Навігація
Головна
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Путівник по сайту
--------------------
ДП «Полтавастандартметрологія»
Кременчуцька філія
Послуги з метрології
Послуги з стандартизації
Послуги з сертифікації
Оцінка відповідності
Послуги по випробуванню продукції
Послуги з сертифікації СУ
Організація семінарів та конкурсів
Наукова діяльність
Щодо світлодіодної (LED) продукції
Публічні закупівлі
Вакансії
--------------------
Довідник з технічого регулювання
Новини країн-членів СОТ
Споживачеві Полтавщини
Конкурси
Електронна громадська приймальня
Нормативно-правова база
Інформаційні ресурси
Взаємодія
Опитування
Доступ до публічної інформації
Методичні рекомендації НАЗК
Фотогалерея
Українська мова

 
Головна
Держінспектори ДП«Полтавастандартметрологія» заборонили реалізацію 63 партій нестандартної продукції
Написав Zhanna   
09.08.2010

 Фахівцями відділу держнагляду ДП “Полтавастандартметрологія” протягом першого півріччя поточного року було проведено 110 перевірок на підприємствах області. Ті чи інші порушення виявили у 69 з них, що становить 63 % від загальної кількості .

Загалом протягом першого півріччя було перевірено продукції на загальну суму понад 54 з половиною мільйони гривень. Не відповідали вимогам стандартів, норм і правил товари загальною вартістю 137 з половиною тисяч гривень.

Останє оновлення ( 09.08.2010 )
Детальніше...
 
Не все те квас, що квасом зветься
Написав Zhanna   
02.08.2010

 Спекотного літнього дня так приємно освіжитися стаканом прохолодного квасу. Тож попит на цей cтародавній напій в найтеплішу пору року неухильно зростає. Квас не тільки тамує спрагу, але й бадьорить та освіжає, має багато корисних властивостей, адже у його створенні беруть участь «найвідповідальніші» мікроорганізми харчової промисловості – дріжджі та молочнокислі бактерії. Саме вони викликають процес сквашування сировини, збагачуючи її при цьому вітамінами (В1 і В2, Д, РР) та молочною кислотою. Багато у квасі і калію. З давніх часів цей напій використовували як жарознижуючий і протизапальний засіб. Ним лікували лихоманку, хвороби шлунку і органів дихання. Не зважаючи на те, що його обовязковим компонентом є цукор, квас не сприяє набиранню ваги, а, навпаки, успішно бореться із зайвими кілограмами, особливо буряковий.

До речі, варити квас почали ще за часів Київській Русі, спершу він був міцніший за сучасне пиво. А безалкогольний - з'явився лише в ХII столітті. Відтоді його залюбки пють і дорослі, і діти.

         Отже, відповідно до державного стандарту ДСТУ 2368:2004 «Напої безалкогольні. Виробництво. Терміни та визначення понять» квас – це безалкогольний напій, виготовлений незавершеним молочнокислим і супутнім йому спиртовим бродінням, вироблений з використанням зернової сировини. Однак у продажу можна зустріти й інші безалкогольні напої на споживчому маркуванні яких читаємо назву «КВАС»
Детальніше...
 
До вибору морозива потрібно ставитись з обережністю
Написав Zhanna   
26.07.2010

 Морозиво вже багато десятиліть служить невідємним атрибутом літа. Цей солодкий освіжаючий продукт користується популярністю і у дорослих, і у дітей. Нині вибір холодних ласощів чималий: з курагою, сухофруктами, горіхами, маком, мармеладом, згущеним молоком, шоколадом, у вигляді різноманітних фігурок. Смачно!!! Та чи завжди споживання цього продукту приносить користь? В цьому ми і спробуємо розібратися.

Останє оновлення ( 26.07.2010 )
Детальніше...
 
Дитяче харчування. Що насправді у сумішах?
Написав Zhanna   
19.07.2010

 Продукція дитячого харчування, представлена у торгівельній мережі, користується нині дедалі більшою популярністю у мам немовлят. Адже далеко не у кожної сучасної жінки є час і бажання власноруч готувати малюку різноманітні пюре, киселі та каші. Тим більше, що асортимент, представлений на полицях магазинів, доволі обширний і, як кажуть, на будь-який смак і гаманець. А визначитися з вибором подібної продукції покликане її маркування, яке відповідно до Законів України «Про дитяче харчування» та «Про безпечність та якість харчових продуктів» має містити вичерпну та достовірну інформацію про склад продукту.

