Навігація
Головна
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Путівник по сайту
--------------------
ДП «Полтавастандартметрологія»
Кременчуцька філія
Послуги з метрології
Послуги з стандартизації
Послуги з сертифікації
Оцінка відповідності
Послуги по випробуванню продукції
Послуги з сертифікації СУ
Організація семінарів та конкурсів
Наукова діяльність
Щодо світлодіодної (LED) продукції
Публічні закупівлі
Вакансії
--------------------
Довідник з технічого регулювання
Новини країн-членів СОТ
Споживачеві Полтавщини
Конкурси
Електронна громадська приймальня
Нормативно-правова база
Інформаційні ресурси
Взаємодія
Опитування
Доступ до публічної інформації
Методичні рекомендації НАЗК
Фотогалерея
Українська мова

 
Головна
Що не завадить знати про вітаміни?
Написав Zhanna   
17.06.2010

 Літо, разом із теплими сонячними днями, принесло до нашого столу чудові подарунки – безліч фруктів, зелені, овочів на всі смаки та кольори. Але найцінніше – це  невичерпна скарбниця вітамінів. Саме літом організм людини, а особливо дитини, накопичує необхідний запас цих дорогоцінних речовин, які незважаючи на те, що засвоюються в надзвичайно мізерній кількості, дарують людині здоровя. Саме завдяки вітамінам,  які виступають каталізаторами в більшості біохімічних процесів, або безпосередньо виконують роль гармонів, організм здатен функціонувати.

Останє оновлення ( 17.06.2010 )
Детальніше...
 
Українцям обіцяють визнання в Європі за умови, що наша продукція відповідатиме вимогам ЄС
Написав Zhanna   
10.06.2010
           9 травня на базі Полтавської облдержадміністрації в рамках проекту Tacis, що розшифровується як «Технічна допомога українській інфраструктурі якості» за ініціативи Міністерства економіки України та Держcпоживстандарту України і сприяння ДП «Полтавастандартметрологія» відбувся семінар  «Забезпечення відповідності промислової продукції вимогам директив Нового Підходу Європейського Союзу (технічне регулювання, оцінка відповідності та стандартизація)». До участі в ньому запросили представників підприємств та випробувальних лабораторій, керівників райдержадміністрацій та фахівців державного підприємства «Полтавастандартметрологія» і обласного управління у справах захисту прав споживачів.
Останє оновлення ( 14.06.2010 )
Детальніше...
 
Кількість бажаючих потрапити до «сотні кращих» зростає
Написав Zhanna   
08.06.2010
          Триває Всеукраїнський конкурс якості продукції (товарів, робіт, послуг) – «100 кращих товарів України» 2010 року, який проводиться під патронатом Президента України. Полтавщину на ньому вже виявили бажання представляти 11 підприємств нашого краю. Серед них є такі, для яких щорічна участь у найпрестижнішому змаганні якості стала вже доброю традицією, а перемога - справою честі. Є й так би мовити «новачки», які вперше пробують себе в конкурсі подібного рівня.
Детальніше...
 
У травні фахівці ДП «Полтавастандартметрологія» забракували 49% перевіреної м’ясомолочної продукції
Написав Zhanna   
02.06.2010

 Упродовж травня 2010 року відділ державного нагляду ДП «Полтавастандартметрологія» перевірив молокопродуктів та м’ясних виробів  на загальну суму майже 7 з половиною тисяч гривень. Через невідповідність вимогам нормативної документації було забраковано продукції на суму 3 тисячі 680 гривень або (49,4%).

Загалом фахівці ДП «Полтавастандартметрологія» обревізували 143 кг напівфабрикатів м’ясних та м’ясних виробів та 104 кг молочної продукції.

Так, на 1-му підприємстві мясопереробної галузі з 6-ти партій ковбасних виробів 5 не відповідали вимогам нормативної документації за маркуванням кожної одиниці транспортної тари та маркуванням, нанесеним на самоклеючі етикетки (бандеролі), які прикріплюють на кожний батон ковбас. За результатами перевірки підприємству видано приписи: про усунення порушень додержання стандартів, норм і правил, про заборону реалізації 5-ти партій та 5-ти видів продукції, застосовано штрафні санкції на загальну суму близько 22 тис. грн., складено протокол про адміністративні правопорушення та винесено постанову про накладення адміністративного стягнення в розмірі 255 грн.

