Навігація
Головна
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Путівник по сайту
--------------------
ДП «Полтавастандартметрологія»
Кременчуцька філія
Послуги з метрології
Послуги з стандартизації
Послуги з сертифікації
Оцінка відповідності
Послуги по випробуванню продукції
Послуги з сертифікації СУ
Організація семінарів та конкурсів
Наукова діяльність
Щодо світлодіодної (LED) продукції
Публічні закупівлі
Вакансії
--------------------
Довідник з технічого регулювання
Новини країн-членів СОТ
Споживачеві Полтавщини
Конкурси
Електронна громадська приймальня
Нормативно-правова база
Інформаційні ресурси
Взаємодія
Опитування
Доступ до публічної інформації
Методичні рекомендації НАЗК
Фотогалерея
Українська мова

 
Головна
Новорічний стіл має дивувати лише приємними сюрпризами
Написав Zhanna   
20.12.2010

 Незабаром в кожну оселю прийдуть найулюбленіші свята більшості українців: Новий рік та Різдво Христове. Звичайно ж, їх не можливо уявити без незмінних атрибутів: новорічної ялинки та святкового столу. Тож дбайливі господині заздалегідь почнуть купувати продукти, необхідні для приготування вишуканих страв. Провели такі закупки і держінспектори державного підприємства «Полтавастандартметрологія», щоправда, з іншою метою: зясувати чи відповідає продукція, яка реалізовується у передсвяткові дні в торгівельних точках Полтави, вимогам чинних стандартів.

У «поле зору» контролюючих органів потрапили обовязковий компонент святкових бутербродів - вершкове масло; твердий сир, що є бажаним «учасником» багатьох салатів; сметана – натурпродукт, яким споживачі, зазвичай, розводять занадто багаті на «єшки» майонези; а також молочні ласощі: згущене молоко, та йогурт.

Останє оновлення ( 20.12.2010 )
Детальніше...
 
Пити чи не пити?
Написав Zhanna   
13.12.2010

 Саме так можна перефразувати крилатий шекспірівський вислів стосовно ситуації, що склалася з питною водою. Як відомо, вона є одним із найважливіших елементів довкілля. Зокрема, організм людини на 80% складається з води. Найбільше її містить головний мозок - 90%, у крові життєдайної вологи - 81%, у мязах – 75%. Навіть у кістках людини є 20% води.

Останє оновлення ( 13.12.2010 )
Детальніше...
 
Фтор у воді. Чого більше шкоди чи користі?
Написав Zhanna   
13.12.2010

 За даними досліджень проведених у науково-дослідному випробувальному центрі харчової продукції ДП «Полтавастандартметрологія» протягом останніх пяти років, вода в багатьох населених пунктах Полтавщини не відповідає вимогам нормативних документів за вмістом фторидіонів. Найбільше фтору у питних водах  Решетилівського, Шишацького, Чутівського, Диканського, Миргородського, Новосанжарського, Машівського та Карлівського районів. Особливо багаті на цей елемент води Бучакського горизонту. В окремих населених пунктах вміст фтору у питній воді коливається від 2,0 до 7,8 мг/дм³, при гранично допустимій концентрації  не більше 1,5, мг,дм3.

Останє оновлення ( 13.12.2010 )
Детальніше...
 
Яким стандартам повинна відповідати питна вода?
Написав Zhanna   
13.12.2010

 Здійснюючи контроль за якістю питної води, якою забезпечують населення водопостачальні підприємства області, держінспектори майже 30 років поспіль керувалися ГОСТ 2874-82 «Вода питьевая. Гигиенические требования и контроль за качеством», який передбачав випробування її за 28-а показниками. З першого липня поточного року дію цього міждержавного стандарту в частині гігієнічних вимог, в Україні скасовано.

Натомість затверджено Державні санітарні норми та правила «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», скорочено ДСанПІН 2.2.4-171-10, що регламентують вимоги до якості абсолютно всіх видів питних вод, як водопровідних та колодязних, так і бюветних та фасованих. Цей нормативний документ передбачає поетапне збільшення кількості показників безпеки та якості, які контролюють у питній воді. На разі життєдайну вологу необхідно контролювати за 52-ма показниками, у 2015-му році за 63-ма, а у 2020-му – за 75-ма показниками.

