Навігація
Головна
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Путівник по сайту
--------------------
ДП «Полтавастандартметрологія»
Кременчуцька філія
Послуги з метрології
Послуги з стандартизації
Послуги з сертифікації
Оцінка відповідності
Послуги по випробуванню продукції
Послуги з сертифікації СУ
Організація семінарів та конкурсів
Наукова діяльність
Щодо світлодіодної (LED) продукції
Публічні закупівлі
Вакансії
--------------------
Довідник з технічого регулювання
Новини країн-членів СОТ
Споживачеві Полтавщини
Конкурси
Електронна громадська приймальня
Нормативно-правова база
Інформаційні ресурси
Взаємодія
Опитування
Доступ до публічної інформації
Методичні рекомендації НАЗК
Фотогалерея
Українська мова

 
Головна
З обігу будуть вилучені товари, які імітують продовольчі і становлять безпеку для споживачів
Написав Zhanna   
17.03.2017

    Уряд прийняв рішення вжити заходів щодо вилучення з обігу товарів, які імітують продовольчі товари та становлять загрозу для здоров'я та безпеки споживачів, особливо дітей. Відповідні зміни внесені до Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів. Постанова Уряду відповідає зобов'язанням України у сфері європейської інтеграції, у тому числі міжнародно-правовим, та праву Європейського Союзу в частині імплементації положень Директиви Ради 87/357/ЄEC від 25 червня 1987 р. про зближення законодавств держав-членів стосовно товарів, що не відповідають їх зовнішньому вигляду та становлять загрозу для здоров'я та безпеки споживачів.

Останє оновлення ( 17.03.2017 )
 
Фахівці ДП «Полтавастандартметрологія» взяли участь у круглому столі до Дня захисту прав споживачів
Написав Zhanna   
16.03.2017

      15 березня в Полтавському університеті економіки і торгівлі пройшов вже традиційний круглий стіл присвячений Всесвітньому дню захисту прав споживачів. Цьогоріч його девіз: «Права споживачів  в цифрову епоху».

     В роботі засідання взяли участь, як представники самого вищого навчального закладу (а серед них досвідчені хіміки та харчові технологи), так і фахівці державного підприємства «Полтавастандартметрологія», Держпродспоживслужби у Полтавській області, Полтавської торгово-промислової палати, Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської облдержадміністрації, громадської організації «Полтавський регіональний центр захисту прав споживачів», студенти та учні шкіл обласного центру.

Останє оновлення ( 16.03.2017 )
Детальніше...
 
Презентовано посібник з експорту одягу та взуття до ЄС
Написав Zhanna   
15.03.2017

    Мінекономрозвитку та Офіс з просування екcпорту презентували посібник з експорту одягу та взуття до ЄС.  Український центр сприяння інвестицій та торгівлі (ITFC) розробив посібник  "Експорт одягу та взуття до ЄС" на замовлення Міністерства економічного розвитку і торгівлі та сприяння і Офісу з просування експорту. Проект підтримало Посольство Королівства Нідерландів в Україні.    Практичне значення посібника - це  зібрання в одному документі найбільш істотної практичної інформації щодо експорту українського одягу і взуття до ЄС. Посібник містить простий, зрозумілий покроковий алгоритм виходу на європейський ринок, починаючи від оцінки готовності компанії до експорту, і закінчуючи тим, що має бути відображено в експортному контракті. Посібник орієнтовано на виробників одягу і взуття, однак описана в ньому модель може бути легко застосована і для підприємств інших галузей промисловості”.    

Посібник можна знайти за посиланням: http://bit.ly/2kmlXLb.

 
Остання інформація щодо прийняття та скасування національних стандартів
Написав Zhanna   
15.03.2017
Останє оновлення ( 14.03.2017 )
 
ДП «Полтавастандартметрологія» запрошує бажаючих повірити лічильники тепла
Написав Zhanna   
18.03.2017

 Лічильники тепла набувають останнім часом дедалі більшої популярності, адже зважаючи на шалені ціни на енергоносії, нікому не хочеться платити зайвого. З кожним днем все більше зявляється їх і у квартирах громадян. Як і будь-які лічильники, відповідно до вимог Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», ці витратоміри підлягають періодичній повірці один раз у 4 роки.

До державного підприємства «Полтавастандартметрологія» звертаються громадяни з проханням надати роз’яснення, чи варто довіряти оголошенням в газетах та інтернеті про те, що деякі комерційні фірми, беруться «швидко» або «недорого» повірити їм лічильники. Причому нерідко йдеться про транспортування цих приладів обліку за межі Полтавщини в сусідні області.

           

Останє оновлення ( 31.03.2017 )
Детальніше...
 
