Навігація
Головна
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Путівник по сайту
--------------------
ДП «Полтавастандартметрологія»
Кременчуцька філія
Послуги з метрології
Послуги з стандартизації
Послуги з сертифікації
Оцінка відповідності
Послуги по випробуванню продукції
Послуги з сертифікації СУ
Організація семінарів та конкурсів
Наукова діяльність
Щодо світлодіодної (LED) продукції
Публічні закупівлі
Вакансії
--------------------
Довідник з технічого регулювання
Новини країн-членів СОТ
Споживачеві Полтавщини
Конкурси
Електронна громадська приймальня
Нормативно-правова база
Інформаційні ресурси
Взаємодія
Опитування
Доступ до публічної інформації
Методичні рекомендації НАЗК
Фотогалерея
Українська мова

 
Головна
Опублікований новий стандарт ISO на тваринні та рослинні жири
Написав Zhanna   
08.02.2017

   Новий міжнародний стандарт ISO 3960:2017 «Жири та олії тваринні і рослинні. Визначення пероксидного числа. Йодометричне (візуальне) визначення за кінцевою точкою» описує метод йодометричного (візуального) визначення пероксидного числа тваринних та рослинних жирів та олій за кінцевою точкою. Пероксидне число є мірою кількості кисню, хімічно пов'язаного з олією або жиром, як пероксид, а саме, гидропероксид. Метод застосовується  до всіх тваринних і рослинних жирів та олій, жирних кислот та їх сумішей із значеннями пероксиду від 0 до 30 мЕкв (мілліеквівалент) активного кисню на кілограм. Він також може застосовуватися до маргаринів та жирних спредів з різним вмістом води. Метод не підходить для молочних жирів і не застосуються до лецитину.

     Молоко і молочні продукти (або жир з молока і молочних продуктів) виключені зі сфери дії цього документа. Переважний спосіб для йодометричного визначення пероксидного числа для молочних жирів вказується в стандарті ISO 3976 «Жир молочний. Визначення пероксидного числа».

  Спосіб потенціометричного визначення пероксидного числа наведено в стандарті ISO 27107 «Жири та олії тваринні та рослинні. Визначення пероксидного числа. Потенціометричне визначення за кінцевою точкою".
Останє оновлення ( 08.02.2017 )
 
Внесено зміни до ряду ДСТУ
Написав Zhanna   
08.02.2017

  Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 06 лютого 2017 р. №21 "Про прийняття зміни до національного нормативного документа України"(ЗАВАНТАЖИТИ)

 
Перенесено термін скасування ГОСТ на алмазний інструмент
Написав Zhanna   
07.02.2017
   Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 31 січня 2017 р. №14 "Про перенесення терміну скасування в Україні міждержавних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ)
 
Обережно! Неякісний трикотаж
Написав Zhanna   
06.02.2017

  Головним управлінням Держпродспоживслужби в Київській області проведено планову перевірку дотримання вимог законодавства про захист прав споживачів при реалізації непродовольчих товарів, в ході якої були відібрані зразки продукції, які знаходилися на реалізації у ТОВ «Новус Україна» (м. Вишневе, Київська область). В ході випробувань встановлено, що трикотажні вироби для дітей не відповідали вимогам нормативно-правових та нормативних актів, отже на порушників законодавства чекають штрафні санкції. Завантажити таблицю з результатами випробувань, надану нам головним управлінням Держспоживслужби в Київській області.

     Тож звертаємося до виробників та представників торгівельних мереж! Якщо Ви хочете бути впевненими у безпечності та якості своєї продукції, фахівці державного підприємства «Полтавастандартметрологія» завжди готові надати Вам допомогу у проведенні її випробувань, оцінки відповідності, сертифікації, повірки засобів вимірювальної техніки, якими Ви користуєтесь. Ми допоможемо Вам правильно оформити інформацію на споживчому маркуванні та забезпечимо усіма необхідними нормативними документами чи підкажемо, як розробити власні технічні умови, посприяємо впровадженню на Вашому підприємстві систем управління на відповідність міжнародним стандартам. Подбавши про якість заздалегідь, Ви впевнено почуватимете себе на ринку, адже Вам не доведеться сплачувати штрафи та втрачати клієнтів!