Останє оновлення ( 13.12.2010 )
Детальніше...
 
Сік чи нектар? Споживач має право обирати.
Написав Zhanna   
01.12.2010

 З настанням перших холодів, більшість із нас помічають, що їхній організм починає вимагати посиленої вітамінної «підзарядки». Тож традиційно зростає попит на різноманітні соки, вибір яких в торгівельній мережі нині доволі великий. В середньому за даними фінансово-аналітичної групи Pro-consulting, за рік кожен українець споживає близько 9 літрів продукції з такою назвою. Це, звичайно ж, не так багато в порівнянні з європейцями (30-40 літрів в рік) та американцями (60 літрів в рік), втім, кожен з нас сподівається, що розплачуючись в супермаркеті за пакетик соку, він робить посильний вклад в скарбницю свого здоровя.

Проте, як свідчить практика, вміст пляшки чи пакету з соковитими плодами на етикетці, далеко не завжди виправдовує очікування споживача. Тож спробуємо розібратися чому так відбувається?

Останє оновлення ( 01.12.2010 )
Детальніше...
 
Кількість жертв «нітратної» води зростає
Написав Zhanna   
06.12.2010

 Звістки, про те, що то в одному, то в іншому регіоні нашої держави, раптово помирають немовлята, продовжують лихоманити суспільство. Так, нещодавно з діагнозом отруєння пішло з життя двоє півторамісячних братів-близнюків із села Косарі Камянського району Черкаської області. Оскільки більшість матусь віддає перевагу продукції вітчизняного виробника ВАТ «Хорольський молококонсервний комбінат дитячих продуктів», природно, щоразу у контролюючих органів виникають запитання щодо якості цих сумішей.


Останє оновлення ( 06.12.2010 )
Детальніше...
 
Виробників якісної продукції нагородили на колегії облдержадміністрації
Написав Zhanna   
25.11.2010

 25 листопада на розширеному засіданні колегії облдержадміністрації відбулося урочисте нагородження фіналістів, лауреатів та переможців Всеукраїнського конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) «100 кращих товарів України» у 2010 році. Почесні дипломи представникам підприємств вручив голова облдержадміністрації Олександр Удовіченко.

Як відомо, на сьогоднішній день це найобєктивніший та найпрестижніший конкурс якості, який проводиться під патронатом Президента України.

Нагадаємо, що цьогоріч за право називатися найякіснішою змагалися 1482 види найрізноманітнішої продукції з усіх регіонів нашої держави, що на 244 більше ніж торік. До останнього етапу конкурсу «прорвалося» лише 267 підприємств, які представили на суд експертів загальнодержавного рівня близько 300 видів товарів, робіт та послуг.

Найзапекліша боротьба розгорнулася між виробниками продовольчих товарів: біля фінішної прямої опинилося відразу 109 видів такої продукції. Промислових товарів та товарів виробничо-технічного призначення до фіналу дійшло дещо менше (59 та відповідно 66 видів продукції). В категорії «Роботи та послуги» на загальнодержавному етапі конкурсу змагалися понад 40 підприємств України. І лише в категорії «Вироби народно-художнього промислу», яку цього року було започатковано вперше, до фіналу дійшов тільки один учасник.


Останє оновлення ( 02.02.2011 )
Детальніше...
 
Висловіть своє ставлення до державних конкурсів якості!
Написав Zhanna   
23.11.2010

            Увага! Держспоживстандарт України проводить анкетування підприємств, які взяли або планують взяти участь у Всеукраїнському конкурсі якості продукції (товарів, робіт, послуг) «100 кращих товарів України» та конкурсі на здобуття премії СНД за досягнення у сфері якості продукції та послуг.

Кожен бажаючий (як представник підприємства, так і громадської організації та будь-який громадянин) може заповнити анонімну анкету, та надіслати її на адресу Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script. або факс у Полтаві 56-35-90. Усі Ваші побажання та пропозиції будуть взяті до уваги.

Детальніше...
 
