Навігація
Головна
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Путівник по сайту
--------------------
ДП «Полтавастандартметрологія»
Кременчуцька філія
Послуги з метрології
Послуги з стандартизації
Послуги з сертифікації
Оцінка відповідності
Послуги по випробуванню продукції
Послуги з сертифікації СУ
Організація семінарів та конкурсів
Наукова діяльність
Щодо світлодіодної (LED) продукції
Публічні закупівлі
Вакансії
--------------------
Довідник з технічого регулювання
Новини країн-членів СОТ
Споживачеві Полтавщини
Конкурси
Електронна громадська приймальня
Нормативно-правова база
Інформаційні ресурси
Взаємодія
Опитування
Доступ до публічної інформації
Методичні рекомендації НАЗК
Фотогалерея
Українська мова 
Головна
Неякісна цегла може зробити новобудову «проблемною»
Написав Zhanna   
17.05.2010
           Нині у всіх, хто займається будівництвом, розпочалася «гаряча» пора. А як відомо, довговічне і безпроблемне життя будь-якої будови залежить не лише від майстерності її «авторів», а й від якості використаного матеріалу, здебільшого мова йде про цеглу. Цегла - це один із найдавніших екологічночистих будівельних матеріалів, який використовували ще у древньому Китаї кілька тисячоліть тому, вона відрізняється довговічністю, міцністю та стійкістю до навколишнього середовища, за умови, якщо, звичайно - якісна.
Детальніше...
 
Ковбаси «складали» іспит на якість
Написав Zhanna   
13.05.2010

 Популярний останнім часом вислів «ковбаса без мяса» має назавжди відійти у минуле, в усякому разі стосовно дорогих видів мясних ласощів, адже результати соціологічних досліджень показали, що більше половини споживачів готові, бодай зрідка, купувати їх, за умови гарантованої якості. До того ж у національних стандартах чітко прописано скільки і якого мяса класти в ковбасу кожного виду, тож кожен покупець може розраховувати на відповідну якість, в залежності від витраченої суми.

Зокрема, ковбасу варену вищого сорту мають виробляти на 100% із мясної сировини, до складу якої входить мясо знежиловане, сало та в залежності від рецептури, жир-сирець, субпродукти, сир, вершки, молоко, яйця, олія. Тож і строк придатності таких виробів не повинен перевищувати 10 діб, у вауумній упаковці – 15 діб.

Останє оновлення ( 13.05.2010 )
Детальніше...
 
Обираючи вікно, головне - не натрапити на фальсифікат
Написав Zhanna   
12.05.2010
          З приходом довгоочікуваного тепла, чимало з нас замислились над тим, чи не поміняти  вікна, особливо якщо старі вже давно не відповідають ні естетичним, ні технічним вимогам. Встановлення вікон – справа недешева, а отже й ставитися до неї треба  серйозно. Тим паче, що купують їх в розрахунку на довгу службу.
          Тож якому вікнові віддати перевагу? З цим запитанням ми  звернулися до начальника відділу з оцінки відповідності промислової продукції державного підприємства «Полтавастандартметрологія» Анатолія Миколайовича Талащенка.
Останє оновлення ( 12.05.2010 )
Детальніше...
 
Дитячі оздоровчі табори «поділять» на категорії в залежності від якості наданих послуг
Написав Zhanna   
07.05.2010

 Вже через місяць в школах відлунають останні дзвоники, а отже, перед більшістю батьків постане питання: куди «прилаштувати» дітей на літні канікули, аби вони не просто були «під доглядом», але й оздоровилися та змістовно провели своє дозвілля? Тож чимало родин усвідомлено віддадуть перевагу дитячим оздоровчим таборам, де дитина знаходитиметься в надійних руках досвідчених висококваліфікованих фахівців та матиме змогу відпочивати і спілкуватися з однолітками.

А оскільки путівка до табору  коштує недешево (від 1200 до 5 тисяч гривень), бажання батьків, аби їхнє чадо не лише отримало повний комплекс послуг, за який вони заплатили, а й повернулось додому задоволене, цілком виправдане. Отже, й вимоги до закладів, які надають послуги по розміщенню та харчуванню дітей, постійно розширюються. Відповідно до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про туризм» та наказу Держспоживстандарту України «Про затвердження переліку продукції, що підлягає обов’язковій сертифікації в Україні», запроваджено обов’язкову сертифікацію позаміських дитячих літніх оздоровчих таборів.

Останє оновлення ( 07.05.2010 )
Детальніше...
 
