Навігація
Головна
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Путівник по сайту
--------------------
ДП «Полтавастандартметрологія»
Кременчуцька філія
Послуги з метрології
Послуги з стандартизації
Послуги з сертифікації
Оцінка відповідності
Послуги по випробуванню продукції
Послуги з сертифікації СУ
Організація семінарів та конкурсів
Наукова діяльність
Щодо світлодіодної (LED) продукції
Публічні закупівлі
Вакансії
--------------------
Довідник з технічого регулювання
Новини країн-членів СОТ
Споживачеві Полтавщини
Конкурси
Електронна громадська приймальня
Нормативно-правова база
Інформаційні ресурси
Взаємодія
Опитування
Доступ до публічної інформації
Методичні рекомендації НАЗК
Фотогалерея
Українська мова

 
Головна
Рослинні жири у вершковому маслі та завищений вміст вологи у ковбасі PDF Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Zhanna   
18.02.2009
На виконання доручення Кабінету Міністрів України щодо проведення перевірок суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність на ринку виробництва соціально-значущих продуктів, у 2008 році державні інспектори ДП «Полтавастандартметро-логія» провели ряд перевірок на підприємствах-виробниках області. 
Серед них були: ТОВ «Молочна Рів’єра», ПП «Білоцерківська агропромислова група», ПП Мамрікішвілі К.В., ТОВ АПО «Цукровик Полтавщини», ВАТ «Оржицький цукровий завод», КП «Полтавський м’ясокомбінат», ВАТ «Пирятинський м’ясокомбінат», ПП «Лукулл», ВАТ «Миргородський хлібозавод», міні-пекарня ВАТ «Галещинський машинобудівний завод сільськогосподарських машин та обладнання» та ряд інших. 
Результати перевірок показали, що не всі виробники (навіть таких необхідних продуктів як хліб, масло, молоко, м'ясо, та цукор) добросовісно виконують вимоги нормативних документів, забезпечуючи населення безпечними та якісними продуктами харчування.
Так, наприклад, не відповідала вимогам НД партія масла солодковершкового селянського 72,5% жиру одного з місцевих виробників. Тут було виявлено вміст рослинного жиру. Фактично цей показник склав 9,5%, а за Державним стандартом України – не допускається взагалі. Партія продукту сирного плавленого Янтар 55% жиру цього ж виробника не відповідала вимогам НД за маркуванням: штрих-код зазначено на інший продукт; склад продукту, вказаний на етикетці, не відповідав складу, зазначеному в рецептурі… Робочою групою було вирішено відібрати на випробування і проби сировини (молока) цього ж виробника. Результати випробувань показали, що дану партію молока необхідно утилізувати, так як використовувати для переробки його не можна через наявність у ньому інгібувальних речовин (аміаку). 
Перевірена партія масла солодковершкового селянського 72,5% жиру, іншого виробника Полтавщини також не відповідала вимогам ДСТУ 4399:2005 «Масло вершкове. Технічні умови» за фізико-хімічними показниками – тут теж виявлено вміст рослинного жиру (5,1%). 
Та навіть на тих молокопереробних підприємства, які випускали продукцію відповідної якості, встановлено ряд порушень, а саме:
- порушувалась періодичність контролю води питної за мікробіологічними показниками;
- відсутній контроль готової продукції за показниками безпеки (вміст антибіотиків), порушувалась періодичність контролю продукції за показниками якості; 
- порушувалась періодичність контролю в сировині (молоці) таких показників, як: загальне бактеріальне обсіменіння, кількість соматичних клітин, наявність інгібувальних речовин; не достатньо організований, контроль сировини за якісними показниками; відсутній контроль за показниками безпеки (токсичні елементи, пестициди, нітрати, радіонукліди, гормональні препарати).
Ситуація з цукровиками та хлібопекарнями набагато краща. В результаті зовнішнього огляду, зважування, органолептичної оцінки, фізико-хімічних та мікробіологічних випробувань встановлено, що перевірені партії цукру та хліба відповідали вимогам нормативних документів на них. 
Зовсім різної якості виявилися ковбаси та м’ясна продукція місцевого виробництва. При перевірці партій продукції м’ясокомбінатів (ковбас варених, копчених, сосисок, пельменів та м’яса) порушень виявлено не було. Проте, приватні підприємства до них, м’яко кажучи, «не дотягуються». Так, наприклад, партія ковбаси варено-копченої «салямі Гетинська» вимогам НД не відповідала (завищена масова частка вологи). Ця ж проблема і з партією ковбаси вареної «Лікарська». А от партія ковбаси вареної «Молочна» не відповідала вимогам стандарту за маркуванням.
Крім того, на одному з приватних м'ясопереробних підприємств:
- відсутній експлуатаційний дозвіл для потужностей з виробництва, переробки або реалізації харчових продуктів, виданий ветеринарною службою; 
- відсутні акти поставлення на виробництво продукції, яка виготовляється згідно технічних умов;
- порушувались рецептури виробництва ковбасних виробів;
- відсутні технологічні журнали;
- відсутній контроль ковбасних виробів за органолептичними показниками; 
- порушувалась періодичність контролю ковбасних виробів за показниками безпеки: свинець, ртуть, кадмій та відсутній контроль ковбасних виробів за показниками безпеки: афлатоксин В1, N-нітрозаміни; 
- порушувалась періодичність контролю м’яса за показниками безпеки: вміст антибіотиків, пестицидів, гормональних препаратів; 
- незадовільне метрологічне забезпечення виробництва тощо.
Підприємствам-порушникам видано приписи про усунення встановлених порушень, про заборону реалізації партій та видів продукції, складено протоколи про адміністративні правопорушення, накладено штрафні санкції.
Роботи з перевірки якості та безпечності соціально-значущих продуктів продовжуються і в 2009-му.


 
< Попередня   Наступна >
 
Статистика
Останні новини
Анонси
Терміни
 
Технічне регулювання - правове регулювання відносин у сфері встановлення, застосування та виконання обов'язкових вимог до продукції або пов'язаних з нею процесів, систем і послуг, персоналу та органів, а також перевірка їх дотримання шляхом оцінки відповідності та/або ринкового нагляду.
 
Стандартизація – діяльність, по встановленню правил і характеристик з метою їх добровільного багаторазового використання, спрямована на досягнення впорядкованості в сферах виробництва і обігу продукції і підвищенні конкурентоспроможності продукції, робіт та послуг. Ця діяльність проявляється в розробці, опублікуванні та застосуванні стандартів.
 
Сертифікація – процедура, за допомогою якої визнаний в установленому порядку орган документально засвідчує відповідність продукції, послуг чи систем управління встановленим законодавством вимогам.
 
Оцінка відповідності – доказування, що встановлені вимоги до продукції, процесу, системи, особи або органу виконано шляхом випробування, здійснення контролю або сертифікації.
 
Метрологія – це наука про вимірювання, методи і засоби забезпечення їх єдності і способи досягнення необхідної точності.
© 2020 ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПОЛТАВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ»
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.