасне обладнання, спеціалізований автотранспорт, відповідну нормативну документацію та кваліфікованих спеціалістів для проведення повірки засобів вимірювальної техніки по десяти видах вимірювань з дванадцяти зареєстрованих в Україні.
До речі, наші фахівці не лише повіряють засоби вимірювальної техніки, але і надають кваліфіковані консультації щодо їх застосування. Ми допомагаємо організувати діяльність вимірювальних лабораторій з подальшою їх атестацією.
Акредитація по вищезгаданих видах вимірювань дає змогу фахівцям ДП «Полтавастандартметрологія» виконувати роботи по повірці побутових і промислових лічильників газу та води, комплексів по комерційному обліку блакитного палива.
Фахівці нашого підприємства освоїли методи повірки медичного обладнання, яке знаходиться у сфері державного метрологічного нагляду і підлягає обов’язковій повірці не рідше одного разу на рік. Як відомо, неповірене медичне обладнання ставить під загрозу точність поставленого діагнозу, від достовірності якого не рідко залежить людське життя.

 


Випробувальна база
На базі ДП «Полтавастандартметрологія» діє Науково-дослідний випробувальний центр харчової продукції та Науково-дослідний центр випробування електричних ламп та технологічного обладнання.
Науково-дослідний випробувальний центр харчової продукції акредитований Національним агентством з акредитації України (НААУ) відповідно до вимог міжнародного стандарту ISO 17025 на право досліджувати будь-які харчові продукти та продукти дитячого харчування, питну та мінеральну воду, алкогольні та безалкогольні напої, сільськогосподарську сировину, тютюнові вироби, лікарські рослини, корми та комбікорми для тварин, керамічні вироби, парфуми та косметику, будівельні матеріали.
Усю вищезазначену продукцію маємо змогу проконтролювати не лише за мікробіологічними, фізико-хімічними та радіаційними показниками, а й визначити у ній наявність мікотоксинів, пестицидів, важких металів, рослинних жирів у вершковому маслі та згущеному молоці, токсичних мікродомішок в горілках та спиртах, гормональних препаратів у м’ясі, нітрозамінів та гістамінів у продукції тваринного походження, соматичних клітин у молоці, антибіотиків у харчових продуктах, вміст вологи в лікарській рослинній сировині, добавок синтетичного походження у харчових продуктах тощо.
Велику увагу наше підприємство приділяє впровадженню в практику лабораторій сучасних інструментальних методів тестування харчових продуктів, зокрема, газової та рідинної хроматографії, спектру фотометрії, вольтамперометрії тощо.
 Науково-дослідний центр випробування електричних ламп та технологічного обладнання акредитований згідно вимог ДСТУ ISO/IEС 17025. Він займається випробуванням на відповідність національним та міжнародним стандартам електричних ламп, світильників, стартерів, трансформаторів, системних блоків, обладнання для харчової та м’ясної промисловості.
Пріоритетними напрямками діяльності центру є:
• проведення випробувань світлотехнічної продукції, зокрема, проведення вимірювань світлового потоку, сили світла, визначення спектральних характеристик джерел світла (у тому числі і світлодіодних модулів). Компетентність ЦВЕЛ підтверджено атестатом акредитації НААУ №2Н288. Всі приміщення випробувального центру відповідають сучасним вимогам, зокрема, зазначеним в Європейських рекомендаціях;
• проведення робіт в галузі метрології.

Центр отримав дозвіл НААУ на використання в протоколах випробувань знаку Міжнародної асоціації з акредитації лабораторій ILAC MRA.
До того ж, ДП «Полтавастандартметрологія» є організаційно-методичним центром з сертифікації джерел світла, веде галузевий фонд головної організації із стандартизації світлотехнічної продукції Мінпромполітики України – ГОС 36.
Також наш ЦВЕЛ призначено координатором міжлабораторних порівнянь результатів вимірювань світлових, колірних параметрів та променевого потоку електричних ламп.

Останє оновлення ( 14.08.2018 )
 
< Попередня   Наступна >
© 2018 ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПОЛТАВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ»
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.