Навігація
Головна
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Путівник по сайту
--------------------
ДП «Полтавастандартметрологія»
Кременчуцька філія
Послуги з метрології
Послуги з стандартизації
Послуги з сертифікації
Оцінка відповідності
Послуги по випробуванню продукції
Послуги з сертифікації СУ
Організація семінарів та конкурсів
Наукова діяльність
Щодо світлодіодної (LED) продукції
Публічні закупівлі
Вакансії
--------------------
Довідник з технічого регулювання
Новини країн-членів СОТ
Споживачеві Полтавщини
Конкурси
Електронна громадська приймальня
Нормативно-правова база
Інформаційні ресурси
Взаємодія
Опитування
Доступ до публічної інформації
Методичні рекомендації НАЗК
Фотогалерея
Українська мова

 
Головна
Остання інформація про прийняті та скасовані стандарти
Написав Zhanna   
25.09.2018

   Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 21 вересня 2018 р. №332 "Про прийняття національних нормативних документів, гармонізованих з міждержавними нормативними документами, та перенесення термінів скасування чинності міждержавних нормативних документів в Україні"(ЗАВАНТАЖИТИ)

  Наказ ДП "УкрНДНЦ" 24 вересня 2018 р. № 338 "Про прийняття національного нормативного документа, скасування національних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ)

  Наказ ДП "УкрНДНЦ" 24 вересня 2018 р. № 337 "Про прийняття національних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ)

  Наказ ДП "УкрНДНЦ" 24 вересня 2018 р. №336 "Про прийняття національних нормативних документів, прийняття змін до національних нормативних документів, скасування національних нормативних документів, скасування поправки до національного нормативного документа"(ЗАВАНТАЖИТИ)

  Наказ ДП "УкрНДНЦ" 24 вересня 2018 р. №335 "Про прийняття національних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ)

  Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 24 вересня 2018 р. № 334 "Про прийняття національного нормативного документа, прийняття змін до національних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ)

  Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 21 вересня 2018 р. №332 "Про прийняття національних нормативних документів, гармонізованих з міждержавними нормативними документами, та перенесення термінів скасування чинності міждержавних нормативних документів в Україні"(ЗАВАНТАЖИТИ)

 

 
Що не завадить знати купуючи олію?
Написав Zhanna   
25.09.2018

   Сьогодні в торгівельній мережі представлений широкий вибір різноманітної олії різних видів та якості. Це не лише звичні для нас соняшникова, кукурудзяна та соєва, а й донедавна екзотичні - оливкова, пальмова, кокосова та інші. З’явилися і так звані «мікси», виготовлені шляхом купажування (змішування двох, трьох і навіть чотирьох різних видів олій). Купуючи такий продукт, слід пам’ятати, що першою на маркуванні зазначають назву олії, якої у міксі більше, наприклад, у «соняшниково-оливковій» більше соняшникової, а оливкової може бути всього лише кілька відсотків. Добросовісний виробник обов’язково зазначить це відсоткове співвідношення на пляшці.

Останє оновлення ( 24.09.2018 )
Детальніше...
 
В Україні прийняті національні стандарти з колориметрії
Написав Zhanna   
24.09.2018

   Міжнародна комісія з освітлення (МКО, CIE) - міжнародний орган, провідний розробку технічних стандартів в області світла, освітлення, кольору і колірних просторів. МКО розробляє норми, рекомендації, стандарти з техніки всіх видів освітлення. Документи МКО є обов'язковою базою для розробки національних норм освітлення. На базі норм МКО були розроблені міжнародні стандарти серії ISO 11664, що стосуються питань колориметрии, а відповідно і європейські - серії EN ISO 11664.

Детальніше...
 
