Навігація
Головна
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Путівник по сайту
--------------------
ДП «Полтавастандартметрологія»
Кременчуцька філія
Послуги з метрології
Послуги з стандартизації
Послуги з сертифікації
Оцінка відповідності
Послуги по випробуванню продукції
Послуги з сертифікації СУ
Організація семінарів та конкурсів
Наукова діяльність
Щодо світлодіодної (LED) продукції
Публічні закупівлі
Вакансії
--------------------
Довідник з технічого регулювання
Новини країн-членів СОТ
Споживачеві Полтавщини
Конкурси
Електронна громадська приймальня
Нормативно-правова база
Інформаційні ресурси
Взаємодія
Опитування
Доступ до публічної інформації
Методичні рекомендації НАЗК
Фотогалерея
Українська мова

 
Головна
Роз'яснення щодо міжповірочних інтервалів для засобів вимірювальної техніки PDF Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Zhanna   
25.01.2017

    Останнім часом до ДП «Полтавастандартметрологія» надходять численні звернення суб’єктів господарювання щодо надання роз’яснень стосовно міжповірочних інтервалів законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки (далі-ЗВТ), встановлених наказом Мінекономрозвитку від 13.10.2016р. №1747 «Про затвердження міжповірочних інтервалів законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, за категоріями», який зареєстрований в Мін’юсті 01.11.2016 року за № 1417/29547 (далі -Наказ).

    Щоб ознайомитися з роз'ясненнями з цього приводу, натисніть "Детальніше"

        Інформуємо, що відповідно до частини другої статті 17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» перелік категорій законодавчо регульованих ЗВТ, що підлягають періодичній повірці, встановлений постановою Кабінету Міністрів України № 374 від 04.06.2015р. (далі - Перелік).

    Міжповірочні інтервали законодавчо регульованих ЗВТ за категоріями встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері метрології та метрологічної діяльності – Мінекономрозвитку.

    Порядок встановлення міжповірочних інтервалів законодавчо регульованих ЗВТ визначається Кабінетом Міністрів України. Порядок встановлення міжповірочних інтервалів для законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки за категоріями затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2015р. №1195 (далі – Порядок МПІ).

   Відповідно до Порядку МПІ міжповірочний інтервал для законодавчо регульованого ЗВТ – проміжок часу або напрацювання між двома послідовними повірками законодавчо регульованого ЗВТ, протягом якого метрологічні характеристики такого засобу повинні відповідати встановленим вимогам.

    Для всіх законодавчо регульованих ЗВТ, що застосовуються в Україні, категорії яких включені до Переліку, Наказом встановлені міжповірочні інтервали незалежно від назви, типу, модифікації, виробника цих ЗВТ. Наказ набрав чинності 29.11.2016р.

   Тому, для всіх законодавчо регульованих ЗВТ, що знаходяться в експлуатації, повірка яких проводиться починаючи з 29.11.2016 року, та які мають чинні свідоцтва про повірку, наступну повірку слід проводити у строк, що не перевищує термін чинності цього свідоцтва. За позитивними результатами цієї повірки повинно бути видано свідоцтво, оформлене відповідно до Порядку проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, та оформлення її результатів, затвердженого наказом Мінекономрозвитку від 08.02.2016 року № 193, зареєстрованим в Мінюсті 24.02.2016 року за № 278/28408, дата чинності якого повинна бути визначена згідно з новим значенням міжповірочного інтервалу відповідно до Наказу.

   Тож інформуємо, що зміна затверджених Наказом міжповірочних інтервалів для законодавчо регульованих ЗВТ за категорією може здійснюватися лише відповідно до пункту 6 Порядку МПІ.

Останє оновлення ( 25.01.2017 )
 
< Попередня   Наступна >
 
Статистика
Останні новини
Анонси
Терміни
 
Технічне регулювання - правове регулювання відносин у сфері встановлення, застосування та виконання обов'язкових вимог до продукції або пов'язаних з нею процесів, систем і послуг, персоналу та органів, а також перевірка їх дотримання шляхом оцінки відповідності та/або ринкового нагляду.
 
Стандартизація – діяльність, по встановленню правил і характеристик з метою їх добровільного багаторазового використання, спрямована на досягнення впорядкованості в сферах виробництва і обігу продукції і підвищенні конкурентоспроможності продукції, робіт та послуг. Ця діяльність проявляється в розробці, опублікуванні та застосуванні стандартів.
 
Сертифікація – процедура, за допомогою якої визнаний в установленому порядку орган документально засвідчує відповідність продукції, послуг чи систем управління встановленим законодавством вимогам.
 
Оцінка відповідності – доказування, що встановлені вимоги до продукції, процесу, системи, особи або органу виконано шляхом випробування, здійснення контролю або сертифікації.
 
Метрологія – це наука про вимірювання, методи і засоби забезпечення їх єдності і способи досягнення необхідної точності.
© 2018 ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПОЛТАВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ»
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.