Навігація
Головна
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Путівник по сайту
--------------------
ДП «Полтавастандартметрологія»
Кременчуцька філія
Послуги з метрології
Послуги з стандартизації
Послуги з сертифікації
Оцінка відповідності
Послуги по випробуванню продукції
Послуги з сертифікації СУ
Організація семінарів та конкурсів
Наукова діяльність
Щодо світлодіодної (LED) продукції
Публічні закупівлі
Вакансії
--------------------
Довідник з технічого регулювання
Новини країн-членів СОТ
Споживачеві Полтавщини
Конкурси
Електронна громадська приймальня
Нормативно-правова база
Інформаційні ресурси
Взаємодія
Опитування
Доступ до публічної інформації
Методичні рекомендації НАЗК
Фотогалерея
Українська мова

 
Головна arrow Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
10 жовтня – День працівників стандартизації та метрології PDF Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Zhanna   
09.10.2018
     10 жовтня в Україні традиційно відзначають День стандартизації та метрології. Хоча для багатьох пересічних громадян ці два слова асоціюються лише з сухими термінами, уявити сучасне життя без дотримання стандартів та точності вимірювань практично неможливо. Від розвитку цих напрямків напряму залежить розвиток різних галузей, як-то наука, промисловість, освіта, охорона здоров’я тощо.

Державне підприємство «Полтавастандартметрологія» пропонує усім бажаючим послуги у таких сферах:

- метрологія (повірка (калібрування), оцінка відповідності засобів вимірювальної техніки, інші послуги передбачені Законом України «Про метрологію та метрологічну діяльність»);

- стандартизація (допомога в розробці та перевірці нормативних документів та етикеток, послуги пов’язані з актуалізацією нормативної бази підприємств, підбір кодів ДКПП та УКНД згідно з державними класифікаторами та багато іншого);

- оцінка відповідності ((сертифікація) підтвердження відповідності продукції (товарів, робіт, послуг) та систем управління вимогам нормативних документів).

- випробування продукції на замовлення юридичних та фізичних осіб.

Підприємство має необхідні дозвільні документи, висококваліфікованих фахівців та потужну випробувальну базу.

 

Дотримання точності вимірювань –

ознака цивілізованого суспільства

 

 На сьогоднішній день метрологи ДП «Полтавастандартметрологія» виконують роботи з повірки (калібрування) засобів вимірювальної техніки по 10 видах вимірювань із 12 зареєстрованих на території України. Це дозволяє їм перевіряти на точність значну кількість засобів вимірювальної техніки, в тому числі: лічильників газу та води, комплексів по комерційному обліку блакитного палива, спідометрів, нівелірів, теодолітів, дозаторів, вагів, амперметрів, вольтметрів, манометрів, тощо. Саме метрологи «Полтавастандартметрології» проводять повірку приладів медичного призначення (електрокардіографів, електроенцелографів, іншого медичного обладнання) та перевірку вихідних параметрів медичного обладнання (апаратів УВЧ-терапії, НЧ-терапії, апаратів магнітотерапії, гальванізаторів і таке інше).

Усі види робіт проводяться на спеціалізованих робочих місцях, підприємство оснащене відповідними еталонами та обладнанням, має спеціалізований автотранспорт, відповідну нормативну документацію та кваліфікованих спеціалістів, які пройшли спеціальну підготовку та атестовані на проведення метрологічних робіт.

До речі, метрологи ДП «Полтавастандартметрологія» не лише повіряють засоби вимірювальної техніки, але і надають кваліфіковані консультації щодо їх застосування, здійснюють оцінку відповідності засобів вимірювальної техніки на відповідність вимогам технічних регламентів тощо.

 

Якість продукції та послуг повинна бути підтверджена

 третьою незалежною стороною

 

Ще один напрямок діяльності підприємства – оцінка відповідності продукції та послуг вимогам стандартів та технічних регламентів. Фахівці ДП «Полтавастандартметрологія» здійснюють оцінку відповідності практично всіх видів продукції, серед яких харчова та сільськогосподарська, питна вода, товари легкої промисловості, будівельні матеріали, нафтопродукти, різноманітне обладнання та машини, обчислювальна техніка, джерела світла тощо. Серед послуг, які ми сертифікуємо: готельні, перукарські, послуги харчування, транспорту та засобів зв’язку, домашньої прислуги, ремонту й інші.

 Крім того, фахівці підприємства перевіряють на відповідність чинному законодавству та нормативним документам технічні умови (за якими виготовляється продукція) і зміни до них, надають методично-консультаційну допомогу щодо етикетування харчової продукції та здійснюють перевірку зразків етикеток на відповідність вимогам чинного законодавства України та НД на конкретний вид продукції. Власний фонд нормативних документів підприємства перевищує 24 з половиною тисячі найменувань.

