Навігація
Головна
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Путівник по сайту
--------------------
ДП «Полтавастандартметрологія»
Кременчуцька філія
Послуги з метрології
Послуги з стандартизації
Послуги з сертифікації
Оцінка відповідності
Послуги по випробуванню продукції
Послуги з сертифікації СУ
Організація семінарів та конкурсів
Наукова діяльність
Щодо світлодіодної (LED) продукції
Публічні закупівлі
Вакансії
--------------------
Довідник з технічого регулювання
Новини країн-членів СОТ
Споживачеві Полтавщини
Конкурси
Електронна громадська приймальня
Нормативно-правова база
Інформаційні ресурси
Взаємодія
Опитування
Доступ до публічної інформації
Методичні рекомендації НАЗК
Фотогалерея
Українська мова

 
Головна
Право на інформацію
Написав Zhanna   
22.02.2010

15-го березня світова громада буде відзначати Всесвітній день прав споживача, і хоча до цієї події ще майже місяць, пропонуємо звернутися до наших основних прав вже сьогодні.

Права споживача проголосив у далекому 1962 році Президент США Джон Кеннеді. Це, як ми знаємо, право на безпеку, на інформацію, на вибір та право бути почутим. Як же вони реалізовуються сьогодні у прогресивному третьому тисячолітті? Чи не порушуються буває ким?

Почнемо, наприклад, з права на інформацію, що має бути достовірною, точною та своєчасною; вказуватися на маркуванні товару або в супровідних документах; надаватися засобами масової інформації т.д. і т.п. Так воно мало б бути, та, на повірку, виходить, що ті, хто мав би це право захищати, його ж і порушують.

Останє оновлення ( 03.03.2010 )
Детальніше...
 
Про облік води, газу й електроенергії та повірку лічильників
Написав Zhanna   
16.02.2010

У часи економічної кризи, коли ціни за комунальні послуги постійно та неухильно зростають, а зарплати, у кращому випадку, залишаються на тому ж рівні, ми намагаємося зменшити нараховані платежі: відшукати можливість платити за рахунками менше, і при цьому, бажано, ні в чому собі не відмовляти… Значна кількість споживачів вихід знаходить у встановленні лічильників води, газу, автономних систем опалення тощо. Побутує думка, що коли ви поставите лічильники, наприклад, на гарячу й холодну воду, то позбудетесь необхідності платити за сусіда, який має великі борги з квартплати; за воду зі шлангу двірника; за тічь, що утворилася в трубі, тощо. Адже одна сім’я, не може за місяць використати всю ту воду, що нараховують до оплати без лічильника. А лічильник на воду, говорять, окупить себе уже за перше півріччя, та й з доброї душі, можна приписати до себе родичів, які фактично проживати з вами не будуть, – знову ж таки економія… Та мова не про те.

Що треба знати про лічильники, якщо ви вирішили заощадити на ресурсах, щоб така «економія» не вилилася вам у ще більші витрати та штрафи? Допомогти розібратися у «обліково-ресурсовому» законодавстві зголосився заступник генерального директора – директор метрологічного центру Державного підприємства «Полтавастандартметрологія» Віктор ПОДОРОЖНИЙ.

Детальніше...
 
Якість освіти
Написав Zhanna   
16.02.2010

Про якість освіти вже сказано багато: і загальний рівень став нижчим, і наших спеціалістів не хочуть за кордоном, і освітні реформи не допомагають… Вже й з причинами визначилися. А от споживачами освітніх послуг, до речі, є кожен із нас: і ті, хто навчається, і їхні батьки або організації, що направили на навчання, де вподальшому буде працювати студент, і суспільство уцілому. Отже, й проблеми якості освіти стосуються кожного з нас, якщо не безпосередньо, то принаймні опосередковано.

Останє оновлення ( 16.02.2010 )
Детальніше...
 
Перші результати держнагляду 2010 року
Написав Zhanna   
12.02.2010
У січні 2010 року фахівцями ДП «Полтавастандартметрологія» та Кременчуцької філії було проведено 13 первинних перевірок додержання стандартів, норм і правил на 13-ти підприємствах області. Порушення були встановлені на 7-ми з них, що становить 53,85 % від перевірених.
Останє оновлення ( 15.02.2010 )
Детальніше...
 
Крохмаль та його модифікації
Написав Zhanna   
05.02.2010
Крохмаль, як би до нього не ставилися деякі люди, – одна із найважливіших речовин у світі. Людство отримує із крохмалю живлення (енергії) більше, ніж з будь-якої іншої речовини. Тож, наявність крохмалю в складі харчового продукту викликає занепокоєння тільки у тих, хто дотримується дієти. Проте дещо інша ситуація склалася з його модифікаціями. А чи не ГМО це бува? Чи безпечні такі «модифікації» для здоров’я? Саме на ці питання й спробуємо знайти відповіді.
Детальніше...
 
