Навігація
Головна
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Путівник по сайту
--------------------
ДП «Полтавастандартметрологія»
Кременчуцька філія
Послуги з метрології
Послуги з стандартизації
Послуги з сертифікації
Оцінка відповідності
Послуги по випробуванню продукції
Послуги з сертифікації СУ
Організація семінарів та конкурсів
Наукова діяльність
Щодо світлодіодної (LED) продукції
Публічні закупівлі
Вакансії
--------------------
Довідник з технічого регулювання
Новини країн-членів СОТ
Споживачеві Полтавщини
Конкурси
Електронна громадська приймальня
Нормативно-правова база
Інформаційні ресурси
Взаємодія
Опитування
Доступ до публічної інформації
Методичні рекомендації НАЗК
Фотогалерея
Українська мова

 
Головна
Фахівці ДП «Полтавастандартметрологія» взяли участь у семінарі по енергоефективності PDF Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Zhanna   
08.11.2018
    Під час Європейського тижня якості та в рамках централізованих заходів Комплексної програми розвитку малого та середнього підприємництва у Полтавській області на 2017-2020 роки в Полтавському університеті економіки і торгівлі проходив семінар «Енерго- та ресурсоефективність в підприємствах малого і середнього бізнесу», в якому взяли участь представники державного підприємства «Полтавастандартметрологія», інших підприємств Полтавщини, керівники дошкільних та навчальних закладів області, науковці та студентська молодь.

     Відкрив засідання проректор університету Сергій Гаркуша.

    Присутні зійшлися на думці, що енергоємне застаріле обладнання – це загальна біда нашого суспільства, тепловитрати будівель сягають 50%, а ефективність використання природного газу становить лише 20%. П’ята частина всієї споживаної електроенергії витрачається на освітлення, ця цифра могла б бути значно меншою, якби усі штучні джерела світла було замінено на сучасні енергоефективні.

   Як повідомив директор комунального підприємства «Полтавська агенція енергоефективності» Полтавської обласної ради Олексій Северин у всіх установах мають бути створені відділи з енергоменеджменту та налагоджене ведення постійного моніторингу витрат енергоресурсів. Крім того, присутні зійшлися на думці, що впровадження енергоменеджменту має стати пріоритетним напрямком у роботі кожного керівника. Втім економити треба з розумом і ні в якому разі не за рахунок здоровя людей, і тим більше дітей.

     Нині ні для кого не секрет, що заради економії коштів, бюджетні установи закуповують продукцію за принципом «аби дешевше», повністю нехтуючи вимогами до її якості й безпечності. Не є винятком і штучні джерела світла. Оскільки вироби провідних світових фірм коштують недешево, зазвичай, бюджетні установи не мають коштів на їх придбання, тож віддають перевагу низькоякісній китайській продукції, яка не проходить жодних випробувань.

    Як доповіла начальник науково-дослідного випробувального центру світлотехнічної продукції та технологічного обладнання ДП «Полтавастандартметрологія» Світлана Шпак, останні дослідження ламп та світильників, взятих у торгівельній мережі, показали, що лише 10 % продукції відповідає вимогам стандартів, в усієї іншої, інформація зазначена на маркуванні, не співпадає з реальними технічним характеристиками, і нерідко така продукція не просто неякісна, а дуже небезпечна для нашого зору.  

     За інформацією професора кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи ПУЕТ Григорія Кожушка, вчені застерігають про потенційну небезпеку, яку несе постійне перебування під так званим «синім світлом», яке характерне для багатьох світлодіодних ламп. За даними вчених-гігієністів, тривале користування неякісними лампами призводить до раннього старіння кришталика ока та сприяє розвитку катаракти. Особливо потерпають очі дітей, адже зорові м’язи у них ще не зміцніли. Найбільш комфортна для очей колірна температура від 2400 до 3500К, але правильний вибір споживач може зробити тільки за умови достовірної інформації на маркуванні, а щоб вона була правдивою, світлотехнічна продукція повинна проходити відповідні випробування і такі можливості у полтавських світлотехніків є.

     Науково-дослідний випробувальний центр світлотехнічної продукції та технологічного обладнання ДП «Полтавастандартметрологія» акредитований національним агентством з акредитації України відповідно до вимог ДСТУ ISO/IEC 17025:2006 (ISO/IEC 17025:2005), має сучасне оснащення та висококваліфікованих фахівців. Це єдине підприємство в Україні, яке на сьогоднішній день може проводити весь комплекс вимірювань необхідний для оцінювання світлотехнічної продукції за всіма вимогами національних стандартів гармонізованих з міжнародними (ДСТУ EN 62471:2014 та ДСТУ IEC/TR62778:2015). Тут проводять і вимірювання фотобіологічної безпеки ламп та лампових систем (впливу їх на зір). Завдяки новопридбаному надсучасному випробувальному устаткуванню OST-300 з’явилася можливість проводити  вимірювання освітленості, яскравості та інтенсивності випромінювання (в ділянці видимої, інфрачервоної й ультрафіолетової частин спектра) джерел світла.

    Начальник відділу стандартизації та наукової інформації ДП «Полтавастандартметрологія» Лариса Щур розповіла про роль стандартів у сучасному виробництві. Саме їх вимогами, а не лише ціною, мають керуватися ті, хто закуповує продукцію для дитячих закладів.

    Тож з усіх питань, пов’язаних з випробуваннями ламп і світильників та технічними характеристиками, яким вони мають відповідати, звертатися за телефоном    (0532) 60-19-55.

 

 
< Попередня   Наступна >
 
Статистика
Останні новини
Анонси
Терміни
 
Технічне регулювання - правове регулювання відносин у сфері встановлення, застосування та виконання обов'язкових вимог до продукції або пов'язаних з нею процесів, систем і послуг, персоналу та органів, а також перевірка їх дотримання шляхом оцінки відповідності та/або ринкового нагляду.
 
Стандартизація – діяльність, по встановленню правил і характеристик з метою їх добровільного багаторазового використання, спрямована на досягнення впорядкованості в сферах виробництва і обігу продукції і підвищенні конкурентоспроможності продукції, робіт та послуг. Ця діяльність проявляється в розробці, опублікуванні та застосуванні стандартів.
 
Сертифікація – процедура, за допомогою якої визнаний в установленому порядку орган документально засвідчує відповідність продукції, послуг чи систем управління встановленим законодавством вимогам.
 
Оцінка відповідності – доказування, що встановлені вимоги до продукції, процесу, системи, особи або органу виконано шляхом випробування, здійснення контролю або сертифікації.
 
Метрологія – це наука про вимірювання, методи і засоби забезпечення їх єдності і способи досягнення необхідної точності.
© 2020 ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПОЛТАВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ»
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.