Стандарти IEC для заряджання акумуляторів електромобілів
Написав Zhanna   
13.03.2017

    Сьогодні у світі нараховується  більше 100 000 станцій заряджання акумуляторів електромобілів і гібридних авто і ця цифра продовжує активно зростати. Це обумовлено позитивною динамікою попиту на екологічно чисті і економічні електрокари. Аналітики очікують, що даний тренд може сприяти істотному спаду попиту на бензин до 2030 року. Одночасно з розвитком зарядних пристроїв підвищується і дальність ходу електромобілів на одному заряді акумулятора. Це обумовлено безперервним поліпшенням акумуляторних технологій на тлі реалізації численних науково-дослідних проектів в цій сфері.

    Стандартизацією систем зарядки електромобілів змінного і постійного струму в даний час займається Міжнародна електротехнічна комісія (IEC). Відповідні документи входять в серію стандартів IEC 61851. У них описуються загальні характеристики і умови експлуатації обладнання, принципи організації його підключення до автомобілів, а також цифрові інтерфейси між станціями зарядки і авто. Останній стандарт з цієї серії  -  IEC 61851-1 Ed.3.0 b:2017 "Кондуктивна система зарядки електромобіля. Частина 1. Загальні вимоги".

 

Детальніше...
 
Опубліковано оновлену інформацію про систему технічного регулювання, стандартизації та метрології
Написав Zhanna   
06.03.2017

    Серед іншого, документ висвітлює питання щодо сучасного стану технічного регулювання та стандартизації в Україні. Наприклад, надається законодавча база в цій сфері, описуються функції уповноваженого центрального органа виконавчої влади у сфері технічного регулювання  - Мінекономрозвитку України та національного органа стандартизації – ДП «УкрНДНЦ», а також наводиться низка заходів, які були здійснені в Україні з метою приведення національного законодавства у сфері технічного регулювання  відповідно до вимог законодавства ЄС.

Інформація про систему технічного регулювання, стандартизації, метрології та метрологічної діяльності в Україні на лютий 2017 року (ЗАВАНТАЖИТИ)

 
Новий міжнародний стандарт гарантує якість фармацевтичних допоміжних речовин
Написав Zhanna   
03.03.2017

    Підтримка високої якості фармацевтичних допоміжних речовин має ключове значення з точки зору забезпечення безпеки, якості та ефективності лікарських засобів. Це обумовлено тим, що допоміжні речовини доповнюють фармакологічно активні речовини в складі лікарських засобів і використовуються для переміщення активного лікарського засобу до тієї ділянки тіла, де він повинен надавати лікувальну дію. Іншими словами, ці речовини запобігають занадто ранньому використанню того чи іншого активного лікарського засобу. Також вони допомагають активним препаратам розпадатися на досить дрібні частинки, щоб ті могли проникати в потік крові якомога швидше, або просто покращують зовнішній вигляд певного лікарського препарату або його смак. Таким чином, без допоміжних речовин практично неможливо організовувати виробництво фармацевтичної продукції, оскільки вони є невід'ємною частиною ліків. Рекомендації по організації виробництва безпечних та якісних фармацевтичних допоміжних речовин надаються в стандарті NSF/IPEC/ANSI 363-2016 "Належна практика організації виробництва і контролю якості лікарських допоміжних речовин"

Детальніше...
 
Наказ Мінекономрозвитку N 260 "Про затвердження Зміни N 5 до національного класифікатора ДК 002:2004
Написав Zhanna   
01.03.2017
 
Новий стандарт ANSI встановлює вимоги безпеки щодо машин для лиття під тиском
Написав Zhanna   
27.02.2017

    Сьогодні на світовому ринку істотно зростає попит на обладнання для заливки розплавленого матеріалу методом інжекції в форму для лиття під тиском. Подібні ливарні машини застосовються для виготовлення автомобільних деталей, упаковки, побутової техніки, виробів медичного призначення, а також в електротехнічній та електронній промисловості. Перевагами зазначеного обладнання є низьке споживання електроенергії, мінімальна вартість обслуговування, низька тривалість виробничого циклу, а також високий рівень точності. Для досягнення належної ефективності та безпеки ливарних машин фахівці Американського національного інституту стандартів (ANSI) розробили  новий стандарт ANSI/PLASTICS B151.1-2017 "Ливарні машини для пластмас. Вимоги безпеки щодо машин для лиття під тиском". Документ встановлює вимоги безпеки для машин, що здійснюють лиття пластмас під тиском з горизонтальним (HCIMM) і вертикальним (VCIMM) зімкненням прес-форми.

Детальніше...
 
