Навігація
Головна
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Путівник по сайту
--------------------
ДП «Полтавастандартметрологія»
Кременчуцька філія
Послуги з метрології
Послуги з стандартизації
Послуги з сертифікації
Оцінка відповідності
Послуги по випробуванню продукції
Послуги з сертифікації СУ
Організація семінарів та конкурсів
Наукова діяльність
Щодо світлодіодної (LED) продукції
Публічні закупівлі
Вакансії
--------------------
Довідник з технічого регулювання
Новини країн-членів СОТ
Споживачеві Полтавщини
Конкурси
Електронна громадська приймальня
Нормативно-правова база
Інформаційні ресурси
Взаємодія
Опитування
Доступ до публічної інформації
Методичні рекомендації НАЗК
Фотогалерея
Українська мова

 
Головна
Про що говорить маркування бутильованої води
Написав Zhanna   
04.12.2017

    Не кожен споживач, купуючи бутильовану воду, звертає увагу на її маркування, а даремно, адже далеко не кожну воду, розфасовану в пляшки, можна вживати щодня. Варто знати, що відповідно до чинного законодавства, мінеральною вважається вода, що має мінералізацію понад 1 грам на кубічний дециметр. Якщо ця цифра менша – це вже природна столова вода, її, як і звичайну питну фасовану воду, можна вживати без обмежень.

    Якщо на маркуванні значиться «столова лікувальна вода», це означає, що вона має рівень мінералізації від 1,0 до 8,0 г/куб. дм. Таку воду необхідно застосовувати, як лікувальний напій. Звичайно, якщо Ви вип’єте таку пляшечку, нічого страшного не станеться, але пам’ятайте, вживати лікувальну воду щодня і тривалий період, якщо її склад Вам не підходить, неварто, адже це може призвести до непередбачуваних наслідків. Лікувальна вода, мінералізація якої понад 8,0 г/куб., чинить потужний вплив на організм, її необхідно вживати лише за призначенням лікаря. Закордоном лікувальні мінеральні води не призначені для широкого продажу, вони можуть продаватися лише в аптеках, як лікарський засіб і використовуються в лікувальній практиці.

Останє оновлення ( 01.12.2017 )
Детальніше...
 
Скористайтеся новими надходженнями до фонду нормативних документів ДП «Полтавастандартметрологія»
Написав Zhanna   
01.12.2017
 
Змінилися телефони!
Написав Zhanna   
24.11.2017

    Увага!  в ДП «Полтавастандартметрологія» змінені телефони:

Приймальні з 2-14-26 на  545-746

Кадрової служби з 2-49-31 на  545-486

Заступника генерального директора з метрології з 2-19-29 на  545-513

 

   Вибачте за незручності, сподіваємося на порозуміння.

Останє оновлення ( 07.12.2017 )
 
Україна експортувала рекордну кількість слив
Написав Zhanna   
01.12.2017
    Сливи стали лідером серед фруктів, які Україна найчастіше експортувала в період з липня по жовтень 2017-го року. Про це повідомило видання «Інфо-Шувар», із посиланням на дані статистики з міжнародної торгівлі. Протягом вказаного періоду на міжнародному ринку було продано майже 8 тисяч тонн слив на суму 6,1млн$, тобто мова йде про абсолютний рекорд за всі роки незалежності нашої держави. В той же період яблук було експортовано 7,8 тис. тон, хоча раніше саме цей фрукт вважався беззаперечним лідером українського фруктового експорту. В попередні роки експорт свіжої сливи з України обмежувався сотнею тонн за весь сезон. Цьогоріч найбільше українських слив закупила Польща. 7% експорту припало на Білорусь, 3% від загального експортного обєму закупили Латвія та Румунія.
Останє оновлення ( 13.12.2017 )
 
В Україні запрацював офіційний портал програми ЄС з підтримки бізнесу
Написав Zhanna   
01.12.2017

  Мінекономрозвитку запустило офіційний портал Програми ЄС з підтримки малого та середнього бізнесу в Україні (COSME). Програма COSME - це набір тематичних підпрограм, реалізація яких покликана:

  вирішити проблеми в сфері малого і середнього підприємництва, які пов'язані з доступом до фінансування, виходом на нові ринки та вдосконаленням внутрішніх бізнес-процесів;  вдосконалити пріоритетні сфери національної економіки: IT-сферу, туризм, галузі промисловості.