Зроблено вірно?
Написав Zhanna   
04.02.2010
Сертифікація – це процедура підтвердження відповідності продукції вимогам нормативних документів. Вона покликана бути бар’єром неякісній продукції та послугам на шляху до споживачів. У перекладі з латинської сертифікація означає «зроблено вірно». 
Детальніше...
 
Відкрилася Всеукраїнська виставка-конкурс дитячого малюнка «Я хочу жити в якісному світі»
Написав Zhanna   
15.01.2010
 12 січня 2010 року у Києві в рамках відзначення Європейського тижня якості (заходи якого, нагадаємо, були перенесені з листопада 2009 року на січень 2010) відкрилася виставка робіт учасників 6-ої Всеукраїнської виставки-конкурсу дитячого малюнка «Я хочу жити в якісному світі». 
Останє оновлення ( 15.01.2010 )
Детальніше...
 
Відбулося нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу якості «100 кращих товарів України»
Написав Zhanna   
14.01.2010
12 січня 2010 року в ДП «Український Дім» та в Центральному будинку офіцерів Збройних Сил України відбулося нагородження переможців, лауреатів і фіналістів Всеукраїнського конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) – «100 кращих товарів України» 2009 року.
Детальніше...
 
Якість напівфабрикатів залишає бажати кращого
Написав Zhanna   
29.12.2009
Якість напівфабрикатів, які можна придбати у торгівельній мережі Полтавщини, не відповідає вимогам нормативної документації. Про це заявив генеральний директор ДП «Полтавастандартметрологія» Віктор Мирунко під час прес-інтернет-конференції, що відбулася в ОКІА «Новини Полтавщини» 28-го грудня цього року.
Детальніше...
 
Зима буде холодною, а обігрівачі залишаються неякісними
Написав Zhanna   
28.12.2009
Для державних інспекторів ДП «Полтавастандартметрологія» та Кременчуцької філії осінь завершилася 20-ма перевірками на 20-ти підприємствах регіону та висновками, що далеко не всі вони у своїй діяльності додержуються вимог стандартів, норм і правил. Серед них і ті, хто ніби-то дбає про тепло в наших оселях. Тож, зима буде холодною, а обігрівачі, на думку фахівців, залишаються неякісними, більше того, вони можуть бути ще й небезпечними!
Детальніше...
 
Результати перевірок нафтопродуктів
Написав Zhanna   
16.12.2009
На виконання доручення Кабінету Міністрів України щодо проведення перевірок суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність на ринку виробництва соціально-значущих продуктів, таких як м’ясо та м’ясопродукти, молоко та молокопродукти, хліб, цукор, олія, яйця та паливо-мастильні матеріали, фахівцями ДП «Полтавастандартметрологія» постійно проводиться відповідна робота.
Детальніше...
 
Пельменева лотерея
Написав Zhanna   
15.12.2009
У 2009 році фахівцями ДП «Полтавастандартметрологія» та Кременчуцької філії було проведено 4 перевірки додержання стандартів, норм і правил при виробництві, зберіганні та оптовій реалізації пельменів у 4-х суб'єктів господарювання. Результати перевірок свідчать про те, що придбавши напівфабрикат споживач мимоволі стає учасником лотереї якості, і шанси купити справді якісний товар приблизно 50Х50 – або купиш, або ні.
Останє оновлення ( 17.12.2009 )
Детальніше...
 
Бензойна кислота та інші консерванти
Написав Zhanna   
13.12.2009
Детальніше...
 
Не такий страшний чорт як його малюють
Написав Zhanna   
10.12.2009
(про якість молока, бензойну кислоту та щурів, які від неї помирають)
Детальніше...
 
Якість дитячого харчування: міфи та реалії
Написав Zhanna   
24.11.2009
 Відповідно до результатів дослідження, проведеного фахівцями агентства МАСМИ (оприлюднених проектом «Соціальна ініціатива») тільки чверть українських малят у віці до трьох років регулярно споживають спеціалізовані молочні й кисломолочні продукти. Причому більшість мам здобувають неспеціалізовані, псевдодитячі продукти, або не купують їх зовсім. 50% опитаних годують дітей промисловим молоком, не призначеним для дитячого харчування; 25% мам просто виключили його з дитячого раціону. 
Турботливі мами аргументують свій вибір тим, що «нас так годували, і ми здоровіші були», що натуральність – запорука безпечності, а все дитяче харчування містить незрозумілі (мабуть саме тому такі страшні) «єшки» і виготовлене воно із ГМО... Більше того, побутує думка, що ніби-то мало не половина дитячого харчування отруйна...
Тож, спробуємо розібратися.Детальніше...
 
