Навігація
Головна
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Путівник по сайту
--------------------
ДП «Полтавастандартметрологія»
Кременчуцька філія
Послуги з метрології
Послуги з стандартизації
Послуги з сертифікації
Оцінка відповідності
Послуги по випробуванню продукції
Послуги з сертифікації СУ
Організація семінарів та конкурсів
Наукова діяльність
Щодо світлодіодної (LED) продукції
Публічні закупівлі
Вакансії
--------------------
Довідник з технічого регулювання
Новини країн-членів СОТ
Споживачеві Полтавщини
Конкурси
Електронна громадська приймальня
Нормативно-правова база
Інформаційні ресурси
Взаємодія
Опитування
Доступ до публічної інформації
Методичні рекомендації НАЗК
Фотогалерея
Українська мова

 
Головна
Усі готелі обов’язково повинні мати свідоцтво про встановлення категорії! PDF Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Zhanna   
02.04.2019
   Відповідно до частини 5 статті 19 Закону України «Про туризм» усі готелі, які діють на території України, мають право надавати послуги з тимчасового розміщення (проживання) лише за наявності свідоцтва про встановлення відповідної категорії. За невиконання цієї вимоги передбачено адміністративну або майнову відповідальність відповідно до статтей 30,33 Закону України «Про туризм», Закону України «Про захист прав споживачів» та інших нормативно-правових актів.

   До готелів та аналогічних засобів розміщування, відповідно до державного стандарту ДСТУ 4268:2003, належать колективні засоби розміщування, що складаються більше ніж з семи номерів.

   Порядок встановлення категорій готелям та іншим об’єктам, що призначаються для надання послуг з тимчасового розміщення (проживання) затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.2009 № 803.

   В пункті 3 цього Порядку чітко визначено, що категорії встановлюються за результатами добровільної сертифікації послуг з тимчасового розміщення (проживання) стосовно безпеки для життя і здоров'я людей, захисту їх майна та охорони довкілля.

   Як відомо, обмін туристичними потоками між різними країнами щороку зростає. Та незважаючи на те, що нині у світі налічується близько 30-ти різноманітних систем кваліфікації закладів розміщення (за «зірками», балами, буквами, «коронами», «ключами» тощо), клієнти з усіх куточків світу дедалі частіше цікавляться наявністю документального підтвердження того, що заклад відповідає певним вимогам та гарантує рівень якості послуг, відповідно до свого статусу та декларованих обіцянок, адже вони бажають заздалегідь бути впевненими в яких умовах їм доведеться проживати та чи відповідає рівень комфорту встановленій ціні.

   Роботи з оцінювання відповідності готелів вимогам певної категорії виконуються відповідно до вимог ДСТУ 4269:2003 «Послуги туристичні. Класифікація готелів». В залежності від результатів цього оцінювання готелям встановлюються категорії: від однієї до п’яти зірок.

   З інформацією щодо кількості вітчизняних готелів, яким встановлено категорію, кожен бажаючий може ознайомитися на офіційному сайті Мінекономрозвитку www.me.gov.ua в розділі «Діяльність»→«Туризм»→«Реєстр свідоцтв про встановлення категорій готелям та іншим об’єктам». Також, кожен власник об’єкта туристичної інфраструктури зобов’язаний, протягом не більш як 30 календарних днів з дати видачі свідоцтва про встановлення категорії об’єкту, виготовити та встановити на фасаді будівлі знак з інформацією про вид об’єкта та його категорію.

   Отже, заклад, який успішно пройшов сертифікацію, підтверджує певну категорію відповідно до чинного законодавства та отримує конкурентні переваги на ринку .

   Свідоцтво про встановлення готелю відповідної категорії видається не більше як на три роки або, за наявності в готелі системи управління якістю, не більше ніж на п’ять років.

    ДП «Полтавастандартметрологія» акредитоване Національним агентством з акредитації України на право проведення робіт з сертифікації послуг та оцінювання послуг розміщення (проживання) вимогам певної категорії. Тож звертайтеся за адресою: м. Полтава, вул. Генерала Духова, 16, контактний телефон (05322) 2-90-37.

Останє оновлення ( 02.04.2019 )
 
< Попередня   Наступна >
 
Статистика
Останні новини
Анонси
Терміни
 
Технічне регулювання - правове регулювання відносин у сфері встановлення, застосування та виконання обов'язкових вимог до продукції або пов'язаних з нею процесів, систем і послуг, персоналу та органів, а також перевірка їх дотримання шляхом оцінки відповідності та/або ринкового нагляду.
 
Стандартизація – діяльність, по встановленню правил і характеристик з метою їх добровільного багаторазового використання, спрямована на досягнення впорядкованості в сферах виробництва і обігу продукції і підвищенні конкурентоспроможності продукції, робіт та послуг. Ця діяльність проявляється в розробці, опублікуванні та застосуванні стандартів.
 
Сертифікація – процедура, за допомогою якої визнаний в установленому порядку орган документально засвідчує відповідність продукції, послуг чи систем управління встановленим законодавством вимогам.
 
Оцінка відповідності – доказування, що встановлені вимоги до продукції, процесу, системи, особи або органу виконано шляхом випробування, здійснення контролю або сертифікації.
 
Метрологія – це наука про вимірювання, методи і засоби забезпечення їх єдності і способи досягнення необхідної точності.
© 2020 ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПОЛТАВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ»
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.