Знайомимося з нормативними документами
Написав Zhanna   
24.02.2017

    Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 20 лютого 2017 р. № 34 "Про внесення змін до наказу № 137 від 20 травня 2016 р. та скасування нормативного документа України"(ЗАВАНТАЖИТИ)

 

   Наказ Мінекономрозвитку від 16.02.2017 № 211 «Про затвердження Зміни № 2 до національного класифікатора України ДК 016:2010»(ЗАВАНТАЖИТИ)

 
Опубліковано новий міжнародний стандарт на випробування шкіри
Написав Zhanna   
24.02.2017

   Новий міжнародний стандарт ISO 17075-2:2017 (IULTCS/ IUC 18-2) «Шкіра. Хімічні методи випробувань. Визначення вмісту хрому (VI). Частина 2. Хроматографічний метод» встановлює метод визначення вмісту хрому (VI) в розчинах, вилужених зі шкіри за певних умов. Даний метод можна застосовувати для кількісного визначення вмісту хрому (VI) в шкірі до 3 мг/кг. Стандарт ISO 17075-2:2017 (IULTCS / IUC 18-2) застосовується до всіх типів шкіри. Перевагою хроматографічного методу, описаного у стандарті, є відсутність перешкод від кольору екстракту. У разі, коли зразок шкіри також випробовується за стандартом ISO 17075-1:2017 «Шкіра. Хімічні методи випробувань. Визначення вмісту хрому (VI). Частина 1. Колориметричний метод», то  результати будуть вважатися довідковими.

 
Фахівці ДП «Полтавастандартметрологія» провели семінар присвячений впровадженню системи НАССР
Написав Zhanna   
23.02.2017

    22 лютого на базі ДП «Полтавастандартметрологія» пройшов семінар на тему : «Вимоги сучасного законодавства до запровадження та поліпшування системи управління безпечністю харчових продуктів». У ньому взяли участь близько 20 представників з різних харчових підприємств нашої області.

Останє оновлення ( 23.02.2017 )
Детальніше...
 
Новий стандарт ISO для визначення якості грунту
Написав Zhanna   
21.02.2017

    Міжнародна організація зі стандартизації (ISO) опублікувала новий міжнародний стандарт ISO 14869-3:2017 «Якість ґрунту. Розчинення для визначення загального вмісту елементів. Частина 3: Розчинення з використанням фтористоводневої, соляної та азотної кислоти мікрохвильовим методом під тиском». Стандарт ISO 14869-3:2017 описує метод мікрохвильового розчинення зразків грунту для визначення загального вмісту елементів Al, As, Ba, Ca, Cd, Co, Cr, Cs, Cu, Fe, Hg, K, Li, Mg, Mn, Na, Ni, P, Pb, S, Se, Sb, Sr, Tl, V, Zn при використанні суміші азотної (HNO3), фтористоводневої (HF) і соляної кислот (HCl). Даний метод можна застосовувати до всіх типів грунту і грунтового матеріалу.

Останє оновлення ( 21.02.2017 )
Детальніше...
 
26 видів нової продукції незабаром представлять хлібопеки Полтавщини
Написав Zhanna   
17.02.2017

     16 лютого на базі ДП «Полтавастандартметрологія» відбулося засідання обласної дегустаційної комісії. Його метою було поставлення на виробництво нових видів продукції. Цього разу 6 підприємств області розробили 26 нових рецептур, які й представили на суд компетентних дегустаторів.

Переглянути фотогалерею

 

 

Останє оновлення ( 21.02.2017 )
Детальніше...
 
Фахівці ДП «Полтавастандартметрологія» взяли участь в науково-практичній конференції
Написав Zhanna   
17.02.2017

       

  15 лютого в Полтавському університеті економіки і торгівлі (ПУЕТ) відбулася науково-практична конференція «Освітня безпека та економічний розвиток «Україна-Польща». Захід проходив в рамках Ш Наукового симпозіуму «Україна-Польща – синергентична співпраця». У ньому взяли участь співголова Польсько-української парламентської групи Сейму Республіки Польща, Депутат Сейму Божена Камінська, директор Міжнародного центру соціально-економічних досліджень, модернізації і розвитку кооперації в Україні професор Сергій Іванов, представники польських вузів. Полтавщину на конференції представляли викладачі ПУЕТ та його ректор Олексій Нестуля, директор Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації Олена Харченко та фахівці державного підприємства «Полтавастандартметрологія».

    

Останє оновлення ( 17.02.2017 )
Детальніше...
 
З 1 липня набудуть чинності національні стандарти по страховому фонду
Написав Zhanna   
14.02.2017

    З 1 липня набудуть чинності національні стандарти по страховому фонду.

Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 07 лютого 2017 р. № 22 "Про прийняття національних нормативних документів в Україні"(ЗАВАНТАЖИТИ); 
Зареєстрований законопроект щодо заборони полімерних пакетів
Написав Zhanna   
10.02.2017

     У Верховній Раді зареєстрований проект Закону України  № 6020 «Про регулювання виробництва, використання, ввезення та розповсюдження на території України полімерних пакетів» (ЗАВАНТАЖИТИ), яким пропонується з 1 січня 2018 року заборонити в Україні виробництво, використання, ввезення і платне або безкоштовне розповсюдження (крім транзиту вантажів) полімерних пакетів тривалого розщеплення. Ця заборона не буде поширюється на оксо-біорозкладані полімерні пакети, виробництво яких має здійснюється тільки за наявності відповідної ліцензії.

