Навігація
Головна
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Путівник по сайту
--------------------
ДП «Полтавастандартметрологія»
Кременчуцька філія
Послуги з метрології
Послуги з стандартизації
Послуги з сертифікації
Оцінка відповідності
Послуги по випробуванню продукції
Послуги з сертифікації СУ
Організація семінарів та конкурсів
Наукова діяльність
Щодо світлодіодної (LED) продукції
Публічні закупівлі
Вакансії
--------------------
Довідник з технічого регулювання
Новини країн-членів СОТ
Споживачеві Полтавщини
Конкурси
Електронна громадська приймальня
Нормативно-правова база
Інформаційні ресурси
Взаємодія
Опитування
Доступ до публічної інформації
Методичні рекомендації НАЗК
Фотогалерея
Українська мова

 
Головна
Послання лідерів міжнародних організацій із стандартизації з нагоди Всесвітнього дня стандартів
Написав Zhanna   
11.09.2010

             Цього року Всесвітній день стандартів проходить під гаслом "Стандарти роблять світ доступним для всіх".  Доступність продукції та послуг набувають дедалі більшої популярності.  Будь-яка людина на певному життєвому етапі може відчути тимчасові обмеження в доступності Міжнародні стандарти надають виробникам і постачальникам послуг рекомендації, як спроектувати вироби, зручні для всіх.

Міжнародні стандарти спрощують всім доступ до продукції, структур і послуг. Вони враховують фактори безпеки, і представляють гармонізовані методи випробувань, безпосередньо повязані з підвищенням доступності. Стандарти створюють платформу для розповсюдження технологічних іновацій як в розвинутих, так і в країнах, які розвиваються. Вони допомагають ринкам швидше розвиватися і збільшують обєм світової торгівлі. МЕК, ISO і МСЕ координують свою роботу і пропонують систему стандартизації, яка допомагає дизайнерам, виробникам і політикам зробити світ безпечнішим і зручнішим для всіх і сьогодні, і завтра.

 

Президент МЕК                                                                          Жак Режи (Jacques Régis)
Президент
ISO                                                                 Алан Моррисон (Alan Morrison)
Генеральн
ий секретар МСЕ                                     Хамадун Туре (Hamadoun Touré)

Останє оновлення ( 11.10.2010 )
 
Кращих працівників ДП «Полтавастандартметрологія» нагородили грамотами.
Написав 2010-10-08   
08.10.2010

7 жовтня в ДП «Полтавастандартметрологія» відбулися урочисті збори присвячені професійному святу – Дню стандартизації та метрології та Всесвітньому дню стандартів.

Учасників зібрання привітав генеральний директор підприємства Віктор Миколайович Мирунко. Він висловив впевненість, що попри всі негаразди в державі, колектив і надалі працюватиме стабільно та злагоджено. Привітати учасників торжества прийшов і голова обкому профспілок «Машприлад України» Іван Максимович Ільченко.

Близько 40-а найсумлінніших працівників було нагороджено грамотами Полтавської облдержадміністрації, Полтавської обласної ради, міської та Київської районної в місті Полтаві ради, обкому профспілок та подяками міського голови. А почесним нагрудним знаком Держспоживстандарту України удостоєно начальника відділу організаційного забезпечення виробництва ДП «Полтавастандартметрологія» Наталю Валентинівну Юрчишину. Також грамотою Держспоживстандарту України нагороджено інженера з охорони праці першої категорії Сергія Миколайовича Крючкова.

 
10 жовтня – День працівників стандартизації та метрології
Написав Zhanna   
06.10.2010

 5 жовтня в приміщенні державного підприємства «Полтавастандартметрологія» пройшла прес-конференція для представників регіональних ЗМІ, присвячена Дню працівників стандартизації та метрології, який в Україні відзначатимуть 10 жовтня та Всесвітньому дню стандартів, який припадає на 14 жовтня. Цього року його гасло «Стандарти роблять світ доступним для всіх».

