Навігація
Головна
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Путівник по сайту
--------------------
ДП «Полтавастандартметрологія»
Кременчуцька філія
Послуги з метрології
Послуги з стандартизації
Послуги з сертифікації
Оцінка відповідності
Послуги по випробуванню продукції
Послуги з сертифікації СУ
Організація семінарів та конкурсів
Наукова діяльність
Щодо світлодіодної (LED) продукції
Публічні закупівлі
Вакансії
--------------------
Довідник з технічого регулювання
Новини країн-членів СОТ
Споживачеві Полтавщини
Конкурси
Електронна громадська приймальня
Нормативно-правова база
Інформаційні ресурси
Взаємодія
Опитування
Доступ до публічної інформації
Методичні рекомендації НАЗК
Фотогалерея
Українська мова

 
Головна
До уваги користувачів стандартів! PDF Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Zhanna   
05.02.2019
    Державне підприємство «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» (ДП «УкрНДНЦ»), яке виконує функції національного органу стандартизації України відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України № 1163-р від 26.11.2014 року, інформує про скасування в Україні стандартів Радянського Союзу, розроблених до 1992 року.

Припинення дії на території України до кінця 2015 року міждержавних стандартів розроблених до 1992 року (далі - ГОСТ), визначена Програмою діяльності Кабінету Міністрів України, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2014 №695 та схваленою постановою Верховної Ради України від 11.12.2014 № 26-VIII.

На виконання Програми в 2015 році були видані відповідні накази національного органу стандартизації (далі - НОС) про скасування ГОСТ із втратою чинності у 2016, 2017, 2018 роках та з 01.01.2019 року.

На офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку 19.04.2016р. розміщено роз’яснення з питань застосування стандартів, у тому числі зі скасуванням у 2015 році міждержавних стандартів (ГОСТ) (http://me.gov.ua розділ «Діяльність», підрозділ – «Технічне регулювання», рубрика – «Оголошення»).

На офіційному веб-сайті НОС також надані відповідні пояснення і рекомендації щодо дій, коли немає НД на заміну скасованому ГОСТ (http://uas.gov.ua розділ – «Питання-відповіді», підрозділ – «Стандартизація»).

Протягом 2016, 2017 та 2018 років до ДП «УкрНДНЦ» від ТК та заінтересованих сторін надходили пропозиції щодо подовження термінів чинності ГОСТ.

З метою виваженого реагування на такі звернення та згідно з отриманими рекомендаціями Мінекономрозвитку, як Центрального органу виконавчої влади, що формує та реалізує державну політику у сфері стандартизації,                        ДП «Укр НДНЦ» було проведено відповідну роботу щодо зведення до мінімуму таких пропозицій та видано ряд наказів, якими 1174 ГОСТ до 1992р. відновлено чинність з 01.01.2019р. до 01.01.2020р., 01.01.2021 та 2022.

З переліками цих стандартів можна ознайомитися на офіційному веб-сайті НОС (розділ-«Стандартизація», підрозділ – «Накази ДП Укр НДНЦ – 2018 - грудень»).

Більш детальна інформація стосовно порушених питань розміщена 25.01.2019р. у рубриці «Новини» на головній сторінці веб-сайту НОС під назвою «До уваги користувачів стандартів і Технічних комітетів стандартизації України».

Враховуючи вищезазначене повідомляємо, що подальше перенесення термінів після видання зазначених наказів ДП «УкрНДНЦ» є неможливим.

НОС наполегливо рекомендує всім зацікавленим сторонам, які в своїй роботі використовують ГОСТ, скористатися рекомендаціями, розміщеними на сайтах Мінекономрозвитку http://www.me.gov.ua та НОС http://www.uas.org.ua/ua/pitannya-vidpovidi/, та знайти альтернативу використанню стандартів Радянського Союзу, які фактично є регуляторними актами вже неіснуючої держави і суперечать нововведенням, запровадженим у сфері технічного регулювання України.

З приводу усіх питань щодо підбору нормативних документів звертайтеся у відділ стандартизації та наукової інформації ДП «Полтавастандартметрологія» за телефоном (0532) 60-19-53.

Останє оновлення ( 05.02.2019 )
 
< Попередня   Наступна >
 
Статистика
Останні новини
Анонси
Терміни
 
Технічне регулювання - правове регулювання відносин у сфері встановлення, застосування та виконання обов'язкових вимог до продукції або пов'язаних з нею процесів, систем і послуг, персоналу та органів, а також перевірка їх дотримання шляхом оцінки відповідності та/або ринкового нагляду.
 
Стандартизація – діяльність, по встановленню правил і характеристик з метою їх добровільного багаторазового використання, спрямована на досягнення впорядкованості в сферах виробництва і обігу продукції і підвищенні конкурентоспроможності продукції, робіт та послуг. Ця діяльність проявляється в розробці, опублікуванні та застосуванні стандартів.
 
Сертифікація – процедура, за допомогою якої визнаний в установленому порядку орган документально засвідчує відповідність продукції, послуг чи систем управління встановленим законодавством вимогам.
 
Оцінка відповідності – доказування, що встановлені вимоги до продукції, процесу, системи, особи або органу виконано шляхом випробування, здійснення контролю або сертифікації.
 
Метрологія – це наука про вимірювання, методи і засоби забезпечення їх єдності і способи досягнення необхідної точності.
© 2020 ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПОЛТАВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ»
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.