Останє оновлення ( 14.02.2017 )
 
Набуває чинності ряд національних стандартів
Написав Zhanna   
03.02.2017

     З 1 березня набуває чинності національний стандарт на  машини електричні обертові тягові, а ось  національні стандарти на системи моніторингу концентрації глюкози в крові та деякі фрукти вступлять в силу лише  у 2018 році.

    Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 30 січня 2017 р. № 13 "Про прийняття національного нормативного документа, гармонізованого з міждержавним нормативним документом, та перенесення терміну скасування міждержавного стандарту"(ЗАВАНТАЖИТИ)

   Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 30 січня 2017 р. № 12 "Про прийняття нормативних документів України, гармонізованих з європейськими нормативними документами, скасування національного нормативного документа"(ЗАВАНТАЖИТИ)

 
До уваги виробників!
Написав Zhanna   
31.01.2017

      Якщо Ви плануєте підкорити європейський ринок, Вам необхідно звернутися до науково-дослідного Випробувального центру харчової продукції ДП «Полтавастандартметрологія», який має технічну можливість проводити випробування продукції за показниками, які цікавлять європейських споживачів.

      Як відомо, Європейський Союз (ЄС) – це найбільший у світі спільний ринок, який об'єднує 27 країн та майже 500 мільйонів споживачів. Для постачання продукції в країни ЄС українські підприємства харчової промисловості та продовольчої сировини повинні провести підготовчі роботи, що включають проведення випробувань вітчизняної продукції на відповідність європейським вимогам у акредитованих випробувальних центрах та лабораторіях, які мають визнання на міжнародному рівні.

Останє оновлення ( 31.01.2017 )
Детальніше...
 
Прийнято зміни до національного стандарту на цукерки
Написав Zhanna   
30.01.2017
Останє оновлення ( 30.01.2017 )
 
Роз'яснення щодо міжповірочних інтервалів для засобів вимірювальної техніки
Написав Zhanna   
25.01.2017

   Останнім часом до ДП «Полтавастандартметрологія» надходять численні звернення суб’єктів господарювання щодо надання роз’яснень стосовно міжповірочних інтервалів законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки (далі-ЗВТ), встановлених наказом Мінекономрозвитку від 13.10.2016р. №1747 «Про затвердження міжповірочних інтервалів законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, за категоріями», який зареєстрований в Мін’юсті 01.11.2016 року за № 1417/29547 (далі -Наказ).

    Щоб ознайомитися з роз'ясненнями з цього приводу, натисніть "Детальніше"

Останє оновлення ( 25.01.2017 )
Детальніше...
 
Внесено зміни до Технічного регламенту щодо товарів, які фасують за масою та об'ємом в упаковку
Написав Zhanna   
25.01.2017

     Уряд вніс зміни до Технічного регламенту щодо деяких товарів, які фасують за масою та об'ємом у готову упаковку. Рішення прийняте з метою уникнення суперечностей під час проведення метрологічного нагляду. Документом передбачається поширення сфери дії зазначеного регламенту на упаковані одиниці з постійним номінальним вмістом, що містять товари, які призначені для продажу та, зокрема, марковані знаком відповідності. Крім того, акцентовано увагу на добровільності застосування знака відповідності. Технічний регламент розроблено на основі Директиви Ради ЄС № 76/211/ЄEС від 20.01.1976.

Останє оновлення ( 25.01.2017 )
 
Внесено зміни до переліку товарів, які не підлягають фітосанітарному контролю
Написав Zhanna   
24.01.2017

    Кабмін Постановою від 16 листопада 2016 р. N 829 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 12 травня 2007 р. N 705 та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України"(ЗАВАНТАЖИТИ) оновив Перелік об'єктів регулювання для цілей імпорту, експорту та реекспорту, ДФС надала роз`яснення, які товари не підлягають фітосанітарному контролю до внесення змін в Перелік товарів, що підлягають державному контролю (у тому числі у формі попереднього документального контролю) у разі переміщення їх через митний кордон України.(ЗАВАНТАЖИТИ)

   Ці роз`яснення викладені у листі ДФС письме від 13 січня  2017 року

№ 773/7/99-99-18-03-01-17(ЗАВАНТАЖИТИ). Щоб ознайомитися з текстом переліку, натисніть "Детальніше".

