Навігація
Головна
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Путівник по сайту
--------------------
ДП «Полтавастандартметрологія»
Кременчуцька філія
Послуги з метрології
Послуги з стандартизації
Послуги з сертифікації
Оцінка відповідності
Послуги по випробуванню продукції
Послуги з сертифікації СУ
Організація семінарів та конкурсів
Наукова діяльність
Щодо світлодіодної (LED) продукції
Публічні закупівлі
Вакансії
--------------------
Довідник з технічого регулювання
Новини країн-членів СОТ
Споживачеві Полтавщини
Конкурси
Електронна громадська приймальня
Нормативно-правова база
Інформаційні ресурси
Взаємодія
Опитування
Доступ до публічної інформації
Методичні рекомендації НАЗК
Фотогалерея
Українська мова

 
Головна
Віктор Мирунко розповів ЗМІ про якість дитячого харчування
Написав Zhanna   
24.11.2009
 25-го листопада поточного року у приміщенні ІА «Новини України» відбулася прес-конференція на тему: «Якість дитячого харчування». Перед журналістами виступили Віктор Миколайович Мирунко – генеральний директор ДП «Полтавастандартметрологія» та Микола Миколайович Гордієнко – начальник Полтавського обласного управління у справах захисту прав споживачів.
Детальніше...
 
Потенційно небезпечні напої? Чи діти труяться не тим?
Написав Zhanna   
23.11.2009
 Алкогольні напої – продукція потенційно небезпечна. І мова йде не лише про недотримання вимог нормативної документації та чинного законодавства виробниками та реалізаторами такої продукції (як спирто- та лікеро-горілчаними заводами «в законі», так і підприємливими «приватниками», що з-під поли пропонують напої типу «Сам-жене»)... Алкоголь у великих кількостях шкодить здоров’ю, а певним категоріям населення вживати його взагалі не слід, наприклад, хворим, вагітним і звичайно ж дітям. Знають і розуміють це всі. Та чомусь у ЗМІ час від часу з’являються повідомлення, що ПІДЛІТКИ потруїлися пивом чи іншою алкогольною продукцією! Чомусь до ДП «Полтавастандартметрологія» звертаються з проханням перевірити якесь виробництво, бо на святі Першого дзвоника / Дня міста / Дня студента / Останньої-п’ятниці-тижня (чи ще щось таке) зафіксовані масові отруєння дітей віком 12-16 років!
Останє оновлення ( 24.11.2009 )
Детальніше...
 
Європейська якість в Україні
Написав Zhanna   
11.11.2009
 Традиційно у другий четвер листопада світова громада відзначає Всесвітній день якості, в Україні він святкується у рамах Європейського тижня якості, який проходить за підтримки відразу кількох впливових міжнародних організацій: Європейської організації з якості, Європейського фонду управління якістю та Міжнародної гільдії професіоналів якості. Відзначати його почали з 1995 року за рішенням Європейської комісії Організації об’єднаних націй.
Останє оновлення ( 13.11.2009 )
Детальніше...
 
Український хліб недоречно називати «Бородіно» або «Єнісей»
Написав Zhanna   
11.11.2009
 Український хліб недоречно називати «Бородіно» або «Єнісей» – така думка була висловлена на черговому засіданні Обласної дегустаційної комісії, засідання якої відбулося 11-го листопада поточного року на базі ДП «Полтавастандартметрологія». 
Останє оновлення ( 13.11.2009 )
Детальніше...
 
В ДП «Полтавастандартметрологія» допомагають харчовикам впроваджувати системи управління згідно принципів НАССР
Написав Zhanna   
06.11.2009
Законом України «Про якість та безпеку харчових продуктів та харчової сировини» передбачено, що суб’єкти, які займаються виробництвом харчових продуктів, повинні розробити та впровадити санітарні заходи і систему управління безпечність та якістю харчових продуктів на основі принципів НАССР (аналізу ризиків та критичних точок контролю у латинській абревіатурі).
Детальніше...
 
Про якість «Живого хліба» та молочних продуктів
Написав Zhanna   
03.11.2009
 На питання, які основні продукти харчування людини ви можете назвати, дехто із жартівників відповість щось типу: пиво та чіпси, але переважна більшість назве хліб та молоко. Саме ці продукти не залишають наших столів із давніх-давен до сьогодні, саме вони складають основу здорового денного раціону. А значить, саме від їх якості опосередковано залежить і здоров’я споживачів, недарма ж в народі говорять: «Скажи, що ти їсиш, і я скажу, чим ти хворієш»!
Останє оновлення ( 04.11.2009 )
Детальніше...
 
