Навігація
Головна
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Путівник по сайту
--------------------
ДП «Полтавастандартметрологія»
Кременчуцька філія
Послуги з метрології
Послуги з стандартизації
Послуги з сертифікації
Оцінка відповідності
Послуги по випробуванню продукції
Послуги з сертифікації СУ
Організація семінарів та конкурсів
Наукова діяльність
Щодо світлодіодної (LED) продукції
Публічні закупівлі
Вакансії
--------------------
Довідник з технічого регулювання
Новини країн-членів СОТ
Споживачеві Полтавщини
Конкурси
Електронна громадська приймальня
Нормативно-правова база
Інформаційні ресурси
Взаємодія
Опитування
Доступ до публічної інформації
Методичні рекомендації НАЗК
Фотогалерея
Українська мова

 
Головна
Спред також має бути сертифікованим! PDF Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Zhanna   
26.03.2009
На початку березня 2009 року державними інспекторами ДП «Полтавастандартметрологія» було проведено планову перевірку на ВАТ «Полтавахолод».
З метою перевірки якості продукції, що виготовляється і реалізується ВАТ «Полтавахолод» та відповідності її вимогам стандартів, норм і правил на підприємстві було перевірено три партії продукції: спреду солодковершкового «Ранкове», спреду «Запашне» та суміші рослинно-вершкової солодковершкової «Класичне». 
У результаті зовнішнього огляду, зважування, органолептичної оцінки, фізико-хімічних та мікробіологічних випробувань було встановлено, що перевірені партії продукції відповідали вимогам нормативних документів. Проте, продукція, що перевірялась, підлягає обов’язковій сертифікації в Україні, та на момент перевірки сертифікованою не була. Також перевіркою було встановлено факт випуску і реалізації ще однієї несертифікованої продукції - спреду солодковершкового «Домашнє». 
Окрім цього на момент перевірки на підприємстві був відсутній контроль спредів солодковершкових та сумішей рослинно-вершкових за фізико-хімічними показниками: масовою часткою молочного жиру, транс-ізомерів, кухонної солі, консервантів, вітамінів, перекисним числом у жирі, а також за мікробіологічними показниками (стафілокок, лістерія) та за показниками безпеки.
За результатами перевірки підприємству видано припис про усунення порушень додержання стандартів, норм і правил, приписи про заборону реалізації 3 партій продукції та про заборону реалізації 4 видів продукції (несертифікованих). 
Та варто зазначити, що держінспектори мають на меті не знаходження якнайбільшої кількості порушень для покарання виробника, не так би мовити «збір» штрафів, а допомогти підприємству зробити продукцію кращою, якіснішою, тим самим відстоюючи інтереси споживача.
Промисловці, які працюють «по совісті» не намагаються уникати перевірок, приховати недоліки виробництва, а дослухаються до зауважень державних інспекторів, до порад, наданих ними. Так і ВАТ «Полтавахолод» - спреди вони вже сертифікували. Тож, найближчим часом на прилавках магазинів знову з’являться спреди та суміші вершково-рослинні, як й інша продукція цього виробника.

Єдине на чому хочеться наголосити – не плутайте спред із маслом! Хоча його інколи й називають «м’яким маслом», проте цей продукт містить значну кількість рослинних жирів, і за своїм походженням він ближчий до маргаринів. 


 
< Попередня   Наступна >
 
Статистика
Останні новини
Анонси
Терміни
 
Технічне регулювання - правове регулювання відносин у сфері встановлення, застосування та виконання обов'язкових вимог до продукції або пов'язаних з нею процесів, систем і послуг, персоналу та органів, а також перевірка їх дотримання шляхом оцінки відповідності та/або ринкового нагляду.
 
Стандартизація – діяльність, по встановленню правил і характеристик з метою їх добровільного багаторазового використання, спрямована на досягнення впорядкованості в сферах виробництва і обігу продукції і підвищенні конкурентоспроможності продукції, робіт та послуг. Ця діяльність проявляється в розробці, опублікуванні та застосуванні стандартів.
 
Сертифікація – процедура, за допомогою якої визнаний в установленому порядку орган документально засвідчує відповідність продукції, послуг чи систем управління встановленим законодавством вимогам.
 
Оцінка відповідності – доказування, що встановлені вимоги до продукції, процесу, системи, особи або органу виконано шляхом випробування, здійснення контролю або сертифікації.
 
Метрологія – це наука про вимірювання, методи і засоби забезпечення їх єдності і способи досягнення необхідної точності.
© 2020 ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПОЛТАВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ»
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.