Навігація
Головна
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Путівник по сайту
--------------------
ДП «Полтавастандартметрологія»
Кременчуцька філія
Послуги з метрології
Послуги з стандартизації
Послуги з сертифікації
Оцінка відповідності
Послуги по випробуванню продукції
Послуги з сертифікації СУ
Організація семінарів та конкурсів
Наукова діяльність
Щодо світлодіодної (LED) продукції
Публічні закупівлі
Вакансії
--------------------
Довідник з технічого регулювання
Новини країн-членів СОТ
Споживачеві Полтавщини
Конкурси
Електронна громадська приймальня
Нормативно-правова база
Інформаційні ресурси
Взаємодія
Опитування
Доступ до публічної інформації
Методичні рекомендації НАЗК
Фотогалерея
Українська мова

 
Головна
Фахівці ДП «Полтавастандартметрологія» провели випробування 514-и зразків світлотехнічної продукції
Написав Zhanna   
14.01.2011

 Протягом 2010 року фахівцями науково-дослідного центру випробувань електричних ламп та технологічного обладнання (ЦВЕЛ), що діє на базі ДП «Полтавастандартметрологія» було проведено 514 випробувань зразків продукції. 24 із них (5 %) не відповідали вимогам нормативних документів.

У переліку продукції, яку доводилося бракувати як лампи розжарювання, так і компактні люмінесцентні лампи та світильники. Найтиповіше порушення – значення світлового потоку на повірку виявилося меншим від задекларованого виробником (63% забракованих зразків мали саме цей недолік). 25% забракованих виробів мали завищений рівень радіозавад. Виявлено й продукцію з невідповідним маркуванням.

Детальніше...
 
ДП «Полтавастандартметрологія» протягом 2010 року видало 1350 сертифікатів відповідності
Написав Zhanna   
14.01.2011

 Фахівці органу з сертифікації ДП «Полтавастандартметрологія» впродовж 2010 року видали 1350 сертифікатів відповідності. З них 636 (47,1 %) - на харчову,  648  (48 %) - на промислову продукцію та 66 (4,9 %) - на послуги.

За результатами обстеження виробництва підприємствам видано 909 сертифікатів відповідності на серійне виробництво продукції.

Відмовлено у проведенні сертифікації 54 заявникам, в тому числі видано 37 відмов на сертифікацію промислової та 17 відмов на сертифікацію харчової продукції. Основними причинами відмов у видачі сертифікатів відповідності були – невідповідність продукції вимогам нормативних документів, відсутність зразків продукції для сертифікаційних випробувань, неповний комплект супровідної документації, невідповідність маркувальних етикеток чинному законодавству, закінчення термінів дії нормативних документів, невиконання підприємствами фінансових зобов’язань. 

Останє оновлення ( 14.01.2011 )
Детальніше...
 
Пестициди- це «міна» уповільненої дії
Написав Zhanna   
11.01.2011

Що таке пестициди і з чим їх їдять?

 

 У продовольчому зерні пшениці, одного із сільгоспвиробників області, яке надійшло на дослідження до науково-дослідного випробувального центру харчової продукції ДП «Полтавастандартметрологія», й призначалося для хлібопекарських потреб, виявили завищений вміст пестицидів. На жаль, останнім часом подібні випадки трапляються дедалі частіше. Наприклад, вміст пестицида лонтрелу в цукрових буряках цьогорічного урожаю в трьох партіях продукції значно перевищував допустиму концентрацію, причому в одному випадку в три рази. Порівняно з минулими роками спостерігається чітке зростання вмісту пестицидів у сої. Якщо врахувати, що подібні перевірки проводяться епізодично і лише за умови добровільної сертифікації, чи волевиявлення самого господаря подібної продукції, можна тільки здогадуватись, скільки «пестицидних» продуктів щодня потрапляє на наш стіл. А між іншим речовини, що належать до цього класу вважаються одними з найтоксичніших.

Останє оновлення ( 11.01.2011 )
Детальніше...
 
На м’ясі вирішили зекономити
Написав Zhanna   
10.01.2011

 Після новорічних свят чимало втомлених нескінченними кухонними клопотами господинь, зажадають перепочинку, придбавши кілька упаковочок напівфабрикатів. Коли вони лежать в морозилці, на душі спокійно, адже завжди можна «не напружуючись» за лічені хвилини приготувати ситний обід чи вечерю. Та наскільки якісна подібна продукція, особливо та, що продається без «опізнавальних знаків», на вагу?