Останє оновлення ( 24.01.2017 )
Детальніше...
 
Поспішайте впровадити систему управління безпечністю харчової продукції!
Написав Zhanna   
25.01.2017

       20 вересня 2016 року набрали чинності нові «Загальні гігієнічні вимоги щодо поводження з харчовими продуктами» (розділ VII закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо харчових продуктів»). Зокрема, згідно з вимогами статтей 40-51 цього закону, оператори ринку зобов’язані дотримуватися гігієнічних вимог до потужностей, на яких здійснюється виробництво та/або обіг харчових продуктів; до приміщень, де обробляються або переробляються харчові продукти; до рухомих та /або тимчасових потужностей; до транспортних засобів; до обладнання та інвентарю; до постачання води, до персоналу, який працює у зоні поводження з харчовими продуктами, до безпосередньо харчових продуктів, до їх пакування тощо.     

      Сам Закон України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» в новій редакції набув чинності з 20 вересня 2015 року. Цей Закон побудований на принципах та вимогах до безпечності харчових продуктів, які діють в ЄС. Положення нового Закону покладають значну відповідальність за виробництво безпечної продукції на виробників та передбачають розроблення, введення в дію та застосування постійно діючих процедур, що засновані на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (в англійській абревіатурі система НАССР, що розшифровується Hazard Analysіsand Crіtіcal Control Poіnts).

     Тож оператори ринку харчових продуктів (підприємства, установи, організації, фізичні особи-підприємці) повинні негайно розробити та впровадити процедури для забезпечення простежуваності продукції, процедури відкликання та вилучення з обігу продуктів, які можуть спричинити шкідливий вплив на здоров’я людини.

Останє оновлення ( 07.09.2017 )
Детальніше...
 
Пропонуємо сучасний імуноферментний аналіз (ІФА) продукції!
Написав Zhanna   
19.01.2017

     До уваги виробників харчових продуктів та кормів! Якщо Ви хочете успішно конкурувати на європейських та вітчизняних ринках, ДП “Полтавастандартметрологія” пропонує Вам замовити визначення показників імуноферментним аналізом (ІФА). Це один з найсучасніших методів, який гарантує високий рівень специфічності результатів і має високу чутливість та задовольняє вимоги міжнародних стандартів. Планшетний фотометр-аналізатор - це прилад, який дозволяє визначити вміст алергенів, зокрема глютену, а також мікотоксинів, гормональних препаратів, гербіцидів. Він також використовується для визначення залишкових кількостей антибіотиків, наприклад хлорамфеніколу (на наявність якого в обов'язковому порядку перевіряють усі молокопродукти, які експортують). В основі імуноферментного методу лежить специфічна реакція антиген-антитіло. Тож вищезгадані випробування стануть в нагоді переробникам молока та м'яса при виборі постачальників якісної сировини та зможуть служити документальним підтвердженням безпечності готової продукції.

Останє оновлення ( 19.01.2017 )
Детальніше...
 
Пропонуємо виробникам послуги з інформаційного обслуговування!
Написав Zhanna   
18.01.2017

    Звернувшись до державного підприємства «Полтавастандартметрологія» Ви завжди зможете отримати «найсвіжіші» документи у сфері стандартизації, метрології, оцінки відповідності та випробувань продукції. Зокрема, ми надамо інформацію щодо впровадження та чинності в Україні національних стандартів на продукцію та послуги, підберемо необхідні Вам нормативні документи (далі - НД) за будь-якими напрямками, в тому числі, такими як: землеробство, рослинництво та тваринництво, бджільництво, сільсько-господарські машини, устаткування та споруди, корми для тварин, добрива, виробництво харчових продуктів (на сировину, готову продукцію та контролювання їх якості). Виготовимо офіційні копії національних стандартів (на паперових носіях) та копії інших інформаційних матеріалів (законів України, постанов КМУ, наказів центральних органів виконавчої влади та інш.), матеріалів з міжнародної та європейської стандартизації (регламентів та директив Європейського Союзу, стандартів Кодексу Аліментаріус) у паперовому та електронному вигляді.