Перш ніж купити напій, необхідно ознайомитися з його складом!
Написав Zhanna   
19.11.2010

 Держінспектори державного підприємства «Полтавастандартметрологія» перевірили трьох оптових торговців безалкогольними напоями. А саме: приватне виробничо – комерційне підприємство "АСК", товариство з обмеженою відповідальністю "Дельта Продукт" та товариство з обмеженою відповідальністю "Надія". Зокрема, перевірялися партії напоїв безалкогольних: сильногазованого на ароматизаторах "Ситро" (виробник: ЗАТ "Оболонь»), соковмісного низькокалорійного на ароматизаторах “Ситро” (ТМ “Мастер Фрут”), низькокалорійного, на ароматизаторах "Апельсин – Фрутс" та напою соковмісного низькокалорійного на ароматизаторах "Лимонад – Фрутс" (виробник: ТОВ "Аквапласт"). Усі вони відповідали вимогам чинних нормативних документів, зокрема, вимогам щодо маркування продукції.

Разом з тим, любителям «солодкої водички» слід уважно ознайомитися з інформацією на етикетці, перш ніж покласти пляшку з напоєм до споживчого кошика, адже використання різноманітних добавок, які у народі називають «єшками», при їх виробництві Мінздравом не забороненене. Постановою Кабінету Міністрів України від 4 січня 1999 року № 12 затверджено перелік харчових добавок, дозволених для використання у харчових продуктах, на жаль, він доволі обширний. Тож споживач повинен робити свій свідомий вибір в залежності від наданої виробником інформації.

Останє оновлення ( 19.11.2010 )
Детальніше...
 
Незабаром гурмани зможуть поласувати кексом з сиром та іншими «новинками»
Написав Zhanna   
12.11.2010

 11-го листопада на базі ДП «Полтавастандартметрологія» відбулося засідання обласної дегістаційної комісії. 5 підприємств Полтавщини представили на суд компетентних дегустаторів 20 видів нової продукції.

Останє оновлення ( 12.11.2010 )
Детальніше...
 
Розпочався Європейський тиждень якості в Україні
Написав Zhanna   
08.11.2010

 Європейський тиждень якості традиційно припадає на другий тиждень листопада. Відзначати його почали з 1995 року за рішенням Європейської комісії Організації об’єднаних націй. Щороку у ці дні в усьому світі проводяться найрізноманітніші заходи, покликані привернути увагу суспільства до питань якості, підкреслити її важливість як для розвитку держави в цілому, так і для кожного конкретного субєкта господарської діяльності. Адже якість продукції – це проблема, яка об’єднує всіх, вона однаково важлива для будь-якої країни, незалежно від її розміру, соціального устрою і стану економіки. І це зрозуміло: за ринкових відносин жодні інвестиції не врятують підприємство, якщо воно не зможе забезпечити конкурентоспроможність продукції чи послуг, основою яких є якість.

Особливо актуальним є питання якості товарів та послуг в Україні. В рамках Європейського тижня якості в "Українському домі" в Києві буде нагороджено переможців Всеукраїнського конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) "100 кращих товарів України" та Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка "Я хочу жити в якісному світі". Тож приємно констатувати, що проблема якості небайдужа підростаючому поколінню. До того ж, не перевелися виробники, які можуть довести якість своїх виробів за найсуворішими критеріями, хочеться сподіватися їх число щороку збільшуватиметься.

Останє оновлення ( 08.11.2010 )
 
Приховувати дату виготовлення продукції стало «модним»
Написав Zhanna   
08.11.2010

 Дедалі більше субєктів підприємницької діяльності «забувають» зазначати дату виготовлення своєї продукції на споживчому маркуванні. Такого висновку дійшли державні інспектори ДП «Полтавастандартметрологія», проаналізувавши результати роботи за жовтень. Загалом протягом місяця було перевірено 23 підприємства. Вартість перевіреної продукції склала близько 945-и тисяч гривень. З них вимогам чинних стандартів не відповідали вироби на загальну суму 81 тисяча гривень або (8,6%).

Останє оновлення ( 08.11.2010 )
Детальніше...
 
Фахівці ДП «Полтавастандартметрологія» протягом жовтня заборонили 29% засобів вимірювальної техніки
Написав Zhanna   
08.11.2010

 У жовтні 2010 року фахівці сектору державного метрологічного нагляду ДП «Полтавастандартметрологія» перевірили 8-х субєктів господарювання у Полтавській області. У половини з них виявлені ті чи інші порушення. Зокрема, під час перевірок було обревізовано 328 засобів вимірювальної техніки, з яких 96 (29,27%) визнано непридатними до використання.