Зясувати це спробували держінспектори державного підприємства «Полтавастандартметрологія», які провели контрольну закупку двох партій вагових мясних пельменів , що реалізовувались на центральному ринку Полтави.

Останє оновлення ( 10.01.2011 )
Детальніше...
 
Неякісна іграшка – подарунок, який може обернутися бідою
Написав Zhanna   
28.12.2010

   На передодні Нового року та Різдва у світі традиційно розкуповують рекордну кількість іграшок. Такий подарунок – чудовий спосіб виразити свою ніжність коханій людині чи повеселити колег, але найбільше чекають його діти, для яких поява кожної нової забавки, то справжня подія.

Втім, далеко не всі іграшки, якими щедро рясніють полиці крамниць та яток, безпечні. Безневинний на перший погляд подарунок може викликати у дітей алергію, спровокувати тошноту, подразнення слизових оболонок дихальних шляхів чи навіть згодом призвести до захворювань шкіри, бронхіальної астми чи розладів нервової системи.

         В Україні виробників «дитячого щастя» можна порахувати мало не на пальцях одної руки. Тож переважна більшість іграшок приїздить до нас з Китаю, як легальним, так і нелегальним шляхом. І хоча згідно з чинним законодавством, всі товари для дітей підлягають обов’язковій сертифікації, великій кількості подібної продукції вдається уникнути цієї процедури.
Останє оновлення ( 28.12.2010 )
Детальніше...
 
Новорічний стіл має дивувати лише приємними сюрпризами
Написав Zhanna   
20.12.2010

 Незабаром в кожну оселю прийдуть найулюбленіші свята більшості українців: Новий рік та Різдво Христове. Звичайно ж, їх не можливо уявити без незмінних атрибутів: новорічної ялинки та святкового столу. Тож дбайливі господині заздалегідь почнуть купувати продукти, необхідні для приготування вишуканих страв. Провели такі закупки і держінспектори державного підприємства «Полтавастандартметрологія», щоправда, з іншою метою: зясувати чи відповідає продукція, яка реалізовується у передсвяткові дні в торгівельних точках Полтави, вимогам чинних стандартів.

У «поле зору» контролюючих органів потрапили обовязковий компонент святкових бутербродів - вершкове масло; твердий сир, що є бажаним «учасником» багатьох салатів; сметана – натурпродукт, яким споживачі, зазвичай, розводять занадто багаті на «єшки» майонези; а також молочні ласощі: згущене молоко, та йогурт.

Останє оновлення ( 20.12.2010 )
Детальніше...
 
Пити чи не пити?
Написав Zhanna   
13.12.2010

 Саме так можна перефразувати крилатий шекспірівський вислів стосовно ситуації, що склалася з питною водою. Як відомо, вона є одним із найважливіших елементів довкілля. Зокрема, організм людини на 80% складається з води. Найбільше її містить головний мозок - 90%, у крові життєдайної вологи - 81%, у мязах – 75%. Навіть у кістках людини є 20% води.

Останє оновлення ( 13.12.2010 )
Детальніше...
 
Фтор у воді. Чого більше шкоди чи користі?
Написав Zhanna   
13.12.2010

 За даними досліджень проведених у науково-дослідному випробувальному центрі харчової продукції ДП «Полтавастандартметрологія» протягом останніх пяти років, вода в багатьох населених пунктах Полтавщини не відповідає вимогам нормативних документів за вмістом фторидіонів. Найбільше фтору у питних водах  Решетилівського, Шишацького, Чутівського, Диканського, Миргородського, Новосанжарського, Машівського та Карлівського районів. Особливо багаті на цей елемент води Бучакського горизонту. В окремих населених пунктах вміст фтору у питній воді коливається від 2,0 до 7,8 мг/дм³, при гранично допустимій концентрації  не більше 1,5, мг,дм3.

Останє оновлення ( 13.12.2010 )
Детальніше...
 
Яким стандартам повинна відповідати питна вода?
Написав Zhanna   
13.12.2010

 Здійснюючи контроль за якістю питної води, якою забезпечують населення водопостачальні підприємства області, держінспектори майже 30 років поспіль керувалися ГОСТ 2874-82 «Вода питьевая. Гигиенические требования и контроль за качеством», який передбачав випробування її за 28-а показниками. З першого липня поточного року дію цього міждержавного стандарту в частині гігієнічних вимог, в Україні скасовано.