У двох вітчизняних виробників дитячого харчування ВАТ «Хорольський молококонсервний комбінат» та ВАТ «Балтський молококонсервний комбінат дитячих продуктів» (Одеська обл.) з цим, зазвичай, все гаразд, а яка ситуація з імпортною продукцією?


Останє оновлення ( 19.07.2010 )
Детальніше...
 
У першому півріччі фахівці ДП «Полтавастандартметрологія» видали 664 сертифікати відповідності
Написав Zhanna   
13.07.2010

 У першому півріччі 2010 року органом з сертифікації продукції та послуг ДП «Полтавастандартметрологія» видано 664 сертифікати відповідності. З них 338 сертифікатів на харчову продукцію, 293 сертифікати відповідності на продукцію промислового призначення та 33 сертифікати на послуги.

Крім того, за даний період доводилося 21 раз відмовляти у видачі сертифікатів відповідності, в тому числі 16 - на промислову продукцію та 5 - на харчову продукцію. Серед основних причин відмов: відсутність протоколів сертифікаційних випробувань, неповний комплект супровідної документації, відсутність зразків для сертифікаційних випробувань, невиконання підприємствами фінансових зобов’язань.

Також фахівцями підприємства проведено 365 технічних наглядів, зокрема, 351 за виробництвом сертифікованої продукції та 14 за атестованим виробництвом. Видано 41 сертифікат на систему управління якістю відповідно до вимог ДСТУ ISO 9001:2009 та 3 сертифікати на систему управління безпечністю харчових продуктів, з них 2 - відповідно до вимог ДСТУ ISO 4161-2003. та 1 - відповідно до вимог ДСТУ ISO 22000:2007

За вказаний період видано 46 свідоцтв про визнання імпортованої продукції, в тому числі 35 на промислову та 11 на харчову продукцію.

 
М’ясні ласощі повинні відповідати європейським вимогам
Написав Zhanna   
09.07.2010

 8-го липня на базі ДП «Полтавастандартметрологія» відбувся семінар «Сучасні вимоги до виробничих лабораторій мясних виробництв. Маркування продукції. Проблемні питання та перспективи розвитку», у якому взяли участь представники 13 підприємств мясопереробної галузі області. Він мав на меті сприяти підвищенню кваліфікаційного рівня працівників лабораторій підприємств та ознайомити їх з вимогами чинного законодавства до виробничих лабораторій мясних виробництв.

 

Останє оновлення ( 12.07.2010 )
Детальніше...
 
Більшість малих підприємств області виготовляє продукцію з порушенням чинного законодавства
Написав Zhanna   
06.07.2010

               Упродовж другого кварталу поточного року фахівці відділу державного нагляду

     «ДП Полтавастандартметрологія» перевірили 50 субєктів господарювання регіону на предмет дотримання ними стандартів, норм і правил при виробництві, зберіганні та оптовій реалізації продукції. У 41-го із них (82 %) були виявлені ті, чи інші порушення, які здебільшого стосувалися неналежного маркування, невідповідності нормативної документації та періодичності контролю готової продукції за показниками безпеки.

Загалом протягом другого кварталу було перевірено продукцію на загальну суму 10 мільйонів 118 тис. грн., з неї забраковано - на загальну суму 77,5 тис. грн.   Найбільше недоліків допустили міні-цехи, 33 з числа 38 перевірених підприємств.

 

Останє оновлення ( 06.07.2010 )
Детальніше...
 
Перемогу у регіональному етапі конкурсу «100 кращих товарів України» здобули 4 підприємства
Написав Zhanna   
05.07.2010

 Завершився регіональний етап Всеукраїнського конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) – «100 кращих товарів України» 2010 року, який проводиться під патронатом Президента України. На Полтавщині у ньому взяли участь 12 підприємств, які представили на суд компетентного журі 15 видів продукції.

На засіданні регіональної конкурсної комісії, на якому головував заступник голови комісії, генеральний директор ДП «Полтавастандартметрологія» Віктор Мирунко, визначили чотирьох переможців, які і представлять нашу область на загальнодержавному рівні.

Останє оновлення ( 05.07.2010 )
Детальніше...
 
