Навігація
Головна
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Путівник по сайту
--------------------
ДП «Полтавастандартметрологія»
Кременчуцька філія
Послуги з метрології
Послуги з стандартизації
Послуги з сертифікації
Оцінка відповідності
Послуги по випробуванню продукції
Послуги з сертифікації СУ
Організація семінарів та конкурсів
Наукова діяльність
Щодо світлодіодної (LED) продукції
Публічні закупівлі
Вакансії
--------------------
Довідник з технічого регулювання
Новини країн-членів СОТ
Споживачеві Полтавщини
Конкурси
Електронна громадська приймальня
Нормативно-правова база
Інформаційні ресурси
Взаємодія
Опитування
Доступ до публічної інформації
Методичні рекомендації НАЗК
Фотогалерея
Українська мова

 
Головна
Про що говорить маркування бутильованої води PDF Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Zhanna   
04.12.2017

     Не кожен споживач, купуючи бутильовану воду, звертає увагу на її маркування, а даремно, адже далеко не кожну воду, розфасовану в пляшки, можна вживати щодня. Варто знати, що відповідно до чинного законодавства, мінеральною вважається вода, що має мінералізацію понад 1 грам на кубічний дециметр. Якщо ця цифра менша – це вже природна столова вода, її, як і звичайну питну фасовану воду, можна вживати без обмежень.

    Якщо на маркуванні значиться «столова лікувальна вода», це означає, що вона має рівень мінералізації від 1,0 до 8,0 г/куб. дм. Таку воду необхідно застосовувати, як лікувальний напій. Звичайно, якщо Ви вип’єте таку пляшечку, нічого страшного не станеться, але пам’ятайте, вживати лікувальну воду щодня і тривалий період, якщо її склад Вам не підходить, неварто, адже це може призвести до непередбачуваних наслідків. Лікувальна вода, мінералізація якої понад 8,0 г/куб., чинить потужний вплив на організм, її необхідно вживати лише за призначенням лікаря. Закордоном лікувальні мінеральні води не призначені для широкого продажу, вони можуть продаватися лише в аптеках, як лікарський засіб і використовуються в лікувальній практиці.

      Будь-яка вода, за винятком дистильованої, містить цілий комплекс солей і мінералів. Їх склад та кількість залежить від багатьох чинників: складу ґрунту, глибини видобутку, розташування родовища. В Україні налічується близько півтисячі джерел мінеральних вод.

     Природною називається мінеральна вода, видобута безпосередньо з підземного джерела. При цьому вона може бути джерельною, за умови, якщо хімічний склад рідини збігається зі складом води джерела, і якщо вода розлита не далі ніж за 50 метрів від місця видобутку.

    Джерельна вода може бути очищена фільтрами: механічними та піщаними. Як правило, якоїсь глибокої спеціальної очистки видобута з підземного джерела вода не потребує, ніяких зайвих мікроорганізмів чи хвороботворних бактерій вона не містить.

    Зовсім інша річ, якщо йдеться про штучно мінералізований продукт. Це може бути звичайна вода «з крану», яка спочатку проходить глибоке очищення, а потім штучно насичується мікроелементами. В такий спосіб можна створити воду будь-якого мінерального складу, але вона все одно буде програвати природній, оскільки до її створення долучилася людина. По суті це штучний розчин солей, які не завжди ідеально засвоюються.

     Тож, щоб убезпечити себе від купівлі неякісного продукту, варто уважно читати інформацію на маркуванні. З приводу проведення випробувань води можна звертатися до науково-дослідного випробувального центру харчової продукції та продовольчої сировини ДП «Полтавастандартметрологія» за телефоном у Полтаві (0532) 60-27-08.

Останє оновлення ( 01.12.2017 )
 
< Попередня   Наступна >
 
Статистика
Останні новини
Анонси
Терміни
 
Технічне регулювання - правове регулювання відносин у сфері встановлення, застосування та виконання обов'язкових вимог до продукції або пов'язаних з нею процесів, систем і послуг, персоналу та органів, а також перевірка їх дотримання шляхом оцінки відповідності та/або ринкового нагляду.
 
Стандартизація – діяльність, по встановленню правил і характеристик з метою їх добровільного багаторазового використання, спрямована на досягнення впорядкованості в сферах виробництва і обігу продукції і підвищенні конкурентоспроможності продукції, робіт та послуг. Ця діяльність проявляється в розробці, опублікуванні та застосуванні стандартів.
 
Сертифікація – процедура, за допомогою якої визнаний в установленому порядку орган документально засвідчує відповідність продукції, послуг чи систем управління встановленим законодавством вимогам.
 
Оцінка відповідності – доказування, що встановлені вимоги до продукції, процесу, системи, особи або органу виконано шляхом випробування, здійснення контролю або сертифікації.
 
Метрологія – це наука про вимірювання, методи і засоби забезпечення їх єдності і способи досягнення необхідної точності.
© 2018 ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПОЛТАВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ»
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.