Натомість затверджено Державні санітарні норми та правила «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», скорочено ДСанПІН 2.2.4-171-10, що регламентують вимоги до якості абсолютно всіх видів питних вод, як водопровідних та колодязних, так і бюветних та фасованих. Цей нормативний документ передбачає поетапне збільшення кількості показників безпеки та якості, які контролюють у питній воді. На разі життєдайну вологу необхідно контролювати за 52-ма показниками, у 2015-му році за 63-ма, а у 2020-му – за 75-ма показниками.

Останє оновлення ( 13.12.2010 )
Детальніше...
 
Сік чи нектар? Споживач має право обирати.
Написав Zhanna   
01.12.2010

 З настанням перших холодів, більшість із нас помічають, що їхній організм починає вимагати посиленої вітамінної «підзарядки». Тож традиційно зростає попит на різноманітні соки, вибір яких в торгівельній мережі нині доволі великий. В середньому за даними фінансово-аналітичної групи Pro-consulting, за рік кожен українець споживає близько 9 літрів продукції з такою назвою. Це, звичайно ж, не так багато в порівнянні з європейцями (30-40 літрів в рік) та американцями (60 літрів в рік), втім, кожен з нас сподівається, що розплачуючись в супермаркеті за пакетик соку, він робить посильний вклад в скарбницю свого здоровя.

Проте, як свідчить практика, вміст пляшки чи пакету з соковитими плодами на етикетці, далеко не завжди виправдовує очікування споживача. Тож спробуємо розібратися чому так відбувається?

Останє оновлення ( 01.12.2010 )
Детальніше...
 
Кількість жертв «нітратної» води зростає
Написав Zhanna   
06.12.2010

 Звістки, про те, що то в одному, то в іншому регіоні нашої держави, раптово помирають немовлята, продовжують лихоманити суспільство. Так, нещодавно з діагнозом отруєння пішло з життя двоє півторамісячних братів-близнюків із села Косарі Камянського району Черкаської області. Оскільки більшість матусь віддає перевагу продукції вітчизняного виробника ВАТ «Хорольський молококонсервний комбінат дитячих продуктів», природно, щоразу у контролюючих органів виникають запитання щодо якості цих сумішей.


Останє оновлення ( 06.12.2010 )
Детальніше...
 
Виробників якісної продукції нагородили на колегії облдержадміністрації
Написав Zhanna   
25.11.2010

 25 листопада на розширеному засіданні колегії облдержадміністрації відбулося урочисте нагородження фіналістів, лауреатів та переможців Всеукраїнського конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) «100 кращих товарів України» у 2010 році. Почесні дипломи представникам підприємств вручив голова облдержадміністрації Олександр Удовіченко.

Як відомо, на сьогоднішній день це найобєктивніший та найпрестижніший конкурс якості, який проводиться під патронатом Президента України.

Нагадаємо, що цьогоріч за право називатися найякіснішою змагалися 1482 види найрізноманітнішої продукції з усіх регіонів нашої держави, що на 244 більше ніж торік. До останнього етапу конкурсу «прорвалося» лише 267 підприємств, які представили на суд експертів загальнодержавного рівня близько 300 видів товарів, робіт та послуг.

Найзапекліша боротьба розгорнулася між виробниками продовольчих товарів: біля фінішної прямої опинилося відразу 109 видів такої продукції. Промислових товарів та товарів виробничо-технічного призначення до фіналу дійшло дещо менше (59 та відповідно 66 видів продукції). В категорії «Роботи та послуги» на загальнодержавному етапі конкурсу змагалися понад 40 підприємств України. І лише в категорії «Вироби народно-художнього промислу», яку цього року було започатковано вперше, до фіналу дійшов тільки один учасник.


Останє оновлення ( 02.02.2011 )
Детальніше...
 
Висловіть своє ставлення до державних конкурсів якості!
Написав Zhanna   
23.11.2010

            Увага! Держспоживстандарт України проводить анкетування підприємств, які взяли або планують взяти участь у Всеукраїнському конкурсі якості продукції (товарів, робіт, послуг) «100 кращих товарів України» та конкурсі на здобуття премії СНД за досягнення у сфері якості продукції та послуг.

