Навігація
Головна
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Путівник по сайту
--------------------
ДП «Полтавастандартметрологія»
Кременчуцька філія
Послуги з метрології
Послуги з стандартизації
Послуги з сертифікації
Оцінка відповідності
Послуги по випробуванню продукції
Послуги з сертифікації СУ
Організація семінарів та конкурсів
Наукова діяльність
Щодо світлодіодної (LED) продукції
Публічні закупівлі
Вакансії
--------------------
Довідник з технічого регулювання
Новини країн-членів СОТ
Споживачеві Полтавщини
Конкурси
Електронна громадська приймальня
Нормативно-правова база
Інформаційні ресурси
Взаємодія
Опитування
Доступ до публічної інформації
Методичні рекомендації НАЗК
Фотогалерея
Українська мова

 
Головна
Фахівці ДП «Полтавастандартметрологія» взяли участь у виставці LED EXPO 2018
Написав Zhanna   
18.09.2018
   Нещодавно фахівці ДП «Полтавастандартметрологія» повернулися з Всеукраїнської виставки світлодіодного та розумного LED EXPO 2018, яка проходила у Києві. Це професійна виставка світлодіодного освітлення, яка вже п’ятий рік поспіль проводиться за підтримки Асоціації виробників світлодіодної техніки, Інституту фізики напівпровідників імені В.Є. Лашкарьова НАН України, Центру випробувань і діагностики напівпровідникових джерел світла та освітлювальних систем на їх основі ІФН НАН України, Мінрегіонбуду, Держенергоефективності, муніципалітетів та комунальних підприємств міст та регіонів, наукових та учбових закладів. Зокрема, в рамках цього заходу відбулася міжнародна конференція «Led Progress», в якій взяли участь професіонали світлодіодної техніки з 8 країн світу.

 

Останє оновлення ( 18.09.2018 )
Детальніше...
 
Оновлено настанову ISO щодо планування якості
Написав Zhanna   
17.09.2018
   Нещодавно Міжнародна організація з стандартизації (ISO)  оновила настанову щодо розроблення  такого документу - ISO 10005:2018 «Управління якістю. Настанови щодо планування якості», яка стала потужним інструментом для доповнення будь-якої системи управління якістю. Документ містить керівні принципи  для розроблення та застосування  планів дій щодо забезпечення належної якості. Стандарт було оновлено з  метою відображення сучасних практик ведення бізнесу, удосконалення термінологій і концепцій, як описано у версії ISO 9001, наприклад, пов’язаних із задоволенням потреб і очікувань відповідних сторін та управлінням організаційними знаннями. Крім того, він містить рекомендації, як використовувати ризик-орієнтоване мислення з метою визначення  процесів і методів, які буде впроваджено.
Останє оновлення ( 17.09.2018 )
 
В Україні почалась розробка нового стандарта на вимірювальні системи для газового палива
Написав Zhanna   
11.09.2018

    В Україні почалась розробка нового національного стандарта - ДСТУ OIML R 140:201_ (OIML R 140, edition 2007, IDT) «Вимірювальні системи для газового палива». Стандарт буде розроблений на заміну ДСТУ OIML R 140:2014 «Вимірювальні системи для газоподібного палива (OIML R 140, edition 2007, IDT)». Новий стандарт буде прийнятий методом перекладу, на відміну від попереднього, прийнятого методом  підтвердження. Розробка стандарту ведеться технічним комітетом стандартизації ТК 122 «Аналіз газів, рідких та твердих речовин», на який покладено функції розроблення, розгляду та погодження національних стандартів на фізико-хімічні методи аналізування, забезпечення точності і достовірності вимірювань фізико-хімічного складу та властивостей речовин та матеріалів, стандартні зразки, термінологія у сфері аналізу газів, якість повітря, вимірювання складу та властивостей природного газу та іншого газоподібного палива.

 
В ДП "Полтавастандартметрологія" можна перевірити якість комбікормів
Написав Zhanna   
10.09.2018

 Той, хто займається тваринництвом чи птахівництвом, добре знає, що застосування комбікормів дозволяє підвищити продуктивність поголів’я щонайменше на 10-12%, а то й на 25-30%. Нині асортимент комбікормів надзвичайно великий, їх збагачують мінералами, вітамінами, білками, в усякому разі в цьому запевняють рекламні ролики та статті. А яка ситуація насправді, чи завжди інформація на споживчому маркуванні відповідає дійсності?