        За результатами проведеного державного нагляду впродовж травня 2010 року заборонено до реалізації 11 нестандартних партій продукції та видано 11 приписів про заборону реалізації всієї продукції. До 3-х підприємств застосовано  штрафні санкції на загальну суму 22,423 тис.грн., 4 осіб притягнено до адміністративної відповідальності.
Останє оновлення ( 02.06.2010 )
 
Діагноз не можна поставити «приблизно»
Написав Zhanna   
01.06.2010

 Чи можна вилікувати хворого, якщо діагноз поставлений невірно? Запитання риторичне і навряд чи спаде на думку справжньому професіоналу. Проте, чимало закладів охорони здоровя без докорів сумління користуються неповіреними обладнанням та приладами при діагностуванні та лікуванні паціентів, а отже, не можуть гарантувати їм якості наданих послуг.

Справа в тому, що медична апаратура, як і будь-яка техніка, періодично виходить з ладу, тож, щоб уникнути помилки в результатах вимірювань, яка подекуди може коштувати людського життя, згідно із Законом України «Про метрологію та метрологічну діяльність» засоби вимірювальної техніки, які використовуються в медицині, підлягають обовязковій щорічній повірці.

Останє оновлення ( 01.06.2010 )
Детальніше...
 
Хорольський молококонсервний комбінат остаточно «відстояв» свою честь
Написав Zhanna   
27.05.2010

Як відомо, відкрите акціонерне товариство «Хорольський молококонсервний комбінат дитячих продуктів» нещодавно опинилося в епіцентрі гучного скандалу, його мало не звинуватили в смерті тримісячної дівчинки з Тернопільщини.

         За висновками санепідемстанції, причиною отруєння дитини стала питна вода із у 50 разів завищеним вмістом нітратів. Втім, недостовірна інформація, яку штучно «роздмухали» деякі ЗМІ, встигла «кинути тінь» на честь відомого в Україні виробника, продукція якого користується великим попитом у всіх регіонах нашої держави.
Детальніше...
 
Метрологи відзначають своє професійне свято
Написав Zhanna   
20.05.2010
             20-го травня відзначають Всесвітній день метрології, науки, яка вивчає вимірювання, способи досягнення їхньої єдності і необхідної точності. ЇЇ історія сягає ще пірамід давнього Єгипту, законів Шумерського царства, основ архітектури Еллади... Засоби вимірювання, знайдені на території сучасної України датуються IV-III століттями до нашої ери.

Взагалі ж історія української державної метрологічної служби бере свій початок в ХІХ-му столітті. Так у 1893 році в Російській імперії, до складу якої входила і Україна, була заснована Головна Палата мір та вагів, першим керівником якої став засновник наукової метрології та державної повірочної служби, відомий вчений – Дмитро Іванович Менделєєв. У 1901 році за його ж ініціативою в Україні була відкрита перша повірочна палатка, а в 1918 році – підписано Декрет Ради Народних комісарів про впровадження міжнародної системи мір та ваг, який започаткував проведення цих робіт в народному господарстві країни.

У Полтаві відділення Харківського відділу мір та вагів, яке повинно було дбати про підтримання єдності, правильності та взаємної відповідності вимірювань на території міста та прилеглих до нього районів було створено у далекому 1924-му році.

       Нині метрологія залишається одним з важливих напрямків роботи ДП «Полтавастандартметрологія».
Останє оновлення ( 20.05.2010 )
Детальніше...
 
На Полтавщині з’явилися перші бажаючі позмагатися за звання найякіснішої продукції та послуг
Написав Zhanna   
19.05.2010

         Як відомо, розпочався Всеукраїнський конкурс якості продукції (товарів, робіт, послуг) – «100 кращих товарів України» 2010 року, який проводиться під патронатом Президента України. Поки що триває прийом заявок на регіональному рівні і вже зявилися перші бажаючі взяти участь у найпрестижнішому змаганні якості, причому майже в усіх представлених категоріях.