Серед виявлених порушень найчастіше доводилося констатувати факти використання засобів вимірювальної техніки із терміном повірки, що давно минув, відсутність переліку ЗВТ, які підлягають повірці, порушення правил виконання вимірювань, використання неактуалізованої нормативної документації.

Останє оновлення ( 08.11.2010 )
Детальніше...
 
Знай наших!
Написав Zhanna   
01.11.2010

 Серед переможців Всеукраїнського конкурса дитячого малюнка «Я хочу жити в якісному світі» - юна художниця з Полтави Катерина Квасневська. ЇЇ робота у жанрі "батік" називається "Якість майбутнього в наших руках."

Останє оновлення ( 08.11.2010 )
Детальніше...
 
Два підприємства з Полтавщини перемогли у Всеукраїнському конкурсі якості
Написав Zhanna   
01.11.2010

 Завершився Всеукраїнський конкурс якості продукції (товарів, робіт, послуг) «100 кращих товарів України» у 2010 році. За право називатися найякіснішою цього разу змагалися 1482 види найрізноманітнішої продукції з усіх регіонів нашої держави, що на 244 більше ніж торік. До останнього етапу конкурсу «прорвалося» лише 267 підприємств, які представили на суд експертів загальнодержавного рівня близько 300 видів товарів, робіт та послуг.

Останє оновлення ( 01.11.2010 )
Детальніше...
 
Кишкова паличка в сирі – випадковість чи закономірність?
Написав Zhanna   
01.11.2010

                Вже три роки поспіль на телеканалі «Інтер» за сприяння Держспоживстандарту України виходить в ефір програма «Знак якості», яка встигла полюбитися багатьом телеглядачам, адже йдеться в ній про те, що цікавить практично кожного з нас – якість продуктів харчування та промислових товарів, що надходять у торгівельну мережу.

Серед постійних партнерів популярного телепроекту і державне підприємство «Полтавастандартметрологія», яке періодично проводить випробування зразків продукції, що беруть участь в тестуванні на якість. Ось і у вересні поточного року до Науково-дослідного випробувального центру харчової продукції прибуло 30 таких зразків, в числі яких сир кисломолочний нежирний, ковбаси «Салямі» та варена вищого гатунку «Останкінська», сік яблучний освітлений, дині та чіпси зі смаком сиру. Як наслідок, було підготовлено кілька випусків телепередачі, але так як вона, зазвичай, виходить в ефір у денний час, далеко не всі бажаючі змогли їх переглянути. Тож спробуємо на хвилинку зазирнути «за лаштунки» рейтингового телешоу.

Останє оновлення ( 04.11.2010 )
Детальніше...
 
Смак «безмолочного» вершкового масла студентам сподобався
Написав Zhanna   
22.10.2010

 Покуштувати масло та сир, які виготовили «без втручання» молока, студентам Полтавської аграрної академії довелося на практичних заняттях, які проходили в рамках нового навчального курсу «Безпека харчування». Проведення відповідних тематичних лекцій Державне підприємство «Полтавастандартметрологія» започаткувало ще три роки тому, а цьогоріч 75 майбутніх технологів по переробці мяса та молока отримали можливість попрактикуватися на базі науково-дослідного випробувального центру харчової продукції ДП «Полтавастандартметрологія». Нововведений курс має на меті ознайомити майбутніх фахівців харчової промисловості з ситуацією, що склалася на ринку харчових продуктів, та навчити їх лабораторним методам випробувань продукції за фізико-хімічними та мікробіологічними показниками.

Останє оновлення ( 22.10.2010 )
Детальніше...
 
За дев’ять місяців поточного року фахівці ДП «Полтавастандартметрологія» видали 1000 сертифікатів
Написав Zhanna   
21.10.2010

За девять місяців 2010 року органом з сертифікації продукції та послуг ДП «Полтавастандартметрологія» видано 1000 сертифікатів відповідності. З них - 471 сертифікат на харчову продукцію, 478 сертифікатів відповідності на продукцію промислового призначення та 51 сертифікат на послуги.