      За потреби проведемо звірення фонду нормативних документів Вашого підприємства з метою надання їм чинності та актуальності. Можемо взяти на себе постійне ведення фондів нормативних документів підприємств з повідомленням про зміни (поправки) до НД у випадку їх прийняття.

Останє оновлення ( 30.01.2017 )
Детальніше...
 
Перенесено скасування ГОСТів на мотошини та деякі будматеріали
Написав Zhanna   
18.01.2017
 
Останє оновлення ( 19.01.2017 )
 
Прийнято нову редакцію Техрегламенту обладнання та захисних систем для вибухонебезпечних середовищ
Написав Zhanna   
18.01.2017

   Уряд прийняв нову редакцію Технічного регламенту обладнання та захисних систем, призначених для використання в потенційно вибухонебезпечних середовищах. Документ визначає:-суттєві вимоги щодо безпечності до зазначених обладнання та захисних систем;-обов'язки суб'єктів господарювання (виробників, уповноважених представників, імпортерів, розповсюджувачів, призначених органів);-процедуру оцінки відповідності; критерії класифікації обладнання тощо. Крім того, регламентом врегульовані питання, пов'язані зі складанням декларацій, нанесенням знака відповідності технічним регламентам та іншого маркування.

    Прийняття Технічного регламенту забезпечить приведення національного законодавства у відповідність із нормами законодавства Європейського Союзу та дозволить у майбутньому укласти між Україною та ЄС Угоду про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів, що забезпечить вільний доступ обладнання та захисних систем, призначених для використання в потенційно вибухонебезпечних середовищах, на ринки сторін на основі взаємного визнання результатів оцінки відповідності.

    Постанова КМУ від 28 грудня 2016 р. №1055 "Про затвердження Технічного регламенту обладнання та захисних систем, призначених для використання в потенційно вибухонебезпечних середовищах"(ЗАВАНТАЖИТИ)

Останє оновлення ( 18.01.2017 )
 
Фахівці ДП «Полтавастандартметрологія» взяли участь у розробці Технічного регламенту з екодизайну
Написав Zhanna   
17.01.2017

    Як відомо, угодою про асоціацію між Україною та Європейським Союзом визначено зобов’язання України щодо впровадження актів законодавства ЄС стосовно екодизайну. Встановлення вимог з екодизайну до енергоспоживчих продуктів дозволить зменшити споживання енергії та інших ресурсів при проектуванні, виготовленні, використанні та утилізації продукції, а також не допустить введення в обіг на території України не енергоефективного обладнання.

У минулому році фахівці ДП «Полтавастандартметрологія» взяли участь у розробці Технічного регламенту щодо вимог до екодизайну ламп спрямованого випромінення, світлодіодних ламп і пов’язаного з ними обладнання.

Останє оновлення ( 16.01.2017 )
Детальніше...
 
Фахівці ДП «Полтавастандартметрологія» розробили 16 стандартів, гармонізованих з європейськими
Написав Zhanna   
17.01.2017

    Фахівці ДП «Полтавастандартметрологія» взяли участь у Програмі з національної стандартизації на 2016 рік та розробили 16 національних стандартів. Цьому передували кілька місяців копіткої роботи, вивчення та аналіз вітчизняного й міжнародного досвіду.

    Підприємство залучили до виконання цих робіт невипадково, адже воно є провідним у галузі світлотехніки, веде секретаріат Технічного комітету ТК 137 «Лампи та відповідне обладнання», є зберігачем вихідного еталону України одиниці світлового потоку, має висококваліфікованих фахівців та потужний науково-дослідний випробувальний центр акредитований в Національному агентстві з акредитації України за вимогами ДСТУ ISО/ІЕС 17025. Центр випробувань електричних ламп та електротехнічного обладнання ДП «Полтавастандартметрологія» постійно здійснює порівняння результатів вимірювань з випробувальними лабораторіями провідних світлотехнічних фірм світу та проводив випробування на замовлення Організації Об’єднаних Націй.

    Потреба у нових національних стандартах на лампи та світлотехнічну продукцію назріла давно, очікується, що вони сприятимуть подоланню технічних бар’єрів у торгівлі та узгодженню національної технічної політики з технічною політикою, яку проводять торгові партнери з Європейської асоціації вільної торгівлі. Стандарти необхідні для застосування та однозначного розуміння їх вимог, як вітчизняними виробниками, так і органами з оцінки відповідності, у тому числі випробувальними центрами.

