Навігація
Головна
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Путівник по сайту
--------------------
ДП «Полтавастандартметрологія»
Кременчуцька філія
Послуги з метрології
Послуги з стандартизації
Послуги з сертифікації
Оцінка відповідності
Послуги по випробуванню продукції
Послуги з сертифікації СУ
Організація семінарів та конкурсів
Наукова діяльність
Щодо світлодіодної (LED) продукції
Публічні закупівлі
Вакансії
--------------------
Довідник з технічого регулювання
Новини країн-членів СОТ
Споживачеві Полтавщини
Конкурси
Електронна громадська приймальня
Нормативно-правова база
Інформаційні ресурси
Взаємодія
Опитування
Доступ до публічної інформації
Методичні рекомендації НАЗК
Фотогалерея
Українська мова

 
Головна
Незабаром хлібопеки Полтавщини порадують споживачів новими видами продукції PDF Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Zhanna   
27.06.2019
      27 червня на базі ДП «Полтавастандартметрологія» відбулося засідання дегустаційної комісії. Його метою було прийняття рішення про рекомендацію до виробництва нових видів продукції. Цього разу 6 підприємств області представили 17 своїх нових розробок.

   Зокрема, ТОВ «Полтавахліб-3» внесло зміни до рецептури хліба тостового та відтепер випускатиме його ще й з корисними добавками (гречаним борошном, висівками, льоном тощо); ТДВ  «Миргородський хлібозавод» може похвалитися трьома новими рецептурами тістечок та новим видом пряників, ПП «Хорольська мехпекарня» представила 3 нові види продукції, в числі яких фірмовий хліб «Хорольський особливий», рулети з різними начинками та булочки. ТОВ «Кременчуцький хлібокомбінат» теж розширило свій асортимент новими булочками та пиріжками, а ФО-П "Ляшко Р" з Лубенського району поповнив його двома новими видами хліба «Гурман» та «Луговий з кунжутом», булками, кренделями та пампушками. Вперше взяв участь у роботі дегустаційної комісії ФО-П Власюк М.І. з смт. Нові Санжари, він представив на розгляд компетентних дегустаторів сухарі-грінки з житньо-пшеничного борошна торгової марки «Хвилясті».

        Члени комісії звернули увагу присутніх на те, що 6 серпня втрачає чинність Технічний Регламент щодо правил маркування харчових продуктів, водночас, вводиться в дію Закон України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів», вимог якого необхідно буде неухильно дотримуватись. Зокрема, виробникам слід звернути увагу на вимоги щодо зазначення поживної цінності (калорійності) продукту, наявності в ньому інгредієнтів, які можуть викликати алергію чи несприйняття в окремих споживачів.

       Крім того, комісія наголосила, що виробники не завжди вказують відсоткову кількість начинок чи тих чи інших добавок, розписують склад маргаринів чи інших компонентів, мають протоколи випробувань на них тощо. Назви нової продукції інколи дублюються з вже існуючими. Тож, перш ніж запустити представлену продукцію у масовий продаж, декому спершу доведеться доопрацювати рецептуру, розробити чи вдосконалити маркування, подбати про протоколи випробувань на продукцію або сировину для неї і в тому числі про документальне підтвердження інформації про енергетичну та харчову цінність.

       Усі з представлених зразків з незначними доопрацюваннями рекомендували до виробництва. Тож вже найближчим часом «смачні новинки» з’являться у масовому продажу і споживачі Полтавщини зможуть самі оцінити їх смакові якості.

Останє оновлення ( 01.07.2019 )
 
< Попередня   Наступна >
 
Статистика
Останні новини
Анонси
Терміни
 
Технічне регулювання - правове регулювання відносин у сфері встановлення, застосування та виконання обов'язкових вимог до продукції або пов'язаних з нею процесів, систем і послуг, персоналу та органів, а також перевірка їх дотримання шляхом оцінки відповідності та/або ринкового нагляду.
 
Стандартизація – діяльність, по встановленню правил і характеристик з метою їх добровільного багаторазового використання, спрямована на досягнення впорядкованості в сферах виробництва і обігу продукції і підвищенні конкурентоспроможності продукції, робіт та послуг. Ця діяльність проявляється в розробці, опублікуванні та застосуванні стандартів.
 
Сертифікація – процедура, за допомогою якої визнаний в установленому порядку орган документально засвідчує відповідність продукції, послуг чи систем управління встановленим законодавством вимогам.
 
Оцінка відповідності – доказування, що встановлені вимоги до продукції, процесу, системи, особи або органу виконано шляхом випробування, здійснення контролю або сертифікації.
 
Метрологія – це наука про вимірювання, методи і засоби забезпечення їх єдності і способи досягнення необхідної точності.
© 2021 ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПОЛТАВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ»
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.