Фальсифіковані лампочки все частіше можна зустріти в продажу
Написав Zhanna   
29.06.2010

 Як стверджують лікарі, погіршення зору у багатьох людей повязане саме з поганим освітленням приміщення і, зокрема, робочого місця, на якому людина проводить досить тривалий проміжок свого часу. Дуже часто ми скаржимося на швидку стомлюваність очей та головні болі, не підозрюючи, що для того, аби позбутися від цих проблем, потрібно зовсім небагато: всього лишень правильно вибрати електричну лампочку, яка забезпечить достатню кількість світла без мерехтіння та інших небажаних явищ, які подразнюють очі.


Останє оновлення ( 29.06.2010 )
Детальніше...
 
Що не завадить знати про вітаміни?
Написав Zhanna   
17.06.2010

 Літо, разом із теплими сонячними днями, принесло до нашого столу чудові подарунки – безліч фруктів, зелені, овочів на всі смаки та кольори. Але найцінніше – це  невичерпна скарбниця вітамінів. Саме літом організм людини, а особливо дитини, накопичує необхідний запас цих дорогоцінних речовин, які незважаючи на те, що засвоюються в надзвичайно мізерній кількості, дарують людині здоровя. Саме завдяки вітамінам,  які виступають каталізаторами в більшості біохімічних процесів, або безпосередньо виконують роль гармонів, організм здатен функціонувати.

Останє оновлення ( 17.06.2010 )
Детальніше...
 
Українцям обіцяють визнання в Європі за умови, що наша продукція відповідатиме вимогам ЄС
Написав Zhanna   
10.06.2010
           9 травня на базі Полтавської облдержадміністрації в рамках проекту Tacis, що розшифровується як «Технічна допомога українській інфраструктурі якості» за ініціативи Міністерства економіки України та Держcпоживстандарту України і сприяння ДП «Полтавастандартметрологія» відбувся семінар  «Забезпечення відповідності промислової продукції вимогам директив Нового Підходу Європейського Союзу (технічне регулювання, оцінка відповідності та стандартизація)». До участі в ньому запросили представників підприємств та випробувальних лабораторій, керівників райдержадміністрацій та фахівців державного підприємства «Полтавастандартметрологія» і обласного управління у справах захисту прав споживачів.
Останє оновлення ( 14.06.2010 )
Детальніше...
 
Кількість бажаючих потрапити до «сотні кращих» зростає
Написав Zhanna   
08.06.2010
          Триває Всеукраїнський конкурс якості продукції (товарів, робіт, послуг) – «100 кращих товарів України» 2010 року, який проводиться під патронатом Президента України. Полтавщину на ньому вже виявили бажання представляти 11 підприємств нашого краю. Серед них є такі, для яких щорічна участь у найпрестижнішому змаганні якості стала вже доброю традицією, а перемога - справою честі. Є й так би мовити «новачки», які вперше пробують себе в конкурсі подібного рівня.
Детальніше...
 
У травні фахівці ДП «Полтавастандартметрологія» забракували 49% перевіреної м’ясомолочної продукції
Написав Zhanna   
02.06.2010

 Упродовж травня 2010 року відділ державного нагляду ДП «Полтавастандартметрологія» перевірив молокопродуктів та м’ясних виробів  на загальну суму майже 7 з половиною тисяч гривень. Через невідповідність вимогам нормативної документації було забраковано продукції на суму 3 тисячі 680 гривень або (49,4%).

Загалом фахівці ДП «Полтавастандартметрологія» обревізували 143 кг напівфабрикатів м’ясних та м’ясних виробів та 104 кг молочної продукції.

Так, на 1-му підприємстві мясопереробної галузі з 6-ти партій ковбасних виробів 5 не відповідали вимогам нормативної документації за маркуванням кожної одиниці транспортної тари та маркуванням, нанесеним на самоклеючі етикетки (бандеролі), які прикріплюють на кожний батон ковбас. За результатами перевірки підприємству видано приписи: про усунення порушень додержання стандартів, норм і правил, про заборону реалізації 5-ти партій та 5-ти видів продукції, застосовано штрафні санкції на загальну суму близько 22 тис. грн., складено протокол про адміністративні правопорушення та винесено постанову про накладення адміністративного стягнення в розмірі 255 грн.