Нині подібні дослідження можна провести в науково-дослідному Випробувальному центрі державного підприємства «Полтавастандартметрологія», яке має технічну можливість визначати вміст амінокислот, притаманних збалансованим кормам з високоякісної сировини. В їх числі таурин, лізин, метеонін, сірин та багато інших. Саме амінокислоти є показником харчової цінності комбікормів, адже вони є першоджерелом білків. Тож провівши подібні дослідження, можна із впевненістю сказати, чи дійсно перед Вами якісна продукція, на яку варто витрачати кошти.

Останє оновлення ( 10.09.2018 )
Детальніше...
 
В Україні розпочалась розробка національних стандартів на приватні басейни
Написав Zhanna   
11.09.2018
    Технічний комітет стандартизації ТК 167 «Аквапарки, водні горки, водні атракціони, басейни, водо підготовка» розпочав розробку трьох національних стандартів, які встановлять вимоги до приватних басейнів.
Останє оновлення ( 11.09.2018 )
Детальніше...
 
Нещодавно Міжнародна організація стандартизації (ISO) опублікувала новий стандарт на парникові гази
Написав Zhanna   
11.09.2018

   Нещодавно Міжнародна організація стандартизації (ISO) опублікувала новий міжнародний стандарт ISO 14067:2018 «Парникові гази. Вуглецевий слід продуктів. Вимоги та рекомендації для визначення кількості та комунікації». Новий документ  містить глобальні принципи, вимоги та керівництва для кількісної оцінки вуглецевого сліду продукту (CFP). Даний документ надасть організаціям всіх видів інструменти для розрахунку вуглецевого сліду і сприятиме його скороченню. Стандарт ISO 14067:2018 замінює технічну специфікацію ISO/TS 14067: 2013, яка отримала статус міжнародного стандарту після того, як на ринку з'явилася потреба в такому документі.

 

Останє оновлення ( 11.09.2018 )
Детальніше...
 
Остання інформація про прийняті та скасовані стандарти
Написав Zhanna   
07.09.2018

   Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 28 серпня 2018 р. №301 "Про прийняття та скасування національних нормативних документів" (ЗАВАНТАЖИТИ)

  Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 23 серпня 2018 р. №299 "Про прийняття національних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ)

  Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 23 серпня 2018 р. №298 "Про прийняття та скасування національного нормативного документа"(ЗАВАНТАЖИТИ)

  Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 23 серпня 2018 р. №297 "Про внесення зміни до наказу від 17 липня 2018 р. № 217"(ЗАВАНТАЖИТИ)

  Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 22 серпня 2018 р. №295 "Про прийняття та скасування національних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ)

  Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 22 серпня 2018 р. №294 "Про прийняття національного нормативного документа"(ЗАВАНТАЖИТИ)

Останє оновлення ( 07.09.2018 )
 
Прийнято новий національний стандарт щодо безпеки дорожнього руху
Написав Zhanna   
06.09.2018

   В Україні розроблено та прийнято новий стандарт, який  унормовує українські терміни та визначення понять у сфері автомобільного транспорту стосовно безпеки дорожнього руху - ДСТУ 2935:2018 «Безпека дорожнього руху. Терміни та визначення понять». Документ прийнятий на заміну ДСТУ 2935–94.  Новий стандарт призначено застосовувати в роботі органів виконавчої влади, суб’єктів господарювання, які розробляють, експортують, перевіряють нормативні документи у сфері автомобільного транспорту стосовно безпеки дорожнього руху.

   Терміни, які встановлені в ньому, рекомендовано вживати в усіх видах нормативних документів, що стосуються безпеки дорожнього руху, у роботах зі стандартизації, у науковій, навчально-методичній і публіцистичній літературі, а також у роботі підприємств, установ і організацій, що діють на території України, технічних комітетів стандартизації, науково-технічних та інженерних товариств, міністерств (відомств).