Останє оновлення ( 19.05.2010 )
Детальніше...
 
Неякісна цегла може зробити новобудову «проблемною»
Написав Zhanna   
17.05.2010
           Нині у всіх, хто займається будівництвом, розпочалася «гаряча» пора. А як відомо, довговічне і безпроблемне життя будь-якої будови залежить не лише від майстерності її «авторів», а й від якості використаного матеріалу, здебільшого мова йде про цеглу. Цегла - це один із найдавніших екологічночистих будівельних матеріалів, який використовували ще у древньому Китаї кілька тисячоліть тому, вона відрізняється довговічністю, міцністю та стійкістю до навколишнього середовища, за умови, якщо, звичайно - якісна.
Детальніше...
 
Ковбаси «складали» іспит на якість
Написав Zhanna   
13.05.2010

 Популярний останнім часом вислів «ковбаса без мяса» має назавжди відійти у минуле, в усякому разі стосовно дорогих видів мясних ласощів, адже результати соціологічних досліджень показали, що більше половини споживачів готові, бодай зрідка, купувати їх, за умови гарантованої якості. До того ж у національних стандартах чітко прописано скільки і якого мяса класти в ковбасу кожного виду, тож кожен покупець може розраховувати на відповідну якість, в залежності від витраченої суми.

Зокрема, ковбасу варену вищого сорту мають виробляти на 100% із мясної сировини, до складу якої входить мясо знежиловане, сало та в залежності від рецептури, жир-сирець, субпродукти, сир, вершки, молоко, яйця, олія. Тож і строк придатності таких виробів не повинен перевищувати 10 діб, у вауумній упаковці – 15 діб.

Останє оновлення ( 13.05.2010 )
Детальніше...
 
Обираючи вікно, головне - не натрапити на фальсифікат
Написав Zhanna   
12.05.2010
          З приходом довгоочікуваного тепла, чимало з нас замислились над тим, чи не поміняти  вікна, особливо якщо старі вже давно не відповідають ні естетичним, ні технічним вимогам. Встановлення вікон – справа недешева, а отже й ставитися до неї треба  серйозно. Тим паче, що купують їх в розрахунку на довгу службу.
          Тож якому вікнові віддати перевагу? З цим запитанням ми  звернулися до начальника відділу з оцінки відповідності промислової продукції державного підприємства «Полтавастандартметрологія» Анатолія Миколайовича Талащенка.
Останє оновлення ( 12.05.2010 )
Детальніше...
 
Дитячі оздоровчі табори «поділять» на категорії в залежності від якості наданих послуг
Написав Zhanna   
07.05.2010

 Вже через місяць в школах відлунають останні дзвоники, а отже, перед більшістю батьків постане питання: куди «прилаштувати» дітей на літні канікули, аби вони не просто були «під доглядом», але й оздоровилися та змістовно провели своє дозвілля? Тож чимало родин усвідомлено віддадуть перевагу дитячим оздоровчим таборам, де дитина знаходитиметься в надійних руках досвідчених висококваліфікованих фахівців та матиме змогу відпочивати і спілкуватися з однолітками.

А оскільки путівка до табору  коштує недешево (від 1200 до 5 тисяч гривень), бажання батьків, аби їхнє чадо не лише отримало повний комплекс послуг, за який вони заплатили, а й повернулось додому задоволене, цілком виправдане. Отже, й вимоги до закладів, які надають послуги по розміщенню та харчуванню дітей, постійно розширюються. Відповідно до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про туризм» та наказу Держспоживстандарту України «Про затвердження переліку продукції, що підлягає обов’язковій сертифікації в Україні», запроваджено обов’язкову сертифікацію позаміських дитячих літніх оздоровчих таборів.

Останє оновлення ( 07.05.2010 )
Детальніше...
 
Підприємства області запрошуються до участі в змаганні за звання найякіснішої продукції та послуг
Написав Zhanna   
29.04.2010

     

            29-го квітня на базі ДП «Полтавастандартметрологія» відбувся ознайомчий семінар для бажаючих взяти участь у Всеукраїнському конкурсі якості продукції (товарів, робіт, послуг) – «100 кращих товарів України» 2010 року, який проводиться під патронатом Президента України.
Останє оновлення ( 29.04.2010 )
Детальніше...
 
