Навігація
Головна
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Путівник по сайту
--------------------
ДП «Полтавастандартметрологія»
Кременчуцька філія
Послуги з метрології
Послуги з стандартизації
Послуги з сертифікації
Оцінка відповідності
Послуги по випробуванню продукції
Послуги з сертифікації СУ
Організація семінарів та конкурсів
Наукова діяльність
Щодо світлодіодної (LED) продукції
Публічні закупівлі
Вакансії
--------------------
Довідник з технічого регулювання
Новини країн-членів СОТ
Споживачеві Полтавщини
Конкурси
Електронна громадська приймальня
Нормативно-правова база
Інформаційні ресурси
Взаємодія
Опитування
Доступ до публічної інформації
Методичні рекомендації НАЗК
Фотогалерея
Українська мова

 
Головна
Перелік національних стандартів, які заплановані до друку в січні
Написав Zhanna   
11.01.2017

 Перелік національних стандартів, які заплановано до друку у січні (ЗАВАНТАЖИТИ)

Перелік нових надходжень до фондів ДП "Полтавастандартметрологія"(ЗАВАНТАЖИТИ)

 

 

Останє оновлення ( 12.01.2017 )
 
Уряд затвердив новий Технічний регламент простих посудин високого тиску
Написав Zhanna   
04.01.2017
       Уряд затвердив новий Технічний регламент простих посудин високого тиску. Документом передбачено встановлення: суттєвих вимог, яким повинні відповідати прості посудини високого тиску; обов'язків виробників зазначених посудин; процедури оцінки їх відповідності вимогам Технічного регламенту; маркування відповідності та здійснення державного ринкового нагляду щодо введених в обіг простих посудин високого тиску.

    Прийняття Технічного регламенту забезпечить адаптацію національного законодавства до європейського та усуне технічні бар'єри у торгівлі та спростить доступ вітчизняних простих посудин високого тиску на ринок ЄС.

 
Технічний комітет ТК 137 "Лампи та відповідне обладнання" отримав подяку
Написав Zhanna   
29.12.2016

    За підсумками роботи у 2016 році на адресу технічного комітету ТК 137 «Лампи та відповідне обладнання», ведення секретаріату якого покладено на ДП «Полтавастандартметрологія», надійшов лист-подяка від українського науково-дослідного і навчального центру проблем стандартизації, сертифікації та якості (ДП «УкрНДНЦ»), який виконує функції національного органу стандартизації.

    Технічний комітет отримав подяку за значний внесок у розвиток національної стандартизації та активне сприяння у виконанні програми уряду та євроінтеграції, а саме виконання плану прийняття як національних 1000 стандартів та змін до них, гармонізованих з міжнародними та європейськими.(Завантажити лист)

Останє оновлення ( 29.12.2016 )
 
Новий стандарт ISO на графічні символи
Написав Zhanna   
28.12.2016

     Опубліковано новий міжнародний стандарт ISO 3864-2:2016 «Символи графічні. Кольори та знаки безпеки. Частина 2. Принципи проектування для етикеток безпеки на виробах». Стандарт ISO 3864-2:2016 встановлює додаткові принципи до стандарту ISO 3864-1 «Символи графічні. Кольори і знаки безпеки. Частина 1. Принципи проектування для знаків і маркування безпеки» для етикеток безпеки на виробах, виготовлених і пропонованих для продажу в ході звичайної торгівлі, включаючи, але не обмежуючись споживчими товарами і промисловим обладнанням. Завдання етикеток безпеки полягає в тому, щоб попередити про безпосередню загрозу і визначити, яким чином цієї небезпеки можна уникнути.

Останє оновлення ( 28.12.2016 )
 
Очікується оптимізація лабораторної мережі Держспоживслужби України
Написав Zhanna   
28.12.2016

   Мережа державних лабораторій Держспоживслужби в областях та м.Києві буде оптимізована. Цим питанням займається робоча група, завдання якої  - проаналізувати пропозиції щодо оптимізації та розробити узгоджений варіант, який буде враховувати пропозиції всіх зацікавлених сторін. Результатом проведення реформи лабораторної мережі повинно стати: більш ефективне використання державного майна, людських ресурсів і засобів для утримання та модернізації лабораторій Держспоживслужби; розширення галузі акредитації лабораторій, які проводять дослідження (випробування) для цілей державного контролю; забезпечення незалежності державних лабораторій; вдосконалення, розвиток і забезпечення технічної можливості їх інфраструктури. Очікується, що внаслідок спеціалізації держлабораторій, якість лабораторних послуг буде підвищено, а можливості мережі лабораторій в частині збільшення переліку досліджень - розширені. Зокрема, планується затвердити критерії і порядок надання лабораторіям статусу референс-лабораторій, тобто лабораторій, що залучається як третя сторона під час вирішення спірних питань за результатами досліджень, а також перелік лабораторій з таким статусом.

Останє оновлення ( 28.12.2016 )
 
Наказ Мінекономрозвитку України N 2095 "Про затвердження національного класифікатора України
Написав Zhanna   
28.12.2016
 
Прийнято національні стандарти щодо інформаційних технологій
Написав Zhanna   
26.12.2016
   Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 23 грудня 2016 р. № 435 "Про прийняття національних нормативних документів, гармонізованих з міжнародними та європейськими нормативними документами, та скасування національних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ)
 
Уряд затвердив Порядок ведення Реєстру сертифікатів на насіння та/або садівний матеріал
Написав Zhanna   
26.12.2016

      Уряд затвердив Порядок ведення Реєстру сертифікатів на насіння та/або садівний матеріал (ЗАВАНТАЖИТИ). Документом встановлено процедуру внесення до зазначеного Реєстру органами з оцінки відповідності відомостей про сертифікати. Крім того, зобов'язано Міністерство аграрної політики та продовольства, яке є держателем Реєстру, забезпечити вільний, цілодобовий і безоплатний доступ до його відомостей з використанням Інтернету. Постанова прийнята на виконання Закону України "Про насіння і садивний матеріал".

