Навігація
Головна
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Путівник по сайту
--------------------
ДП «Полтавастандартметрологія»
Кременчуцька філія
Послуги з метрології
Послуги з стандартизації
Послуги з сертифікації
Оцінка відповідності
Послуги по випробуванню продукції
Послуги з сертифікації СУ
Організація семінарів та конкурсів
Наукова діяльність
Щодо світлодіодної (LED) продукції
Публічні закупівлі
Вакансії
--------------------
Довідник з технічого регулювання
Новини країн-членів СОТ
Споживачеві Полтавщини
Конкурси
Електронна громадська приймальня
Нормативно-правова база
Інформаційні ресурси
Взаємодія
Опитування
Доступ до публічної інформації
Методичні рекомендації НАЗК
Фотогалерея
Українська мова

 
Головна
На цеглу мають бути сертифікати! PDF Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Zhanna   
05.07.2017
      Уся цегла, яка реалізовується на території України, підлягає обов’язковій сертифікації. Тому, щоб придбати якісну цеглу, необхідно звернути увагу, як на наявність усіх дозвільних документів, так і на її технічні характеристики, зазначені на маркуванні.

Так, про міцність цегли «говорить» її марка. Наприклад, марка 100 означає, що цегла гарантовано витримає напругу в 100 кілограмів на 1 квадратний сантиметр. Чим більша міцність, тим дорожча продукція, хоча для малоповерхового будівництва достатньо марок 75-100.

Крім того, цегла має бути морозостiйкою, цей показник теж зазначають спеціальною цифрою. Наприклад, якщо Ви бачите позначку 15, то це означає, що в насиченому водою станi вона витримає без ознак видимих пошкоджень не менше 15 циклiв поперемiнного заморожування i вiдтавання. Цей показник може бути й більшим: 25, 35, 50. Для будівель Полтавщини оптимальний показник морозостiйкості повинен бути не нижчим F-25. Застосування цегли марок з найнижчими показниками (75 за мiцнiстю та 15 за морозостiйкiстю) допускається лише для зведення внутрiшнiх перегородок будинків та окремих невiдповiдальних споруд (сараїв, гаражів тощо).

Важливою характиристикою цегли є пустотілість або наявність в ній порожнеч, саме завдяки ним вона легша і краще зберігає тепло. Тому повнотіла цегла без отворів використовується лише для будівництва фундаментів та цоколів.

Пам’ятайте, цегла, яка реалізовується без сертифікатів відповідності, як правило не відповідповідає задекларованим показникам по міцності, морозостійкості та геометричним розмірам. Трапляються партії, в яких вироби мають тріщини, вапнякові включення, сколи, притупленості, багато недопалених та перепалених виробів. Усі ці невідповідності, як правило, спричинені недотриманням технології виробництва та технологічної дисципліни.  

З приводу сертифікації цегли звертатися за телефоном у Полтаві (05322) 2-48-56.

Останє оновлення ( 05.07.2017 )
 
< Попередня   Наступна >
 
Статистика
Останні новини
Анонси
Терміни
 
Технічне регулювання - правове регулювання відносин у сфері встановлення, застосування та виконання обов'язкових вимог до продукції або пов'язаних з нею процесів, систем і послуг, персоналу та органів, а також перевірка їх дотримання шляхом оцінки відповідності та/або ринкового нагляду.
 
Стандартизація – діяльність, по встановленню правил і характеристик з метою їх добровільного багаторазового використання, спрямована на досягнення впорядкованості в сферах виробництва і обігу продукції і підвищенні конкурентоспроможності продукції, робіт та послуг. Ця діяльність проявляється в розробці, опублікуванні та застосуванні стандартів.
 
Сертифікація – процедура, за допомогою якої визнаний в установленому порядку орган документально засвідчує відповідність продукції, послуг чи систем управління встановленим законодавством вимогам.
 
Оцінка відповідності – доказування, що встановлені вимоги до продукції, процесу, системи, особи або органу виконано шляхом випробування, здійснення контролю або сертифікації.
 
Метрологія – це наука про вимірювання, методи і засоби забезпечення їх єдності і способи досягнення необхідної точності.
© 2018 ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПОЛТАВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ»
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.