Навігація
Головна
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Путівник по сайту
--------------------
ДП «Полтавастандартметрологія»
Кременчуцька філія
Послуги з метрології
Послуги з стандартизації
Послуги з сертифікації
Оцінка відповідності
Послуги по випробуванню продукції
Послуги з сертифікації СУ
Організація семінарів та конкурсів
Наукова діяльність
Щодо світлодіодної (LED) продукції
Публічні закупівлі
Вакансії
--------------------
Довідник з технічого регулювання
Новини країн-членів СОТ
Споживачеві Полтавщини
Конкурси
Електронна громадська приймальня
Нормативно-правова база
Інформаційні ресурси
Взаємодія
Опитування
Доступ до публічної інформації
Методичні рекомендації НАЗК
Фотогалерея
Українська мова

 
Головна
Читаймо інформацію на маркуванні зубної пасти PDF Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Zhanna   
23.10.2017

     За даними вчених, в середньому за своє життя людина поневолі «з’їдає» не менше 2,5 кілограмів зубної пасти. Тож добре якщо її склад максимально безпечний для організму..

     До речі, цікаво, що до найдавніших рецептів зубних паст, які було знайдено ще під час розкопок у Стародавньому Єгипті, входили попіл нутрощів корови та товчена шкаралупа яєць (джерело кальцію), товчена пемза та сечовина (останній компонент мав виконувати роль природного відбілювача, адже містив аміак).

    Сучасні засоби для очищення та відбілювання зубів набагато ефективніші, але досягнення хімічної промисловості дуже часто виходять людям «боком», тому варто не лінуватися та читати склад продукції, яку ми купуємо.

   Зокрема, одним з найбільш небезпечних компонентів у зубній пасті є лаурил сульфат натрію. Найчастіше він позначається трьома латинськими літерами SLS або кирилицею — ПАР. Піниста речовина, яка гарантує добре очищення від зубного нальоту та залишків їжі, регулярно потрапляючи до організму, здатна спровокувати серйозні захворювання. Лаурил сульфат натрію входить до складу практично всіх миючих засобів, чим більший його вміст, тим потужніший засіб…Проте, він здатний проникати навіть через пори шкіри, а потрапляння цієї речовини до шлунково-кишкового тракту взагалі вкрай небезпечне.

     З великою обережністю слід ставитися і до зубних паст із фтором. Добова потреба організму у цій речовині становить 2 – 3 мг, ця доза фтору дійсно необхідна нам аби мати міцні кістки та зуби, але її надлишок спричиняє зворотню реакцію (порушення фосфорно-кальцієвого обміну в організмі та руйнування зубів). Потрапляючи безпосередньо на зуб, зайвий фтор руйнує емаль. Надлишок фтору в організмі викликає не тільки проблеми з зубами, але і тягне за собою хвороби головного мозку. Також слід враховувати, що фтор накопичується не лише в зубах, але і в кістках. Він може змінювати структуру кісткової тканини і навіть провокувати онкологічні хвороби кісток. Безпечна кількість фтору, необхідна нашим зубам, потрапляє в організм з водою і продуктами харчування. Тому в регіонах, де вода містить достатню його кількість, краще уникати фторованих паст! Про наявність фтору у зубній пасті говорять і такі назви, як монофторфосфат, фторид натрію (олова, алюмінію), амінофторид.

      Не меншу небезпеку становить антибіотик триклозан, який додають з метою знешкодження шкідливих мікробів і бактерій в ротовій порожнині. Однак, триклозан знищує не тільки патогенні організми, але і корисні бактерії, що призводить до серйозних порушень мікрофлори.

     Цікаво, що в США на тюбики наносяться попереджувальні написи про те, що якщо Ви ненароком проковтнули зубну пасту, Вам потрібно негайно звернутися за допомогою до лікаря. На тюбиках наших зубних паст Ви, зазвичай, не побачите навіть їхнього складу. Ця інформація наноситься на упаковку, яка відразу ж викидається.

      Тому купуючи засіб для чищення зубів, як і будь-яку іншу продукцію, уважно читайте інформацію на маркуванні і врахуйте, що яскраві барвники та ароматизатори мають на меті надати пасті зовнішньої привабливості, але, м’яко кажучи не є корисними компонентами. Також слід пам’ятати, що діти мимоволі заковтують зубну пасту, тож для них вона має бути максимально безпечною.

Останє оновлення ( 23.10.2017 )
 
< Попередня   Наступна >
 
Статистика
Останні новини
Анонси
Терміни
 
Технічне регулювання - правове регулювання відносин у сфері встановлення, застосування та виконання обов'язкових вимог до продукції або пов'язаних з нею процесів, систем і послуг, персоналу та органів, а також перевірка їх дотримання шляхом оцінки відповідності та/або ринкового нагляду.
 
Стандартизація – діяльність, по встановленню правил і характеристик з метою їх добровільного багаторазового використання, спрямована на досягнення впорядкованості в сферах виробництва і обігу продукції і підвищенні конкурентоспроможності продукції, робіт та послуг. Ця діяльність проявляється в розробці, опублікуванні та застосуванні стандартів.
 
Сертифікація – процедура, за допомогою якої визнаний в установленому порядку орган документально засвідчує відповідність продукції, послуг чи систем управління встановленим законодавством вимогам.
 
Оцінка відповідності – доказування, що встановлені вимоги до продукції, процесу, системи, особи або органу виконано шляхом випробування, здійснення контролю або сертифікації.
 
Метрологія – це наука про вимірювання, методи і засоби забезпечення їх єдності і способи досягнення необхідної точності.
© 2018 ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПОЛТАВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ»
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.