Кожен бажаючий (як представник підприємства, так і громадської організації та будь-який громадянин) може заповнити анонімну анкету, та надіслати її на адресу Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script. або факс у Полтаві 56-35-90. Усі Ваші побажання та пропозиції будуть взяті до уваги.

Детальніше...
 
Перш ніж купити напій, необхідно ознайомитися з його складом!
Написав Zhanna   
19.11.2010

 Держінспектори державного підприємства «Полтавастандартметрологія» перевірили трьох оптових торговців безалкогольними напоями. А саме: приватне виробничо – комерційне підприємство "АСК", товариство з обмеженою відповідальністю "Дельта Продукт" та товариство з обмеженою відповідальністю "Надія". Зокрема, перевірялися партії напоїв безалкогольних: сильногазованого на ароматизаторах "Ситро" (виробник: ЗАТ "Оболонь»), соковмісного низькокалорійного на ароматизаторах “Ситро” (ТМ “Мастер Фрут”), низькокалорійного, на ароматизаторах "Апельсин – Фрутс" та напою соковмісного низькокалорійного на ароматизаторах "Лимонад – Фрутс" (виробник: ТОВ "Аквапласт"). Усі вони відповідали вимогам чинних нормативних документів, зокрема, вимогам щодо маркування продукції.

Разом з тим, любителям «солодкої водички» слід уважно ознайомитися з інформацією на етикетці, перш ніж покласти пляшку з напоєм до споживчого кошика, адже використання різноманітних добавок, які у народі називають «єшками», при їх виробництві Мінздравом не забороненене. Постановою Кабінету Міністрів України від 4 січня 1999 року № 12 затверджено перелік харчових добавок, дозволених для використання у харчових продуктах, на жаль, він доволі обширний. Тож споживач повинен робити свій свідомий вибір в залежності від наданої виробником інформації.

Останє оновлення ( 19.11.2010 )
Детальніше...
 
Незабаром гурмани зможуть поласувати кексом з сиром та іншими «новинками»
Написав Zhanna   
12.11.2010

 11-го листопада на базі ДП «Полтавастандартметрологія» відбулося засідання обласної дегістаційної комісії. 5 підприємств Полтавщини представили на суд компетентних дегустаторів 20 видів нової продукції.

Останє оновлення ( 12.11.2010 )
Детальніше...
 
Розпочався Європейський тиждень якості в Україні
Написав Zhanna   
08.11.2010

 Європейський тиждень якості традиційно припадає на другий тиждень листопада. Відзначати його почали з 1995 року за рішенням Європейської комісії Організації об’єднаних націй. Щороку у ці дні в усьому світі проводяться найрізноманітніші заходи, покликані привернути увагу суспільства до питань якості, підкреслити її важливість як для розвитку держави в цілому, так і для кожного конкретного субєкта господарської діяльності. Адже якість продукції – це проблема, яка об’єднує всіх, вона однаково важлива для будь-якої країни, незалежно від її розміру, соціального устрою і стану економіки. І це зрозуміло: за ринкових відносин жодні інвестиції не врятують підприємство, якщо воно не зможе забезпечити конкурентоспроможність продукції чи послуг, основою яких є якість.

Особливо актуальним є питання якості товарів та послуг в Україні. В рамках Європейського тижня якості в "Українському домі" в Києві буде нагороджено переможців Всеукраїнського конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) "100 кращих товарів України" та Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка "Я хочу жити в якісному світі". Тож приємно констатувати, що проблема якості небайдужа підростаючому поколінню. До того ж, не перевелися виробники, які можуть довести якість своїх виробів за найсуворішими критеріями, хочеться сподіватися їх число щороку збільшуватиметься.

Останє оновлення ( 08.11.2010 )
 
Приховувати дату виготовлення продукції стало «модним»
Написав Zhanna   
08.11.2010

 Дедалі більше субєктів підприємницької діяльності «забувають» зазначати дату виготовлення своєї продукції на споживчому маркуванні. Такого висновку дійшли державні інспектори ДП «Полтавастандартметрологія», проаналізувавши результати роботи за жовтень. Загалом протягом місяця було перевірено 23 підприємства. Вартість перевіреної продукції склала близько 945-и тисяч гривень. З них вимогам чинних стандартів не відповідали вироби на загальну суму 81 тисяча гривень або (8,6%).

Останє оновлення ( 08.11.2010 )
Детальніше...
 