Фахівці ДП «Полтавастандартметрологія» взяли участь в акції «За чисте довкілля»
Написав Zhanna   
27.04.2010

 Фахівці ДП «Полтавастандарт-метрологія» відразу ж відгукнулися на доручення Держспожив-стандарту України взяти участь у всеукраїнській акції з благоустрою «За чисте довкілля». 24 квітня вони провели роботи по впорядкуванню пам'ятника садово-паркового мистецтва України - Полтавського ланшафтного дендрологічного парку. Заснований у 1962 році та розташований на місці Полтавської битви, він має площу 124,5га. і налічує близько 200 різновидів дерев і кущів, в тому числі й унікальних порід, є тут і дендрарій та бузковий гай. Тож цей парк недарма називають справжнім зеленим дивом природи.

Отже, колектив ДП «Полтавастандартметрологія» одностайно зголосився почистити «зелені легені» Полтави від сміття та непотребу, які накопичилися тут за зиму. До речі, питанню впорядкування Полтавського дендропарку цьогоріч приділяє велику увагу і влада міста. Тож фахівці підприємства пишаються тим, що внесли свій посильний вклад у наведення ладу на території цього чудового місця відпочинку городян і гостей Полтави.

Останє оновлення ( 27.04.2010 )
 
Чи почують «голос» регіонів на найвищих щаблях влади?
Написав Zhanna   
27.04.2010

 23 квітня фахівці ДП «Полтавастандартметрологія» взяли участь у всеукраїнському ток-шоу «Коло запитань», яке виходить в прямий ефір на радіо «Ера ФМ». «Коло запитань» - єдина радіопрограма, яка дає можливість висловитися людям з усіх областей України, її мета – підняти проблеми регіонів на загальнонаціональний рівень та зробити стосунки між людьми і владою більш прозорими.

 Ток-шоу уже побувало у 27-х найбільших містах України, в Полтаві воно проходило на базі обласної державної телерадіокомпанії «Лтава», а отже, одночасно транслювалося по телебаченню. До участі в програмі запросили заступника голови Полтавської облради Івана Момота, першого заступника Міського голови Полтави Валентина Герасименка, депутатів облради, голову екологічної ради області Юрія Голіка, представників підприємств. Державне підприємство «Полтавастандартметрологія» представляла голова профспілкового комітету Наталія Юрчишина.

Останє оновлення ( 27.04.2010 )
Детальніше...
 
Знайти партнера по бізнесу можна за допомогою нового веб-порталу
Написав Zhanna   
26.04.2010

До уваги підприємств області, які продають свою продукцію на експорт та іноземних суб'єктів господарської діяльності, які купують товари українського походження!

Зявився новий веб-портал „Комплексна система інформаційно-консультаційної підтримки та розвитку експорту” www.ukrexport.gov.ua. Створений за наказом Міністерства економіки України, він надає всебічну інформаційну підтримку учасникам експортної діяльності та інформує про існуючі можливості та умови експорту до країн світу, застерігає про обмеження торгівлі на світових ринках, містить дані про тендери, світові бізнес-події тощо.    Пошукові механізми порталу дають змогу здійснювати двосторонній пошук торговельних партнерів як для українських, так і для іноземних компаній.

      Тож, при потребі, не забудьте скористатися послугами цього сайту.
 
Чи завжди у молокопродуктах є молоко?
Написав Zhanna   
19.04.2010

 

     Молокопродукти здавна вважались надзвичайно корисною їжею для різних вікових груп населення. Судіть самі, літр молока забезпечує добову потребу дорослої людини в надходженні жирів, кальцію та фосфору. Крім цього, він містить 53% добової норми білка, 35% - вітамінів А, В та тіаміну, 26% - енергії. На жаль, розраховувати, що ви отримаєте все це, купивши молоко в супермаркеті, доводиться не завжди.

Останє оновлення ( 20.04.2010 )
Детальніше...
 
