Навігація
Головна
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Путівник по сайту
--------------------
ДП «Полтавастандартметрологія»
Кременчуцька філія
Послуги з метрології
Послуги з стандартизації
Послуги з сертифікації
Оцінка відповідності
Послуги по випробуванню продукції
Послуги з сертифікації СУ
Організація семінарів та конкурсів
Наукова діяльність
Щодо світлодіодної (LED) продукції
Публічні закупівлі
Вакансії
--------------------
Довідник з технічого регулювання
Новини країн-членів СОТ
Споживачеві Полтавщини
Конкурси
Електронна громадська приймальня
Нормативно-правова база
Інформаційні ресурси
Взаємодія
Опитування
Доступ до публічної інформації
Методичні рекомендації НАЗК
Фотогалерея
Українська мова

 
Головна
14 жовтня - Всесвітній день стандартів! PDF Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Zhanna   
12.10.2018

      Нині не можливо уявити сучасний світ без стандартів. Без них було б паралізовано транспорт і торгівлю, інтернет просто не міг би функціонувати, сотні тисяч систем, що залежать від інформаційних і комунікаційних технологій: від урядових органів і банківської справи до охорони здоров‘я, керування повітряним рухом, швидкої допомоги, допомоги у катастрофах - зруйнувалися б. Тож щороку 14 жовтня всі країни - члени Міжнародної організації по стандартизації ISO, Міжнародної електротехнічної комісії IEC та Міжнародної Спілки по електрозв’язку ITU, а також вся світова науково-технічна спільнота відзначають Всесвітній день стандартів, як день визнання важливості робіт по стандартизації.

    Свою історію цей день започаткував у далекому 1946 році, саме тоді в Лондоні в приміщенні Інституту цивільних інженерів відкрилася конференція національних організацій по стандартизації. Результатом її роботи стало заснування Міжнародної організації по стандартизації ISO (з грецької isos - рівний), яка успішно працює по сьогоднішній день. А щорічно відзначати Всесвітній день стандартів запропонував Президент ІSО пан Фарук Сунтер (Туреччина) у 1970-му році, для того, щоб підкреслити важливість стандартизації для всієї світової економіки, активізувати її роль, як основного помічника не тільки промисловості, торгівлі, а й урядів і споживачів усього світу.

        Цьогоріч Всесвітній день стандартів проходить під девізом: «Міжнародні стандарти і четверта промислова революція».

У своєму традиційному посланні керівники трьох провідних міжнародних організацій по стандартизації – IEC, ISO и ITU – відзначили: «Сьогодні стандарти знову будуть відігравати ключову роль при переході до нової епохи. Зміни, які відбуваються з такою швидкістю, були б неможливими без них. Новатори покладаються на міжнародні стандарти, розроблені IEC, ISO та ITU, щоб гарантувати сумісність і взаємодію так, щоб нові технології могли бути впроваджені без перебоїв у виробництві. Вони також є засобом розповсюдження знань та інновацій у всьому світі. Четверта промислова революція вже почалася, але для того, щоб використати весь її потенціал на благо суспільства, необхідно розробляти відповідні стандарти».

 

     ДП «Полтавастандартметрологія» теж бере активну участь у розробці національних стандартів, а ще підприємство завжди готове надавати посильну допомогу субєктам господарювання у забезпеченні їх усіма необхідними нормативними документами. Фонд нормативних документів ДП «Полтавастандартметрологія» налічує близько 26 тисяч державних, міждержавних і міжнародних стандартів, державних класифікаторів України, покажчиків стандартів та інших нормативних документів. Створюємо фонд стандартів на електронних носіях, зараз у ньому вже близько 2 тисяч нормативних документів. Крім того, наші фахівці перевіряють правильність складання технічних умов та оформлення етикеток, що в подальшому дозволить підприємствам уникнути багатьох помилок в роботі та штрафних санкцій.

     За більш детальною інформацією звертатися за телефоном (0532) 60-19-53.

Останє оновлення ( 11.10.2018 )
 
< Попередня   Наступна >
 
Статистика
Останні новини
Анонси
Терміни
 
Технічне регулювання - правове регулювання відносин у сфері встановлення, застосування та виконання обов'язкових вимог до продукції або пов'язаних з нею процесів, систем і послуг, персоналу та органів, а також перевірка їх дотримання шляхом оцінки відповідності та/або ринкового нагляду.
 
Стандартизація – діяльність, по встановленню правил і характеристик з метою їх добровільного багаторазового використання, спрямована на досягнення впорядкованості в сферах виробництва і обігу продукції і підвищенні конкурентоспроможності продукції, робіт та послуг. Ця діяльність проявляється в розробці, опублікуванні та застосуванні стандартів.
 
Сертифікація – процедура, за допомогою якої визнаний в установленому порядку орган документально засвідчує відповідність продукції, послуг чи систем управління встановленим законодавством вимогам.
 
Оцінка відповідності – доказування, що встановлені вимоги до продукції, процесу, системи, особи або органу виконано шляхом випробування, здійснення контролю або сертифікації.
 
Метрологія – це наука про вимірювання, методи і засоби забезпечення їх єдності і способи досягнення необхідної точності.
© 2020 ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПОЛТАВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ»
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.