Підприємства області запрошуються до участі в змаганні за звання найякіснішої продукції та послуг
Написав Zhanna   
29.04.2010

     

            29-го квітня на базі ДП «Полтавастандартметрологія» відбувся ознайомчий семінар для бажаючих взяти участь у Всеукраїнському конкурсі якості продукції (товарів, робіт, послуг) – «100 кращих товарів України» 2010 року, який проводиться під патронатом Президента України.
Останє оновлення ( 29.04.2010 )
Детальніше...
 
Фахівці ДП «Полтавастандартметрологія» взяли участь в акції «За чисте довкілля»
Написав Zhanna   
27.04.2010

 Фахівці ДП «Полтавастандарт-метрологія» відразу ж відгукнулися на доручення Держспожив-стандарту України взяти участь у всеукраїнській акції з благоустрою «За чисте довкілля». 24 квітня вони провели роботи по впорядкуванню пам'ятника садово-паркового мистецтва України - Полтавського ланшафтного дендрологічного парку. Заснований у 1962 році та розташований на місці Полтавської битви, він має площу 124,5га. і налічує близько 200 різновидів дерев і кущів, в тому числі й унікальних порід, є тут і дендрарій та бузковий гай. Тож цей парк недарма називають справжнім зеленим дивом природи.

Отже, колектив ДП «Полтавастандартметрологія» одностайно зголосився почистити «зелені легені» Полтави від сміття та непотребу, які накопичилися тут за зиму. До речі, питанню впорядкування Полтавського дендропарку цьогоріч приділяє велику увагу і влада міста. Тож фахівці підприємства пишаються тим, що внесли свій посильний вклад у наведення ладу на території цього чудового місця відпочинку городян і гостей Полтави.

Останє оновлення ( 27.04.2010 )
 
Чи почують «голос» регіонів на найвищих щаблях влади?
Написав Zhanna   
27.04.2010

 23 квітня фахівці ДП «Полтавастандартметрологія» взяли участь у всеукраїнському ток-шоу «Коло запитань», яке виходить в прямий ефір на радіо «Ера ФМ». «Коло запитань» - єдина радіопрограма, яка дає можливість висловитися людям з усіх областей України, її мета – підняти проблеми регіонів на загальнонаціональний рівень та зробити стосунки між людьми і владою більш прозорими.

 Ток-шоу уже побувало у 27-х найбільших містах України, в Полтаві воно проходило на базі обласної державної телерадіокомпанії «Лтава», а отже, одночасно транслювалося по телебаченню. До участі в програмі запросили заступника голови Полтавської облради Івана Момота, першого заступника Міського голови Полтави Валентина Герасименка, депутатів облради, голову екологічної ради області Юрія Голіка, представників підприємств. Державне підприємство «Полтавастандартметрологія» представляла голова профспілкового комітету Наталія Юрчишина.

Останє оновлення ( 27.04.2010 )
Детальніше...
 
Знайти партнера по бізнесу можна за допомогою нового веб-порталу
Написав Zhanna   
26.04.2010

До уваги підприємств області, які продають свою продукцію на експорт та іноземних суб'єктів господарської діяльності, які купують товари українського походження!

Зявився новий веб-портал „Комплексна система інформаційно-консультаційної підтримки та розвитку експорту” www.ukrexport.gov.ua. Створений за наказом Міністерства економіки України, він надає всебічну інформаційну підтримку учасникам експортної діяльності та інформує про існуючі можливості та умови експорту до країн світу, застерігає про обмеження торгівлі на світових ринках, містить дані про тендери, світові бізнес-події тощо.    Пошукові механізми порталу дають змогу здійснювати двосторонній пошук торговельних партнерів як для українських, так і для іноземних компаній.

      Тож, при потребі, не забудьте скористатися послугами цього сайту.
 
Чи завжди у молокопродуктах є молоко?
Написав Zhanna   
19.04.2010

 

     Молокопродукти здавна вважались надзвичайно корисною їжею для різних вікових груп населення. Судіть самі, літр молока забезпечує добову потребу дорослої людини в надходженні жирів, кальцію та фосфору. Крім цього, він містить 53% добової норми білка, 35% - вітамінів А, В та тіаміну, 26% - енергії. На жаль, розраховувати, що ви отримаєте все це, купивши молоко в супермаркеті, доводиться не завжди.

Останє оновлення ( 20.04.2010 )
Детальніше...
 