        За результатами проведеного державного нагляду впродовж травня 2010 року заборонено до реалізації 11 нестандартних партій продукції та видано 11 приписів про заборону реалізації всієї продукції. До 3-х підприємств застосовано  штрафні санкції на загальну суму 22,423 тис.грн., 4 осіб притягнено до адміністративної відповідальності.
Останє оновлення ( 02.06.2010 )
 
Діагноз не можна поставити «приблизно»
Написав Zhanna   
01.06.2010

 Чи можна вилікувати хворого, якщо діагноз поставлений невірно? Запитання риторичне і навряд чи спаде на думку справжньому професіоналу. Проте, чимало закладів охорони здоровя без докорів сумління користуються неповіреними обладнанням та приладами при діагностуванні та лікуванні паціентів, а отже, не можуть гарантувати їм якості наданих послуг.

Справа в тому, що медична апаратура, як і будь-яка техніка, періодично виходить з ладу, тож, щоб уникнути помилки в результатах вимірювань, яка подекуди може коштувати людського життя, згідно із Законом України «Про метрологію та метрологічну діяльність» засоби вимірювальної техніки, які використовуються в медицині, підлягають обовязковій щорічній повірці.

Останє оновлення ( 01.06.2010 )
Детальніше...
 
Хорольський молококонсервний комбінат остаточно «відстояв» свою честь
Написав Zhanna   
27.05.2010

Як відомо, відкрите акціонерне товариство «Хорольський молококонсервний комбінат дитячих продуктів» нещодавно опинилося в епіцентрі гучного скандалу, його мало не звинуватили в смерті тримісячної дівчинки з Тернопільщини.

         За висновками санепідемстанції, причиною отруєння дитини стала питна вода із у 50 разів завищеним вмістом нітратів. Втім, недостовірна інформація, яку штучно «роздмухали» деякі ЗМІ, встигла «кинути тінь» на честь відомого в Україні виробника, продукція якого користується великим попитом у всіх регіонах нашої держави.
Детальніше...
 
Метрологи відзначають своє професійне свято
Написав Zhanna   
20.05.2010
             20-го травня відзначають Всесвітній день метрології, науки, яка вивчає вимірювання, способи досягнення їхньої єдності і необхідної точності. ЇЇ історія сягає ще пірамід давнього Єгипту, законів Шумерського царства, основ архітектури Еллади... Засоби вимірювання, знайдені на території сучасної України датуються IV-III століттями до нашої ери.

Взагалі ж історія української державної метрологічної служби бере свій початок в ХІХ-му столітті. Так у 1893 році в Російській імперії, до складу якої входила і Україна, була заснована Головна Палата мір та вагів, першим керівником якої став засновник наукової метрології та державної повірочної служби, відомий вчений – Дмитро Іванович Менделєєв. У 1901 році за його ж ініціативою в Україні була відкрита перша повірочна палатка, а в 1918 році – підписано Декрет Ради Народних комісарів про впровадження міжнародної системи мір та ваг, який започаткував проведення цих робіт в народному господарстві країни.

У Полтаві відділення Харківського відділу мір та вагів, яке повинно було дбати про підтримання єдності, правильності та взаємної відповідності вимірювань на території міста та прилеглих до нього районів було створено у далекому 1924-му році.

       Нині метрологія залишається одним з важливих напрямків роботи ДП «Полтавастандартметрологія».
Останє оновлення ( 20.05.2010 )
Детальніше...
 
На Полтавщині з’явилися перші бажаючі позмагатися за звання найякіснішої продукції та послуг
Написав Zhanna   
19.05.2010

         Як відомо, розпочався Всеукраїнський конкурс якості продукції (товарів, робіт, послуг) – «100 кращих товарів України» 2010 року, який проводиться під патронатом Президента України. Поки що триває прийом заявок на регіональному рівні і вже зявилися перші бажаючі взяти участь у найпрестижнішому змаганні якості, причому майже в усіх представлених категоріях.

Останє оновлення ( 19.05.2010 )
Детальніше...
 
Неякісна цегла може зробити новобудову «проблемною»
Написав Zhanna   
17.05.2010
           Нині у всіх, хто займається будівництвом, розпочалася «гаряча» пора. А як відомо, довговічне і безпроблемне життя будь-якої будови залежить не лише від майстерності її «авторів», а й від якості використаного матеріалу, здебільшого мова йде про цеглу. Цегла - це один із найдавніших екологічночистих будівельних матеріалів, який використовували ще у древньому Китаї кілька тисячоліть тому, вона відрізняється довговічністю, міцністю та стійкістю до навколишнього середовища, за умови, якщо, звичайно - якісна.
Детальніше...
 