Споживача треба поважати
Написав Zhanna   
14.04.2010
          Як відомо, гасло ринкової економіки – «Покупець завжди правий», та коли взяти до уваги реалії сьогодення – все виходить з точністю до навпаки. Сьогодні, навіть той, хто в змозі купувати найдорожчі продукти, не застрахований від того, що йому не підсунуть неякісний, а то й небезпечний для здоровя товар. Мабуть перспектива отримати надприбутки від застосування здешевлених технологій наскільки приваблива, що не лякають, навіть, можливі штрафні санкції з боку держави.
Останє оновлення ( 14.04.2010 )
Детальніше...
 
Розпорядження Кабміну про скорочення переліку сертифікації продукції опротестувала прокуратура
Написав Zhanna   
13.04.2010

Генеральна прокуратура України опротестувала розпорядження Кабінету Міністрів України «Про скасування окремих пунктів Переліку продукції, що підлягає обовязковій сертифікації в Україні» від 23.12.2009№ 1689-р.

Згідно з направленим протестом, Уряду запропоновано скасувати вищезгадане розпорядження, таким чином, поки що його дію зупинено.

Останє оновлення ( 13.04.2010 )
Детальніше...
 
Незабаром з’явиться «новий» хліб
Написав Zhanna   
09.04.2010

 Здавалось би, нині покупця дуже важко чимось здивувати, особливо коли мова йде про хлібобулочну продукцію. Втім, хлібопекарі області не втомлюються постійно знаходити та розробляти нові рецептури. 8 квітня 2010 року на базі державного підприємства «Полтавський регіональний науково-технічний центр стандартизації, метрології та сертифікації» пройшло чергове засідання обласної дегустаційної комісії. Цього разу 3 підприємства області, а саме: ВАТ «Хорольська мехпекарня», ВАТ «Миргородський хлібзавод» та ВАТ «Полтавський хлібзавод «Південний»» представили на затвердження 9 видів нової продукції.

Останє оновлення ( 09.04.2010 )
Детальніше...
 
Молокопродукти «підвели»
Написав Zhanna   
09.04.2010

 Значення молочної продукції в нашому харчуванні важко переоцінити. Молоко та молочні продукти незамінимі для дітей, людей похилого віку, хворих. Вони необхідні і для здорових людей. Включення їх в щоденний раціон підвищує його повноцінність та сприяє кращому засвоєнню всіх компонентів.

А чи відповідають вимогам стандартів «молочні товари», представлені в торгівельній мережі Полтави? Щоб відповісти на це запитання, фахівці державного підприємства «Полтавастандартметрологія» за власні кошти провели контрольні закупки в магазинах обласного центру та дослідили відібрані зразки молокопродуктів у випробувальному центрі підприємства. Один з кращих в Україні, він має можливість провести випробування практично за всіма показниками якості та безпеки, що контролюються в молоці та молочних продуктах.

Останє оновлення ( 09.04.2010 )
Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Наступна > Кінець >>

Всього 1345 - 1365 з 1455
 
Статистика
Останні новини
Анонси
Терміни
 
Технічне регулювання - правове регулювання відносин у сфері встановлення, застосування та виконання обов'язкових вимог до продукції або пов'язаних з нею процесів, систем і послуг, персоналу та органів, а також перевірка їх дотримання шляхом оцінки відповідності та/або ринкового нагляду.
 
Стандартизація – діяльність, по встановленню правил і характеристик з метою їх добровільного багаторазового використання, спрямована на досягнення впорядкованості в сферах виробництва і обігу продукції і підвищенні конкурентоспроможності продукції, робіт та послуг. Ця діяльність проявляється в розробці, опублікуванні та застосуванні стандартів.
 
Сертифікація – процедура, за допомогою якої визнаний в установленому порядку орган документально засвідчує відповідність продукції, послуг чи систем управління встановленим законодавством вимогам.
 
Оцінка відповідності – доказування, що встановлені вимоги до продукції, процесу, системи, особи або органу виконано шляхом випробування, здійснення контролю або сертифікації.
 
Метрологія – це наука про вимірювання, методи і засоби забезпечення їх єдності і способи досягнення необхідної точності.
© 2018 ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПОЛТАВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ»
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.