Навігація
Головна
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Путівник по сайту
--------------------
ДП «Полтавастандартметрологія»
Кременчуцька філія
Послуги з метрології
Послуги з стандартизації
Послуги з сертифікації
Оцінка відповідності
Послуги по випробуванню продукції
Послуги з сертифікації СУ
Організація семінарів та конкурсів
Наукова діяльність
Щодо світлодіодної (LED) продукції
Публічні закупівлі
Вакансії
--------------------
Довідник з технічого регулювання
Новини країн-членів СОТ
Споживачеві Полтавщини
Конкурси
Електронна громадська приймальня
Нормативно-правова база
Інформаційні ресурси
Взаємодія
Опитування
Доступ до публічної інформації
Методичні рекомендації НАЗК
Фотогалерея
Українська мова

 
Головна
Як обрати якісні сухофрукти PDF Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Zhanna   
18.12.2017

     З настанням холодної пори року ми починаємо активно купувати сухофрукти, адже за відсутності свіжих, вони бережуть нас від авітамінозу. Проте, споживачеві не завадить знати кілька «секретів», як обрати якісну, а головне максимально безпечну продукцію.

    Зокрема, памятайте, що сухофрукти не повиннні бути надто яскравими, бо це сушений продукт, а під час сушіння фрукти набувають тьмяного забарвлення. Яскраві кольори свідчать про те, що вони оброблені сірчаним ангідридом. Масова частка сірчаного ангідриду для сушеного винограду за вимогами стандартів не повинна перевищувати 0,01%, для зерняткових і кісточкових – 0,1%. Якщо бачите дуже яскраві абрикоси чи дуже прозорий виноград, це має насторожити, бо такі фрукти містять багато хімії.

    

    Також не варто купувати надто блискучі сухофрукти, бо вони можуть бути змащені гліцерином чи навіть замочені в оліях невідомого походження. Тому перед вживанням сухофрукти обов’язково потрібно промити у проточній воді, а ще краще замочити на 15 хвилин.

   Сушені фрукти не повинні бути дуже м’якими чи липкими це свідчить, що їх зберігали при підвищеній вологості, на них не повинно бути слідів плісняви.

     Коли купуєте фасований продукт, є більша ймовірність натрапити на фрукти з меншою кількістю хімії. Згадка на маркуванні про такий компонент, як сірчаний ангідрид або харчову добавку Е220 говорять про те, що при виготовленні продукції застосовувався консервант.

     Загальне правило щодо сушених фруктів – чим менше людина втручається в процес сушіння, тим безпечнішим виходить продукт. Ідеальний варіант – це урюк, коли спеціальні сорти абрикос сохнуть безпосередньо на дереві.

    З усіх сухофруктів лише чорнослив має термін придатності – шість місяців, для інших сухофруктів термін придатності – рік. Зберігатися вони мають при температурі від+5 до +20С і відносній вологості повітря не більше 70%.

Останє оновлення ( 15.12.2017 )
 
< Попередня   Наступна >
 
Статистика
Останні новини
Анонси
Терміни
 
Технічне регулювання - правове регулювання відносин у сфері встановлення, застосування та виконання обов'язкових вимог до продукції або пов'язаних з нею процесів, систем і послуг, персоналу та органів, а також перевірка їх дотримання шляхом оцінки відповідності та/або ринкового нагляду.
 
Стандартизація – діяльність, по встановленню правил і характеристик з метою їх добровільного багаторазового використання, спрямована на досягнення впорядкованості в сферах виробництва і обігу продукції і підвищенні конкурентоспроможності продукції, робіт та послуг. Ця діяльність проявляється в розробці, опублікуванні та застосуванні стандартів.
 
Сертифікація – процедура, за допомогою якої визнаний в установленому порядку орган документально засвідчує відповідність продукції, послуг чи систем управління встановленим законодавством вимогам.
 
Оцінка відповідності – доказування, що встановлені вимоги до продукції, процесу, системи, особи або органу виконано шляхом випробування, здійснення контролю або сертифікації.
 
Метрологія – це наука про вимірювання, методи і засоби забезпечення їх єдності і способи досягнення необхідної точності.
© 2018 ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПОЛТАВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ»
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.