Навігація
Головна
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Путівник по сайту
--------------------
ДП «Полтавастандартметрологія»
Кременчуцька філія
Послуги з метрології
Послуги з стандартизації
Послуги з сертифікації
Оцінка відповідності
Послуги по випробуванню продукції
Послуги з сертифікації СУ
Організація семінарів та конкурсів
Наукова діяльність
Щодо світлодіодної (LED) продукції
Публічні закупівлі
Вакансії
--------------------
Довідник з технічого регулювання
Новини країн-членів СОТ
Споживачеві Полтавщини
Конкурси
Електронна громадська приймальня
Нормативно-правова база
Інформаційні ресурси
Взаємодія
Опитування
Доступ до публічної інформації
Методичні рекомендації НАЗК
Фотогалерея
Українська мова

 
Головна arrow Взаємодія
ПОЛОЖЕННЯ ПРО АКРЕДИТАЦІЮ ПРЕДСТАВНИКІВ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ ПРИ ДП «ПОЛТАВАСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» PDF Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Administrator   
27.07.2008
 1. Загальні положення
1.1. Акредитація – це оформлення взаємодії та співробітництва засобів масової інформації та ДП «Полтавастандартметрологія» у порядку, визначеному Законами України та цим Положенням.
1.2. Акредитація засобів масової інформації при ДП «Полтавастандартметрологія» проводиться з метою забезпечення відкритості діяльності територіального органу центральної виконавчої влади з питань технічного регулювання та споживчої політики, налагодження плідної співпраці із засобами масової інформації, створення сприятливих умов для професійної діяльності журналістів як осіб, що виконують громадський обов'язок та забезпечують право громадян на інформацію.
1.3. Акредитація здійснюється відповідно до законів України: «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації» (від 23.09.1997р.), «Про друковані засоби масової інформації (преси) в Україні» (від 16.11.1992р.), «Про інформацію» (від 2.10.1992р.), «Про телебачення й радіомовлення» (від 21.12.1993р.), «Про інформаційні агентства» (від 28.02.1995р.) і цього Положення, і не може бути використана для введення цензури, іншого утиску свободи ЗМІ, обмеження прав громадян збирати, зберігати, використовувати та поширювати інформацію будь-яким доступним способом (крім випадків, передбачених чинним законодавством України). 
1.4. Це Положення базується на погоджених і взаємоприйнятих позиціях. ДП «Полтавастандартметрологія» і редакції засобів масової інформації зобов'язуються дотримуватися цих позицій, виходячи з розуміння того, що їхнє виконання відповідає суспільним інтересам.

2. Право на акредитацію
2.1. Право вповноважити журналіста представляти засіб масової інформації при ДП «Полтавастандартметрологія» належить редакції будь-якого зареєстрованого засобу масової інформації.
2.2. Бажано, щоб рекомендований представник ЗМІ вів власну програму чи рубрику, тематика якої відповідає напрямкам діяльності ДП «Полтавастандартметрологія» або мав попередній досвід роботи, пов'язаний зі сферою технічного регулювання.
2.3. ДП «Полтавастандартметрологія» визнає повноваження акредитованого редакцією журналіста відповідно до цього Положення.


3. Види акредитації
3.1. Акредитація може бути постійною та тимчасовою.
3.2. Постійна акредитація надається ЗМІ на необмежений термін. Бажання ЗМІ бути акредитованим при ДП «Полтавастандартметрологія» підтверджується щорічно протягом першого календарного місяця шляхом подання заяви з уточненими (в разі зміни) даними про ЗМІ.
3.3.Тимчасова акредитація надається засобам масової інформації на строк, необхідний для виконання представниками ЗМІ конкретного редакційного завдання.

