Навігація
Головна
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Путівник по сайту
--------------------
ДП «Полтавастандартметрологія»
Кременчуцька філія
Послуги з метрології
Послуги з стандартизації
Послуги з сертифікації
Оцінка відповідності
Послуги по випробуванню продукції
Послуги з сертифікації СУ
Організація семінарів та конкурсів
Наукова діяльність
Щодо світлодіодної (LED) продукції
Публічні закупівлі
Вакансії
--------------------
Довідник з технічого регулювання
Новини країн-членів СОТ
Споживачеві Полтавщини
Конкурси
Електронна громадська приймальня
Нормативно-правова база
Інформаційні ресурси
Взаємодія
Опитування
Доступ до публічної інформації
Методичні рекомендації НАЗК
Фотогалерея
Українська мова

 
Головна
«Полтавський Великдень» – конкурс багатовікових традицій та промислового виробництва PDF Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Zhanna   
15.04.2009
Конкурс-дегустація святкової випічки «Полтавський Великдень» пройшов 14-го квітня у Полтаві на базі ДП «Полтавастандартметрологія». Саме тут ще у минулому році вирішили визначити хто з місцевих хлібопекарів виготовляє найкращі паски, відроджуючи давні традиції та використовуючи новітні технології для досягнення якнайкращого результату (адже напередодні Великодня обрядові хліба «запускають у промислове виробництво» і всім цікаво дізнатися чиї ж паски купувати до свята). 
Святковий хліб починають випікати з понеділка і долучаться до цього дійства всі пекарі: від великих хлібокомбінатів до дрібних приватних міні-цехів. Роботу починають з пробних замісів по затвердженим промисловим технологіям (за рецептурою, наприклад, «Майського кексу») чи використовують віднайдені «бабусині» рецепти, підкоригувавши їх до реалій сьогодення. І до «чистого четверга» полиці магазинів просто тонуть у різнобарв’ї карамелевого «пшона» і марципанових квіточок на верхівках пасок.
Тож, хлібопеки із задоволенням підтримали ініціативу фахівців ДП «Полтавастандартметрологія» – їм і самим було цікаво порівняти свою продукцію з товаром конкурентів, послухати думку дегустаторів і, можливо, внести деякі зміни до рецептур, так би мовити «і людей подивитися і себе показати». Конкурс сподобався і виробникам, і споживачам, тож вирішили його зробити щорічним.
Цього року до участі залучилися 8 підприємств Полтавщини (переважно великі хлібозаводи) представивши на суд висококваліфікованого журі по 1-2 види своєї продукції. У більшості випадків це був Кекс «Пасхальний», проте серед найменувань були і Куліч святковий, Паска та Здоба «Великодня» тощо. 
Їх виготовляють за Національними стандартами України: ДСТУ 4585:2006 «Вироби хлібобулочні здобні. Загальні технічні умови» або ДСТУ 4505:2005 «Кекси. Загальні технічні умови». 
Сировину використовували традиційну: борошно пшеничне в/с, цукор-пісок, маргарин, олію, яйця (яєчний порошок), молоко сухе незбиране (вершки коров’ячі), дріжджі, родзинки, ванілін, цедру апельсину тощо. Проте дехто використав і цукрову мастику та цукати желейні, які в «бабусиних» рецептах звичайно не зустрічаються.
Кожне підприємство мало підтвердити безпечність та якість застосованої сировини та готової продукції відповідними сертифікатами та/або посвідченнями про якість. Тим, хто такі документи не надав, було запропоновано провести дослідження своєї продукції у Науково-дослідному випробувальному центрі харчової продукції ДП «Полтавастандартметрологія» за мікробіологічними, фізико-хімічними показниками та показниками безпеки. Окрім цього всі учасники конкурсу перевіряли якість родзинок (переважно закордонного походження) та барвників (для білкової глазурі, мастики та присипки) – сировини «групи ризику». Усі зразки, направлені на випробування відповідали вимогам нормативної документації. Тож, дегустатори були впевнені у безпечності того, що їм довелося куштувати, залишалося лише визначити кращих за органолептичними показниками (зовнішній вигляд, запах, смак). 
Змагання відбувалося у двох номінаціях: краще оформлення паски та кращі смакові якості.
Визначення кращих пасок за смаковими якостями було проведено методом «сліпої дегустації». Усі зразки були закодовані і дегустатори оцінювали не продукцію конкретного виробника, а зразок під певним номером. Це забезпечило повну незалежність та неупередженість журі. Дегустація проводилася з обов’язковою присутністю представників підприємств-конкурсантів – аби вони могли відповісти на питання конкурсної комісії та журналістів щодо складу продукту, походження сировини, особливостей рецептури та ін. 
До складу конкурсної комісії, перед яким постала нелегка задача визначити кращих, увійшли:
- Начальник Полтавського обласного управління у справах захисту прав споживачів Гордієнко М.М.;
- Головний санітарний лікар Полтавської області Шаповал В.Ф.;
- Доцент кафедри технології та організації ресторанного господарства Полтавського університету споживчої кооперації Олійник Н.В.;
- Начальник лабораторії обласної асоціації «Полтавахліб» Бакало В.А.;
- Заступник генерального директора ДП «Полтавастандартметрологія» Ткаченко Н.В.
Головував – генеральний директор ДП «Полтавастандартметрологія» Мирунко В.М.
«Родзинкою» цьогорічного конкурсу стало те, що журналістам було запропоновано обрати кращу паску на власний смак (проведено паралельне оцінювання). Дегустаторами від ЗМІ стали представники телеканалу ОДТРК «Лтава» та обласного радіо, Телестудії «Місто» і медіа холдингу ІРТ, інформаційних Інтернет- ресурсів, газет «Вечірня Полтава», «Село Полтавське», «БиАф», «Факти та коментарі», «Газети по-українськи» «Вісті Щербанівської сільської ради», ті інших загальною кількістю 25 осіб.
Тож, за краще оформлення паски дипломи отримали ВАТ «Полтавський хлібокомбінат», ВАТ «Хорольська мехпекарня», ВАТ «Карлівський хлібозавод»; за кращі смакові якості – ФОП Котенко Н.Б., ТОВ «Кулиничівський хлібозавод» (Полтавський хлібозавод №2), ВАТ «Карлівський хлібозавод», ПП Стойчан А.Д. 
Дипломи за журналістськими симпатіями отримали Підприємство Зінківської РСС «Зінківський хлібокомбінат» – за краще оформлення паски та ФОП Котенко Н.Б. – за смаковими властивостями. 
Усі інші учасники по завершенню конкурсу отримали свідоцтва.
Варто зазначити, що за твердженням журналістів, які на власні очі спостерігали це дійство та «на власний зуб» пересвідчилися у якості пасок, проведення подібних конкурсів у кінцевому результатів дійсно гарантує якість продукції, дає корисну та необхідну інформацію для населення. І без сумнівів від цього в першу чергу виграє споживач!
 
