Навігація
Головна
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Путівник по сайту
--------------------
ДП «Полтавастандартметрологія»
Кременчуцька філія
Послуги з метрології
Послуги з стандартизації
Послуги з сертифікації
Оцінка відповідності
Послуги по випробуванню продукції
Послуги з сертифікації СУ
Організація семінарів та конкурсів
Наукова діяльність
Щодо світлодіодної (LED) продукції
Публічні закупівлі
Вакансії
--------------------
Довідник з технічого регулювання
Новини країн-членів СОТ
Споживачеві Полтавщини
Конкурси
Електронна громадська приймальня
Нормативно-правова база
Інформаційні ресурси
Взаємодія
Опитування
Доступ до публічної інформації
Методичні рекомендації НАЗК
Фотогалерея
Українська мова

 
Головна
Оновлено стандарт ISO на безпеку іграшок PDF Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Zhanna   
18.04.2018
    Міжнародна організація із стандартизації (ISO) опублікувала переглянутий варіант стандарту на безпеку іграшок – ISO 8124-1:2018 "Безпека іграшок - Частина 1: Аспекти безпеки, пов'язані з механічними і фізичними властивостями". Оновлений документ заснований на існуючих стандартах Європейського союзу (EN 71-1 "Безпека іграшок - Частина 1: Механічні і фізичні властивості") і Сполучених Штатів Америки (ASTM F963 "Стандартні технічні умови в частині захисту споживачів стосовно забезпечення безпеки іграшок").

    Стандарт визначає прийнятні критерії визначення структурних характеристик іграшок в цілому (включаючи форму і розміри), а також властивості певних категорій іграшок (наприклад, кути нахилу певних іграшок для їзди). Він є важливим документом, оскільки стосується цілого ряду аспектів взаємодії дітей з іграшками, а також засобів обмеження шкоди, що завдається іграшками та їх компонентами.

   У документі встановлено, що на деякі іграшки та їх упаковку повинні бути нанесені відповідні попередження та інструкції. При нанесенні такої інформації можуть виникнути складності через різноманітність мов, що використовуються покупцями. Ця проблема вирішена у додатку "B" стандарту ISO 8124-1:2018: наводяться приклади формулювання і оформлення уніфікованих інструкцій та попереджень.

Основні нововведення та зміни стандарту ISO 8124-1:2018, на відміну від версії 2014 року включають наступне:

 • модифіковані численні терміни та визначення;
 • уточнені вимоги до попереджень, що наносяться на іграшки для дітей у віці від 36 до 72 місяців;
 • змінено вимоги до іграшок, що підносяться близько до вуха;
 • додані нові підпункти ( «йо-йо», «ремені, призначені для носіння повністю або частково на шиї» тощо);
 • а також розширені додатки.

Взагалі серія ISO 8124 «Безпека іграшок» включає такі документи:

 • ISO 8124-2:2014 "Безпека іграшок. Частина 2: Займистість";
 • ISO 8124-3:2010 "Безпека іграшок. Частина 3: Міграція певних хімічних елементів" ( у документі вказані максимальні допустимі рівні концентрації сурми, миш'яку, барію, кадмію, хрому, свинцю, ртуті та селену в готових іграшках і їх частинах, а також методи відбору проб перед аналізом міграції подібних хімічних елементів);
 • ISO 8124-4:2014 "Безпека іграшок. Частина 4: Гойдалки, дитячі гірки та аналогічні іграшки для організації активного відпочинку всередині і зовні будинку";
 • ISO 8124-5: 2015 «Безпека іграшок. Частина 5: Визначення загальної концентрації деяких елементів в іграшках" (у документі визначаються критерії відбору проб і підготовки до аналізу загальної концентрації тих же елементів, які охоплюються стандартом ISO 8124-3:2010);
 • ISO 8124-6: 2014 "Безпека іграшок. Частина 6: Деякі складні ефіри фталата в іграшках і дитячої продукції" (документ застосовується головним чином при аналізі іграшок і дитячої продукції з пластмас і текстилю);
 • ISO 8124-7: 2015 «Безпека іграшок. Частина 7: Вимоги та методи випробувань фарби, що змивається, для малювання пальцями»;
 • ISO/ТР 8124-8:2016 "Безпека іграшок. Частина 8: Рекомендації щодо визначення вікових обмежень" (у документі надані рекомендації щодо визначення найменшого віку, з якого діти можуть починати грати з іграшками певних категорій). В даний час ведеться розробка наступних документів серії:
 • ISO 8124-9 "Безпека іграшок. Частина 9: Аспекти безпеки, пов'язані з механічними і фізичними властивостями. Порівняння ISO 8124-1, EN 71-1 і ASTM F963";
 • ISO 8124-10 "Безпека іграшок. Частина 10: Експериментальні набори для хімії і суміжних видів діяльності";
 • ISO 8124-11 "Безпека іграшок. Частина 11: Хімічні іграшки (набори), відмінні від експериментальних наборів".
   Фахівцями ДП «Полтавастандартметрологія ведеться робота по інформуванню своїх замовників щодо новоприйнятих форматних документів»
Останє оновлення ( 18.04.2018 )
 
< Попередня   Наступна >
 
Статистика
Останні новини
Анонси
Терміни
 
Технічне регулювання - правове регулювання відносин у сфері встановлення, застосування та виконання обов'язкових вимог до продукції або пов'язаних з нею процесів, систем і послуг, персоналу та органів, а також перевірка їх дотримання шляхом оцінки відповідності та/або ринкового нагляду.
 
Стандартизація – діяльність, по встановленню правил і характеристик з метою їх добровільного багаторазового використання, спрямована на досягнення впорядкованості в сферах виробництва і обігу продукції і підвищенні конкурентоспроможності продукції, робіт та послуг. Ця діяльність проявляється в розробці, опублікуванні та застосуванні стандартів.
 
Сертифікація – процедура, за допомогою якої визнаний в установленому порядку орган документально засвідчує відповідність продукції, послуг чи систем управління встановленим законодавством вимогам.
 
Оцінка відповідності – доказування, що встановлені вимоги до продукції, процесу, системи, особи або органу виконано шляхом випробування, здійснення контролю або сертифікації.
 
Метрологія – це наука про вимірювання, методи і засоби забезпечення їх єдності і способи досягнення необхідної точності.
© 2020 ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПОЛТАВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ»
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.