 

У випробувальному центрі харчової продукції

мають можливість проводити практично весь

 спектр найрізноманітніших досліджень

 

Проведення робіт з оцінки відповідності чи сертифікації продукції неможливе без попереднього її випробування. ДП «Полтавастандартметрологія» має потужну випробувальну базу до складу якої входять Науково-дослідний випробувальний центр харчової продукції та Науково-дослідний випробувальний центр електричних ламп та технологічного обладнання.

 

Науково-дослідний випробувальний центр харчової продукції ДП  «Полтавастандартметрологія» акредитований Національним агентством з акредитації України на відповідність міжнародному стандарту ДСТУ ISО/ІЕС 17025:2006 та має можливість проводити органолептичні, фізико-хімічні, радіологічні, хроматографічні, спектрофотометричні, вольтамперометричні, колориметричні, мікробіологічні, імуноферментні випробування зразків харчової продукції та продовольчої сировини, дитячого харчування, води питної та мінеральної, комбікормів та кормів, побутової хімії та парфумерно-косметичних засобів, лікарських рослин, сировини та будівельних матеріалів, керамо-гончарних виробів, фарфору та фаянсу, тютюну та тютюнових виробів та іншого.

Освоєно методики по визначенню більш ніж 50 показників у питній воді, пестицидів та отрутохімікатів, глютену та інших алергенів, консервантів, підсолоджувачів, харчових барвників, таурину (амінокислота, яка використовується при виробництві дитячого харчування та енергетичних напоїв) глутамату натрію (небезпечний для організму підсилювач смаку), тощо.

 

Лампочки, світильники та технологічне обладнання

теж з успіхом перевіряють у Полтаві

 

       Науково-дослідний центр випробувань електричних ламп та технологічного обладнання (ЦВЕЛ) акредитований Національним агентством з акредитації України на відповідність міжнародному стандарту ДСТУ ISО/ІЕС 17025:2006. Центр оснащений спеціалізованим обладнанням, він забезпечений усією необхідною нормативною документацією та висококваліфікованим персоналом. Тут є можливості для проведення випробувань технологічного обладнання для харчової та м'ясомолочної промисловості, деревообробних станків, зварювального обладнання, електропобутової продукції та засобів обчислювальної техніки.

     ЦВЕЛ постійний учасник міжлабораторних порівняльних випробувань з лабораторіями провідних світлотехнічних фірм світу, наприклад “GE” (м. Будапешт, Угорщина), “PHILIPS” (Піла, Польща) та іншими. І щоразу результати цих міжлабораторних порівнянь підтверджували високу точність роботи полтавських світлотехніків.

    ЦВЕЛ може похвалитися передовим досвідом по розробленню файлів формату IES, без яких зараз не обходиться жоден виробник світильників та дизайнер інтер’єрів.

    Також тут першими в Україні почали вимірювати фотобіологічну безпеку ламп та лампових систем (впливу цієї продукції на наш зір). Завдяки новопридбаному надсучасному випробувальному устаткуванню OST-300 з’явилася можливість проводити вимірювання освітленості, яскравості та інтенсивності випромінювання (в ділянці видимої, інфрачервоної й ультрафіолетової частин спектра) джерел світла. Ці вимірювання дозволяють визначити, яка світлотехнічна продукція є безпечною для наших очей, а яку можна використовувати лише в службових приміщеннях.

 

    Отже, державне підприємство «Полтавастандартметрологія» готове до плідної взаємовигідної співпраці з усіма зацікавленими суб’єктами господарювання. Ми будемо раді сприяти успішному розвитку Вашого бізнесу, зробимо все від нас залежне, щоб Ви були конкурентоспроможними, впевнено трималися на ринку та були впевненими у якості та безпечності своєї продукції та послуг.

    Детальніше за телефонами (0532) 60-19-28; (0532) 54-57-46 або на сайті www.poltavastandart.org

 

Останє оновлення ( 09.10.2018 )
 
< Попередня   Наступна >
 
Статистика
Останні новини
Анонси
Терміни
 
Технічне регулювання - правове регулювання відносин у сфері встановлення, застосування та виконання обов'язкових вимог до продукції або пов'язаних з нею процесів, систем і послуг, персоналу та органів, а також перевірка їх дотримання шляхом оцінки відповідності та/або ринкового нагляду.
 
Стандартизація – діяльність, по встановленню правил і характеристик з метою їх добровільного багаторазового використання, спрямована на досягнення впорядкованості в сферах виробництва і обігу продукції і підвищенні конкурентоспроможності продукції, робіт та послуг. Ця діяльність проявляється в розробці, опублікуванні та застосуванні стандартів.
 
Сертифікація – процедура, за допомогою якої визнаний в установленому порядку орган документально засвідчує відповідність продукції, послуг чи систем управління встановленим законодавством вимогам.
 
Оцінка відповідності – доказування, що встановлені вимоги до продукції, процесу, системи, особи або органу виконано шляхом випробування, здійснення контролю або сертифікації.
 
Метрологія – це наука про вимірювання, методи і засоби забезпечення їх єдності і способи досягнення необхідної точності.
© 2019 ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПОЛТАВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ»
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.