Останє оновлення ( 06.09.2018 )
 
Затверджено перелік стандартів на відповідність вимогам ТР низьковольтного електричного обладнання
Написав Zhanna   
05.09.2018

   Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 22.08.2018 №1181 затверджено Перелік національних стандартів, що ідентичні гармонізованим європейським стандартам та відповідність яким надає презумпцію відповідності обладнання вимогам Технічного регламенту низьковольтного електричного обладнання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 № 1067

  Наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 22.08.2018 № 1181 (ЗАВАНТАЖИТИ)

Останє оновлення ( 05.09.2018 )
 
Завершився конкурс «Кращі товари Полтавщини»
Написав Zhanna   
04.09.2018

      Завершився обласний конкурс «Кращі товари Полтавщини», його організатори мали на меті підтримати найбільш добросовісних товаровиробників, заохотити усіх суб’єктів господарювання до випуску якісних товарів, популяризувати їхню продукцію у рамках Комплексної програми розвитку малого та середнього підприємництва у Полтавській області на 2017-2020 роки.

    Кращих визначали в номінаціях: «Харчові продукти», «Нехарчові вироби народного споживання» та «Вироби народних художніх промислів». Конкурсна комісія, до складу якої увійшли і представники ДП «Полтавастандартметрологія», професійно та неупереджено розглянула кожну з поданих заявок. Кращу продукцію визначали за багатьма критеріями, серед яких маркування, якісні показники, споживчі властивості, відсутність скарг від споживачів та багато іншого.

Останє оновлення ( 04.09.2018 )
Детальніше...
 
До уваги власників технічних умов!
Написав Zhanna   
03.09.2018

   До уваги власників технічних умов! Пропонуємо ознайомитися з переліком технічних умов, вилучених з фонду у серпні поточного року (ЗАВАНТАЖИТИ)

Останє оновлення ( 03.09.2018 )
 
Мінагрополітики України запропонувало перехідний період на європейські норми якості молока
Написав Zhanna   
22.08.2018

  

Відповідний проект наказу «Про затвердження Вимог до безпечності та якості молока і молочних продуктів»(ЗАВАНТАЖИТИ), який адаптує нормативну базу до вимог, встановлених в ЄС був оприлюднений на сайті Мінагрополітики України. Згідно з проектом, нові вимоги застосують до експортерів одразу після набрання чинності наказу. До всіх інших операторів ринку молока та молочних продуктів вимоги застосовуються з 1 січня 2019 року. Однак пропонується встановити перехідний період до 1 січня 2022 року щодо вмісту у молоці, що йде на переробку, мікроорганізмів та кількості соматичних клітин. Ці норми знижуватимуться поступово вже з 2020 року. Крім того, наказ не стосується власників корів, які готують в домашніх умовах харчові продукти з молока з метою приватного домашнього споживання.

 
Про прийняття та скасування національних стандартів
Написав Zhanna   
22.08.2018

   Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 21 серпня 2018 р. №293 "Про внесення зміни до наказу від 07 серпня 2015 р. № 93"(ЗАВАНТАЖИТИ)

  Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 21 серпня 2018 р. №292 "Про прийняття та скасування національних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ)

  Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 21 серпня 2018 р. №290 "Про прийняття національних нормативних документів"  

 Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 20 серпня 2018 р. №286 "Про прийняття та скасування національних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ)

   Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 20 серпня 2018 р. №285 "Про прийняття національного нормативного документа та прийняття зміни до національного нормативного документа"(ЗАВАНТАЖИТИ

 Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 20 серпня 2018 р. №284 "Про прийняття та скасування національних нормативних документів(ЗАВАНТАЖИТИ)  

 Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 15 серпня 2018 р. № 275 "Про прийняття та скасування національних нормативних документів, скасування змін до національного нормативного документа"(ЗАВАНТАЖИТИ)

 Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 15 серпня 2018 р. №274 "Про прийняття та скасування національних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ) 

 Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 14 серпня 2018 р. №273 "Про прийняття та скасування національного нормативного документа"(ЗАВАНТАЖИТИ)

 Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 14 серпня 2018 р. №272 "Про прийняття та скасування національних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ)

 Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 13 серпня 2018 р. №270 "Про прийняття національного нормативного документа"(ЗАВАНТАЖИТИ)

 Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 09 серпня 2018 р. №265 "Про внесення зміни до наказу від 29 грудня 2015 р. № 213"(ЗАВАНТАЖИТИ)
 
Мінагрополітики затвердило Правила виробництва коньяків України
Написав Zhanna   
10.08.2018

   Правила виробництва коньяків України визначені наказом Мінагрополітики України від 27 грудня 2017 року № 702 «Про затвердження Правил виробництва коньяків України» (ЗАВАНТАЖИТИ), який набирає чинності через півроку після його офіційного опублікування. Затверджені Правила визначають порядок виробництва коньяків України і є обов'язковими для складання технологічних інструкцій, контролю коньячного виробництва всіма суб'єктами господарювання.