Віртуально побувати на конкурсі-дегустації «Полтавський Великдень» та побачити його очима журналіста Полтавського інформаційного порталу «ОПЕРАТИВНО» можна тут: http://www.operativno.pl.ua/news_533.html 
Останє оновлення ( 17.04.2009 )
 
< Попередня   Наступна >
 
Статистика
Останні новини
Анонси
Терміни
 
Технічне регулювання - правове регулювання відносин у сфері встановлення, застосування та виконання обов'язкових вимог до продукції або пов'язаних з нею процесів, систем і послуг, персоналу та органів, а також перевірка їх дотримання шляхом оцінки відповідності та/або ринкового нагляду.
 
Стандартизація – діяльність, по встановленню правил і характеристик з метою їх добровільного багаторазового використання, спрямована на досягнення впорядкованості в сферах виробництва і обігу продукції і підвищенні конкурентоспроможності продукції, робіт та послуг. Ця діяльність проявляється в розробці, опублікуванні та застосуванні стандартів.
 
Сертифікація – процедура, за допомогою якої визнаний в установленому порядку орган документально засвідчує відповідність продукції, послуг чи систем управління встановленим законодавством вимогам.
 
Оцінка відповідності – доказування, що встановлені вимоги до продукції, процесу, системи, особи або органу виконано шляхом випробування, здійснення контролю або сертифікації.
 
Метрологія – це наука про вимірювання, методи і засоби забезпечення їх єдності і способи досягнення необхідної точності.
© 2020 ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПОЛТАВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ»
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.