Навігація
Головна
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Путівник по сайту
--------------------
ДП «Полтавастандартметрологія»
Кременчуцька філія
Послуги з метрології
Послуги з стандартизації
Послуги з сертифікації
Оцінка відповідності
Послуги по випробуванню продукції
Послуги з сертифікації СУ
Організація семінарів та конкурсів
Наукова діяльність
Щодо світлодіодної (LED) продукції
Публічні закупівлі
Вакансії
--------------------
Довідник з технічого регулювання
Новини країн-членів СОТ
Споживачеві Полтавщини
Конкурси
Електронна громадська приймальня
Нормативно-правова база
Інформаційні ресурси
Взаємодія
Опитування
Доступ до публічної інформації
Методичні рекомендації НАЗК
Фотогалерея
Українська мова

 
Головна
Всесвітній день якості-2017: «Якість трансформує» PDF Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Zhanna   
16.11.2017

    Щороку у другий четвер листопада багатьма країнами світу відзначається Всесвітній день якості. Він був започаткований у 1990 році за ініціативи Європейської організації якості (незалежної некомерційної асоціації, що об’єднує 40 національних організацій якості європейських країн) та за підтримки Організації Об’єднаних Націй. Згодом тиждень, на який припадає цей день, був оголошений Європейським тижнем якості. Цьогоріч його гасло : «Якість трансформує».

 

   Усі заходи, що проводяться національними організаціями в рамках Європейського тижня якості, спрямовані на привернення уваги світової спільноти до проблем якості, а також на підкреслення важливості високої якості продукції і послуг як для економічного розвитку країн, так і для забезпечення належного рівня життя кожної людини. Адже мова йде не лише про конкурентоспроможність товарів та їх безпечність для людей і довкілля, а й про рівень задоволеності запитів та очікувань споживачів.

   Зокрема, цього року в рамках тижня якості в Австрії проходитиме вже 11-й форум з питань охорони здоров’я, в Угорщині – конференції, присвячені якості автомобілів та інноваціям у сфері якості, у Румунії – низка семінарів щодо систем управління, у Словенії – національний конгрес «Якість без кордонів» тощо.

   Європейська організація якості щороку проголошує девіз, під яким проходитиме черговий тиждень якості. Гасло 2017 року: «Якість трансформує».

   Особливо актуальним воно є для нашої країни, яка обрала євроінтеграційний вектор розвитку, що передбачає серйозні перетворення у багатьох сферах діяльності. Щоб стати рівноправним партнером на ринку ЄС, Україні потрібно гармонізувати своє законодавство з європейськими нормами і правилами, зокрема, в галузі технічного регулювання, безпосередньо пов’язаного із забезпеченням якості, безпечності і конкурентоспроможності вітчизняної продукції та послуг, розширенням їх експортних можливостей.

 

Останє оновлення ( 28.11.2017 )
 
< Попередня   Наступна >
 
Статистика
Останні новини
Анонси
Терміни
 
Технічне регулювання - правове регулювання відносин у сфері встановлення, застосування та виконання обов'язкових вимог до продукції або пов'язаних з нею процесів, систем і послуг, персоналу та органів, а також перевірка їх дотримання шляхом оцінки відповідності та/або ринкового нагляду.
 
Стандартизація – діяльність, по встановленню правил і характеристик з метою їх добровільного багаторазового використання, спрямована на досягнення впорядкованості в сферах виробництва і обігу продукції і підвищенні конкурентоспроможності продукції, робіт та послуг. Ця діяльність проявляється в розробці, опублікуванні та застосуванні стандартів.
 
Сертифікація – процедура, за допомогою якої визнаний в установленому порядку орган документально засвідчує відповідність продукції, послуг чи систем управління встановленим законодавством вимогам.
 
Оцінка відповідності – доказування, що встановлені вимоги до продукції, процесу, системи, особи або органу виконано шляхом випробування, здійснення контролю або сертифікації.
 
Метрологія – це наука про вимірювання, методи і засоби забезпечення їх єдності і способи досягнення необхідної точності.
© 2018 ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПОЛТАВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ»
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.