Детальніше...
 
Остання інформація про прийняті та скасовані стандарти
Написав Zhanna   
10.08.2018

  Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 01 серпня 2018 р. №248 "Про прийняття та скасування національних нормативних документів, скасування зміни та поправки до національного нормативного документа"(ЗАВАНТАЖИТИ)

  Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 01 серпня 2018 р. №247 "Про прийняття та скасування національних нормативних документів, скасування зміни до національного нормативного документа"(ЗАВАНТАЖИТИ)

  Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 02 серпня 2018 р. №252 "Про прийняття та скасування національних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ)

  Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 02 серпня 2018 р. №251 "Про прийняття та скасування національних нормативних документів" (ЗАВАНТАЖИТИ)

 

  Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 01 серпня 2018 р. №250 "Про скасування наказу ДП «УкрНДНЦ» від 09 листопада 2017 року № 358"(ЗАВАНТАЖИТИ)

  Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 08 серпня 2018 р. №264 "Про скасування національного нормативного документа"(ЗАВАНТАЖИТИ)

  Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 08 серпня 2018 р. №263 "Про прийняття та скасування національних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ)

  Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 06 серпня 2018 р. №261 "Про прийняття та скасування національних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ)

 Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 06 серпня 2018 р. №260 "Про прийняття національних нормативних документів та прийняття поправки до національного нормативного документа"(ЗАВАНТАЖИТИ)

 

 
До уваги експортерів зерна!
Написав Zhanna   
01.08.2018

    Якщо Ви хочете вигідно продати свою продукцію за межі України, Вам необхідно звернутися до Випробувального центру ДП «Полтавастандартметрологія»! Адже як відомо, до обов’язкових умов контрактів з купівлі-продажу зернових входять певні вимоги до їхньої якості. Закордонні покупці, зазвичай, привчені до стандартних характеристик збіжжя, яке продається на біржах ЄС, тож саме від цих характеристик і залежить ринкова вартість такої сільгоспсировини. Навіть ідеальне на вигляд зерно може бути забраковане через ураження шкідниками, понаднормовий вміст хімічних речовин чи незадовільні споживчі характеристики.

      Отже, щоб і самому бути впевненим у якості своєї продукції і мати на руках офіційні протоколи випробувань, необхідно звернутися до незалежної лабораторії, яку акредитовано на подібний вид досліджень. Випробувальний центр харчової продукції ДП «Полтавастандартметрологія» проводить увесь спектр випробувань зерна згідно з вимогами нормативних документів, яким воно має відповідати.
Останє оновлення ( 31.07.2018 )
Детальніше...
 
Прийнято Закон про основні принципи та вимоги до органічного виробництва
Написав Zhanna   
31.07.2018

    30 липня Президент України підписав Закон України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції»(ЗАВАНТАЖИТИ). Законом встановлюються основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції, засади правового регулювання органічного виробництва, обігу органічної продукції та функціонування ринку такої продукці. Документ чітко прописує основні засади здійснення процедури сертифікації органічного виробництва з деталізацією за галузями та запроваджує чіткий та прозорий механізм реєстрації органів сертифікації, операторів ринку та органічного насіння. Крім того, у законі визначається механізм державного контролю (нагляду) за діяльністю суб’єктів ринку органічної продукції та встановлюється відповідальність за порушення законодавства у цій сфері. Окремо встановлено вимоги до переліку речовин (інгредієнтів, компонентів), які дозволяється використовувати у процесі органічного виробництва та які дозволені до використання в гранично допустимих кількостях. Визначено процедуру, за якою вони можуть бути дозволені до використання.

Останє оновлення ( 31.07.2018 )
Детальніше...
 
Опубліковані нові стандарти ISO для визначення наявності вітамінів в дитячому харчуванні
Написав Zhanna   
31.07.2018

   В даний час Міжнародна організація з стандартизації (ISO) опублікувала два стандарти, заснованих на положеннях Codex Alimentarius: ISO 20635:2018 "Дитяче харчування та харчування для дорослих. Визначення вітаміну С при використанні (ультра) високоефективної рідинної хроматографії з виявлення по ультрафіолетового випромінювання"  та ISO 20636:2018 "Дитяче харчування та харчування для дорослих. Визначення вітаміну D за допомогою рідинної хромато-мас-спектрометрії ".