4. Порядок акредитації 
4.1. ДП «Полтавастандартметрологія» інформує редакції ЗМІ про положення та строки проведення акредитації або перереєстрації вже акредитованих ЗМІ, шляхом розміщення оголошення на власному web-сайті.
4.2. Заявка на акредитацію подається до ДП «Полтавастандартметрологія» на офіційному бланку редакції ЗМІ й засвідчується підписом головного редактора (директора) та печаткою ЗМІ. 
4.3. Заява на акредитацію ЗМІ повинна містити наступні відомості: 
- повне найменування ЗМІ; 
- його засновників (співзасновників);
- тираж, періодичність (для електронних ЗМІ - канал та регіон мовлення);
- юридична адреса редакції ЗМІ, регіон поширення, поштова адреса (у тому числі індекс);
- прізвище, ім'я, по батькові головного редактора (директора) ЗМІ, номери його робочих телефонів і факсів, електронна адреса;
- прізвища, імена, по батькові (повністю) та псевдоніми журналістів, уповноважених представляти акредитоване ЗМІ, посади, робочі телефони, мобільні телефони (за бажанням), e-mail (за бажанням);
- прізвища, імена, по батькові технічних фахівців, їхні посади, робочі телефони, мобільні телефони (за бажанням), e-mail (за бажанням);
- вид акредитації (постійна чи тимчасова акредитація).
4.4. Заявка на акредитацію, яка не відповідає вимогам пункту 4.3 цих правил, до розгляду не приймається. 
4.5. Заявка на акредитацію приймається в оригіналі. Заявки, направлені по факсу й по електронній пошті, не розглядаються. 
4.6. Рішення про акредитацію представників ЗМІ приймається генеральним директором ДП «Полтавастандартметрологія» за поданням помічника керівника в строки, які не перевищують 10 календарних днів від дня одержання заявки на акредитацію. Про прийняті рішення ЗМІ сповіщаються письмово.
4.7. Представникам ЗМІ може бути відмовлено в акредитації за наступними підставами: 
- у випадку включення в заявку на акредитацію відомостей про ЗМІ або його представника, що не відповідають дійсності;
- у випадку подачі заявки на акредитацію не за встановленою формою;
- якщо представник ЗМІ, що рекомендується, раніше порушував вимоги цього Положення;
- якщо представник ЗМІ, що буде рекомендуватися, у своїй професійній діяльності порушував положення ст.46 Закону України «Про інформацію», ст.3 закону України «Про друковані засоби масової інформації (преси) в Україні», ст.2 закону України «Про телебачення й радіомовлення», ст.2 Закону України «Про інформаційні агентства».
4.8. Повідомлення про відмову в акредитації направляється листом на адресу редакції за підписом генерального директора ДП «Полтавастандартметрологія». У повідомленні вказується причина, з якої відмовлено в акредитації та дата ухвалення рішення про відмову. 
 4.9. Список представників акредитованих ЗМІ щорічно затверджується генеральним директором ДП «Полтавастандартметрологія» не пізніше 5 днів до початку видачі акредитаційних посвідчень. Список акредитованих ЗМІ оприлюднюється на офіційному веб-сайті ДП «Полтавастандартметрологія». 
4.10. Акредитаційні посвідчення діють до закінчення календарного року, засвідчуються підписом генерального директора ДП «Полтавастандартметрологія» та печаткою.
4.11. Помічник керівника ДП «Полтавастандартметрологія» веде базу даних по представниках акредитованих ЗМІ. 
4.12. У випадку звільнення журналіста протягом двох робочих днів керівництво ЗМІ зобов'язане в письмовому вигляді повідомити в ДП «Полтавастандартметрологія». Редакція ЗМІ має право запропонувати на місце звільненого іншого співробітника редакції, для чого вносяться корективи в акредитаційне посвідчення.