Крім того, за даний період доводилося 44 рази відмовляти у видачі сертифікатів відповідності, в тому числі 30 - на промислову продукцію та 14 - на харчову продукцію. Серед основних причин відмов: відсутність протоколів сертифікаційних випробувань, неповний комплект супровідної документації, відсутність зразків для сертифікаційних випробувань, невиконання підприємствами фінансових зобов’язань.

Також фахівцями підприємства проведено 538 технічних наглядів, зокрема, 509 за виробництвом сертифікованої продукції та 29 за атестованим виробництвом. Видано 60 сертифікатів на систему управління якістю відповідно до вимог ДСТУ ISO 9001:2009, 5 сертифікатів на систему управління безпечністю харчових продуктів- відповідно до вимог ДСТУ ISO 4161-2003 та 2 - на системи екологічного керування відповідно до вимог ДСТУ ISO 22000:2007.

За вказаний період видано 80 свідоцтв про визнання імпортованої продукції, в тому числі 58 на промислову та 22 на харчову продукцію.

Останє оновлення ( 21.10.2010 )
Детальніше...
 
Маркування «Без ГМО» має бути стовідсотково підтверджене
Написав Zhanna   
15.10.2010

 Сьогодні на споживчому маркуванні всіх без винятку продуктів харчування можна побачити помітку «Без ГМО», адже нині це не просто «рекламний хід», а сувора вимога законодавства. З початку нинішнього року вся продукція повинна маркуватися щодо наявності чи відсутності генетично модифікованих організмів. Не складають винятку навіть продукти, в яких їх взагалі бути не може, наприклад, питна вода, горілка чи кухонна сіль. Повязано це з тим, що відповідні європейські стандарти щодо ГМО переклали на українську мову й затвердили, а ось затвердженого переліку продукції, яка може зазнавати втручань генних інженерів чи містити відповідні компоненти, на сьогоднішній день немає.

Останє оновлення ( 15.10.2010 )
Детальніше...
 
Фахівці ДП «Полтавастандартметрологія» провели семінар-тренінг для представників підприємств
Написав Zhanna   
14.10.2010

14-го жовтня на базі ДП «Полтавастандартметрологія» відбувся семінар-тренінг «Технічне регулювання: реформа для підприємців та споживачів. Актуальні питання якості продукції», на який запросили представників понад 20-и підприємств області. Він мав на меті сприяти підвищенню їх кваліфікаційного рівня та ознайомити з останніми змінами у чинному законодавстві.

Останє оновлення ( 14.10.2010 )
Детальніше...
 
У Полтаві теж «народжуються» стандарти
Написав Zhanna   
13.10.2010

 14 жовтня – міжнародне співтовариство відзначає Всесвітній день стандартів. Слово стандарт в перекладі з англійської означає еталон, норма, зразок. З технологічної точки зору «стандартність» є не просто важливою, а необхідною характеристикою виробу, що виготовляється в промислових масштабах. Який би товар ми не купували, від продуктів харчування до побутової техніки чи автомобіля, він має відповідати певним стандартам, дотримання яких прямо пропорційно впливає на якість, а отже, й на ціну продукції.

Останє оновлення ( 13.10.2010 )
Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Наступна > Кінець >>

Всього 1303 - 1323 з 1455
 
Статистика
Останні новини
Анонси
Терміни
 
Технічне регулювання - правове регулювання відносин у сфері встановлення, застосування та виконання обов'язкових вимог до продукції або пов'язаних з нею процесів, систем і послуг, персоналу та органів, а також перевірка їх дотримання шляхом оцінки відповідності та/або ринкового нагляду.
 
Стандартизація – діяльність, по встановленню правил і характеристик з метою їх добровільного багаторазового використання, спрямована на досягнення впорядкованості в сферах виробництва і обігу продукції і підвищенні конкурентоспроможності продукції, робіт та послуг. Ця діяльність проявляється в розробці, опублікуванні та застосуванні стандартів.
 
Сертифікація – процедура, за допомогою якої визнаний в установленому порядку орган документально засвідчує відповідність продукції, послуг чи систем управління встановленим законодавством вимогам.
 
Оцінка відповідності – доказування, що встановлені вимоги до продукції, процесу, системи, особи або органу виконано шляхом випробування, здійснення контролю або сертифікації.
 
Метрологія – це наука про вимірювання, методи і засоби забезпечення їх єдності і способи досягнення необхідної точності.
© 2018 ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПОЛТАВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ»
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.