Прийнятий національний стандарт щодо улаштування шарів дорожнього одягу з укріплених ґрунтів
Написав Zhanna   
24.09.2018

   Відповідно до наказу ДП «УкрНДНЦ» від 17 вересня 2018 р. № 316 «Про прийняття та скасування національних нормативних документів» (ЗАВАНТАЖИТИ) в Україні прийнятий новий національний стандарт ДСТУ 8801:2018 «Автомобільні дороги. Настанова з улаштування шарів дорожнього одягу з укріплених ґрунтів». Стандарт встановлює вимоги до технологічних процесів застосування укріплених грунтів при будівництві та ремонті дорожніх одягів жорсткого та нежорсткого типу, а також контролю якості їх виконання. Зазначені вимоги  розповсюджуються на суб’єктів господарювання, незалежно від форми власності і підпорядкування, які застосовують укріплені грунти при будівництві та ремонті дорожніх одягів автомобільних доріг загального користування. ДСТУ 8801:2018 «Автомобільні дороги. Настанова з улаштування шарів дорожнього одягу з укріплених ґрунтів» вступить в дію з 01 жовтня 2019 року.

Останє оновлення ( 24.09.2018 )
 
Остання інформація про зміни до стандартів
Написав Zhanna   
24.09.2018

  Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 19 вересня 2018 р. №326 "Про прийняття національних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ)

  Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 19 вересня 2018 р. №325 "Про внесення зміни до наказу від 18 липня 2018 р. № 226"(ЗАВАНТАЖИТИ)

 Наказ ДП "УкрНДЕЦ" від 18 вересня 2018 р. №318 "Про прийняття та скасування національних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ)
Останє оновлення ( 24.09.2018 )
 
З Днем міста, Полтаво!
Написав Zhanna   
21.09.2018
Останє оновлення ( 21.09.2018 )
 
Прийнято стандарт щодо нових та новітніх харчових продуктів
Написав Zhanna   
20.09.2018

   В Україні згідно з наказом ДП «УкрНДНЦ» від 17 вересня 2018 р. № 316 «Про прийняття та скасування національних нормативних документів»(ЗАВАНТАЖИТИ) прийнятий національний стандарт ДСТУ 3946:2018 «Система розроблення і поставлення продукції на виробництво. Продукція харчова. Настанови щодо розроблення і поставлення на виробництво нових та новітніх харчових продуктів». Документ прийнятий на заміну ДСТУ 3946–2000 «Система розроблення і поставлення продукції на виробництво. Продукція харчова. Основні положення» і набуває чинності з 01 жовтня 2019 року.

 
В Україні прийнятий новий національний стандарт на борошно житнє
Написав Zhanna   
20.09.2018

    Житнє борошно є одним з основних видів хлібопекарського борошна в Україні. Якість борошна оцінюють такими показниками, як колір, запах, смак, крупність помелу, вологість, зольність (білість), масова частка домішок, зараженість шкідниками хлібних злаків, масова частка клейковини та її якість, число падіння. Новий національний стандарт ДСТУ 8791:2018 «Борошно житнє хлібопекарське. Технічні умови», який встановлює вимоги до хлібопекарського житнього борошна, прийнятий в Україні зі скасуванням в ГОСТ 7045–90 і набуде чинності з 01 червня 2019 року.

 
Фахівці ДП «Полтавастандартметрологія» взяли участь у виставці LED EXPO 2018
Написав Zhanna   
18.09.2018
   Нещодавно фахівці ДП «Полтавастандартметрологія» повернулися з Всеукраїнської виставки світлодіодного та розумного LED EXPO 2018, яка проходила у Києві. Це професійна виставка світлодіодного освітлення, яка вже п’ятий рік поспіль проводиться за підтримки Асоціації виробників світлодіодної техніки, Інституту фізики напівпровідників імені В.Є. Лашкарьова НАН України, Центру випробувань і діагностики напівпровідникових джерел світла та освітлювальних систем на їх основі ІФН НАН України, Мінрегіонбуду, Держенергоефективності, муніципалітетів та комунальних підприємств міст та регіонів, наукових та учбових закладів. Зокрема, в рамках цього заходу відбулася міжнародна конференція «Led Progress», в якій взяли участь професіонали світлодіодної техніки з 8 країн світу.

 

Останє оновлення ( 18.09.2018 )
Детальніше...
 