Останє оновлення ( 06.10.2010 )
Детальніше...
 
Завершився регіональний етап Всеукраїнського конкурсу «Я хочу жити в якісному світі»
Написав Zhanna   
29.09.2010

 Завершився регіональний етап Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Я хочу жити в якісному світі», який проводиться під егідою Держспоживстандарту України. Вже сьомий рік поспіль діти з різних куточків нашої області спробували виразити своє бачення ситуації, що склалася на сучасному споживчому ринку та уявлення, якою має бути якісна продукція, за допомогою олівців та фарб.

Останє оновлення ( 29.09.2010 )
Детальніше...
 
Чий медовий напій виявився найсмачнішим?
Написав Zhanna   
24.09.2010

 23 вересня на базі державного підприємства «Полтавастандартметрологія» відбувся конкурс – дегустація медових напоїв, приурочений Дню визволення Полтави від німецько-фашистських загарбників. Чия продукція смачніша зясовували медовари з 5 областей України (Полтавщини, Київщини, Чернігівської, Черкаської та Харківської областей). На розгляд дегустаційної комісії було представлено понад 2 десятки різновидів медів питних, виготовлених, як за традиційною рецептурою, так із додаванням соку малини, смородини, шовковиці, калини, а також хмелю, ароматичних композицій з трав, прянощів...

Останє оновлення ( 24.09.2010 )
Детальніше...
 
Неякісний одяг може стати причиною захворювання
Написав Zhanna   
24.09.2010

 Ось і закінчилася тепла половина року. Мабуть чимало матусь помітили, що більша частина одягу, купленого дітям влітку, швидко зносилася, причому багатьом футболкам, шортам та маєчкам виявилося достатньо й одного - двох праннів, аби назавжди втратити колір та форму. Та набуття непривабливого зовнішнього вигляду – це ще найменше лихо, якого може завдати неякісний одяг. Гірше, коли він викликає подразнення шкіри, алергію, чи не дай Боже, провокує серйозні захворювання. А це цілком можливо, коли відповідну продукцію виготовлено з порушенням технології та використанням токсичних складових.

Останє оновлення ( 24.09.2010 )
Детальніше...
 
Що ховається під духмяною скоринкою?
Написав Zhanna   
10.09.2010

 Як відомо, саме основні продукти харчування, які людина споживає постійно, найбільше впливають на її здоровя та тривалість життя. Найпопулярнішим із них для більшої половини українців є хліб, щодня він присутній на столі усіх вікових груп та різних категорій населення. Продукція пекарень не лише насичує організм необхідними калоріями, а є джерелом вітамінів групи В, до того ж, 100 грамів житнього хліба містять 25 % добової потреби людини в харчових волокнах, які покращують травлення і допомагають вивести токсини.

       Проте, останнім часом можна почути багато нарікань на якість хлібобулочних виробів. Продукт, який наші прабабусі діставали з печі і той, який ми купуємо в хлібних крамницях, дуже відрізняються не на користь останнього, хоча ціна на нього і не перестає вперто повзти вгору. Яким же стандартам повинен відповідати якісний хліб?
Останє оновлення ( 23.09.2010 )
Детальніше...
 
Юних художників запрошують до участі в конкурсі
Написав Zhanna   
01.09.2010

 Якщо Вашій дитині від 5-и до 17-и і вона любить малювати та має добре розвинену фантазію, зявилася чудова нагода випробувати себе у конкурсі.

Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Я хочу жити в якісному світі», який проводиться під егідою Держспоживстандарту України, вже всьоме запрошує дітвору взятися за олівці та пензлі й розпочати новий навчальний рік із створення малюнка, який би послужив втіленням дитячого уявлення про якісну та безпечну продукцію та ситуацію, що склалася на сучасному споживчому ринку.

Останє оновлення ( 23.09.2010 )
Детальніше...
 
