Навігація
Головна
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Путівник по сайту
--------------------
ДП «Полтавастандартметрологія»
Кременчуцька філія
Послуги з метрології
Послуги з стандартизації
Послуги з сертифікації
Оцінка відповідності
Послуги по випробуванню продукції
Послуги з сертифікації СУ
Організація семінарів та конкурсів
Наукова діяльність
Щодо світлодіодної (LED) продукції
Публічні закупівлі
Вакансії
--------------------
Довідник з технічого регулювання
Новини країн-членів СОТ
Споживачеві Полтавщини
Конкурси
Електронна громадська приймальня
Нормативно-правова база
Інформаційні ресурси
Взаємодія
Опитування
Доступ до публічної інформації
Методичні рекомендації НАЗК
Фотогалерея
Українська мова

 
Головна
«Дали добро» новим видам продукції PDF Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Zhanna   
01.03.2009
Новий рік у більшості людей асоціюється з новими сподіваннями, починаннями, майбутніми новими досягненнями… Принаймні для кількох полтавських виробників 2009-ий почався саме так – вони вирішили «запустити» у виробництво нові види продукції. Тож вже у січні цього року на базі ДП «Полтавастандартметрологія» відбулося поважне зібрання – засідання Обласної дегустаційної комісії.
Головував на ній Мирунко В.М. – генеральний директор ДП «Полтавастандартметрологія». До складу комісії увійшли також інші представники ДП «Полтавастандартметрологія» (Ткаченко Н.В. – заступник генерального директора-директор центру з оцінки відповідності, Ремізова Н.Л. – начальник науково-дослідного випробувального центру харчової продукції, Бутко Г.Д. – заступник начальника відділу з оцінки відповідності харчової продукції), а також представники обласної асоціації «Полтавахліб», обласної СЕС, підприємств регіону та інші.
На суд комісії було представлено 36 зразків продукції 6-ти виробників області:
• ТОВ «Компанія КАМА»;
• ТОВ «Інверт»;
• ТОВ «Хорольська мехпекарня»;
• ВАТ «Кременчуцький хлібокомбінат»;
• ВАТ «Полтавський хлібокомбінат»;
• ПП Китнюх О.І.
Попередньо було проведено аналіз нормативної та технологічної документації на продукцію, випробування зразків, перевірено правильність етикетування (маркування) тощо. А 29 січня відбулося завершальне засідання з дегустуванням продукції та підбиттям підсумків. 
То що ж було запропоновано на суд суворій комісії?
Товариство «КАМА» виступило з 4 новими видами оцту (столовим 9%, яблучним 6%, винним 6%, спиртовим 9%). Яблучний оцет, до прикладу, містить корисні мінеральні речовини, зокрема велику кількість калію, необхідного для нормалізації нервової системи та органічні кислоти, необхідні для процесів травлення. Саме яблучний оцет входить до більшості дієт для схуднення та нормалізації ваги, володіє антисептичними властивостями. Як і інші оцти, представлені на суд дегустаційній комісії, це 100% натуральний продукт. 
Окрім цього «КАМА» запропонувала і дві нові олії: купажовану кукурудзяну та купажовану «Червона олія КАРОТІНО». Остання цікава тим, що до її складу входять соняшникова олія та пальмовий суперолеїн «Carоtino Premium». Незвичний для українських споживачів і її колір – вона, як зрозуміло з назви, червона. Олія не містить холестерину та підходить для виготовлення будь-якої здорової їжі: від заправки салатів до смаження у фритюрі. 
Товариство «Інверт» – виробник кондитерських виробів із Диканьки – представило 5 видів печива та насіння соняшникове. Особливої уваги заслуговує печиво цукрове «Святкове» (із чітким малюнком храму). Воно розраховане на людей, які дотримуються посту, адже готується із сировини лише рослинного походження і зовсім не містить ні яєць, ні молока чи сметани. 
Широко представлений був і дитячий асортимент. Цікавим прикладом є печиво цукрове «Малюки з глазур’ю» ТОВ «Інверт». Форма в нього прямокутна з малюнком тварин: слона, миші, пінгвіна, собаки. Поверхня донця печива заглазурована кондитерською глазур’ю. 
Товариство «Хорольська мехпекарня» запропонувало інші кондвироби: по два нових види тортів, тістечок та слойок. Особливістю хорольських слойок є те, що вони виготовляються із дріжджового тіста, окрім цього в них додається суха клейковина (для того, щоб тісто краще підійшло). Слойки мають форму ріжка та начинку із кондитерської глазурі або з увареного згущеного молока.
Хлібопекарі запропонували нові види хліба: кременчужани – «Паляницю домашню», полтавці – «Хліб гречаний на хмелю». Тут були використані старі «дідівські» рецептури із запарюванням хмелю та з додаванням традиційно українських продуктів (до речі, гречане борошно є не лише у назві, як це часто трапляється, воно справді присутнє у хлібові).
Результат роботи Обласної дегустаційної комісії – всі представлені види нової продукції рекомендовано до поставлення на виробництво. Виключенням стала лише солодка продукція ПП Китнюх О.І., де при виготовленні молочної начинки використовувалося пальмове масло та згущене молоко «Мішутка» (яке теж містить жири рослинного походження). Тому підприємцю запропоновано провести додаткові випробування на вміст трансізомерів та за іншими показниками безпеки. У випадку якщо продукція «не вкладеться в норму» – йому буде необхідно переглянути рецептури на рулети та торти. 


 
< Попередня   Наступна >
 
Статистика
Останні новини
Анонси
Терміни
 
Технічне регулювання - правове регулювання відносин у сфері встановлення, застосування та виконання обов'язкових вимог до продукції або пов'язаних з нею процесів, систем і послуг, персоналу та органів, а також перевірка їх дотримання шляхом оцінки відповідності та/або ринкового нагляду.
 
Стандартизація – діяльність, по встановленню правил і характеристик з метою їх добровільного багаторазового використання, спрямована на досягнення впорядкованості в сферах виробництва і обігу продукції і підвищенні конкурентоспроможності продукції, робіт та послуг. Ця діяльність проявляється в розробці, опублікуванні та застосуванні стандартів.
 
Сертифікація – процедура, за допомогою якої визнаний в установленому порядку орган документально засвідчує відповідність продукції, послуг чи систем управління встановленим законодавством вимогам.
 
Оцінка відповідності – доказування, що встановлені вимоги до продукції, процесу, системи, особи або органу виконано шляхом випробування, здійснення контролю або сертифікації.
 
Метрологія – це наука про вимірювання, методи і засоби забезпечення їх єдності і способи досягнення необхідної точності.
© 2020 ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПОЛТАВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ»
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.