Навігація
Головна
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Путівник по сайту
--------------------
ДП «Полтавастандартметрологія»
Кременчуцька філія
Послуги з метрології
Послуги з стандартизації
Послуги з сертифікації
Оцінка відповідності
Послуги по випробуванню продукції
Послуги з сертифікації СУ
Організація семінарів та конкурсів
Наукова діяльність
Щодо світлодіодної (LED) продукції
Публічні закупівлі
Вакансії
--------------------
Довідник з технічого регулювання
Новини країн-членів СОТ
Споживачеві Полтавщини
Конкурси
Електронна громадська приймальня
Нормативно-правова база
Інформаційні ресурси
Взаємодія
Опитування
Доступ до публічної інформації
Методичні рекомендації НАЗК
Фотогалерея
Українська мова

 
Головна
Запрошуємо провести випробування фотобіологічної безпеки ламп та лампових систем! PDF Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Zhanna   
02.05.2018

     ДП «Полтавастандартметрологія» - єдине підприємство в Україні, яке на сьогоднішній день має можливість проводити весь комплекс вимірювань необхідний для оцінювання світлотехнічної продукції за всіма вимогами національних стандартів гармонізованих з міжнародними (ДСТУ EN 62471:2014 та ДСТУ IEC/TR62778:2015). Зокрема, пропонуємо вимірювання фотобіологічної безпеки ламп та лампових систем. Завдяки новопридбаному надсучасному випробувальному устаткуванню OST-300 з’явилася можливість проводити вимірювання освітленості, яскравості та інтенсивності випромінювання (в ділянці видимої, інфрачервоної й ультрафіолетової частин спектра) джерел світла.

 

 

Чому випробування з фотобіологічної безпеки

зараз вкрай необхідні?

 

    Як відомо, застарілі лампи розжарювання поступово повністю витісняє з ринку сучасне світлодіодне освітлення. В багатьох країнах Європейського Союзу продаж ламп розжарювання вже заборонено на законодавчому рівні. Така політика виправдана, адже світлодіоди дуже енергоекономні. Крім того, вони довго служать, що дозволяє значно зменшити витрати на обслуговування електричних мереж та обладнання і використовувати ці джерела світла на виробництвах де ускладнений доступ до освітлювального обладнання.

    Тож недивно, що світлодіодні джерела світла почали масово з’являтися в наших офісах, на підприємствах, в лікарняних закладах, ВУЗах, школах та дитсадках. При цьому тендер на постачання такої продукції як правило, виграє той, хто запропонує найменшу ціну. Якість та безпечність джерел світла, зазвичай, до уваги взагалі не беруться. Хоча саме від них напряму залежить здоровя наших очей!

  За даними вчених-гігієністів, тривале користування неякісними лампами призводить до раннього старіння кришталика ока та сприяє розвитку катаракти. Особливо потерпають очі дітей, адже зорові м’язи у них ще не зміцніли.

   За даними, зібраними інформаційним агентством УНІАН, 3% дітей вже у перші роки навчання мають порушення зору. До 3-4 класу цей показник зростає до 10%, а серед старшокласників майже до 20%, тобто кожен пятий випускник покидає стіни школи з погіршеним зором!

   Що вже й говорити про доросле населення, яке масово вдягає окуляри й контактні лінзи.

 

   Довідково: фотометричні дані враховують чутливість людського ока, яке, як відомо, здатне розрізняти той чи інший колір в залежності від довжини хвилі видимого світла. Вчені з’ясували, що шкідливий вплив на органи зору виявляє синя та фіолетова складова спектру, яка має найменшу довжину хвилі і відповідно більшу частоту та  більшу енергію.

 

Прихована небезпека!

 

   Нині в суспільстві побутує хибна думка, що світлодіодна лампа, яка дуже яскраво світить, є  надзвичайно якісною. Насправді яскравість світла, зовсім не говорить про безпечність. Через кілька годин роботи в такому приміщенні очі втомлюються, як наслідок – поступове зниження гостроти зору. З’являється синдром хронічної втоми та депресивний стан.