Останє оновлення ( 24.01.2017 )
Детальніше...
 
Втішна статистика
Написав Zhanna   
17.01.2017

     У 2015-2016 маркетинговому році Україна поставила рекорд в експорті зернових культур на зовнішні ринки. Уперше за роки незалежності було експортовано понад 39 млн тонн зерна, що на 13% більше, ніж за попередній сезон. Зріс і експорт соняшникової олії. Найбільше української олії придбали Індія та Китай. А найбільшим імпортером зерна соняшнику стала Франція.

Останє оновлення ( 16.01.2017 )
 
Виробники цукру значно збільшили обсяги виробництва
Написав Zhanna   
16.01.2017

     За даними асоціації «Укрцукор» виробництво цукру в Україні в 2016 році збільшилось на 40,5%, до 2,008 млн тон. Минулий рік видався сприятливим для українських виробників цукру через неврожай в Бразилії та Індії та становище, яке склалося на світовому ринку. Вітчизняним виробникам солодкого продукту вдалося поставити на зовнішні ринки майже 470 тис. тон цукру, основну частину якого було продано в Шрі-Ланку, Грузію та Туніс. До того ж, українські цукрові заводи вже отримали перші заявки на поставки своєї продукції на ринки Китаю. Китайські споживачі зацікавились імпортом українського коричневого бурякового та білого рафінованого цукру в ході продовольчої виставки Anufood China 2016". Враховуючи це, за прогнозами в 2017 році відбудеться збільшення площ відведених під цукровий буряк і поступове повернення втрачених позицій в структурі посівів, - говориться в повідомленні асоціації.

 

Останє оновлення ( 13.01.2017 )
 
Останні накази ДП "УкрНДНЦ" щодо чинності нормативних документів
Написав Zhanna   
16.01.2017

     Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 30 грудня 2016 р. № 470 "Про прийняття національних нормативних документів, гармонізованих з європейськими нормативними документами, скасування національних нормативних документів та внесення змін до наказу від 28 грудня 2016 р. № 462"(ЗАВАНТАЖИТИ)

   Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 30 грудня 2016 р. № 469 "Про прийняття національних нормативних документів, гармонізованих з європейськими нормативними документами, скасування національних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ)

Останє оновлення ( 16.01.2017 )
 
Новий стандарт ISO присвячений захисту персональних даних у сфері охорони здоров`я
Написав Zhanna   
12.01.2017

   Міжнародна організація з стандартизації (ISO) підготувала новий документ, у якому описані принципи забезпечення конфіденційності персональної інформації за допомогою служб псевдонімізаціі, призначених для захисту персональної медичної інформації, а також вимоги до цих служб. Це стандарт ISO 25237:2017 «Інформатика в області охорони здоров'я. Псевдонімізація».

Останє оновлення ( 12.01.2017 )
Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Всього 127 - 147 з 1225
 
Статистика
Останні новини
Анонси
Терміни
 
Технічне регулювання - правове регулювання відносин у сфері встановлення, застосування та виконання обов'язкових вимог до продукції або пов'язаних з нею процесів, систем і послуг, персоналу та органів, а також перевірка їх дотримання шляхом оцінки відповідності та/або ринкового нагляду.
 
Стандартизація – діяльність, по встановленню правил і характеристик з метою їх добровільного багаторазового використання, спрямована на досягнення впорядкованості в сферах виробництва і обігу продукції і підвищенні конкурентоспроможності продукції, робіт та послуг. Ця діяльність проявляється в розробці, опублікуванні та застосуванні стандартів.
 
Сертифікація – процедура, за допомогою якої визнаний в установленому порядку орган документально засвідчує відповідність продукції, послуг чи систем управління встановленим законодавством вимогам.
 
Оцінка відповідності – доказування, що встановлені вимоги до продукції, процесу, системи, особи або органу виконано шляхом випробування, здійснення контролю або сертифікації.
 
Метрологія – це наука про вимірювання, методи і засоби забезпечення їх єдності і способи досягнення необхідної точності.
© 2017 ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПОЛТАВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ»
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.