Останє оновлення ( 10.02.2017 )
Детальніше...
 
Держава хоче посилити контроль за виробництвом органічної продукції
Написав Zhanna   
10.02.2017

    Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин рекомендував прийняти за основу  проект Закону України № 5448 «Про основні засади та вимоги до органічного виробництва, обороту і маркування органічної продукції» (ЗАВАНТАЖИТИ). Документом заплановано регламентувати вимоги до виробництва, маркування та обігу органічної продукції, а також чітко встановити основні принципи сертифікації. Виробники зобов'язані будуть щорічно проходити сертифікацію з обов'язковим виїзним інспектуванням. Такі підприємства включаються до реєстру операторів ринку органічної продукції. Нагляд буде здійснювати Держспоживслужба України, а повноваження з сертифікації органічного виробництва отримають акредитовані органи сертифікації. За реалізацію «органічної» продукції без сертифіката передбачені штрафи.

Останє оновлення ( 10.02.2017 )
Детальніше...
 
До уваги тих, хто експортує продукцію!
Написав Zhanna   
09.02.2017

    Прийнято Закон України про створення Експортно – кредитного агентства, презентовано Офіс з просування експорту при Мінекономрозвитку України та офіційний портал координації міжнародної допомоги Openaid: ця та інша інформація, яка зацікавить тих, хто експортує чи мріє експортувати свою продукцію, наведена у новому випуску «Щомісячного моніторингу сприяння торгівлі» (ЗАВАНТАЖИТИ)

 
До випробувального центру ДП «Полтавастандартметрологія» завітали представники проекту ПРООН
Написав Zhanna   
08.02.2017
 

    До державного підприємства «Полтавський регіональний науково-технічний центр стандартизації, метрології та сертифікації» (ДП «Полтавастандартметрологія») завітала команда оцінки проекту ПРООН/ГЕФ «Трансформація ринку в напрямку енергоефективного освітлення»: Петро Павличенко (Україна) та Мі Тон (США). Вони зустрілися з генеральним директором підприємства Аллою Мироновою, яка коротко ознайомила гостей з основними напрямками його діяльності та досягненнями.

     Проект фінансується міжнародною організацією об’єднаних націй і спрямований на вирішення ключової проблеми скорочення викидів парникових газів в Україні шляхом трансформації ринку в напрямку більш енергоефективних технологій освітлення і поступового припиненя використання неефективних приладів/джерел освітлення в житлових і громадських будівлях. З цією метою він передбачає випробування побутових, вуличних та офісних джерел освітлення, виготовлених за різною технологією (LED, натрієві, металогалогенні, ртутні).

     Мета зустрічі – з’ясувати ефективність взаємодії з проектом, адже ДП «Полтавастандартметрологія» брало у ньому найактивнішу участь, дізнатися про результати та досягнення та почути побажання щодо можливого покращення взаємодії з іншими аналогічними проектами у майбутньому. Незалежна команда оцінки вирішила на власні очі переконатися, що ДП «Полтавастандартметрологія» має відповідне обладнання та можливості для проведення подібних випробувань, а отже кошти, виділені на втілення проекту в життя, були витрачені максимально ефективно.

Останє оновлення ( 08.02.2017 )
Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Всього 106 - 126 з 1225
 
Статистика
Останні новини
Анонси
Терміни
 
Технічне регулювання - правове регулювання відносин у сфері встановлення, застосування та виконання обов'язкових вимог до продукції або пов'язаних з нею процесів, систем і послуг, персоналу та органів, а також перевірка їх дотримання шляхом оцінки відповідності та/або ринкового нагляду.
 
Стандартизація – діяльність, по встановленню правил і характеристик з метою їх добровільного багаторазового використання, спрямована на досягнення впорядкованості в сферах виробництва і обігу продукції і підвищенні конкурентоспроможності продукції, робіт та послуг. Ця діяльність проявляється в розробці, опублікуванні та застосуванні стандартів.
 
Сертифікація – процедура, за допомогою якої визнаний в установленому порядку орган документально засвідчує відповідність продукції, послуг чи систем управління встановленим законодавством вимогам.
 
Оцінка відповідності – доказування, що встановлені вимоги до продукції, процесу, системи, особи або органу виконано шляхом випробування, здійснення контролю або сертифікації.
 
Метрологія – це наука про вимірювання, методи і засоби забезпечення їх єдності і способи досягнення необхідної точності.
© 2017 ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПОЛТАВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ»
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.