Навігація
Головна
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Путівник по сайту
--------------------
ДП «Полтавастандартметрологія»
Кременчуцька філія
Послуги з метрології
Послуги з стандартизації
Послуги з сертифікації
Оцінка відповідності
Послуги по випробуванню продукції
Послуги з сертифікації СУ
Організація семінарів та конкурсів
Наукова діяльність
Щодо світлодіодної (LED) продукції
Публічні закупівлі
Вакансії
--------------------
Довідник з технічого регулювання
Новини країн-членів СОТ
Споживачеві Полтавщини
Конкурси
Електронна громадська приймальня
Нормативно-правова база
Інформаційні ресурси
Взаємодія
Опитування
Доступ до публічної інформації
Методичні рекомендації НАЗК
Фотогалерея
Українська мова

 
Головна
Всесвітній день прав споживача 2009 «Протидія просуванню на ринку нездорового харчування для дітей» PDF Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Zhanna   
05.03.2009
Всесвітня організація союзів споживачів (СІ), до складу якої входять 220 урядових та громадських організацій-членів із 115 країн, девізом Всесвітнього дня прав споживачів 2008 року оголосила: «Нездорове харчування підростаючого покоління». Вперше в практиці СІ тема, зважаючи на її актуальність та злободенність, була продовжена ще на рік. Тож, Всесвітній день прав споживача 2009-го проходитиме під лозунгом «Протидія просуванню на ринку нездорового харчування для дітей».
Прес-служба Держспоживстандарту України повідомила, що проблема популярності нездорової їжі – вуличної, швидкої, яка здобула в усьому світі назву «джанк фуд» (junk-food, англ.) – серед дітей та молоді стосується усіх країн, не оминула вона і Україну. Серед спеціалістів і широкої громадськості занепокоєння викликає популярність поміж молодих споживачів харчових продуктів, які містять мінімальну кількість корисних речовин і мають підвищений вміст солі, цукру, жирів, стабілізаторів, підсилювачів смаку та навіть канцерогенних речовин. Загальним наслідком вживання цієї продукції є, як правило, збільшення частки населення з надмірною вагою, серцево-судинними та іншими видами захворювань, звиканням та залежності від цих продуктів, а головне – формування хибних навичок харчування на все життя. Вживання таких продуктів, які, на жаль, не можна в повній мірі назвати харчовими, нав’язується індустрією, що розвивається. Такі продукти споживаються переважно сегментом населення молодшої вікової категорії. Це пов’язано з відносно малою вартістю цих продуктів та іміджем, завдяки якому вони позиціонуються як швидкі, сучасні та поживні.
«Агресивна маркетингова та рекламна політика виробників нездорової харчової продукції спрямована на активне просування її на ринку та завоювання прихильності споживачів, включаючи дітей. При цьому замовчуються ризики, пов’язані з вживанням нездорової їжі,» - зазначають фахівці Держспоживстандарту. Разом з тим в Україні за останні десять років майже в півтора рази збільшилась кількість дітей із шлунково-кишковими захворюваннями. Медики в значній мірі пояснюють це небезпечне становище саме щоденним вживанням людиною новітніх нездорових продуктів.
На сьогоднішній день з особливою гостротою виникають споживчі проблеми, пов’язані з структурою раціону харчування населення. Зокрема, викликає занепокоєння популярність (в основному завдяки рекламі) серед споживачів, особливо молодого покоління, харчових продуктів з мінімальною кількістю корисних речовин – більшість продукції швидкого харчування, чіпси, сухарики, горішки солоні, шоколадні батончики, крекери, солодкі газовані напої тощо. 
Фахівці Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики, усвідомлюючи загрозу здоров’ю підростаючому поколінню, вважають, що нагальною стає проблема вирішення питань, які мають на меті:  
- суттєве підвищення поінформованості споживачів про шкідливі властивості і наслідки вживання нездорової їжі, звернувши особливу увагу на просвіту молоді; 
- сприяння формуванню в суспільстві культури споживання, включаючи здорове та збалансоване харчування; 
- створення сприятливих умов для розвитку соціальної відповідальності бізнесу; 
- стимулювання розробки, виробництва і маркетингу «здорових» харчових продуктів, переважно натуральних;
- посилення діяльності державного контролю та нагляду за виробниками і торговельними організаціями щодо надання споживачам всебічної інформації для прийняття рішення на користь вибору «здорової» їжі; 
- надання всебічної допомоги в створенні національної політики в галузі раціонального харчування та підвищення якості життя людей.
 
За матеріалами прес-служби 
Держспоживстандарту України 
< Попередня   Наступна >
 
Статистика
Останні новини
Анонси
Терміни
 
Технічне регулювання - правове регулювання відносин у сфері встановлення, застосування та виконання обов'язкових вимог до продукції або пов'язаних з нею процесів, систем і послуг, персоналу та органів, а також перевірка їх дотримання шляхом оцінки відповідності та/або ринкового нагляду.
 
Стандартизація – діяльність, по встановленню правил і характеристик з метою їх добровільного багаторазового використання, спрямована на досягнення впорядкованості в сферах виробництва і обігу продукції і підвищенні конкурентоспроможності продукції, робіт та послуг. Ця діяльність проявляється в розробці, опублікуванні та застосуванні стандартів.
 
Сертифікація – процедура, за допомогою якої визнаний в установленому порядку орган документально засвідчує відповідність продукції, послуг чи систем управління встановленим законодавством вимогам.
 
Оцінка відповідності – доказування, що встановлені вимоги до продукції, процесу, системи, особи або органу виконано шляхом випробування, здійснення контролю або сертифікації.
 
Метрологія – це наука про вимірювання, методи і засоби забезпечення їх єдності і способи досягнення необхідної точності.
© 2020 ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПОЛТАВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ»
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.