Оновлено настанову ISO щодо планування якості
Написав Zhanna   
17.09.2018
   Нещодавно Міжнародна організація з стандартизації (ISO)  оновила настанову щодо розроблення  такого документу - ISO 10005:2018 «Управління якістю. Настанови щодо планування якості», яка стала потужним інструментом для доповнення будь-якої системи управління якістю. Документ містить керівні принципи  для розроблення та застосування  планів дій щодо забезпечення належної якості. Стандарт було оновлено з  метою відображення сучасних практик ведення бізнесу, удосконалення термінологій і концепцій, як описано у версії ISO 9001, наприклад, пов’язаних із задоволенням потреб і очікувань відповідних сторін та управлінням організаційними знаннями. Крім того, він містить рекомендації, як використовувати ризик-орієнтоване мислення з метою визначення  процесів і методів, які буде впроваджено.
Останє оновлення ( 17.09.2018 )
 
В Україні почалась розробка нового стандарта на вимірювальні системи для газового палива
Написав Zhanna   
11.09.2018

    В Україні почалась розробка нового національного стандарта - ДСТУ OIML R 140:201_ (OIML R 140, edition 2007, IDT) «Вимірювальні системи для газового палива». Стандарт буде розроблений на заміну ДСТУ OIML R 140:2014 «Вимірювальні системи для газоподібного палива (OIML R 140, edition 2007, IDT)». Новий стандарт буде прийнятий методом перекладу, на відміну від попереднього, прийнятого методом  підтвердження. Розробка стандарту ведеться технічним комітетом стандартизації ТК 122 «Аналіз газів, рідких та твердих речовин», на який покладено функції розроблення, розгляду та погодження національних стандартів на фізико-хімічні методи аналізування, забезпечення точності і достовірності вимірювань фізико-хімічного складу та властивостей речовин та матеріалів, стандартні зразки, термінологія у сфері аналізу газів, якість повітря, вимірювання складу та властивостей природного газу та іншого газоподібного палива.

 
В ДП "Полтавастандартметрологія" можна перевірити якість комбікормів
Написав Zhanna   
10.09.2018

 Той, хто займається тваринництвом чи птахівництвом, добре знає, що застосування комбікормів дозволяє підвищити продуктивність поголів’я щонайменше на 10-12%, а то й на 25-30%. Нині асортимент комбікормів надзвичайно великий, їх збагачують мінералами, вітамінами, білками, в усякому разі в цьому запевняють рекламні ролики та статті. А яка ситуація насправді, чи завжди інформація на споживчому маркуванні відповідає дійсності?

Нині подібні дослідження можна провести в науково-дослідному Випробувальному центрі державного підприємства «Полтавастандартметрологія», яке має технічну можливість визначати вміст амінокислот, притаманних збалансованим кормам з високоякісної сировини. В їх числі таурин, лізин, метеонін, сірин та багато інших. Саме амінокислоти є показником харчової цінності комбікормів, адже вони є першоджерелом білків. Тож провівши подібні дослідження, можна із впевненістю сказати, чи дійсно перед Вами якісна продукція, на яку варто витрачати кошти.

Останє оновлення ( 10.09.2018 )
Детальніше...
 
В Україні розпочалась розробка національних стандартів на приватні басейни
Написав Zhanna   
11.09.2018
    Технічний комітет стандартизації ТК 167 «Аквапарки, водні горки, водні атракціони, басейни, водо підготовка» розпочав розробку трьох національних стандартів, які встановлять вимоги до приватних басейнів.
Останє оновлення ( 11.09.2018 )
Детальніше...
 
Нещодавно Міжнародна організація стандартизації (ISO) опублікувала новий стандарт на парникові гази
Написав Zhanna   
11.09.2018

   Нещодавно Міжнародна організація стандартизації (ISO) опублікувала новий міжнародний стандарт ISO 14067:2018 «Парникові гази. Вуглецевий слід продуктів. Вимоги та рекомендації для визначення кількості та комунікації». Новий документ  містить глобальні принципи, вимоги та керівництва для кількісної оцінки вуглецевого сліду продукту (CFP). Даний документ надасть організаціям всіх видів інструменти для розрахунку вуглецевого сліду і сприятиме його скороченню. Стандарт ISO 14067:2018 замінює технічну специфікацію ISO/TS 14067: 2013, яка отримала статус міжнародного стандарту після того, як на ринку з'явилася потреба в такому документі.