5. Основні напрямки роботи з акредитованими журналістами 
5.1. Представникам ЗМІ, акредитованим при ДП «Полтавастандартметрологія», забезпечуються належні умови для професійної діяльності по оперативному висвітленню роботи ДП «Полтавастандартметрологія» та про ситуацію, що склалася на споживчому ринку товарів та послуг у нашому регіоні. З цією метою ДП «Полтавастандартметрологія»:
- заздалегідь інформує представників ЗМІ про дату, час і місце проведення відповідних заходів;
- забезпечує журналістів необхідними інформаційними матеріалами (прес-релізами), які готуються для проведення заходів, організованих фахівцями структурних підрозділів ДП «Полтавастандартметрологія»;
- сприяє в організації індивідуальних зустрічей і бесід із працівниками ДП «Полтавастандартметрологія», забезпечує можливість безперешкодного одержання інформації, що їх цікавить;
- проводить брифінги, прес-конференції, зустрічі з питань діяльності ДП «Полтавастандартметрологія».

6. Права представників акредитованих ЗМІ
6.1. Представники акредитованих ЗМІ мають право:
- отримувати інформаційно-довідкові матеріали (прес-релізи), які готуються до проведення заходів, організованих фахівцями ДП «Полтавастандартметрологія»;
- бути присутніми на заходах ДП «Полтавастандартметрологія»;
- користуватися технічною апаратурою, необхідною для проведення аудіо, відео-, фотозйомки та звукозапису;
- відвідувати структурні підрозділи ДП «Полтавастандартметрологія» за згодою генерального директора ДП «Полтавастандартметрологія»;
- направляти запити на отримання інформації з питань, що знаходяться у компетенції ДП «Полтавастандартметрологія» та отримувати на них відповіді протягом 10 календарних днів. Запити подаються письмово або на e-mail: Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script. та Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script. ;  
- використовувати у підготовці сюжетів чи публікацій інформацію, розміщену на веб-сайті ДП «Полтавастандартметрологія» (www.standart.pl.ua) як офіційні заяви представників нашого підприємства.  

7. Обов'язки представників акредитованих ЗМІ
7.1. Представники акредитованих ЗМІ зобов’язані дотримуватися вимог цього положення.
7.2. У ході проведення заходів представники акредитованих ЗМІ повинні:
- дотримуватися правил внутрішнього розпорядку роботи ДП «Полтавастандартметрологія»;
- не втручатися в хід заходу, на якому вони присутні (якщо захід не спеціально організований для ЗМІ);
7.3. Перед оприлюдненням інформації, що стосується діяльності
ДП «Полтавастандартметрологія», наданої посадовими особами підприємства,
або отриманої з прес-релізів чи офіційного сайту ДП «Полтавастандартметрологія»,
акредитовані представники ЗМІ зобов’язуються узгодити текст із представником
ДП «Полтавастандартметрологія» (керівником або помічником керівника)
з метою перепровірки цифр, фактів, специфічних термінів і т.д.
Цей пункт не може бути використаний для введення цензури чи іншого утиску
свободи ЗМІ, і застосовується лише для запобігання можливих помилок.


8. Позбавлення права представляти акредитоване ЗМІ
8.1. Представник ЗМІ може бути позбавлений права представляти акредитоване ЗМІ:
- при звільненні з редакції (у цьому випадку редакція має право запропонувати іншого представника);
- при припиненні діяльності засобу масової інформації;
- у випадку поширення відомостей щодо діяльності ДП «Полтавастандартметрологія», які не відповідають дійсності, або недотримання пунктів даного Положення.
8.2. У разі позбавлення права представляти акредитоване ЗМІ, представники ЗМІ зобов’язані здати посвідчення в ДП «Полтавастандартметрологія» у 3-денний термін.
8.3. Рішення про позбавлення представників ЗМІ акредитації приймає генеральний директор ДП «Полтавастандартметрологія». Рішення повинно бути мотивованим, письмово оформленим, містити посилання на чинне законодавство або на дане Положення.
Останє оновлення ( 22.12.2010 )
 
< Попередня   Наступна >
© 2019 ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПОЛТАВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ»
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.