Навігація
Головна
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Путівник по сайту
--------------------
ДП «Полтавастандартметрологія»
Кременчуцька філія
Послуги з метрології
Послуги з стандартизації
Послуги з сертифікації
Оцінка відповідності
Послуги по випробуванню продукції
Послуги з сертифікації СУ
Організація семінарів та конкурсів
Наукова діяльність
Щодо світлодіодної (LED) продукції
Публічні закупівлі
Вакансії
--------------------
Довідник з технічого регулювання
Новини країн-членів СОТ
Споживачеві Полтавщини
Конкурси
Електронна громадська приймальня
Нормативно-правова база
Інформаційні ресурси
Взаємодія
Опитування
Доступ до публічної інформації
Методичні рекомендації НАЗК
Фотогалерея
Українська мова

 
Головна
Енергетики не дають, а забирають енергію PDF Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Zhanna   
27.07.2017

 

 

Не так давно на полицях супермаркетів з’явився новий вид продукції – енергетичні напої. Вони відразу ж припали до смаку молоді, яка любить скуштувати будь-яку «новинку», особливо, якщо цей продукт здатен ще й викликати стан ейфорії чи бадьорості, якої так бракує зранку після пізньої вечірки чи для безсонної ночі перед іспитом.

Незважаючи на те, що асортимент «енергетиків» доволі різноманітний, основні їхні інгредієнти однакові. Це величезна доза кофеїну (психостимулятор, який у великих дозах викликає наркотичне звикання та нервозність, дратівливість, порушення серцевого ритму), сахароза, глюкоза (у двох «стандартних» 250 мілілітрових баночках «енергетика», може бути доза, що в 500 разів (!) перевищує добову норму, а це прямий шлях до порушення обміну речовин та діабету), гуарана (рослина-психостимулятор), даміана (рослина, яка викликає відчуття ейфорії),теобромін (синтетична збуджуюча речовина, схожа за впливом на кофеїн), таурін (похідна амінокислоти цистеїну, ефекти великих доз цієї речовини, не досліджені), L-карнитин (дія високих доз L-карнитину невідома). На деяких баночках енергетиків можна прочитати про наявність вітамінів. Відразу зазначимо, що ця інформація виглядає смішно, адже вітаміни навряд чи збережуться і точно не принесуть жодної користі в такому хімічному «коктейлі». Крім того, для надання необхідних смакових та ароматичних властивостей, в енергетичні напої додають безліч синтетичних харчових добавок. При цьому ще й врахуйте, що в поле зору лабораторій енергетики майже не потрапляють, тож що туди поклали насправді – невідомо.

Сьогодні «енергетики» продаються в будь-якому кіоску, в барах, клубах, їх нерідко можна побачити навіть в тренажерних залах і на спортмайданчиках. Рекламні ролики запевняють нас, що це чудодійний засіб для боротьби із втомою, який допоможе Вам вести активний спосіб життя, покращить розумову діяльність, сприятиме захопленню спортом, танцями, тощо. Та науково доведено лише одне: «енергетики» не наповнюють нас енергією, як думає більшість, а всього-на-всього змушують наш організм витрачати внутрішні запаси сил, які він береже, як-то кажуть, на крайній випадок, для якихось естренних ситуацій. Тож витрачену енергію, необхідно обов’язково поповнювати, інакше в подальшому втоми, безсоння, роздратованості та депресії не уникнути!

У багатьох нічних клубах користується популярністю коктейль з «енергетика» та спиртного, завдяки якому можна всю ніч залишатися «під кайфом» і при цьому невтомно танцювати. Втім змішані з алкоголем енергетичні напої, можуть бути дуже небезпечними для здоров'я, адже це все одно, що тиснути на гальмо та газ одночасно: порушується ритм серця, зазнають посиленого навантаження нирки та печінка. Як відомо, кофеїн підвищує артеріальний тиск, а враховуючи його чималу дозу та поєднання із спиртним, цей ефект у багато разів збільшується. В результаті у людини досить легко може настати гіпертонічна криза.