 

Останє оновлення ( 11.09.2018 )
Детальніше...
 
Остання інформація про прийняті та скасовані стандарти
Написав Zhanna   
07.09.2018

   Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 28 серпня 2018 р. №301 "Про прийняття та скасування національних нормативних документів" (ЗАВАНТАЖИТИ)

  Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 23 серпня 2018 р. №299 "Про прийняття національних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ)

  Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 23 серпня 2018 р. №298 "Про прийняття та скасування національного нормативного документа"(ЗАВАНТАЖИТИ)

  Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 23 серпня 2018 р. №297 "Про внесення зміни до наказу від 17 липня 2018 р. № 217"(ЗАВАНТАЖИТИ)

  Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 22 серпня 2018 р. №295 "Про прийняття та скасування національних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ)

  Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 22 серпня 2018 р. №294 "Про прийняття національного нормативного документа"(ЗАВАНТАЖИТИ)

Останє оновлення ( 07.09.2018 )
 
Прийнято новий національний стандарт щодо безпеки дорожнього руху
Написав Zhanna   
06.09.2018

   В Україні розроблено та прийнято новий стандарт, який  унормовує українські терміни та визначення понять у сфері автомобільного транспорту стосовно безпеки дорожнього руху - ДСТУ 2935:2018 «Безпека дорожнього руху. Терміни та визначення понять». Документ прийнятий на заміну ДСТУ 2935–94.  Новий стандарт призначено застосовувати в роботі органів виконавчої влади, суб’єктів господарювання, які розробляють, експортують, перевіряють нормативні документи у сфері автомобільного транспорту стосовно безпеки дорожнього руху.

   Терміни, які встановлені в ньому, рекомендовано вживати в усіх видах нормативних документів, що стосуються безпеки дорожнього руху, у роботах зі стандартизації, у науковій, навчально-методичній і публіцистичній літературі, а також у роботі підприємств, установ і організацій, що діють на території України, технічних комітетів стандартизації, науково-технічних та інженерних товариств, міністерств (відомств).

Останє оновлення ( 06.09.2018 )
 
Затверджено перелік стандартів на відповідність вимогам ТР низьковольтного електричного обладнання
Написав Zhanna   
05.09.2018

   Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 22.08.2018 №1181 затверджено Перелік національних стандартів, що ідентичні гармонізованим європейським стандартам та відповідність яким надає презумпцію відповідності обладнання вимогам Технічного регламенту низьковольтного електричного обладнання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 № 1067

  Наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 22.08.2018 № 1181 (ЗАВАНТАЖИТИ)

Останє оновлення ( 05.09.2018 )
 
Завершився конкурс «Кращі товари Полтавщини»
Написав Zhanna   
04.09.2018

      Завершився обласний конкурс «Кращі товари Полтавщини», його організатори мали на меті підтримати найбільш добросовісних товаровиробників, заохотити усіх суб’єктів господарювання до випуску якісних товарів, популяризувати їхню продукцію у рамках Комплексної програми розвитку малого та середнього підприємництва у Полтавській області на 2017-2020 роки.

    Кращих визначали в номінаціях: «Харчові продукти», «Нехарчові вироби народного споживання» та «Вироби народних художніх промислів». Конкурсна комісія, до складу якої увійшли і представники ДП «Полтавастандартметрологія», професійно та неупереджено розглянула кожну з поданих заявок. Кращу продукцію визначали за багатьма критеріями, серед яких маркування, якісні показники, споживчі властивості, відсутність скарг від споживачів та багато іншого.

Останє оновлення ( 04.09.2018 )
Детальніше...
 
