Навігація
Головна
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Путівник по сайту
--------------------
ДП «Полтавастандартметрологія»
Кременчуцька філія
Послуги з метрології
Послуги з стандартизації
Послуги з сертифікації
Оцінка відповідності
Послуги по випробуванню продукції
Послуги з сертифікації СУ
Організація семінарів та конкурсів
Наукова діяльність
Щодо світлодіодної (LED) продукції
Публічні закупівлі
Вакансії
--------------------
Довідник з технічого регулювання
Новини країн-членів СОТ
Споживачеві Полтавщини
Конкурси
Електронна громадська приймальня
Нормативно-правова база
Інформаційні ресурси
Взаємодія
Опитування
Доступ до публічної інформації
Методичні рекомендації НАЗК
Фотогалерея
Українська мова

 
Головна
Впровадження НАССР у торгівлі та логістиці – вимога законодавства! PDF Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Zhanna   
15.04.2019

    Відповідно до Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», оператори ринку зобов’язані розробляти, вводити в дію та застосовувати постійно діючі процедури, що засновані на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР), а також забезпечувати належну підготовку осіб, які є відповідальними за ці процедури, під час виробництва та обігу харчових продуктів.

   Причому нині ця вимога вже актуальна не лише для виробників та закладів харчування, а й для суб’єктів господарювання, які займаються торгівлею харчовою продукцією та її транспортуванням. Адже оператором ринку, згідно визначення, наведеного у вищезгаданому Законі, також вважається суб’єкт господарювання, в управлінні якого перебувають потужності, на яких здійснюється реалізація та/або обіг харчових продуктів.


    Це природно, бо в разі придбання неякісного молока чи зіпсованого м’яса покупець предявить претензії не молокозаводу чи м’ясокомбінату, а насамперед — магазину. І правильно зробить, адже торговельні мережі повинні вимагати від своїх постачальників підтвердження безпечності та якості продукції, що до них надходить, й неухильно дотримуватися вимог її транспортування, зберігання, пакування тощо.

    Отже, щоб гарантувати споживачам вживання безпечної продукції, вимоги системи НАССР повинні застосовуватись не лише на підприємствах-виробниках, але і на підприємствах-постачальниках сировини та матеріалів, а також в системах обігу та роздрібної торгівлі – вздовж усього харчового ланцюга!

   Оператори ринку повинні забезпечувати простежуваність та своєчасно вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив на здоров’я людини! Якщо виникне потреба, вони мають оперативно встановити інших операторів ринку, які постачали їм чи, навпаки, отримували їхню продукцію. Тільки так можна швидко та результативно звести до мінімуму негативні наслідки від появи на ринку небезпечної продукції. Окрім того, що НАССР допомагає запобігти виготовленню небезпечних харчових продуктів, він є надійним інструментом, який дозволяє уникнути різних непередбачуваних неприємних ситуацій. І чим далі Україна буде інтегруватися в світову економіку, тим очевиднішим буде той факт, що як на зовнішньому, так і на внутрішньому ринку мають працювати одні й ті самі правила.

   Тому впровадження системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР) слід розглядати не як сумнівну витрату, а як вигідну інвестицію в майбутнє свого підприємства!

   Звертайтеся за телефонами (05322) 2-90-37; 050-304-37-01

 

Останє оновлення ( 15.04.2019 )
 
< Попередня   Наступна >
 
Статистика
Останні новини
Анонси
Терміни
 
Технічне регулювання - правове регулювання відносин у сфері встановлення, застосування та виконання обов'язкових вимог до продукції або пов'язаних з нею процесів, систем і послуг, персоналу та органів, а також перевірка їх дотримання шляхом оцінки відповідності та/або ринкового нагляду.
 
Стандартизація – діяльність, по встановленню правил і характеристик з метою їх добровільного багаторазового використання, спрямована на досягнення впорядкованості в сферах виробництва і обігу продукції і підвищенні конкурентоспроможності продукції, робіт та послуг. Ця діяльність проявляється в розробці, опублікуванні та застосуванні стандартів.
 
Сертифікація – процедура, за допомогою якої визнаний в установленому порядку орган документально засвідчує відповідність продукції, послуг чи систем управління встановленим законодавством вимогам.
 
Оцінка відповідності – доказування, що встановлені вимоги до продукції, процесу, системи, особи або органу виконано шляхом випробування, здійснення контролю або сертифікації.
 
Метрологія – це наука про вимірювання, методи і засоби забезпечення їх єдності і способи досягнення необхідної точності.
© 2020 ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПОЛТАВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ»
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.