Навігація
Головна
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Путівник по сайту
--------------------
ДП «Полтавастандартметрологія»
Кременчуцька філія
Послуги з метрології
Послуги з стандартизації
Послуги з сертифікації
Оцінка відповідності
Послуги по випробуванню продукції
Послуги з сертифікації СУ
Організація семінарів та конкурсів
Наукова діяльність
Щодо світлодіодної (LED) продукції
Публічні закупівлі
Вакансії
--------------------
Довідник з технічого регулювання
Новини країн-членів СОТ
Споживачеві Полтавщини
Конкурси
Електронна громадська приймальня
Нормативно-правова база
Інформаційні ресурси
Взаємодія
Опитування
Доступ до публічної інформації
Методичні рекомендації НАЗК
Фотогалерея
Українська мова

 
Головна
Новий міжнародний стандарт на кондиціонери PDF Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Zhanna   
09.10.2017

    Опубліковано новий міжнародний стандарт ISO 15042:2017 «Спліт-система кондиціонування повітря з багаторазовою циркуляцією і повітро-повітряні теплові насоси. Випробування і оцінка робочих характеристик». Новий документ визначає експлуатаційні випробування, стандартні умови і методи випробувань для визначення номінальної потужності і ефективності кондиціонерів з повітряним охолодженням і повітряно теплових насосів.

Стандарт застосовується до наступного обладнання: основні модульні системи з багаторазовою циркуляцією, і модульні системи рекуперації тепла з багаторазовою циркуляцією. Такі системи з багаторазовою циркуляцією включають в себе повітряні системи з внутрішніми блоками без повітропроводів та/або з воздуховодами з вбудованими вентиляторами і внутрішніми блоками без вентиляторів.

Стандарт ISO 15042:2017 обмежується:

- спліт-системами кондиціонування повітря і тепловими насосами для приватного, торгового і промислового використання;

- системами заводського виконання, з електричним приводом і механічним стисканням;

- одно- і багатоконтурними спліт-системами з одним або декількома компресорами з не більше ніж двома етапами управління зовнішнім блоком;

або

- спліт-системами з одним холодильним контуром, одним або декількома компресорами зі змінною швидкістю обертання або альтернативними комбінаціями компресорів для зміни пропускної здатності системи на три або більше етапу.

Такі спліт-системи призначені для роботи з одним або декількома зовнішніми блоками, і двома або більше внутрішніми блоками, призначеними для окремих операцій. Такі модульні системи здатні передавати відновлене тепло з одного або декількох внутрішніх блоків в інші блоки однієї і тієї ж системи.

Вимоги до випробування та оцінки, що містяться в цьому документі, засновані на використанні відповідних збірок.

Стандарт ISO 15042:2017 не застосовується для оцінки та випробування наступного обладнання:

a) обладнання з водяним охолодженням або системи водопостачання;

b) мобільні (одноканальні) агрегати з випускним коробом конденсатора;

c) окремі вузли, які не є замкнутою холодильною установкою;

d) обладнання, яке використовує цикл абсорбційної холодильної машини.

e) канальні повітряні кондиціонери та/або повітряні теплові насоси потужністю менше 8 кВт, призначені для роботи при зовнішньому статичному тиску менше 25 Па, керовані одним термостатом/контролером (описані в стандарті ISO 5151);

f) спліт-систем з багаторазовою циркуляцією з однією або декількома холодильними системами, одним зовнішнім блоком, і одним або декількома внутрішніми блоками, керованими одним термостатом/контролером (описані у стандартах ISO 5151 або ISO 13253).

Стандарт ISO 15042:2017 не охоплюють визначення сезонної економічності або продуктивності при частковому навантаженні, які можуть знадобитися в деяких країнах, оскільки вони забезпечують краще уявлення про ефективність в реальних умовах експлуатації.
 
< Попередня   Наступна >
 
Статистика
Останні новини
Анонси
Терміни
 
Технічне регулювання - правове регулювання відносин у сфері встановлення, застосування та виконання обов'язкових вимог до продукції або пов'язаних з нею процесів, систем і послуг, персоналу та органів, а також перевірка їх дотримання шляхом оцінки відповідності та/або ринкового нагляду.
 
Стандартизація – діяльність, по встановленню правил і характеристик з метою їх добровільного багаторазового використання, спрямована на досягнення впорядкованості в сферах виробництва і обігу продукції і підвищенні конкурентоспроможності продукції, робіт та послуг. Ця діяльність проявляється в розробці, опублікуванні та застосуванні стандартів.
 
Сертифікація – процедура, за допомогою якої визнаний в установленому порядку орган документально засвідчує відповідність продукції, послуг чи систем управління встановленим законодавством вимогам.
 
Оцінка відповідності – доказування, що встановлені вимоги до продукції, процесу, системи, особи або органу виконано шляхом випробування, здійснення контролю або сертифікації.
 
Метрологія – це наука про вимірювання, методи і засоби забезпечення їх єдності і способи досягнення необхідної точності.
© 2018 ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПОЛТАВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ»
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.