Полімери на столі
Написав Zhanna   
02.11.2009
 Природа дала людству доволі багато матеріалів для виготовлення посуду, та більшість з них вимагає додаткової обробки, що цілком змінює їх властивості. Так кераміку і фарфор ми отримуємо шляхом обпалювання глини, метали добуваємо з руд, сплавляємо їх одне з одним, скло виготовляємо з піску, для отримання кришталю додаємо свинець… А у минулому столітті у цю сферу проникли всюдисущі полімери. Вони не лише міцно закріпилися тут, але й поступово витісняють звичний посуд із наших кухонних шафок та столів закладів харчування. Про пікніки, корпоративні вечірки, «фаст фуд» та вуличну торгівлю мова взагалі не йде – без яскравих пластикових стаканчиків-тарілочок, прозорих контейнерів з кришечками та вакуумних упаковок тут не обійтися!
То що ж за матеріали створила людина?

Останє оновлення ( 04.11.2009 )
Детальніше...
 
«Полтавастандартметрологія» відзначила своє 85-річчя
Написав Zhanna   
13.10.2009
 Напередодні Дня працівників стандартизації та метрології ДП «Полтавастандартметрологія» відзначило 85-ту річницю свого заснування. Цій події було приурочено ряд заходів, серед яких: прес-конференція, урочисте відзначення працівників підприємства, презентація фільму про центр, нагородження фіналістів Всеукраїнського конкурсу якості «100 кращих товарів України» тощо.
Останє оновлення ( 04.11.2009 )
Детальніше...
 
ДП «Полтавастандартметрологія» святкує 85-річчя
Написав Zhanna   
07.10.2009
Історія метрології та стандартизації – це історія нашої цивілізації. Вона починається з пірамід давнього Єгипту, законів Шумерського царства, основ архітектури Еллади... Засоби вимірювання, знайдені на території сучасної України датуються IV-III століттями до нашої ери. На зорі Київської державності вже зустрічаємо законодавче регулювання метрологічної діяльності. В Уставі князя Володимира Великого про церковні суди 996 року проголошувалося, що міри, які застосовувалися в торгівлі і побуті потрібно було «блюсти без пакости, не уменьшая, не увеличивая».
Детальніше...
 
У ДП «Полтавастандартметрологія» провели семінар: «ГМО: проблемні питання та шляхи вирішення»
Написав Zhanna   
02.10.2009
01-го жовтня поточного року на базі ДП «Полтавастандартметрологія» було проведено семінар на тему: «ГМО: проблемні питання та шляхи вирішення».
Організатори заходу мали на меті в доступній та зрозумілій формі донести до аудиторії вимоги НД щодо введення в обіг та застосування ГМО, ризики, пов’язані із застосуванням трансгенів, порядок проведення випробувань, існуючі методи виявлення ГМО, вимоги до лабораторій, а також вимоги щодо маркування продукції та інші проблемні питання, пов’язані із використанням генетично модифікованих організмів.

Детальніше...
 
Діти пензлем та олівцем голосують за ЯКІСТЬ
Написав Zhanna   
30.09.2009
 28-го вересня 2009 року в актовій залі ДП «Полтавастандартметрологія» відбулося відкриття виставки дитячих робіт та урочисте нагородження переможців регіонального етапу Всеукраїнської виставки-конкурсу дитячого малюнка «Я хочу жити в якісному світі». 
Детальніше...
 
Медовари представили свою продукцію на суд Обласної дегустаційної комісії
Написав Zhanna   
24.09.2009
 Чи є щось краще від води?
Горілка? Так! А ще – меди!
Аж тане мед у роті
У келиху чи в соті!
Несе у вулик мед бджола,
А пасічник – вже до стола
У свято і у бідні...
Для нас, для вдячних трутнів!Останє оновлення ( 25.09.2009 )
Детальніше...
 
Завершився регіональний етап конкурсу «Я хочу жити в якісному світі»
Написав Zhanna   
22.09.2009
Напередодні Дня Полтави – 22-го вересня – на базі ДП «Полтавастандартметрологія» відбулося засідання Регіонального конкурсного журі Всеукраїнської виставки-конкурсу дитячого малюнка «Я хочу жити в якісному світі» 2009 р.
Детальніше...
 
«Веселка» на столі
Написав Zhanna   
21.09.2009
 Промінь сонячного світла, впавши на Землю, не лише подарував планеті життя, але й розфарбував його всіма барвами веселки. Навряд чи хтось із нас зміг би уявити однобарвне існування. Таке ж різноманіття характерне і для нашого столу. Хто зна, чи існували б кулінарія та поварське мистецтво, якщо на столі, не зважаючи на її корисність, нас чекала б лише вівсяна каша. Навіть уявити важко харчові продукти, що не мають привабливого різнокольорового забарвлення!
На жаль, не залишається сподівань на те, що ми (як і наші пращури) будемо використовувати для приготування продуктів харчування лише ті барви, які подарувала нам природа. Безліч кольорів на прилавках магазинів та кулінарій штучно створені людиною. 
Барвники додають до харчових продуктів для відновлення природного забарвлення, втраченого під час технологічного процесу або збільшення терміну зберігання без погіршення зовнішнього вигляду, підвищення яскравості звичайного забарвлення та надання кольору безбарвним продуктам, наприклад, безалкогольним напоям, морозиву, кондитерським виробам. Технологічна функція застосування харчових барвників спрямована швидше на завоювання симпатії споживача, ніж на користь його здоров’ю.
Останє оновлення ( 23.09.2009 )
Детальніше...
 