Фахівці ДП «Полтавастандартметрологія» протягом жовтня заборонили 29% засобів вимірювальної техніки
Написав Zhanna   
08.11.2010

 У жовтні 2010 року фахівці сектору державного метрологічного нагляду ДП «Полтавастандартметрологія» перевірили 8-х субєктів господарювання у Полтавській області. У половини з них виявлені ті чи інші порушення. Зокрема, під час перевірок було обревізовано 328 засобів вимірювальної техніки, з яких 96 (29,27%) визнано непридатними до використання.

Серед виявлених порушень найчастіше доводилося констатувати факти використання засобів вимірювальної техніки із терміном повірки, що давно минув, відсутність переліку ЗВТ, які підлягають повірці, порушення правил виконання вимірювань, використання неактуалізованої нормативної документації.

Останє оновлення ( 08.11.2010 )
Детальніше...
 
Знай наших!
Написав Zhanna   
01.11.2010

 Серед переможців Всеукраїнського конкурса дитячого малюнка «Я хочу жити в якісному світі» - юна художниця з Полтави Катерина Квасневська. ЇЇ робота у жанрі "батік" називається "Якість майбутнього в наших руках."

Останє оновлення ( 08.11.2010 )
Детальніше...
 
Два підприємства з Полтавщини перемогли у Всеукраїнському конкурсі якості
Написав Zhanna   
01.11.2010

 Завершився Всеукраїнський конкурс якості продукції (товарів, робіт, послуг) «100 кращих товарів України» у 2010 році. За право називатися найякіснішою цього разу змагалися 1482 види найрізноманітнішої продукції з усіх регіонів нашої держави, що на 244 більше ніж торік. До останнього етапу конкурсу «прорвалося» лише 267 підприємств, які представили на суд експертів загальнодержавного рівня близько 300 видів товарів, робіт та послуг.

Останє оновлення ( 01.11.2010 )
Детальніше...
 
Кишкова паличка в сирі – випадковість чи закономірність?
Написав Zhanna   
01.11.2010

                Вже три роки поспіль на телеканалі «Інтер» за сприяння Держспоживстандарту України виходить в ефір програма «Знак якості», яка встигла полюбитися багатьом телеглядачам, адже йдеться в ній про те, що цікавить практично кожного з нас – якість продуктів харчування та промислових товарів, що надходять у торгівельну мережу.

Серед постійних партнерів популярного телепроекту і державне підприємство «Полтавастандартметрологія», яке періодично проводить випробування зразків продукції, що беруть участь в тестуванні на якість. Ось і у вересні поточного року до Науково-дослідного випробувального центру харчової продукції прибуло 30 таких зразків, в числі яких сир кисломолочний нежирний, ковбаси «Салямі» та варена вищого гатунку «Останкінська», сік яблучний освітлений, дині та чіпси зі смаком сиру. Як наслідок, було підготовлено кілька випусків телепередачі, але так як вона, зазвичай, виходить в ефір у денний час, далеко не всі бажаючі змогли їх переглянути. Тож спробуємо на хвилинку зазирнути «за лаштунки» рейтингового телешоу.

Останє оновлення ( 04.11.2010 )
Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Наступна > Кінець >>

Всього 1324 - 1344 з 1481
 
Статистика
Останні новини
Анонси
Терміни
 
Технічне регулювання - правове регулювання відносин у сфері встановлення, застосування та виконання обов'язкових вимог до продукції або пов'язаних з нею процесів, систем і послуг, персоналу та органів, а також перевірка їх дотримання шляхом оцінки відповідності та/або ринкового нагляду.
 
Стандартизація – діяльність, по встановленню правил і характеристик з метою їх добровільного багаторазового використання, спрямована на досягнення впорядкованості в сферах виробництва і обігу продукції і підвищенні конкурентоспроможності продукції, робіт та послуг. Ця діяльність проявляється в розробці, опублікуванні та застосуванні стандартів.
 
Сертифікація – процедура, за допомогою якої визнаний в установленому порядку орган документально засвідчує відповідність продукції, послуг чи систем управління встановленим законодавством вимогам.
 
Оцінка відповідності – доказування, що встановлені вимоги до продукції, процесу, системи, особи або органу виконано шляхом випробування, здійснення контролю або сертифікації.
 
Метрологія – це наука про вимірювання, методи і засоби забезпечення їх єдності і способи досягнення необхідної точності.
© 2019 ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПОЛТАВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ»
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.