До уваги власників технічних умов!
Написав Zhanna   
03.09.2018

   До уваги власників технічних умов! Пропонуємо ознайомитися з переліком технічних умов, вилучених з фонду у серпні поточного року (ЗАВАНТАЖИТИ)

Останє оновлення ( 03.09.2018 )
 
Мінагрополітики України запропонувало перехідний період на європейські норми якості молока
Написав Zhanna   
22.08.2018

  

Відповідний проект наказу «Про затвердження Вимог до безпечності та якості молока і молочних продуктів»(ЗАВАНТАЖИТИ), який адаптує нормативну базу до вимог, встановлених в ЄС був оприлюднений на сайті Мінагрополітики України. Згідно з проектом, нові вимоги застосують до експортерів одразу після набрання чинності наказу. До всіх інших операторів ринку молока та молочних продуктів вимоги застосовуються з 1 січня 2019 року. Однак пропонується встановити перехідний період до 1 січня 2022 року щодо вмісту у молоці, що йде на переробку, мікроорганізмів та кількості соматичних клітин. Ці норми знижуватимуться поступово вже з 2020 року. Крім того, наказ не стосується власників корів, які готують в домашніх умовах харчові продукти з молока з метою приватного домашнього споживання.

 
Про прийняття та скасування національних стандартів
Написав Zhanna   
22.08.2018

   Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 21 серпня 2018 р. №293 "Про внесення зміни до наказу від 07 серпня 2015 р. № 93"(ЗАВАНТАЖИТИ)

  Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 21 серпня 2018 р. №292 "Про прийняття та скасування національних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ)

  Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 21 серпня 2018 р. №290 "Про прийняття національних нормативних документів"  

 Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 20 серпня 2018 р. №286 "Про прийняття та скасування національних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ)

   Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 20 серпня 2018 р. №285 "Про прийняття національного нормативного документа та прийняття зміни до національного нормативного документа"(ЗАВАНТАЖИТИ

 Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 20 серпня 2018 р. №284 "Про прийняття та скасування національних нормативних документів(ЗАВАНТАЖИТИ)  

 Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 15 серпня 2018 р. № 275 "Про прийняття та скасування національних нормативних документів, скасування змін до національного нормативного документа"(ЗАВАНТАЖИТИ)

 Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 15 серпня 2018 р. №274 "Про прийняття та скасування національних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ) 

 Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 14 серпня 2018 р. №273 "Про прийняття та скасування національного нормативного документа"(ЗАВАНТАЖИТИ)

 Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 14 серпня 2018 р. №272 "Про прийняття та скасування національних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ)

 Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 13 серпня 2018 р. №270 "Про прийняття національного нормативного документа"(ЗАВАНТАЖИТИ)

 Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 09 серпня 2018 р. №265 "Про внесення зміни до наказу від 29 грудня 2015 р. № 213"(ЗАВАНТАЖИТИ)
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Всього 106 - 126 з 1520
 
Статистика
Останні новини
Анонси
Терміни
 
Технічне регулювання - правове регулювання відносин у сфері встановлення, застосування та виконання обов'язкових вимог до продукції або пов'язаних з нею процесів, систем і послуг, персоналу та органів, а також перевірка їх дотримання шляхом оцінки відповідності та/або ринкового нагляду.
 
Стандартизація – діяльність, по встановленню правил і характеристик з метою їх добровільного багаторазового використання, спрямована на досягнення впорядкованості в сферах виробництва і обігу продукції і підвищенні конкурентоспроможності продукції, робіт та послуг. Ця діяльність проявляється в розробці, опублікуванні та застосуванні стандартів.
 
Сертифікація – процедура, за допомогою якої визнаний в установленому порядку орган документально засвідчує відповідність продукції, послуг чи систем управління встановленим законодавством вимогам.
 
Оцінка відповідності – доказування, що встановлені вимоги до продукції, процесу, системи, особи або органу виконано шляхом випробування, здійснення контролю або сертифікації.
 
Метрологія – це наука про вимірювання, методи і засоби забезпечення їх єдності і способи досягнення необхідної точності.
© 2021 ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПОЛТАВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ»
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.