Відбувся семінар по впровадженню методик вимірювань на вузлах обліку природного газу
Написав Zhanna   
26.08.2010

 26-го cерпня на базі ДП «Полтавастандартметрологія» відбувся семінар «Впровадження методик виконання вимірювань на вузлах обліку природного газу з використанням лічильника газу та коректора обєму газу згідно МВУ 034/03 – 2008 «Обєм природного газу за стандартних умов»», на який запросили представників  20-и підприємств області. Він мав на меті сприяти підвищенню кваліфікаційного рівня працівників, які відповідають за метрологічне забезпечення виробництва, та ознайомити їх з вимогами чинного законодавства у цій сфері.

Останє оновлення ( 26.08.2010 )
Детальніше...
 
Країни СНД змагатимуться, у кого якісніша продукція йде на експорт
Написав Zhanna   
20.08.2010

 Підприємства, які зацікавлені у експорті своєї продукції чи поширенні послуг на території країн Співдружності Незалежних Держав, запрошуються до участі в міжнародному Конкурсі на здобуття Премії СНД за досягнення у сфері якості продукції та послуг. Подібний захід організовується вже втретє на виконання рішення ради глав урядів.

Останє оновлення ( 20.08.2010 )
Детальніше...
 
Підприємства Полтавщини відвідали експерти з інших регіонів України
Написав Zhanna   
20.08.2010

 З 16 по 19 серпня поточного року на Полтавщині побували експерти Всеукраїнського конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) – «100 кращих товарів України» з Донецька та Києва. Оцінювати виробників нашого регіону представникам саме цих областей випало згідно проведеного жеребкування.

Останє оновлення ( 20.08.2010 )
Детальніше...
 
На шкільному базарі головне - не прогадати з якістю товару
Написав Zhanna   
16.08.2010

 У серпні за доброю традицією розпочинають роботу шкільні базари. Очі розбігаються від розмаїття товарів, якими завалені полиці. Але недосвідченим батькам першокласників іноді важко зорієнтуватися і зробити правильний вибір.

Останє оновлення ( 16.08.2010 )
Детальніше...
 
Держінспектори ДП«Полтавастандартметрологія» заборонили реалізацію 63 партій нестандартної продукції
Написав Zhanna   
09.08.2010

 Фахівцями відділу держнагляду ДП “Полтавастандартметрологія” протягом першого півріччя поточного року було проведено 110 перевірок на підприємствах області. Ті чи інші порушення виявили у 69 з них, що становить 63 % від загальної кількості .

Загалом протягом першого півріччя було перевірено продукції на загальну суму понад 54 з половиною мільйони гривень. Не відповідали вимогам стандартів, норм і правил товари загальною вартістю 137 з половиною тисяч гривень.

Останє оновлення ( 09.08.2010 )
Детальніше...
 
Не все те квас, що квасом зветься
Написав Zhanna   
02.08.2010

 Спекотного літнього дня так приємно освіжитися стаканом прохолодного квасу. Тож попит на цей cтародавній напій в найтеплішу пору року неухильно зростає. Квас не тільки тамує спрагу, але й бадьорить та освіжає, має багато корисних властивостей, адже у його створенні беруть участь «найвідповідальніші» мікроорганізми харчової промисловості – дріжджі та молочнокислі бактерії. Саме вони викликають процес сквашування сировини, збагачуючи її при цьому вітамінами (В1 і В2, Д, РР) та молочною кислотою. Багато у квасі і калію. З давніх часів цей напій використовували як жарознижуючий і протизапальний засіб. Ним лікували лихоманку, хвороби шлунку і органів дихання. Не зважаючи на те, що його обовязковим компонентом є цукор, квас не сприяє набиранню ваги, а, навпаки, успішно бореться із зайвими кілограмами, особливо буряковий.

До речі, варити квас почали ще за часів Київській Русі, спершу він був міцніший за сучасне пиво. А безалкогольний - з'явився лише в ХII столітті. Відтоді його залюбки пють і дорослі, і діти.

