Навігація
Головна
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Путівник по сайту
--------------------
ДП «Полтавастандартметрологія»
Кременчуцька філія
Послуги з метрології
Послуги з стандартизації
Послуги з сертифікації
Оцінка відповідності
Послуги по випробуванню продукції
Послуги з сертифікації СУ
Організація семінарів та конкурсів
Наукова діяльність
Щодо світлодіодної (LED) продукції
Публічні закупівлі
Вакансії
--------------------
Довідник з технічого регулювання
Новини країн-членів СОТ
Споживачеві Полтавщини
Конкурси
Електронна громадська приймальня
Нормативно-правова база
Інформаційні ресурси
Взаємодія
Опитування
Доступ до публічної інформації
Методичні рекомендації НАЗК
Фотогалерея
Українська мова

 
Головна
Намагаємося уникати підробок PDF Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Zhanna   
02.10.2017
    На порозі зима, а отже більшість із нас уже провели «ревізію» у своїх гардеробах і, як наслідок, багатьом спала на думку ідея поновити його новеньким теплим одягом. Ось тут і постає проблема, що придбати: шубу, дублянку чи пуховик? Цьогоріч дедалі більше споживачів схиляються до останнього, адже якісний виріб на основі пуху і легкий і теплий та головна його перевага в тому, що він «дихає», а отже в такій обновці буде комфортно і на морозі, і в теплому автомобілі. Втім, при цьому, як завжди виникає запитання: «Як не потрапити на підробку?», адже пошиття зимових курток - вигідний бізнес. Найдешевша тканина плюс начинка у вигляді синтепону, і псевдопуховик готовий. Підроблені куртки можна зустріти майже на кожному ринку. І не лише, вистачає їх і в магазинах. 

Тож не завадить ретельніше придивитися до запропонованого товару. У пуховика, зшитого в підпільному цеху, нитки стирчать назовні, шви криві, з підкладки виглядає синтепон – синтетичний волокнистий утеплювач. Є ще одна вірна підказка - блискавка, точніше, її язичок. У легальних пуховиків на язичку завжди є фірмовий знак. Підпільні виробники ушивають в куртку звичайну блискавку. Річ у тому, що фірмові блискавки в магазинах не продають, а робити такий значок самим дорого.

В доповнення до фірмового пуховика обов’язково повинні бути прикладені маленький пакетик із зразком пуха, який використано в якості наповнювача, запасний ґудзик чи кнопка і, частіше за все два капюшона: утепленний і тонкий – на випадок дощу.

Та перш за все, слід звернути увагу на інформацію на етикетці, у якісної речі вона буде доволі обширна: із зазначенням назви та адреси виробника, складу виробу, властивостей використаних метеріалів, співвідношення пуха і пера, чіткі рекомендації про те, як доглядати за виробом, стандарту за яким його виготовили тощо.

В Україні нині чинний державний стандарт ДСТУ EN 13536:2008 «Вироби, наповнені пером і пухом. Вимоги до верхнього одягу (EN 13536:2001, IDT)». А наприклад, напис DIN EN 12934 European Standart означає, що пух, використаний для виробу, відповідає європейскому стандарту якості пуха. Отже, він пройшов всі стадії виробничої обробки: вимочування, промивання, сушку, фільтрацію від домішок і стерилізацію.

Тож якщо в середині куртки пух, то на етикетці зазначають "down", але стовідсотковий down зустрічається рідко, частіше за все до пуху додають пір’я і пишуть "feather". Якщо на етикетці надпис "cotton", то це не пуховик, а ватник, бо начинений він бавовняною ватою. Надпис "wool" означає, що всередині куртки вовняний ватин, а "polyester" – синтепон.

Звичайно, найголовніше в пуховику - начинка. Тож зверніть увагу, на етикетці подібних виробів значаться дві цифри через дріб - 70/30 або 80/20. Це співвідношення пуху і пера, перша цифра позначає пух, друга - перо. Чим більше пуху, тим теплішими будуть куртка чи пальто. Пуховик вважається зимовим, якщо в ньому не менше 70% пуху. Якщо пуху 80% і більше, куртка витримає навіть 30-градусний мороз. А ось якщо пуху 50 і менше відсотків, він навряд чи буде дуже теплим.

