Навігація
Головна
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Путівник по сайту
--------------------
ДП «Полтавастандартметрологія»
Кременчуцька філія
Послуги з метрології
Послуги з стандартизації
Послуги з сертифікації
Оцінка відповідності
Послуги по випробуванню продукції
Послуги з сертифікації СУ
Організація семінарів та конкурсів
Наукова діяльність
Щодо світлодіодної (LED) продукції
Публічні закупівлі
Вакансії
--------------------
Довідник з технічого регулювання
Новини країн-членів СОТ
Споживачеві Полтавщини
Конкурси
Електронна громадська приймальня
Нормативно-правова база
Інформаційні ресурси
Взаємодія
Опитування
Доступ до публічної інформації
Методичні рекомендації НАЗК
Фотогалерея
Українська мова

 
Головна
20 травня – Всесвітній день метрології PDF Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Zhanna   
20.05.2019
    20 травня міжнародне співтовариство відзначає Всесвітній день метрологіїнауки, яка вивчає вимірювання, способи досягнення їхньої єдності і необхідної точності. Як відомо, сучасні технології не стоять на місці і метрологія, як ніяка інша наука, зобов’язана постійно йти в ногу з часом, використовуючи останні технічні новинки.

Всесвітній день метрології почали відзначати починаючи з 1999 року за рішенням Міжнародного Комітету Мір та Вагів. Адже саме 20 травня 1875 року у Парижі на Дипломатичній метрологічній конференції представники 17 держав поставили свої підписи під знаменитою Метричною конвенцією першою міжурядовою угодою про науково-технічне співробітництво, в результаті якої зявилася єдина для цих країн система одиниць вимірювання.

І хоча на перший погляд, далеко не кожному з пересічних споживачів знайомий термін «метрологія», варто лише уявити, що він зник з нашого життя, як буквально у всіх його сферах настане суцільний безлад: Вас безбожно обважуватимуть в крамницях і обдурюватимуть на автозаправках; призначать неправильне лікування через неточність діагностичного обладнання; неможливо буде достовірно виміряти спожитий газ, воду, електроенергію, не узгоджуватимуться між собою розміри деталей різних виробів; всі прилади та апарати не відповідатимуть характеристикам, зазначеним в технічній документації; по різному відраховуватимуть час годинники тощо.

Засновником метрології та державної повірочної служби в Україні поправу вважають Дмитра Івановича Мендєлєєва. А у Полтаві відділення мір та вагів, яке повинно було дбати про підтримання єдності, правильності та взаємної відповідності вимірювань на території міста та прилеглих до нього районів, було створено 30 жовтня 1922-го року.

Нині розпочату ним справу вже багато років поспіль гідно продовжує державне підприємство «Полтавастандартметрологія», де працюють метрологи, які пройшли спеціальну підготовку та атестовані на проведення метрологічних робіт. Вони виконують роботи з метрологічної атестації та повірки засобів вимірювальної техніки по 10 видах вимірювань із 12 зареєстрованих на території України. Це дозволяє їм проводити повірку та метрологічну атестацію значної кількості засобів вимірювальної техніки, що експлуатуються на території Полтавської області, в тому числі: лічильників газу та води, комплексів по комерційному обліку блакитного палива, спідометрів, нівелірів, теодолітів, дозаторів, вагів, амперметрів, вольтметрів, манометрів, тощо.

Саме метрологи «Полтавастандартметрології» проводять повірку приладів медичного призначення (електрокардіографів, електроенцелографів, іншого медичного обладнання) та перевірку вихідних параметрів медичного обладнання (апаратів УВЧ-терапії, НЧ-терапії, апаратів магнітотерапії, гальванізаторів і таке інше).

Усі види робіт проводяться на спеціалізованих робочих місцях, підприємство оснащене всіма необхідними робочими еталонами та повірочним обладнанням.

        Зокрема, придбання та впровадження аналізаторів витрати газу VT Plus HF та високоточної тестової легені американської компанії «FLUKE Biomedical» дало змогу освоїти повірку апаратів штучної вентиляції легенів, наркозних апаратів, спірографів та спірометрів.

      Завдяки комплексу вимірювальному багатофункціональному DPI 620, підприємство може в повному обсязі проводити повірку коректорів та обчислювачів газу; високоточних перетворювачів надлишкового та абсолютного тиску.

      Маємо вагоровірочний автомобіль з комплектом еталонних гирь загальною масою 15 тонн. Цей автомобіль дозволяє в найкоротший термін доставляти їх в будь-яку точку області та за її межі, швидко в автоматичному режимі розвантажувати та завантажувати гирі для проведення повірки (калібрування) та державної метрологічної атестації автомобільних ваг.

Є у нашому арсеналі і прилади для повірки моніторів пацієнта і пульсометрів та багато іншого.

ДП «Полтавастандартметрологія» має спеціалізований автотранспорт, відповідну нормативну документацію та кваліфікованих спеціалістів. Зокрема, тут працюють державні повірники, що пройшли спеціальну підготовку та атестовані на проведення метрологічних робіт.

       До речі, метрологи ДП «Полтавастандартметрологія» не лише повіряють засоби вимірювальної техніки, але і надають кваліфіковані консультації щодо їх застосування, допомагають організувати діяльність вимірювальних лабораторій. Зокрема, фахівці ДП «Полтавастандартметрологія» розробили та впровадили стандарт підприємства на основі ДСТУ ISO 10012:2005, який встановлює організацію та порядок проведення робіт з оцінювання стану вимірювань та підтвердження технічної компетентності лабораторій на добровільній основі. Підтвердження компетентності лабораторії незалежною стороною збільшує рівень довіри до неї з боку клієнтів, адже дозволяє унеможливити отримання недостовірних результатів вимірювань, дає змогу перевірити кваліфікацію та компетентність персоналу та стимулює його до вдосконалення своїх знань та вмінь.

Тож обов’язкове дотримання єдності та точності вимірювань повинно стати непорушним правилом для всіх без винятку підприємств та установ нашої держави! А споживачі повинні обовязково цікавитися, чи повірені засоби вимірювальної техніки, якими користується субєкт господарювання, що надає їм ту чи іншу послугу.

      А всіх, хто причетний до метрології, ми вітаємо зі святом та зичимо подальших успіхів на професійній ниві!

Останє оновлення ( 20.05.2019 )
 
< Попередня   Наступна >
 
Статистика
Останні новини
Анонси
Терміни
 
Технічне регулювання - правове регулювання відносин у сфері встановлення, застосування та виконання обов'язкових вимог до продукції або пов'язаних з нею процесів, систем і послуг, персоналу та органів, а також перевірка їх дотримання шляхом оцінки відповідності та/або ринкового нагляду.
 
Стандартизація – діяльність, по встановленню правил і характеристик з метою їх добровільного багаторазового використання, спрямована на досягнення впорядкованості в сферах виробництва і обігу продукції і підвищенні конкурентоспроможності продукції, робіт та послуг. Ця діяльність проявляється в розробці, опублікуванні та застосуванні стандартів.
 
Сертифікація – процедура, за допомогою якої визнаний в установленому порядку орган документально засвідчує відповідність продукції, послуг чи систем управління встановленим законодавством вимогам.
 
Оцінка відповідності – доказування, що встановлені вимоги до продукції, процесу, системи, особи або органу виконано шляхом випробування, здійснення контролю або сертифікації.
 
Метрологія – це наука про вимірювання, методи і засоби забезпечення їх єдності і способи досягнення необхідної точності.
© 2020 ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПОЛТАВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ»
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.