         Отже, відповідно до державного стандарту ДСТУ 2368:2004 «Напої безалкогольні. Виробництво. Терміни та визначення понять» квас – це безалкогольний напій, виготовлений незавершеним молочнокислим і супутнім йому спиртовим бродінням, вироблений з використанням зернової сировини. Однак у продажу можна зустріти й інші безалкогольні напої на споживчому маркуванні яких читаємо назву «КВАС»
Детальніше...
 
До вибору морозива потрібно ставитись з обережністю
Написав Zhanna   
26.07.2010

 Морозиво вже багато десятиліть служить невідємним атрибутом літа. Цей солодкий освіжаючий продукт користується популярністю і у дорослих, і у дітей. Нині вибір холодних ласощів чималий: з курагою, сухофруктами, горіхами, маком, мармеладом, згущеним молоком, шоколадом, у вигляді різноманітних фігурок. Смачно!!! Та чи завжди споживання цього продукту приносить користь? В цьому ми і спробуємо розібратися.

Останє оновлення ( 26.07.2010 )
Детальніше...
 
Дитяче харчування. Що насправді у сумішах?
Написав Zhanna   
19.07.2010

 Продукція дитячого харчування, представлена у торгівельній мережі, користується нині дедалі більшою популярністю у мам немовлят. Адже далеко не у кожної сучасної жінки є час і бажання власноруч готувати малюку різноманітні пюре, киселі та каші. Тим більше, що асортимент, представлений на полицях магазинів, доволі обширний і, як кажуть, на будь-який смак і гаманець. А визначитися з вибором подібної продукції покликане її маркування, яке відповідно до Законів України «Про дитяче харчування» та «Про безпечність та якість харчових продуктів» має містити вичерпну та достовірну інформацію про склад продукту.

У двох вітчизняних виробників дитячого харчування ВАТ «Хорольський молококонсервний комбінат» та ВАТ «Балтський молококонсервний комбінат дитячих продуктів» (Одеська обл.) з цим, зазвичай, все гаразд, а яка ситуація з імпортною продукцією?


Останє оновлення ( 19.07.2010 )
Детальніше...
 
У першому півріччі фахівці ДП «Полтавастандартметрологія» видали 664 сертифікати відповідності
Написав Zhanna   
13.07.2010

 У першому півріччі 2010 року органом з сертифікації продукції та послуг ДП «Полтавастандартметрологія» видано 664 сертифікати відповідності. З них 338 сертифікатів на харчову продукцію, 293 сертифікати відповідності на продукцію промислового призначення та 33 сертифікати на послуги.

Крім того, за даний період доводилося 21 раз відмовляти у видачі сертифікатів відповідності, в тому числі 16 - на промислову продукцію та 5 - на харчову продукцію. Серед основних причин відмов: відсутність протоколів сертифікаційних випробувань, неповний комплект супровідної документації, відсутність зразків для сертифікаційних випробувань, невиконання підприємствами фінансових зобов’язань.

Також фахівцями підприємства проведено 365 технічних наглядів, зокрема, 351 за виробництвом сертифікованої продукції та 14 за атестованим виробництвом. Видано 41 сертифікат на систему управління якістю відповідно до вимог ДСТУ ISO 9001:2009 та 3 сертифікати на систему управління безпечністю харчових продуктів, з них 2 - відповідно до вимог ДСТУ ISO 4161-2003. та 1 - відповідно до вимог ДСТУ ISO 22000:2007

За вказаний період видано 46 свідоцтв про визнання імпортованої продукції, в тому числі 35 на промислову та 11 на харчову продукцію.

 
М’ясні ласощі повинні відповідати європейським вимогам
Написав Zhanna   
09.07.2010

 8-го липня на базі ДП «Полтавастандартметрологія» відбувся семінар «Сучасні вимоги до виробничих лабораторій мясних виробництв. Маркування продукції. Проблемні питання та перспективи розвитку», у якому взяли участь представники 13 підприємств мясопереробної галузі області. Він мав на меті сприяти підвищенню кваліфікаційного рівня працівників лабораторій підприємств та ознайомити їх з вимогами чинного законодавства до виробничих лабораторій мясних виробництв.