Ковбаси «складали» іспит на якість
Написав Zhanna   
13.05.2010

 Популярний останнім часом вислів «ковбаса без мяса» має назавжди відійти у минуле, в усякому разі стосовно дорогих видів мясних ласощів, адже результати соціологічних досліджень показали, що більше половини споживачів готові, бодай зрідка, купувати їх, за умови гарантованої якості. До того ж у національних стандартах чітко прописано скільки і якого мяса класти в ковбасу кожного виду, тож кожен покупець може розраховувати на відповідну якість, в залежності від витраченої суми.

Зокрема, ковбасу варену вищого сорту мають виробляти на 100% із мясної сировини, до складу якої входить мясо знежиловане, сало та в залежності від рецептури, жир-сирець, субпродукти, сир, вершки, молоко, яйця, олія. Тож і строк придатності таких виробів не повинен перевищувати 10 діб, у вауумній упаковці – 15 діб.

Останє оновлення ( 13.05.2010 )
Детальніше...
 
Обираючи вікно, головне - не натрапити на фальсифікат
Написав Zhanna   
12.05.2010
          З приходом довгоочікуваного тепла, чимало з нас замислились над тим, чи не поміняти  вікна, особливо якщо старі вже давно не відповідають ні естетичним, ні технічним вимогам. Встановлення вікон – справа недешева, а отже й ставитися до неї треба  серйозно. Тим паче, що купують їх в розрахунку на довгу службу.
          Тож якому вікнові віддати перевагу? З цим запитанням ми  звернулися до начальника відділу з оцінки відповідності промислової продукції державного підприємства «Полтавастандартметрологія» Анатолія Миколайовича Талащенка.
Останє оновлення ( 12.05.2010 )
Детальніше...
 
Дитячі оздоровчі табори «поділять» на категорії в залежності від якості наданих послуг
Написав Zhanna   
07.05.2010

 Вже через місяць в школах відлунають останні дзвоники, а отже, перед більшістю батьків постане питання: куди «прилаштувати» дітей на літні канікули, аби вони не просто були «під доглядом», але й оздоровилися та змістовно провели своє дозвілля? Тож чимало родин усвідомлено віддадуть перевагу дитячим оздоровчим таборам, де дитина знаходитиметься в надійних руках досвідчених висококваліфікованих фахівців та матиме змогу відпочивати і спілкуватися з однолітками.

А оскільки путівка до табору  коштує недешево (від 1200 до 5 тисяч гривень), бажання батьків, аби їхнє чадо не лише отримало повний комплекс послуг, за який вони заплатили, а й повернулось додому задоволене, цілком виправдане. Отже, й вимоги до закладів, які надають послуги по розміщенню та харчуванню дітей, постійно розширюються. Відповідно до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про туризм» та наказу Держспоживстандарту України «Про затвердження переліку продукції, що підлягає обов’язковій сертифікації в Україні», запроваджено обов’язкову сертифікацію позаміських дитячих літніх оздоровчих таборів.

Останє оновлення ( 07.05.2010 )
Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 61 62 63 64 65 66 67 68 Наступна > Кінець >>

Всього 1303 - 1323 з 1422
 
Статистика
Останні новини
Анонси
Терміни
 
Технічне регулювання - правове регулювання відносин у сфері встановлення, застосування та виконання обов'язкових вимог до продукції або пов'язаних з нею процесів, систем і послуг, персоналу та органів, а також перевірка їх дотримання шляхом оцінки відповідності та/або ринкового нагляду.
 
Стандартизація – діяльність, по встановленню правил і характеристик з метою їх добровільного багаторазового використання, спрямована на досягнення впорядкованості в сферах виробництва і обігу продукції і підвищенні конкурентоспроможності продукції, робіт та послуг. Ця діяльність проявляється в розробці, опублікуванні та застосуванні стандартів.
 
Сертифікація – процедура, за допомогою якої визнаний в установленому порядку орган документально засвідчує відповідність продукції, послуг чи систем управління встановленим законодавством вимогам.
 
Оцінка відповідності – доказування, що встановлені вимоги до продукції, процесу, системи, особи або органу виконано шляхом випробування, здійснення контролю або сертифікації.
 
Метрологія – це наука про вимірювання, методи і засоби забезпечення їх єдності і способи досягнення необхідної точності.
© 2018 ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПОЛТАВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ»
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.