Споживача треба поважати
Написав Zhanna   
14.04.2010
          Як відомо, гасло ринкової економіки – «Покупець завжди правий», та коли взяти до уваги реалії сьогодення – все виходить з точністю до навпаки. Сьогодні, навіть той, хто в змозі купувати найдорожчі продукти, не застрахований від того, що йому не підсунуть неякісний, а то й небезпечний для здоровя товар. Мабуть перспектива отримати надприбутки від застосування здешевлених технологій наскільки приваблива, що не лякають, навіть, можливі штрафні санкції з боку держави.
Останє оновлення ( 14.04.2010 )
Детальніше...
 
Розпорядження Кабміну про скорочення переліку сертифікації продукції опротестувала прокуратура
Написав Zhanna   
13.04.2010

Генеральна прокуратура України опротестувала розпорядження Кабінету Міністрів України «Про скасування окремих пунктів Переліку продукції, що підлягає обовязковій сертифікації в Україні» від 23.12.2009№ 1689-р.

Згідно з направленим протестом, Уряду запропоновано скасувати вищезгадане розпорядження, таким чином, поки що його дію зупинено.

Останє оновлення ( 13.04.2010 )
Детальніше...
 
Незабаром з’явиться «новий» хліб
Написав Zhanna   
09.04.2010

 Здавалось би, нині покупця дуже важко чимось здивувати, особливо коли мова йде про хлібобулочну продукцію. Втім, хлібопекарі області не втомлюються постійно знаходити та розробляти нові рецептури. 8 квітня 2010 року на базі державного підприємства «Полтавський регіональний науково-технічний центр стандартизації, метрології та сертифікації» пройшло чергове засідання обласної дегустаційної комісії. Цього разу 3 підприємства області, а саме: ВАТ «Хорольська мехпекарня», ВАТ «Миргородський хлібзавод» та ВАТ «Полтавський хлібзавод «Південний»» представили на затвердження 9 видів нової продукції.

Останє оновлення ( 09.04.2010 )
Детальніше...
 
Молокопродукти «підвели»
Написав Zhanna   
09.04.2010

 Значення молочної продукції в нашому харчуванні важко переоцінити. Молоко та молочні продукти незамінимі для дітей, людей похилого віку, хворих. Вони необхідні і для здорових людей. Включення їх в щоденний раціон підвищує його повноцінність та сприяє кращому засвоєнню всіх компонентів.

А чи відповідають вимогам стандартів «молочні товари», представлені в торгівельній мережі Полтави? Щоб відповісти на це запитання, фахівці державного підприємства «Полтавастандартметрологія» за власні кошти провели контрольні закупки в магазинах обласного центру та дослідили відібрані зразки молокопродуктів у випробувальному центрі підприємства. Один з кращих в Україні, він має можливість провести випробування практично за всіма показниками якості та безпеки, що контролюються в молоці та молочних продуктах.

Останє оновлення ( 09.04.2010 )
Детальніше...
 
Чия паска була найсмачнішою?
Написав Zhanna   
01.04.2010

 Напередодні чистого четверга, коли господині, зазвичай, остаточно визначаються, ризикнути їм з вибагливою пасхальною випічкою чи придбати вже готову продукцію від професіоналів кулінарного мистецтва, на базі державного підприємства «Полтавастандартметрологія» пройшов вже традиційний для цієї пори конкурс-дегустація святкової випічки «Полтавський Великдень». Подібний захід був покликаний об’єктивно та неупереджено визначити, паски яких місцевих хлібопекарів не лише найсмачніші, а й відповідають усім вимогам за якісними показниками.

 

Останє оновлення ( 01.04.2010 )
Детальніше...
 
Міряти чи не міряти золоті прикраси?
Написав Zhanna   
29.03.2010

Значна кількість людей плутає поняття метрології (науки про вимірювання) з метеорологією (наукою про атмосферу, кліматологією) і, звичайно, не розуміє, що таке ці засоби вимірювальної техніки, навіщо вони треба, і «чого ця Стандартметрологія чіпляється зі своєю повіркою до нормальних виробників». Коли мова заходить про лічильники, наприклад, чи там про ваги на базарі – це здається виправданим. А коли про ювелірні вироби?

Останє оновлення ( 29.03.2010 )
Детальніше...
 
«За заслуги» – по заслугах
Написав Zhanna   
19.03.2010

 Відповідно до наказу Держспоживстандарту України від 25.02.2010 року № 93-к «Про відзначення працівників з нагоди Всесвітнього дня прав споживача» ЯРЕМЕНКО Тетяну Дмитрівна – заступника начальника центру-начальника мікробіологічної лабораторії науково-дослідного випробувального центру харчової продукції державного підприємства «Полтавський регіональний науково-технічний центр стандартизації, метрології та сертифікації» за вагомий особистий внесок у соціально-економічний розвиток України, забезпечення реалізації державної політики у сфері захисту прав споживачів, підвищення якості і конкурентоспроможності вітчизняної продукції, сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди Всесвітнього дня прав споживача нагороджено відомчою відзнакою Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики нагрудним знаком «За заслуги».