  Програма COSME >>>ЗАВАНТАЖИТИ
Останє оновлення ( 13.12.2017 )
 
Останні накази щодо прийняття та скасування стандартів
Написав Zhanna   
28.11.2017

  Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 20 листопада 2017р. №375 "Про скасування національних нормативних документів та міждержавних нормативних документів в Україні"(ЗАВАНТАЖИТИ)

   Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 17 листопада 2017р. №368 "Про перенесення терміну скасування чинності в Україні міждержавних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ)

   Наказ ДП "УкрНДНЦ" від17 листопада 2017р. №367 "Про перенесення терміну скасування чинності в Україні міждержавних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ)

  Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 20 листопада 2017р. №375 "Про скасування національних нормативних документів та міждержавних нормативних документів в Україні"(ЗАВАНТАЖИТИ)

   Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 20 листопада 2017р. №373 "Про прийняття національних нормативних документів, гармонізованих з міжнародними нормативними документами, зміни до національного нормативного документа"(ЗАВАНТАЖИТИ)

  Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 17 листопада 2017р. №371 "Про перенесення терміну скасування чинності в Україні міждержавних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ)

  Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 17 листопада 2017р. №370 "Про перенесення терміну скасування чинності в Україні міждержавних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ)

  Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 17 листопада 2017р. №368 "Про перенесення терміну скасування чинності в Україні міждержавних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ)

  Наказ ДП "УкрНДНЦ" від17 листопада 2017р. №367 "Про перенесення терміну скасування чинності в Україні міждержавних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ)

 
Чому не варто захоплюватися дешевими напівфабрикатами?
Написав Zhanna   
27.11.2017

   Нині уявити життя сучасної людини без напівфабрикатів просто неможливо. З їх допомогою тривале приготування чималого переліку кулінарної смакоти зводиться до лічених хвилин, завдяки чому у господині з’являється купа вільного часу. Проте, за таке полегшення життя доводиться платити і, на жаль, не лише грошима, а й здоров’ям, у разі, якщо продукція, яку Ви постійно купуєте, неналежної якості.

Останє оновлення ( 27.11.2017 )
Детальніше...
 
Затверджено перелік стандартів на відповідність вимогам Техрегламенту енергетичного маркування
Написав Zhanna   
24.11.2017
  Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України затвердило перелік національних стандартів на методи вимірювань світлотехнічної продукції вимогам Технічного регламенту енергетичного маркування електричних ламп та світильників.
 
Перенесено скасування ГОСТів на гвинти,гайки, штифти, системи протидимного захисту тощо
Написав Zhanna   
22.11.2017

   Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 15 листопада 2017р. №366 "Про перенесення терміну скасування чинності національних нормативних документів та перенесення терміну скасування міждержавних нормативних документів в Україні"(ЗАВАНТАЖИТИ)

Перенесено скасування ГОСТів на гвинти, гайки, штифти, системи проти димного захисту та інше

 
З нового року продукцію та послуги можна буде сертифікувати в добровільній системі УкрСЕПРО
Написав Zhanna   
23.11.2017

   Як відомо, Законом України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності» внесено зміни до Декрету Кабінету Міністрів України «Про стандартизацію і сертифікацію» від 10.05.1993 № 46-93, згідно з якими з 1 січня 2018 року скасовується дія Декрету та припиняє свою діяльність державна система сертифікації.

    Разом з тим, як показала практика, нині серед добросовісних виробників затребувана добровільна оцінка відповідності продукції, яка не підпадає під дію технічних регламентів і законодавчо не врегульована. Зацікавлені в ній і споживачі, для яких значок сертифікації служить підтвердженням того, що товар, який вони хочуть придбати, дійсно пройшов випробування на відповідність вимогам нормативних документів та повністю відповідає інформації, зазначеній на споживчому маркуванні.  

    Тож якщо Ви дбаєте про завтрашній день свого підприємства, хочете вийти на міжнародну арену, розширити ринки збуту, не втратити довіри потенційних клієнтів і ділових партнерів та завжди мати документальне підтвердження безпечності та якості своєї продукції чи послуг, сертифікація в добровільній системі УкрСЕПРО – це те, що Вам необхідно! З усіх питань щодо добровільної сертифікації звертайтеся до ДП «Полтавастандартметрологія», тел.(0532) 2-14-26.

 

Останє оновлення ( 04.12.2017 )
Детальніше...
 
ЦВЕЛ ДП "Полтавастандартметрологія"успішно пройшов акредитацію
Написав Zhanna   
22.11.2017

    Науково-дослідний центр випробувань електричних ламп та технологічного обладнання (ЦВЕЛ) ДП «Полтавастандартметрологія» в черговий раз підтвердив свою технічну компетеність та високу точність результатів вимірювань. ЦВЕЛ успішно пройшов акредитацію в Національному агентстві з акредитації України на відповідність вимогам ДСТУ ISO/IES 17025:2006 (ISO/IES 17025:2005 ).