    Документи були розроблені робочою групою РГ 14 "Вітаміни, каротиноїди та інші поживні речовини" при технічному комітеті ISO/TC 34 "Продукти харчування". Стандарти будуть використовуватися регулюючими органами і комерційними лабораторіями, а також виробниками дитячих поживних сумішей і молочних продуктів. Їх впровадження допоможе забезпечити безпеку і якість продуктів для споживачів, а також полегшить торгівлю такими сертифікованими виробами на світовому ринку.

Останє оновлення ( 31.07.2018 )
 
Остання інформація про прийняття та скасування стандартів
Написав Zhanna   
31.07.2018

   Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 26 липня 2018 р. №241 "Про відновлення дії національних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ)

     Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 26 липня 2018 р. №240 "Про внесення зміни до наказу від 12 лютого 2016 р. № 34"(ЗАВАНТАЖИТИ)

    Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 24 липня 2018 р. №237 "Про прийняття та скасування національних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ)

    Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 24 липня 2018 р. №236 "Про прийняття та скасування національних нормативних документів, скасування зміни до національного нормативного документа"(ЗАВАНТАЖИТИ)

   Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 24 липня 2018 р. №235 "Про прийняття національних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ)

   Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 23 липня 2018 р. №234 "Про прийняття та скасування національних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ)

 
Уряд визначив порядок надання зірок готелям
Написав Zhanna   
27.07.2018

   26 липня Кабмін підтримав ініціативу Мінекономрозвитку України про реалізацію Порядку встановлення категорій готелям та іншим об'єктам, що надають послуги з тимчасового розміщення (проживання) (ЗАВАНТАЖИТИ). Прийняті зміни дозволять акредитованим органам проводити сертифікацію і оцінку відповідності роботи готелів критеріям якості послуг і сервісу для подальшого присвоєння категорії від 1 до 5 зірок. Оцінювання готелів на відповідність вимогам державних стандартів відтепер буде проводитися органами сертифікації, які акредитовані Національним агентством з акредитації України. Наявність сертифікатів у готелів допоможе споживачам краще орієнтуватися при виборі свого розміщення, отже посприяє підвищенню добросовісної конкуренції на ринку туристичних послуг та поліпшення якості туристичного обслуговування споживачів.

Останє оновлення ( 27.07.2018 )
 
Неякісний одяг може призвести до біди
Написав Zhanna   
26.07.2018

 Ще задовго до кінця літа чимало матусь помітили, що більша половина футболочок, шортів та маєчок, куплених дітям, швидко зносилися, причому багатьом із них виявилося достатньо й одного - двох праннів, аби назавжди втратити колір та форму. Та набуття непривабливого зовнішнього вигляду – це ще найменше лихо, якого може завдати неякісний одяг. Гірше, коли він викликає подразнення шкіри, алергію, чи не дай Боже, провокує серйозні захворювання. А це цілком можливо, коли відповідну продукцію виготовлено з порушенням технології та використанням токсичних складових.

Останє оновлення ( 25.07.2018 )
Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Всього 106 - 126 з 1517
 
Статистика
Останні новини
Анонси
Терміни
 
Технічне регулювання - правове регулювання відносин у сфері встановлення, застосування та виконання обов'язкових вимог до продукції або пов'язаних з нею процесів, систем і послуг, персоналу та органів, а також перевірка їх дотримання шляхом оцінки відповідності та/або ринкового нагляду.
 
Стандартизація – діяльність, по встановленню правил і характеристик з метою їх добровільного багаторазового використання, спрямована на досягнення впорядкованості в сферах виробництва і обігу продукції і підвищенні конкурентоспроможності продукції, робіт та послуг. Ця діяльність проявляється в розробці, опублікуванні та застосуванні стандартів.
 
Сертифікація – процедура, за допомогою якої визнаний в установленому порядку орган документально засвідчує відповідність продукції, послуг чи систем управління встановленим законодавством вимогам.
 
Оцінка відповідності – доказування, що встановлені вимоги до продукції, процесу, системи, особи або органу виконано шляхом випробування, здійснення контролю або сертифікації.
 
Метрологія – це наука про вимірювання, методи і засоби забезпечення їх єдності і способи досягнення необхідної точності.
© 2019 ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПОЛТАВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ»
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.