 

 

Останє оновлення ( 19.03.2010 )
Детальніше...
 
Висока рентабельність, але якість різна
Написав Zhanna   
19.03.2010

На початку 90-х «усі, кому не лінь» зайнялися підприємництвом. Значна кількість тих підприємців фасувала крупи. Затрати – мінімальні, прибутки – пристойні. Тепер «мода пішла» на «бабусин бізнес» – ПП масово смажать насіння. Та мова піде не про модні тенденції, а про якість цієї продукції. А якість, як відомо, буває дуже і дуже різною…

 

Останє оновлення ( 19.03.2010 )
Детальніше...
 
Так є там ГМО чи нема?
Написав Zhanna   
18.03.2010

 Законами України від 17.12.2009 р. № 1778-VІ та № 1779-VІ передбачено обов’язкове маркування харчових продуктів щодо наявності чи відсутності в них ГМО, що повинно відображатися написом на етикетці «з ГМО» чи «без ГМО». Щоправда, наявності закону, як відомо, ще не достатньо – його необхідно ще й виконувати.

Детальніше...
 
У ДП «Полтавастандартметрологія» провели семінар для молочників
Написав Zhanna   
18.03.2010

  16-го березня 2010 року на базі ДП «Полтавастандартметрологія» відбувся семінар на тему: «Сучасні вимоги до виробничих лабораторій молочних виробництв. Маркування продукції. Проблемні питання та перспективи розвитку».

 

 

Детальніше...
 
У ДП «Полтавастандартметрологія» провели прес-конференцію, присвячену Всесвітньому дню прав споживач
Написав Zhanna   
16.03.2010

 15-го березня 2010 року у ДП «Полтавастандартметрологія» провели прес-конференцію, присвячену Всесвітньому дню прав споживачів. Її тема: «Наші права, наші гроші, наші дії». Мета заходу – привернути увагу громадськості до проблем споживачів, вирішення яких неможливе без внесення змін до вітчизняного законодавства та введення жорсткої відповідальності виробника.

Останє оновлення ( 17.03.2010 )
Детальніше...
 
1 березня розпочався конкурс «100 кращих товарів України»
Написав Zhanna   
09.03.2010

 1-го березня розпочався Всеукраїнський конкурс якості продукції (товарів, робіт, послуг) – «100 кращих товарів України» 2010 року.

На першому цьогорічному засіданні Головної конкурсної комісії (ГКК) конкурсу Голова Держспоживстандарту України Лариса Лосюк відзначила успішне проведення конкурсу 2009 року. «Попри певні сумніви щодо доцільності проведення конкурсу «100 кращих товарів України» минулого року через фінансово-економічну скруту, ми провели його на належному рівні. Переможці минулорічного конкурсу, які були присутні на його фінальній частині під час нагородження, стали свідками щирої зацікавленості цим заходом представників державної влади в особі Першого віце-прем’єр-міністра України Олександра Турчинова та Міністра економіки України Богдана Данилишина. Це свідчить про зацікавленість держави у підтримці українських виробників якісної продукції», – наголосила вона.

Останє оновлення ( 09.03.2010 )
Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 Наступна > Кінець >>

Всього 1219 - 1239 з 1321
 
Статистика
Останні новини
Анонси
Терміни
 
Технічне регулювання - правове регулювання відносин у сфері встановлення, застосування та виконання обов'язкових вимог до продукції або пов'язаних з нею процесів, систем і послуг, персоналу та органів, а також перевірка їх дотримання шляхом оцінки відповідності та/або ринкового нагляду.
 
Стандартизація – діяльність, по встановленню правил і характеристик з метою їх добровільного багаторазового використання, спрямована на досягнення впорядкованості в сферах виробництва і обігу продукції і підвищенні конкурентоспроможності продукції, робіт та послуг. Ця діяльність проявляється в розробці, опублікуванні та застосуванні стандартів.
 
Сертифікація – процедура, за допомогою якої визнаний в установленому порядку орган документально засвідчує відповідність продукції, послуг чи систем управління встановленим законодавством вимогам.
 
Оцінка відповідності – доказування, що встановлені вимоги до продукції, процесу, системи, особи або органу виконано шляхом випробування, здійснення контролю або сертифікації.
 
Метрологія – це наука про вимірювання, методи і засоби забезпечення їх єдності і способи досягнення необхідної точності.
© 2018 ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПОЛТАВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ»
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.