Останє оновлення ( 01.12.2017 )
 
В Україні видано стандарт, що допоможе оцінити екологічну дієвість підприємства
Написав Zhanna   
19.11.2017

   Багато організацій прагнуть усвідомити, продемонструвати та поліпшити свою екологічну дієвість. Цього можна досягти результативним управлінням тими складовими  діяльності, продукції та послуг, які можуть суттєво впливати на довкілля. В Україні видано стандарт, що описує  процес, який називають оцінюванням екологічної дієвості, що дозволяє організаціям вимірювати та оцінювати свою екологічну дієвість та обмінюватися інформацією стосовною екологічної дієвості, використовуючи її основні показники - ДСТУ ISO 14031:2016 «Екологічне управління. Оцінювання екологічної дієвості. Настанови».

Останє оновлення ( 01.12.2017 )
Детальніше...
 
Розроблено єдину форму протоколу про порушення в сфері безпеки харчових продуктів
Написав Zhanna   
17.11.2017

    Мінагрополітики розробило єдину форму протоколу про порушення законодавства у сфері безпеки та окремих показників якості харчових продуктів (ЗАВАНТАЖИТИ).

     Проект розроблений відповідно до статті 66 Закону «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, кормах, побічних продуктах тваринного походження, здоров'я і благополуччя тварин» (ЗАВАНТАЖИТИ), який набере чинностi з квiтня 2018 року.

Останє оновлення ( 16.11.2017 )
Детальніше...
 
Привітання працівникам радіо та телебачення
Написав Zhanna   
16.11.2017

   Прийміть найщиріші привітання з професійним святом – Днем радіо, телебачення та зв’язку! Своєю щоденною працею Ви створюєте інтелектуальний простір для розбудови України та громадянського суспільства, своєчасно інформуєте жителів області про все, що відбувається в регіоні, державі та світі, формуєте громадську думку, несете в народні маси "зерно доброго й вічного".

     Тож бажаємо Вам високих рейтингів, матеріального достатку, злагоди та гармонії в колективі та особистому житті. Зичимо невичерпного натхнення й надалі радувати нас новими творчими здобутками! Бажаємо Вам міцного здоров’я, подальших успіхів на професійній ниві, гострого пера, невичерпного натхнення, багато вдячних слухачів, глядачів та читачів!

Останє оновлення ( 15.11.2017 )
 
Всесвітній день якості-2017: «Якість трансформує»
Написав Zhanna   
16.11.2017

   Щороку у другий четвер листопада багатьма країнами світу відзначається Всесвітній день якості. Він був започаткований у 1990 році за ініціативи Європейської організації якості (незалежної некомерційної асоціації, що об’єднує 40 національних організацій якості європейських країн) та за підтримки Організації Об’єднаних Націй. Згодом тиждень, на який припадає цей день, був оголошений Європейським тижнем якості. Цьогоріч його гасло : «Якість трансформує».

 

Останє оновлення ( 28.11.2017 )
Детальніше...
 
Україна в 50 разів збільшила експорт печериць
Написав Zhanna   
15.11.2017

     Експорт свіжої печериці з України за 9 місяців 2017 року становив 279 тонн, що в 50 разів більше ніж за аналогічний період минулого року (5 тонн). Про це повідомило інформаційне агентство УНН. Таким чином експорт становив близько 1% обсягу виробництва грибів в країні, відзначили в агентстві. Географія експорту не надто різноманітна, як і невелика кількість експортерів. Так, 79% грибів (220 т) вирушили в Молдову, а 20% (56 тонн) було продано в Білорусь. Решта країн поділили 1%, що залишився. Всього одна поставка здійснена до Румунії, і по одній поставці (літаком) - в Ізраїль і Кувейт.Середня ціна реалізації, як зазначається, становила 23,6 грн/кг (без ПДВ). Повідомляється, що за весь 2016 рік Україна експортувала 40 тонн печериці.

Останє оновлення ( 15.11.2017 )
 
Що «зашифровано» під сортом ковбаси?
Написав Zhanna   
16.11.2017

     Як обрати якісну ковбасу? Це питання цікавить практично кожного, адже як не крути, повністю обійтися без цього популярного продукту харчування неможливо. Державний нагляд за якістю харчової продукції давно відмінено, тож споживачам залишається орієнтуватися лише на інформацію на споживчому маркуванні та добре ім’я виробника, який зарекомендував себе з позитивного боку.