У другому рядку на багатьох пуховиках написано, чим саме вони наповнені - гагачим, гусячим чи качиним пухом. Дорогі фірмові пуховики, як правило, наповнені гагачим або гусячим пухом, термін служби яких до 20 років. Дешевші китайські, зазвичай, в кращому випадку наповнюють - качиним, який служить до 5 років, в гіршому – пухом із курки, але він погано гріє й на відміну від сировини із водоплавних птахів, має незадовільні водовідштовхуючі властивості.

Продукція сумнівного виробництва подекуди приховує й іншу небезпеку: на етикетці може бути написано, що куртка на 70% складається з пуху, а, насправді, його у ній всього 30%, решта - перо. Аби запобігти такій покупці, складіть пуховик по шву, якщо пір'їнки проб’ються назовні або ви відчуєте їх гострі кінці пальцем, значить наповнення пуховика швидко вилізе. Дійсно якісний виріб легенький і після стискання швидко відновлює свою первісну форму.

Іще один показник якості пуховиків – пружність пуху. На маркуванні якісного вироба є позначка «FP» з числовим значенням не менше 550, кращі його показники доходять до 800 одиниць.

Крім того, на етикетці пуховиків зазначають абревіатуру CLO – одиниця вимірювання термоізоляції виробу. При позначці «1 CLO» - людина відчуває себе комфортно при температурі до мінус 15 градусів, з «3 CLO» - не замерзне і при 40 градусах морозу.

Аби натуральний пуховик не підвів, дуже важливо за ним правильно доглядати. Слід знати, що перуть подібні вироби без замочування, при температурі не вищій +40С°, при слабкому віджимі в центрифузі. Разом з пуховиком необхідно покласти в пральну машину три тенісні м'ячики, які під час прання будуть постійно збивати пух не даючи йому скачатися в грудки. Сушать пуховики в горизонтальному положенні (але ні в якому разі не на батареї), тоді наповнювач не зіб’ється по кутках прострочених пухових блоків.

         З розвитком хімічної промисловості з’являються нові види сучасних утеплювачів для верхнього одягу. Окрім традиційного синтепону, при виробництві зимових курток та плащів використовують зручні і теплі синтетичні матеріали: вальтерм, файбертек, холофайбер та інші. Головне, щоб куплена Вами річ не виявилася фальсифікатом, а повністю відповідала Вашим очікуванням за співвідношенням ціни та якості.
Останє оновлення ( 02.10.2017 )
 
< Попередня   Наступна >
 
Статистика
Останні новини
Анонси
Терміни
 
Технічне регулювання - правове регулювання відносин у сфері встановлення, застосування та виконання обов'язкових вимог до продукції або пов'язаних з нею процесів, систем і послуг, персоналу та органів, а також перевірка їх дотримання шляхом оцінки відповідності та/або ринкового нагляду.
 
Стандартизація – діяльність, по встановленню правил і характеристик з метою їх добровільного багаторазового використання, спрямована на досягнення впорядкованості в сферах виробництва і обігу продукції і підвищенні конкурентоспроможності продукції, робіт та послуг. Ця діяльність проявляється в розробці, опублікуванні та застосуванні стандартів.
 
Сертифікація – процедура, за допомогою якої визнаний в установленому порядку орган документально засвідчує відповідність продукції, послуг чи систем управління встановленим законодавством вимогам.
 
Оцінка відповідності – доказування, що встановлені вимоги до продукції, процесу, системи, особи або органу виконано шляхом випробування, здійснення контролю або сертифікації.
 
Метрологія – це наука про вимірювання, методи і засоби забезпечення їх єдності і способи досягнення необхідної точності.
© 2018 ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПОЛТАВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ»
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.