Навігація
Головна
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Путівник по сайту
--------------------
ДП «Полтавастандартметрологія»
Кременчуцька філія
Послуги з метрології
Послуги з стандартизації
Послуги з сертифікації
Оцінка відповідності
Послуги по випробуванню продукції
Послуги з сертифікації СУ
Організація семінарів та конкурсів
Наукова діяльність
Щодо світлодіодної (LED) продукції
Публічні закупівлі
Вакансії
--------------------
Довідник з технічого регулювання
Новини країн-членів СОТ
Споживачеві Полтавщини
Конкурси
Електронна громадська приймальня
Нормативно-правова база
Інформаційні ресурси
Взаємодія
Опитування
Доступ до публічної інформації
Методичні рекомендації НАЗК
Фотогалерея
Українська мова

 
Головна
Пришвидчіть впровадження системи НАССР! PDF Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Zhanna   
09.01.2018

     Як відомо, торік в Україні набули чинності норми закону, що зобовязують потужності (крім малих), які провадять діяльність з харчовими продуктами, у складі яких є неперероблені інгредієнти тваринного походження, впровадити систему управління безпечністю харчових продуктів (НАССР). Стосується це не лише виробників, але і закладів громадського харчування: ресторанів, барів, кафе, їдалень, закусочних, піцерій, кулінарій, кіосків та інших закладів, які забезпечують харчуванням невизначену кількість фізичних осіб.

    Отже, якщо заклад не належить до категорії малих потужностей та використовує в роботі яйця курячі, мясо тварин та птиці, мед тощо, які не піддавалися термічній обробці, ця норма є для нього обовязковою.

     Якщо ж усі продукти тваринного походження, які використовують заклади (крім малих потужностей), були піддані обробці на підприємствах, які мають впроваджені системи виробничого контролю (НАССР) - відповідні норми вступають в силу з 20 вересня 2018 року!

      Для малих потужностей зазначені норми законодавства набувають обов’язкового характеру з 20 вересня 2019 року!

     До речі, слід знати, що заклад громадського харчування можна назвати малою потужністю, якщо він постачає харчові продукти кінцевому споживачу, має не більше ніж десять осіб робочого персоналу та займає площу не більше 400 м2.

      Невиконання обов’язку щодо впровадження на потужностях постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи НАССP тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб - у розмірі від тридцяти до сімдесяти п’яти мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб - підприємців - у розмірі від трьох до п’ятнадцяти мінімальних заробітних плат та зупинення роботи потужності. Тож аби не мати зайвих проблем, не зволікайте! З приводу розробляння та впровадження систем управління безпечністю харчових продуктів (НАССР) звертайтеся у відділ оцінки відповідності систем менеджменту ДП «Полтавастандартметрологія» за телефоном (05322) 2-90-37.

 
< Попередня   Наступна >
 
Статистика
Останні новини
Анонси
Терміни
 
Технічне регулювання - правове регулювання відносин у сфері встановлення, застосування та виконання обов'язкових вимог до продукції або пов'язаних з нею процесів, систем і послуг, персоналу та органів, а також перевірка їх дотримання шляхом оцінки відповідності та/або ринкового нагляду.
 
Стандартизація – діяльність, по встановленню правил і характеристик з метою їх добровільного багаторазового використання, спрямована на досягнення впорядкованості в сферах виробництва і обігу продукції і підвищенні конкурентоспроможності продукції, робіт та послуг. Ця діяльність проявляється в розробці, опублікуванні та застосуванні стандартів.
 
Сертифікація – процедура, за допомогою якої визнаний в установленому порядку орган документально засвідчує відповідність продукції, послуг чи систем управління встановленим законодавством вимогам.
 
Оцінка відповідності – доказування, що встановлені вимоги до продукції, процесу, системи, особи або органу виконано шляхом випробування, здійснення контролю або сертифікації.
 
Метрологія – це наука про вимірювання, методи і засоби забезпечення їх єдності і способи досягнення необхідної точності.
© 2019 ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПОЛТАВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ»
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.