Навігація
Головна
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Путівник по сайту
--------------------
ДП «Полтавастандартметрологія»
Кременчуцька філія
Послуги з метрології
Послуги з стандартизації
Послуги з сертифікації
Оцінка відповідності
Послуги по випробуванню продукції
Послуги з сертифікації СУ
Організація семінарів та конкурсів
Наукова діяльність
Щодо світлодіодної (LED) продукції
Публічні закупівлі
Вакансії
--------------------
Довідник з технічого регулювання
Новини країн-членів СОТ
Споживачеві Полтавщини
Конкурси
Електронна громадська приймальня
Нормативно-правова база
Інформаційні ресурси
Взаємодія
Опитування
Доступ до публічної інформації
Методичні рекомендації НАЗК
Фотогалерея
Українська мова

 
Головна
Фахівці ДП «Полтавастандартметрологія» провели круглий стіл про зміни в системі техрегулювання PDF Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Zhanna   
22.10.2018
    Фахівці державного підприємства «Полтавастандартметрологія» провели круглий стіл на тему: «Нові тенденції розвитку системи технічного регулювання в Україні. На зустріч суспільству та бізнесу». Захід пройшов у Полтавському університеті економіки і торгівлі.

   У ньому взяли участь: проректор університету з наукової роботи Сергій Гаркуша, декан факультету харчових технологій В’ячеслав Скрипник,  завідуюча кафедрою технології харчових виробництв і ресторанного господарства Галина Хомич, інші науковці, викладачі, студентська молодь.

    Про технічне регулювання на сучасному етапі розвитку держави та перспективи його розвитку присутнім розповіла заступник генерального директора ДП «Полтавастандартметрологія» Наталія Ткаченко. Вона наголосила, що стандарти були, є й будуть ефективним інструментом успішного розвитку кожної держави, підвищення безпечності, якості й конкурентоспроможності продукції, розвитку інновацій. Гармонізація стандартів важлива для взаєморозуміння між країнами, вона відкриває нові перспективи для розширення торгівельних відносин. І хоча нині підприємство самостійно обирає, яким стандартом йому керуватися, без стандартів обійтися неможливо. Тож невипадково цьогоріч Всесвітній день стандартів проходив під девізом: «Міжнародні стандарти і четверта промислова революція». Саме четвертою промисловою революцією називають нинішній процес розвитку і злиття автоматизованого виробництва, обміну даних і виробничих технологій в єдину саморегульовану систему з якнайменшим або взагалі відсутнім втручанням людини у виробничий процес. Одним з її найважливіших напрямків є розробка міжнародних стандартів, які передбачають простежуваність усіх виробничих процесів, повну комп’ютерізацію та механізацію всього виробництва.

     Про роль стандартів у сучасному виробництві розповіла й начальник відділу стандартизації та наукової інформації ДП «Полтавастандартметрологія» Лариса Щур. Вона повідомила, що на шляху України до євроінтеграції необхідно впровадити близько 300 технічних регламентів та директив. Нині в цьому напрямку ведеться активна робота з боку Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. На сьогоднішній день рівень гармонізації нормативних документів становить 64%, прийнято 58 Технічних регламентів, гармонізовано 20 тисяч стандартів та прийнято шляхом перекладу ще близько 13 тисяч європейських та міжнародних стандартів. Цього року заплановано розробити та прийняти ще 2 тисячі гармонізованих стандартів, в цьому напрямку в Україні працює 321 технічний комітет, не стоять осторонь і фахівці державного підприємства «Полтавастандартметрологія», які теж беруть найактивнішу участь у розробленні національних стандартів.

     Про дослідження світлотехнічних параметрів та фотобіологічної безпеки світлодіодної продукції, присутньої на ринку України, учасники круглого столу дізналися від начальника науково-дослідного випробувального центру електричних ламп та технологічного обладнання ДП «Полтавастандартметрологія» Світлани Шпак. Вона розповіла, що в ході випробувань перевірялися лампи світлодіодні та світильники, які використовуються як для внутрішнього, так і для зовнішнього освітлення. Зокрема, випробування проводилися за такими показниками, як колірна температура, індекс кольоропередачі, потужність, світловий потік, фотобіологічна безпека ламп. Результати випробувань вражають: інформація, нанесена на маркуванні 90% продукції не відповідала реальним технічним характеристикам! Чимало сучасних неякісних світлодіодних виробів негативно впливають на здоровя людей, їх тривале використання призводить до погіршення зору, втоми, появи роздратованості, погіршення сну тощо. Тож добре було б, якби продукція, яка зявляється на ринку і особливо закуповується для дитячих, навчальних, лікувальних закладів, спершу проходила б належну перевірку, і в тому числі за фотобіологічними показниками (вплив на людський організм).

    З виступу начальника відділу оцінки відповідності харчової продукції ДП «Полтавастандартметрологія» Оксани Гньотової присутні дізналися про вимоги сучасного законодавства до стандартизації та сертифікації готельних послуг і зокрема, до готелів, які хочуть отримати певну категорію. Такий заклад повинен довести відповідність своїх послуг вимогам стандартів. На Полтавщині акредитований орган оцінки відповідності, куди необхідно звертатися з цих питань, має ДП «Полтавастандартметрологія».

     Системам управління, їхній ролі у суспільстві та рекомендаціям як будувати ефективне управління підприємством зі стандартами ISO був присвячений виступ начальника відділу сертифікації систем менеджменту ДП «Полтавастандартметрологія» Катерини Рожновської.

     На необхідності постійного моніторингу виробництва продукції на сучасному підприємстві наголосила у своєму виступі начальник науково-дослідного випробувального центру харчової продукції Надія Ремізова. Вона навела чимало конкретних прикладів, коли виробники, які експортують свою продукцію закордон, раптово стикаються з проблемою, коли вона не відповідає вимогам законодавства цієї країни за вмістом тих чи інших речовин. Щоб не потрапити в таку халепу, краще заздалегідь провести випробування продукції в себе на батьківщині.

     Усі гості круглого столу одностайно зійшлися на думці, що інформація, наведена у виступах доповідачів, була цікавою та актуальною. А докладніше про послуги, які надають фахівці ДП «Полтавастандартметрологія» можна дізнатися за телефонами (0532) 60-19-28; (0532) 54-57-46 або на сайті www.poltavastandart.org

 

Останє оновлення ( 22.10.2018 )
 
< Попередня   Наступна >
 
Статистика
Останні новини
Анонси
Терміни
 
Технічне регулювання - правове регулювання відносин у сфері встановлення, застосування та виконання обов'язкових вимог до продукції або пов'язаних з нею процесів, систем і послуг, персоналу та органів, а також перевірка їх дотримання шляхом оцінки відповідності та/або ринкового нагляду.
 
Стандартизація – діяльність, по встановленню правил і характеристик з метою їх добровільного багаторазового використання, спрямована на досягнення впорядкованості в сферах виробництва і обігу продукції і підвищенні конкурентоспроможності продукції, робіт та послуг. Ця діяльність проявляється в розробці, опублікуванні та застосуванні стандартів.
 
Сертифікація – процедура, за допомогою якої визнаний в установленому порядку орган документально засвідчує відповідність продукції, послуг чи систем управління встановленим законодавством вимогам.
 
Оцінка відповідності – доказування, що встановлені вимоги до продукції, процесу, системи, особи або органу виконано шляхом випробування, здійснення контролю або сертифікації.
 
Метрологія – це наука про вимірювання, методи і засоби забезпечення їх єдності і способи досягнення необхідної точності.
© 2020 ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПОЛТАВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ»
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.