Навігація
Головна
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Путівник по сайту
--------------------
ДП «Полтавастандартметрологія»
Кременчуцька філія
Послуги з метрології
Послуги з стандартизації
Послуги з сертифікації
Оцінка відповідності
Послуги по випробуванню продукції
Послуги з сертифікації СУ
Організація семінарів та конкурсів
Наукова діяльність
Щодо світлодіодної (LED) продукції
Публічні закупівлі
Вакансії
--------------------
Довідник з технічого регулювання
Новини країн-членів СОТ
Споживачеві Полтавщини
Конкурси
Електронна громадська приймальня
Нормативно-правова база
Інформаційні ресурси
Взаємодія
Опитування
Доступ до публічної інформації
Методичні рекомендації НАЗК
Фотогалерея
Українська мова

 
Головна arrow Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
З`явилися перші європейські стандарти для впровадження електронних рахунків PDF Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Zhanna   
12.09.2017

    У цифрову епоху рахунки-фактури також мають еволюціонувати від паперового до електронного формату. Це надасть можливість можливість швидше виконувати замовлення, а також значно знизити витрати на процеси й зберігання даних. Але існують певні перешкоди для  впровадження таких рахунків. Це по перше, широкий спектр форматів, по-друге, ускладнені транскордонні транзакції, через різні національні правила у країнах ЄС, по-третє, невизначеність щодо безпеки систем і потенційного спотворення в шахрайстві, які створюють проблеми як для споживачів, так і для податкових служб. Таким чином, Європейська комісія звернулася до Європейського комітету стандартизації (CEN) з пропозицією розробити європейський стандарт електронного рахунка для гармонізації практики в Європі та реагування на Директиву ЄС 2014/55/ЄС щодо електронного рахунка-фактури під час державних закупівель.

Ця робота була покладена на технічний комітет CEN/TC 434 «Електронні рахунки-фактури», який за короткий час розробив європейський стандарт і технічну специфікацію. Стандарт EN 16931-1 «Електронні рахунки-фактури. Частина 1. Модель семантичних даних ― ключові елементи електронного рахунка» поширюється на семантичну модель, яка охоплює лише ті важливі інформаційні елементи, які необхідно мати електронному рахунку, щоб забезпечити відповідність законодавству й забезпечити сумісність для транскордонної, міжсекторальної та внутрішньої торгівлі. Семантичну модель можуть використовувати організації в приватному й державному секторах для виставлення рахунків за державні закупівлі, а також для виставлення рахунків-фактур серед підприємств приватного сектору. Застосування цього стандарту відповідає вимогам щодо захисту персональних даних Директиви 95/46/ЄС, належним чином враховуючи принципи конфіденційності та захисту даних через похибку проектування, мінімізацію даних, обмеження мети, необхідність та пропорційність Спеціфікація TS 16931-2 «Електронні рахунки-фактури. Частина 2. Перелік синтаксису, що відповідає вимогам EN 16931-1»надає перелік синтаксису до цього стандарту. Реалізація європейського стандарту EN 16931 та відповідних технічних специфікацій й технічних звітів сприятиме розвитку електронних рахунків-фактур, щоб поступово забезпечити безперервний потік.
Останє оновлення ( 18.09.2017 )
 
< Попередня   Наступна >
 
Статистика
Останні новини
Анонси
УВАГА! ПЛАН ЗАХОДІВ НА І ПІВРІЧЧЯ
 
Терміни
 
Технічне регулювання - правове регулювання відносин у сфері встановлення, застосування та виконання обов'язкових вимог до продукції або пов'язаних з нею процесів, систем і послуг, персоналу та органів, а також перевірка їх дотримання шляхом оцінки відповідності та/або ринкового нагляду.
 
Стандартизація – діяльність, по встановленню правил і характеристик з метою їх добровільного багаторазового використання, спрямована на досягнення впорядкованості в сферах виробництва і обігу продукції і підвищенні конкурентоспроможності продукції, робіт та послуг. Ця діяльність проявляється в розробці, опублікуванні та застосуванні стандартів.
 
Сертифікація – процедура, за допомогою якої визнаний в установленому порядку орган документально засвідчує відповідність продукції, послуг чи систем управління встановленим законодавством вимогам.
 
Оцінка відповідності – доказування, що встановлені вимоги до продукції, процесу, системи, особи або органу виконано шляхом випробування, здійснення контролю або сертифікації.
 
Метрологія – це наука про вимірювання, методи і засоби забезпечення їх єдності і способи досягнення необхідної точності.
© 2018 ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПОЛТАВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ»
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.