Навігація
Головна
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Путівник по сайту
--------------------
ДП «Полтавастандартметрологія»
Кременчуцька філія
Послуги з метрології
Послуги з стандартизації
Послуги з сертифікації
Оцінка відповідності
Послуги по випробуванню продукції
Послуги з сертифікації СУ
Організація семінарів та конкурсів
Наукова діяльність
Щодо світлодіодної (LED) продукції
Публічні закупівлі
Вакансії
--------------------
Довідник з технічого регулювання
Новини країн-членів СОТ
Споживачеві Полтавщини
Конкурси
Електронна громадська приймальня
Нормативно-правова база
Інформаційні ресурси
Взаємодія
Опитування
Доступ до публічної інформації
Методичні рекомендації НАЗК
Фотогалерея
Українська мова

 
Головна
Чому не варто захоплюватися дешевими напівфабрикатами? PDF Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Zhanna   
27.11.2017

    Нині уявити життя сучасної людини без напівфабрикатів просто неможливо. З їх допомогою тривале приготування чималого переліку кулінарної смакоти зводиться до лічених хвилин, завдяки чому у господині з’являється купа вільного часу. Проте, за таке полегшення життя доводиться платити і, на жаль, не лише грошима, а й здоров’ям, у разі, якщо продукція, яку Ви постійно купуєте, неналежної якості.

    Головна небезпека заморожених напівфабрикатів полягає в тому, що якість інгредієнтів неможливо визначити лише за смаком та зовнішнім виглядом, тобто без лабораторних випробувань, причому особливу небезпеку становлять саме м’ясні напівфабрикати. Як правило, для їх виготовлення використовують не свіже мясо високої якості, а м’ясні відходи, мелену шкіру, жили та нутрощі. Сучасне потужне обладнання дозволяє переробити практично до стану однорідної маси будь-які мясні відходи, які потім використовуються для пельменів, млинців, котлет, вареників тощо.

      Проте, це ще не найгірший варіант, найчастіше в хід ідуть соя, крохмаль, хліб. А щоб надати цим інгредієнтам вираженого м'ясного смаку, фарш щедро приправляється глютаматом натрію, який обдурюючи наші смакові рецептори, робить неймовірно смачною будь-яку страву. Споживача повинен насторожити напис на маркуванні про вміст глутамінової кислоти або її солей, наприклад глутамату натрію. Ці речовини можуть позначатися, як Е260, Е261, Е622, Е624, Е625, Е623. Все це підсилювач смаку, який негативно впливає на центральну нервову та серцево-судинну системи, а також нирки та печінку.

     На жаль, у продажу можна доволі часто зустріти й продукцію з неналежним маркуванням, коли недобросовісні виробники "забувають" вказувати "непривабливі" для покупців інгредієнти, зокрема, штучні підсилювачі смаку. Крім того, змусити споживача повірити, що він споживає натуральне м'ясо, допоможуть барвники, стабілізатори, консерванти.

      Обережно слід ставитися і до замаринованих в різнокольорові яскраві маринади окорочків, крилець, стейків, шашлику. Визначити якість м'яса за великою кількістю приправ практично неможливо, а маринують, зазвичай, продукцію, яку довгий час не можуть продати..

       Необхідно звертати увагу і на маркування тіста та кондитерських напівфабрикатів, в них теж нерідко кладуть чималий набір хімії, гідрогенізовані жири, що закупорюють судини та синтетичні розпушувачі, а замість цукру дуже солодкий кукурудзяний сироп. який провокує дисбаланс інсуліну і цукру в крові, що сприяє виникненню діабету.

     Не забувайте, що усі напівфабрикати мають певний термін придатності, зазвичай, він не перевищує півроку (180 діб), хоча може бути й іншим. Але врахуйте, що якщо вироби протягом цього часу кілька разів заморожувалися-розморожувалися, зберігалися в неналежних умовах, то вони можуть зіпсуватися і значно швидше. Найбезпечнішими напівфабрикатами вважаються продукти дитячого харчування. а також заморожені овочі та вареники з капустою і картоплею, якщо вони зберігалися належним чином. Найобережнішим потрібно бути з виробами з печінкою, м'ясом, рибою та сиром.      

   

     

Останє оновлення ( 27.11.2017 )
 
< Попередня   Наступна >
 
Статистика
Останні новини
Анонси
Терміни
 
Технічне регулювання - правове регулювання відносин у сфері встановлення, застосування та виконання обов'язкових вимог до продукції або пов'язаних з нею процесів, систем і послуг, персоналу та органів, а також перевірка їх дотримання шляхом оцінки відповідності та/або ринкового нагляду.
 
Стандартизація – діяльність, по встановленню правил і характеристик з метою їх добровільного багаторазового використання, спрямована на досягнення впорядкованості в сферах виробництва і обігу продукції і підвищенні конкурентоспроможності продукції, робіт та послуг. Ця діяльність проявляється в розробці, опублікуванні та застосуванні стандартів.
 
Сертифікація – процедура, за допомогою якої визнаний в установленому порядку орган документально засвідчує відповідність продукції, послуг чи систем управління встановленим законодавством вимогам.
 
Оцінка відповідності – доказування, що встановлені вимоги до продукції, процесу, системи, особи або органу виконано шляхом випробування, здійснення контролю або сертифікації.
 
Метрологія – це наука про вимірювання, методи і засоби забезпечення їх єдності і способи досягнення необхідної точності.
© 2018 ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПОЛТАВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ»
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.