      Отже, читаючи етикетку, перш за все слід звернути увагу до якого сорту належать ті чи інші ковбасні вироби, а це може бути вищий, перший або другий сорт. Далеко не всі розуміють, що «сортність» ковбас свідчить не про їхні смакові властивості і тим більше не про свіжість, йдеться саме про склад ковбаси. Тобто споживач повинен розуміти, за що він платить? За виріб, який на 100% складається з м’яса чи за домішані до нього крохмаль, крупу, сою, свинячу шкіру.

Останє оновлення ( 27.11.2017 )
Детальніше...
 
З 2019 року набудуть чинності нові ДСТУ на страховий фонд,водонагрівачі, побутову техніку тощо
Написав Zhanna   
14.11.2017

   Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 07 листопада 2017 р. № 354 "Про прийняття національного нормативного документа, зміни до національного нормативного документа та скасування національного нормативного документа"(ЗАВАНТАЖИТИ)

Останє оновлення ( 14.11.2017 )
 
Продовжено термін чинності ГОСТів на папір, целюлозу, картон, парафін, паливо та інші нафтопродукти
Написав Zhanna   
10.11.2017

    Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 06 листопада 2017 р. № 350 "Про перенесення терміну скасування чинності в Україні міждержавних нормативних документів (ЗАВАНТАЖИТИ)

 
Сир і сирний продукт – не одне й теж!
Написав Zhanna   
08.11.2017

 Купуючи ту чи іншу продукцію, не лінуйтеся читати дані, наведені на її маркуванні. Незважаючи на те, що інформації на цю тему не бракує, далеко не всі розуміють, що придбали спред чи молочно-рослинну суміш замість вершкового масла, і мова тут іде не лише про невідповідність за якісними показниками, а й про кардинально інше походження продукції. Якщо масло – це продукт, виготовлений винятково з молочних вершків, із загальним вмістом молочного жиру від 61,5 % до 88,8 % (в усякому разі так повинно бути відповідно до вимог законодавства), то основою для всього іншого служить рослинний жир, який було піддано процесу гідрогенізації та переетерифікації. Цій речовині властиво мертвим вантажем осідати в наших судинах, з роками провокуючи появу інсультів, інфарктів та онкологічних недугів.

Теж саме можна сказати й про сир та продукт сирний, згущенку та продукт згущений, сметану та продукт сметанний, який часто позначають, як «сметанка» .

Останє оновлення ( 08.11.2017 )
Детальніше...
 
У 2018 році набуває чинності ДСТУ на роликові підшипники для залізниці
Написав Zhanna   
07.11.2017

    З 1 березня 2018 року набирає чинності новий ДСТУ на роликові підшипники для залізниці. 

  Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 26 жовтня 2017 р. № 335 "Про прийняття національного нормативного документа та скасування національного нормативного документа"(ЗАВАНТАЖИТИ)

З 1 березня 2018 року набирає чинності ДСТУ на роликові підшипники для залізниці

З 1 березня 2018 року набирає чинності ДСТУ на роликові підшипники для залізниці

Останє оновлення ( 07.11.2017 )
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Всього 106 - 126 з 1390
 
Статистика
Останні новини
Анонси
УВАГА! ПЛАН ЗАХОДІВ НА І ПІВРІЧЧЯ
 
Терміни
 
Технічне регулювання - правове регулювання відносин у сфері встановлення, застосування та виконання обов'язкових вимог до продукції або пов'язаних з нею процесів, систем і послуг, персоналу та органів, а також перевірка їх дотримання шляхом оцінки відповідності та/або ринкового нагляду.
 
Стандартизація – діяльність, по встановленню правил і характеристик з метою їх добровільного багаторазового використання, спрямована на досягнення впорядкованості в сферах виробництва і обігу продукції і підвищенні конкурентоспроможності продукції, робіт та послуг. Ця діяльність проявляється в розробці, опублікуванні та застосуванні стандартів.
 
Сертифікація – процедура, за допомогою якої визнаний в установленому порядку орган документально засвідчує відповідність продукції, послуг чи систем управління встановленим законодавством вимогам.
 
Оцінка відповідності – доказування, що встановлені вимоги до продукції, процесу, системи, особи або органу виконано шляхом випробування, здійснення контролю або сертифікації.
 
Метрологія – це наука про вимірювання, методи і засоби забезпечення їх єдності і способи досягнення необхідної точності.
© 2018 ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПОЛТАВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ»
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.