 

Останє оновлення ( 12.07.2010 )
Детальніше...
 
Більшість малих підприємств області виготовляє продукцію з порушенням чинного законодавства
Написав Zhanna   
06.07.2010

               Упродовж другого кварталу поточного року фахівці відділу державного нагляду

     «ДП Полтавастандартметрологія» перевірили 50 субєктів господарювання регіону на предмет дотримання ними стандартів, норм і правил при виробництві, зберіганні та оптовій реалізації продукції. У 41-го із них (82 %) були виявлені ті, чи інші порушення, які здебільшого стосувалися неналежного маркування, невідповідності нормативної документації та періодичності контролю готової продукції за показниками безпеки.

Загалом протягом другого кварталу було перевірено продукцію на загальну суму 10 мільйонів 118 тис. грн., з неї забраковано - на загальну суму 77,5 тис. грн.   Найбільше недоліків допустили міні-цехи, 33 з числа 38 перевірених підприємств.

 

Останє оновлення ( 06.07.2010 )
Детальніше...
 
Перемогу у регіональному етапі конкурсу «100 кращих товарів України» здобули 4 підприємства
Написав Zhanna   
05.07.2010

 Завершився регіональний етап Всеукраїнського конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) – «100 кращих товарів України» 2010 року, який проводиться під патронатом Президента України. На Полтавщині у ньому взяли участь 12 підприємств, які представили на суд компетентного журі 15 видів продукції.

На засіданні регіональної конкурсної комісії, на якому головував заступник голови комісії, генеральний директор ДП «Полтавастандартметрологія» Віктор Мирунко, визначили чотирьох переможців, які і представлять нашу область на загальнодержавному рівні.

Останє оновлення ( 05.07.2010 )
Детальніше...
 
Фальсифіковані лампочки все частіше можна зустріти в продажу
Написав Zhanna   
29.06.2010

 Як стверджують лікарі, погіршення зору у багатьох людей повязане саме з поганим освітленням приміщення і, зокрема, робочого місця, на якому людина проводить досить тривалий проміжок свого часу. Дуже часто ми скаржимося на швидку стомлюваність очей та головні болі, не підозрюючи, що для того, аби позбутися від цих проблем, потрібно зовсім небагато: всього лишень правильно вибрати електричну лампочку, яка забезпечить достатню кількість світла без мерехтіння та інших небажаних явищ, які подразнюють очі.


Останє оновлення ( 29.06.2010 )
Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Наступна > Кінець >>

Всього 1324 - 1344 з 1455
 
Статистика
Останні новини
Анонси
Терміни
 
Технічне регулювання - правове регулювання відносин у сфері встановлення, застосування та виконання обов'язкових вимог до продукції або пов'язаних з нею процесів, систем і послуг, персоналу та органів, а також перевірка їх дотримання шляхом оцінки відповідності та/або ринкового нагляду.
 
Стандартизація – діяльність, по встановленню правил і характеристик з метою їх добровільного багаторазового використання, спрямована на досягнення впорядкованості в сферах виробництва і обігу продукції і підвищенні конкурентоспроможності продукції, робіт та послуг. Ця діяльність проявляється в розробці, опублікуванні та застосуванні стандартів.
 
Сертифікація – процедура, за допомогою якої визнаний в установленому порядку орган документально засвідчує відповідність продукції, послуг чи систем управління встановленим законодавством вимогам.
 
Оцінка відповідності – доказування, що встановлені вимоги до продукції, процесу, системи, особи або органу виконано шляхом випробування, здійснення контролю або сертифікації.
 
Метрологія – це наука про вимірювання, методи і засоби забезпечення їх єдності і способи досягнення необхідної точності.
© 2018 ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПОЛТАВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ»
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.