Навігація
Головна
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Путівник по сайту
--------------------
ДП «Полтавастандартметрологія»
Кременчуцька філія
Послуги з метрології
Послуги з стандартизації
Послуги з сертифікації
Оцінка відповідності
Послуги по випробуванню продукції
Послуги з сертифікації СУ
Організація семінарів та конкурсів
Наукова діяльність
Щодо світлодіодної (LED) продукції
Публічні закупівлі
Вакансії
--------------------
Довідник з технічого регулювання
Новини країн-членів СОТ
Споживачеві Полтавщини
Конкурси
Електронна громадська приймальня
Нормативно-правова база
Інформаційні ресурси
Взаємодія
Опитування
Доступ до публічної інформації
Методичні рекомендації НАЗК
Фотогалерея
Українська мова

 
Головна
Сир і сирний продукт – не одне й теж! PDF Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Zhanna   
08.11.2017

 Купуючи ту чи іншу продукцію, не лінуйтеся читати дані, наведені на її маркуванні. Незважаючи на те, що інформації на цю тему не бракує, далеко не всі розуміють, що придбали спред чи молочно-рослинну суміш замість вершкового масла, і мова тут іде не лише про невідповідність за якісними показниками, а й про кардинально інше походження продукції. Якщо масло – це продукт, виготовлений винятково з молочних вершків, із загальним вмістом молочного жиру від 61,5 % до 88,8 % (в усякому разі так повинно бути відповідно до вимог законодавства), то основою для всього іншого служить рослинний жир, який було піддано процесу гідрогенізації та переетерифікації. Цій речовині властиво мертвим вантажем осідати в наших судинах, з роками провокуючи появу інсультів, інфарктів та онкологічних недугів.

Теж саме можна сказати й про сир та продукт сирний, згущенку та продукт згущений, сметану та продукт сметанний, який часто позначають, як «сметанка» .

Можуть бути у схожій упаковці, але дуже відрізняються за вмістом і шоколад та солодка плитка чи десерт (які схожі на шоколад смаком та кольором барвника, але кардинально відрізняються за складом); сік та нектар (де соку до 50%), чи напій соковмісний (де соку взагалі від 1%, а по факту й взагалі може не бути); квас, як продукт бродіння та «синтетичний» безалкогольний напій з такою ж назвою.

Читаючи маркування, слід звернути увагу й на те, чи не має воно додаткових позначок. Зокрема, спеціальні застереження наносять на упаковку, якщо продукція містить такі речовини, як: аспартам (штучний замінник цукру, заборонений хворим на фенілкетонурію та дітям до семи років); діоксид сірки (використовують в якості консерванту для деяких вин); понад 10% поліолів (які можуть викликати розлад шлунку); гліциризинову кислоту (сапонін), сіль хлористого амонію або велику кількість концентрату коріння солодки (надмірне споживання небажане для хворих на гіпертонію), ряд небезпечних збуджуючих речовин, які додають в енергетичні напої.

Напис «оброблено іонізувальним опроміненням» означає, що продукція піддавалась опроміненню.

Риба та морепродукти, вирощені у штучних умовах, поряд з назвою містять напис «вирощено в умовах аквакультури». Напис «оброблено хладагентом» означає, що використано спеціальні консервуючі речовини, які дозволяють багаторазово заморожувати та розморожувати рибу без видимих зовнішніх змін.

Продукти, які упаковувались із застосуванням консервуючих газів, маркуються написом «упаковані в захисному середовищі».

Останє оновлення ( 08.11.2017 )
 
< Попередня   Наступна >
 
Статистика
Останні новини
Анонси
Терміни
 
Технічне регулювання - правове регулювання відносин у сфері встановлення, застосування та виконання обов'язкових вимог до продукції або пов'язаних з нею процесів, систем і послуг, персоналу та органів, а також перевірка їх дотримання шляхом оцінки відповідності та/або ринкового нагляду.
 
Стандартизація – діяльність, по встановленню правил і характеристик з метою їх добровільного багаторазового використання, спрямована на досягнення впорядкованості в сферах виробництва і обігу продукції і підвищенні конкурентоспроможності продукції, робіт та послуг. Ця діяльність проявляється в розробці, опублікуванні та застосуванні стандартів.
 
Сертифікація – процедура, за допомогою якої визнаний в установленому порядку орган документально засвідчує відповідність продукції, послуг чи систем управління встановленим законодавством вимогам.
 
Оцінка відповідності – доказування, що встановлені вимоги до продукції, процесу, системи, особи або органу виконано шляхом випробування, здійснення контролю або сертифікації.
 
Метрологія – це наука про вимірювання, методи і засоби забезпечення їх єдності і способи досягнення необхідної точності.
© 2018 ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПОЛТАВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ»
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.