Ще один тривожний аспект – можливе звикання, адже кожна куплена баночка змушуватиме Вас придбати наступну, аби знову підзарядитися. Так розвивається залежність.

Приємний солодкий смак «енергетиків» вводить в оману підлітків: вони купують їх потай від дорослих та вживають не замислюючись, як лимонад. Одна з педіатрів порівняла дію такого напою на дитячий організм з ударами хлистом смертельно втомленого коня, він може впасти намертво. Теж саме відбувається і з им організмом, якщо в нього влити штучний збуджувач.

Енергетичні напої неможна вживати безконтрольно

І все ж, якщо Вам у крайньому випадку доведеться скористатися енергетичним напоєм (а це повинно бути разово і лише якщо є невідкладна необхідність), слід обов’язково дотримуватися певних правил. Ні в якому разі не споживати більше двох баночок, адже це вже явне передозування, яке може призвести до непередбачуваних наслідків. Не вживати напої після занять спортом чи фізичних навантажень – і те, й інше призводить до підвищення артеріального тиску. Ні в якому разі не варто змішувати подібний напій з алкоголем, кавою та лікарськими засобами. Тим, хто піклується про свою фігуру, слід взяти до уваги, що енергетичні напої дуже калорійні.

А підвищити тонус з користю для здоров’я допоможуть контрастний душ, ранкова зарядка, рухливий спосіб життя та збалансований раціон. Соки і фрукти, що містять багато глюкози, також здатні бадьорити та покращувати настрій. «Продуктами радості» вчені невипадково назвали банани та чорний шоколад, які подразнюють «центри задоволення» головного мозку. Зрештою краще вже випити традиційну чашечку натуральної кави чи чаю, ніж хімічну бовтанку з сумнівним вмістом.

    Науково-дослідний Випробувальний центр харчової продукції ДП «Полтавастандартметрологія» має у своєму арсеналі сучасний рідинний хроматограф, який дозволяє визначати наявність та вміст добавок синтетичного походження, зокрема, консервантів, барвників, підсолоджувачів, загущувачів, ароматизаторів, стабілізаторів, а також антибіотиків, і не лише у соках та напоях, а й у будь-якій харчовій продукції та продовольчій сировині. Тож виробники та торгівельні мережі, які зацікавлені у створенні свого позитивного іміджу, при бажанні мають можливість проводити належні випробування своєї продукції, ось тільки на жаль, користуються цією можливістю далеко не всі.
Останє оновлення ( 27.07.2017 )
 
< Попередня   Наступна >
 
Статистика
Останні новини
Анонси
Терміни
 
Технічне регулювання - правове регулювання відносин у сфері встановлення, застосування та виконання обов'язкових вимог до продукції або пов'язаних з нею процесів, систем і послуг, персоналу та органів, а також перевірка їх дотримання шляхом оцінки відповідності та/або ринкового нагляду.
 
Стандартизація – діяльність, по встановленню правил і характеристик з метою їх добровільного багаторазового використання, спрямована на досягнення впорядкованості в сферах виробництва і обігу продукції і підвищенні конкурентоспроможності продукції, робіт та послуг. Ця діяльність проявляється в розробці, опублікуванні та застосуванні стандартів.
 
Сертифікація – процедура, за допомогою якої визнаний в установленому порядку орган документально засвідчує відповідність продукції, послуг чи систем управління встановленим законодавством вимогам.
 
Оцінка відповідності – доказування, що встановлені вимоги до продукції, процесу, системи, особи або органу виконано шляхом випробування, здійснення контролю або сертифікації.
 
Метрологія – це наука про вимірювання, методи і засоби забезпечення їх єдності і способи досягнення необхідної точності.
© 2019 ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПОЛТАВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ»
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.