      Ще одна небезпека, яку несуть неякісні світлодіодні джерела світла – пригнічення вироблення важливого гормону мелатоніну, який відповідає за міцність сну, кров’яний тиск, бере участь в роботі клітин головного мозку. Мелатонін є потужним антиоксидантом, він уповільнює процес старіння, активізує імунну систему.  Науковці з університету Хайфи (Ізраїль), Національного центру геофізичних даних в Боулдері (США) та Науково-технологічного інституту світового забруднення (Італія) провівши спільні дослідження встановили, що світлодіодні лампи, які мають високу колірну температуру, пригнічують секрецію мелатоніну в три рази!

     Тож, щоб уникнути негативного впливу на зір, купуючи лампу, необхідно знати реальні характеристики її спектрального складу випромінювання та інтенсивність потоку енергії, що падає на опромінену поверхню.

 

Якщо Ви хочете бути впевненими, що Ваша продукція відповідає

 всім вимогам законодавства, у Вас повинні бути протоколи випробувань!

 

    Проведення випробувань на відповідність вимогам стандартів ДСТУ EN 62471:2014 «Безпечність ламп і лампових систем фотобіологічна» (EN 62471:2008, IDT) та ДСТУ IEC/TR 62778:2015 «Застосування положень IEC62471 до джерел світла та світильників стосовно оцінення небезпечності синього світла» (IEC/TR 62778:2014, IDT) є обов’язковою умовою при проведенні оцінки відповідності ламп вимогам Технічного регламенту низьковольтного електричного обладнання.

    Звернувшись до науково-дослідного випробувального центру електричних ламп та технологічного обладнання ДП «Полтавастандартметрологія» (далі ЦВЕЛ). Ви матимете достовірну інформацію про реальні технічні характеристики того чи іншого штучного джерела освітлення, підтверджену офіційними протоколами випробувань. А це дозволить Вам завоювати повагу та довіру з боку своїх потенційних клієнтів та не мати проблем з контролюючими органами. ЦВЕЛ акредитований національним агентством з акредитації України відповідно до вимог ДСТУ ISO/IEC 17025:2006 (ISO/IEC 17025:2005), має сучасне оснащення та висококваліфікованих фахівців.

    Також хотілось би звернути увагу представників влади та депутатів усіх рівнів на те, що дешевизна будь-якою ціною не повинна бути основним критерієм при виборі товарів для дітей. Першочерговим завданням влади є турбота про здоров’я нації і, зокрема, підростаючого покоління. Тож зобов’язавши освітні та медичні заклади, бюджетні організації придбавати безпечну продукцію, Ви внесете неоціненний вклад в збереження здорового зору мільйонів українців!

     З питань випробування ламп усіх типів та електротехнічної продукції звертатися за тел.(0532) 584-339.

Останє оновлення ( 02.05.2018 )
 
< Попередня   Наступна >
 
Статистика
Останні новини
Анонси
Терміни
 
Технічне регулювання - правове регулювання відносин у сфері встановлення, застосування та виконання обов'язкових вимог до продукції або пов'язаних з нею процесів, систем і послуг, персоналу та органів, а також перевірка їх дотримання шляхом оцінки відповідності та/або ринкового нагляду.
 
Стандартизація – діяльність, по встановленню правил і характеристик з метою їх добровільного багаторазового використання, спрямована на досягнення впорядкованості в сферах виробництва і обігу продукції і підвищенні конкурентоспроможності продукції, робіт та послуг. Ця діяльність проявляється в розробці, опублікуванні та застосуванні стандартів.
 
Сертифікація – процедура, за допомогою якої визнаний в установленому порядку орган документально засвідчує відповідність продукції, послуг чи систем управління встановленим законодавством вимогам.
 
Оцінка відповідності – доказування, що встановлені вимоги до продукції, процесу, системи, особи або органу виконано шляхом випробування, здійснення контролю або сертифікації.
 
Метрологія – це наука про вимірювання, методи і засоби забезпечення їх єдності і способи досягнення необхідної точності.
© 2020 ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПОЛТАВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ»
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.