Віктор Мирунко розповів ЗМІ про якість дитячого харчування
Написав Zhanna   
24.11.2009
 25-го листопада поточного року у приміщенні ІА «Новини України» відбулася прес-конференція на тему: «Якість дитячого харчування». Перед журналістами виступили Віктор Миколайович Мирунко – генеральний директор ДП «Полтавастандартметрологія» та Микола Миколайович Гордієнко – начальник Полтавського обласного управління у справах захисту прав споживачів.
Детальніше...
 
Потенційно небезпечні напої? Чи діти труяться не тим?
Написав Zhanna   
23.11.2009
 Алкогольні напої – продукція потенційно небезпечна. І мова йде не лише про недотримання вимог нормативної документації та чинного законодавства виробниками та реалізаторами такої продукції (як спирто- та лікеро-горілчаними заводами «в законі», так і підприємливими «приватниками», що з-під поли пропонують напої типу «Сам-жене»)... Алкоголь у великих кількостях шкодить здоров’ю, а певним категоріям населення вживати його взагалі не слід, наприклад, хворим, вагітним і звичайно ж дітям. Знають і розуміють це всі. Та чомусь у ЗМІ час від часу з’являються повідомлення, що ПІДЛІТКИ потруїлися пивом чи іншою алкогольною продукцією! Чомусь до ДП «Полтавастандартметрологія» звертаються з проханням перевірити якесь виробництво, бо на святі Першого дзвоника / Дня міста / Дня студента / Останньої-п’ятниці-тижня (чи ще щось таке) зафіксовані масові отруєння дітей віком 12-16 років!
Останє оновлення ( 24.11.2009 )
Детальніше...
 
Європейська якість в Україні
Написав Zhanna   
11.11.2009
 Традиційно у другий четвер листопада світова громада відзначає Всесвітній день якості, в Україні він святкується у рамах Європейського тижня якості, який проходить за підтримки відразу кількох впливових міжнародних організацій: Європейської організації з якості, Європейського фонду управління якістю та Міжнародної гільдії професіоналів якості. Відзначати його почали з 1995 року за рішенням Європейської комісії Організації об’єднаних націй.
Останє оновлення ( 13.11.2009 )
Детальніше...
 
Український хліб недоречно називати «Бородіно» або «Єнісей»
Написав Zhanna   
11.11.2009
 Український хліб недоречно називати «Бородіно» або «Єнісей» – така думка була висловлена на черговому засіданні Обласної дегустаційної комісії, засідання якої відбулося 11-го листопада поточного року на базі ДП «Полтавастандартметрологія». 
Останє оновлення ( 13.11.2009 )
Детальніше...
 
В ДП «Полтавастандартметрологія» допомагають харчовикам впроваджувати системи управління згідно принципів НАССР
Написав Zhanna   
06.11.2009
Законом України «Про якість та безпеку харчових продуктів та харчової сировини» передбачено, що суб’єкти, які займаються виробництвом харчових продуктів, повинні розробити та впровадити санітарні заходи і систему управління безпечність та якістю харчових продуктів на основі принципів НАССР (аналізу ризиків та критичних точок контролю у латинській абревіатурі).
Детальніше...
 
Про якість «Живого хліба» та молочних продуктів
Написав Zhanna   
03.11.2009
 На питання, які основні продукти харчування людини ви можете назвати, дехто із жартівників відповість щось типу: пиво та чіпси, але переважна більшість назве хліб та молоко. Саме ці продукти не залишають наших столів із давніх-давен до сьогодні, саме вони складають основу здорового денного раціону. А значить, саме від їх якості опосередковано залежить і здоров’я споживачів, недарма ж в народі говорять: «Скажи, що ти їсиш, і я скажу, чим ти хворієш»!
Останє оновлення ( 04.11.2009 )
Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 61 62 63 64 65 66 67 68 Наступна > Кінець >>

Всього 1345 - 1365 з 1422
 
Статистика
Останні новини
Анонси
Терміни
 
Технічне регулювання - правове регулювання відносин у сфері встановлення, застосування та виконання обов'язкових вимог до продукції або пов'язаних з нею процесів, систем і послуг, персоналу та органів, а також перевірка їх дотримання шляхом оцінки відповідності та/або ринкового нагляду.
 
Стандартизація – діяльність, по встановленню правил і характеристик з метою їх добровільного багаторазового використання, спрямована на досягнення впорядкованості в сферах виробництва і обігу продукції і підвищенні конкурентоспроможності продукції, робіт та послуг. Ця діяльність проявляється в розробці, опублікуванні та застосуванні стандартів.
 
Сертифікація – процедура, за допомогою якої визнаний в установленому порядку орган документально засвідчує відповідність продукції, послуг чи систем управління встановленим законодавством вимогам.
 
Оцінка відповідності – доказування, що встановлені вимоги до продукції, процесу, системи, особи або органу виконано шляхом випробування, здійснення контролю або сертифікації.
 
Метрологія – це наука про вимірювання, методи і засоби забезпечення їх єдності і способи досягнення необхідної точності.
© 2018 ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПОЛТАВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ»
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.