Увага! Конкурс завершується!
Написав Zhanna   
07.09.2009
Детальніше...
 
Морська риба солоніша за річкову?
Написав Zhanna   
03.09.2009
 Невже морська риба солоніша за річкову? Саме таке питання постало перед споживачами продукції принаймні одного з виробників копченої та соленої риби. 
Державні інспектори ДП «Полтавастандартметрологія» у серпні поточного року знайшли причину цього цікавого факту – риба виявилася солонішою не через високий вміст солей у середовищі її існування, а через недотримання виробником вимог нормативного документу щодо виготовлення подібних продуктів.
Звичайно, може бути, що підприємець вирішив у спекотну пору трохи «перестрахуватися», і засолив рибку дещо сильніше, ніж це передбачено стандартом, але, як то кажуть, факт залишається фактом.Детальніше...
 
На регіональному етапі Всеукраїнського конкурсу якості «100 кращих товарів України» 2009 року було представлено понад 1200 видів продукції
Написав Zhanna   
26.08.2009
 На регіональному етапі Всеукраїнського конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) – «100 кращих товарів України» 2009 року було представлено 1238 видів продукції. Про це заявила Голова Держспоживстандарту України Лариса ЛОСЮК під час засідання Головної конкурсної комісії (ГКК) 25 серпня ц.р.
Детальніше...
 
ДП «Полтавастандартметрологія» перевіряє якість соціально-значучих продуктів
Написав Zhanna   
18.08.2009
 На виконання доручення Кабінету Міністрів України щодо проведення перевірок суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність на ринку виробництва соціально-значущих продуктів (м’яса та м’ясопродуктів, молока та молокопродуктів, хліба, цукору, олії, яєць), фахівцями ДП «Полтавастандартметрологія» постійно проводиться відповідна робота. 
Детальніше...
 
Стандарт на «антикризову» ковбасу
Написав Zhanna   
10.08.2009
 Нині визріла необхідність розробити та впровадити стандарт на м’ясовмісну і м’ясо-рослинну продукцію, адже до сьогодні стандарту, який би регулював виробництво ковбас із додаванням рослинних складників (наприклад, сої) в Україні немає.
За словами Голови Держспоживстандарту України Лариси Лосюк, розробку такого стандарту можна визначити як одне з основних питань підпорядкованого їй Комітету. «Цей стандарт має встановити вимоги відносно складу таких продуктів, методів контролю їхнього виробництва і відповідно маркування. Також він повинен заборонити використання для м’ясо-рослинної або м’ясовмісної продукції власних назв м’ясних продуктів, аби не дезорієнтувати споживача», – наголосила вона.


Детальніше...
 
Перевірили «оптовика»
Написав Zhanna   
11.08.2009
 Основною метою Держспоживстандарту України є посилення захисту прав споживачів шляхом удосконалення системи технічного регулювання. Відповідно, на його територіальні органи (ДП «Полтавастандартметрологія» – у нашому регіоні) покладено цілий ряд завдань, які загалом можна розділити на чотири напрямки: метрологія, стандартизація, підтвердження відповідності та державний нагляд. Таким чином центри стандартизації, метрології та сертифікації працюють переважно із підприємствами, намагаючись запобігати появі на ринку небезпечних та неякісних товарів і послуг. 
Детальніше...
 
Виявляється і гостівське згущене молоко буває з рослинним жиром
Написав Zhanna   
13.08.2009
 Перевіряючи підприємства молокопереробної галузі регіону на вимогу прокуратури Полтавської області, інспектори державного підприємства «Полтавастандартметрологія» визнали продукт одного з місцевих підприємств таким, що не відповідає вимогам нормативної документації за якістю.
Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Наступна > Кінець >>

Всього 1450 - 1470 з 1512
 
Статистика
Останні новини
Анонси
Терміни
 
Технічне регулювання - правове регулювання відносин у сфері встановлення, застосування та виконання обов'язкових вимог до продукції або пов'язаних з нею процесів, систем і послуг, персоналу та органів, а також перевірка їх дотримання шляхом оцінки відповідності та/або ринкового нагляду.
 
Стандартизація – діяльність, по встановленню правил і характеристик з метою їх добровільного багаторазового використання, спрямована на досягнення впорядкованості в сферах виробництва і обігу продукції і підвищенні конкурентоспроможності продукції, робіт та послуг. Ця діяльність проявляється в розробці, опублікуванні та застосуванні стандартів.
 
Сертифікація – процедура, за допомогою якої визнаний в установленому порядку орган документально засвідчує відповідність продукції, послуг чи систем управління встановленим законодавством вимогам.
 
Оцінка відповідності – доказування, що встановлені вимоги до продукції, процесу, системи, особи або органу виконано шляхом випробування, здійснення контролю або сертифікації.
 
Метрологія – це наука про вимірювання, методи і засоби забезпечення їх єдності і способи досягнення необхідної точності.
© 2019 ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПОЛТАВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ»
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.