Останє оновлення ( 26.12.2016 )
 
Нові міжнародні стандарти IEC прискорять впровадження органічних світлодіодів
Написав Zhanna   
26.12.2016

     Органічні світлодіоди (OLED) складаються з декількох шарів тонких світловипромінюючих плівок на основі вуглеводневих сполук, які дозволяють випромінювати дуже яскраве світло при використанні мінімальної кількості електроенергії. Будучи альтернативою звичайним світодіодам (LED), органічні діоди активно використовуються як джерела світла у виобництві екранів для численних електронних пристроїв на зразок смартфонів, телевізорів, планшетів і моніторів, а також при створенні звичайних систем освітлення. Сьогодні ця технологія тільки набирає обертів. Але, згідно з прогнозами експертів, попит на OLED-рішення в найближчому майбутньому буде тільки рости. Тож розроблено ряд стандартів у цій галузі.

   Стандарт IEC ТС 62972:2016 "Загальне освітлення. Вироби на основі органічних світлодіодів (OLED) і відповідне обладнання.  Терміни та визначення" встановлює терміни та визначення, які вживаються щодо конкретних джерел світла на основі OLED, які використовуються в системах загального освітлення, і відповідного обладнання.

   Стандарт IEC 62922 Ed. 1.0 B:2016 "Панелі на основі органічних світлодіодів (OLED) для систем загального освітлення. Вимоги до експлуатаційних характеристик", що охоплює метод тестування OLED-панелей і визначає вимоги до робочих характеристик подібної продукції.

Останє оновлення ( 26.12.2016 )
Детальніше...
 
В Україні будуть визначені критерії та періодичність заходів державного нагляду
Написав Zhanna   
26.12.2016
Останє оновлення ( 26.12.2016 )
 
Останні накази ДП "УкрНДНЦ" щодо нормативних документів
Написав Zhanna   
26.12.2016

     Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 15 грудня 2016 р. №430 "Про прийняття національних нормативних документів, гармонізованих з європейськими нормативними документами, та скасування національних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ)

   Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 13 грудня 2016 р. № 426 "Про прийняття національних нормативних документів, гармонізованих з європейськими нормативними документами, та скасування національних нормативних документів, змін до національних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ)

    Наказ ДП "УкрНЦНЦ" від 13 грудня 2016 р. № 425 "Про прийняття національних нормативних документів, гармонізованих з європейськими нормативними документами, та скасування національних нормативних документів, поправки до національного нормативного документа (ЗАВАНТАЖИТИ) 

    Наказ ДП "УкрНЦНЦ" від 13 грудня 2016 р. № 424 "Про внесення зміни до наказу № 195 від 18 грудня 2015 р."(ЗАВАНТАЖИТИ)

Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 13 грудня 2016 р. № 423 "Про внесення зміни до наказу № 164 від 27 листопада 2015 р." (ЗАВАНТАЖИТИ)

 Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 12 грудня 2016 р. № 418 "Про прийняття національних нормативних документів, гармонізованих з європейськими нормативними документами, та скасування нормативних документів України"(ЗАВАНТАЖИТИ)

   Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 08.12.2016 р. № 412 "Про прийняття національних нормативних документів, гармонізованих з європейськими нормативними документами, та скасування національних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ)

   Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 08.12.2016 р. № 413 "Про внесення змін до наказу від 28 жовтня 2016 р. № 349"(ЗАВАНТАЖИТИ)

  Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 07 грудня 2016 р. № 410 "Про прийняття національних нормативних документів, гармонізованих з європейськими нормативними документами та скасування національних нормативних документів, змін та поправок до національних нормативних документів та міждержавних нормативних документів в Україні (ЗАВАНТАЖИТИ)

    Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 07 грудня 2016 р. № 409 "Про прийняття національних стандартів України, гармонізованих з міжнародними та європейськими нормативними документами, та про внесення змін до наказу № 209 від 20 липня 2016 р."(ЗАВАНТАЖИТИ)

  

 

Останє оновлення ( 26.12.2016 )
 
Опубліковано міжнародний стандарт на заправні станції природного газу
Написав Zhanna   
26.12.2016

    В наш час у світі неухильно збільшується кількість  транспортних засобів, які використовують природний газ як пальне. Виробництвом автомобілів, що працюють на природному газі займається близько  50 великих компаній, серед яких  BMW, Honda, General Motors, Volvo. Аналіз результатів досліджень токсичності таких автомобілів показав, що зниження викиду токсичних складових знижується в 3-5 разів. Також чітко намітилася тенденція до використання природного газу на автотранспорті у вигляді зрідженого природного газу (ЗПГ). Питання проектування, будівництва, експлуатації, технічного обслуговування, огляду станцій для заправки зрідженого природного газу розглядаються у новому стандарті Міжнародної організації з стандартизації (ISO) ISO 16924:2016 «Заправні станції природного газу. Заправні станції зрідженого природного газу (ЗПГ) для заправки транспортних засобів». Крім того, документ визначає вимоги до безпеки та контролю. Цей документ застосовується до заправних станцій, які працюють зі зрідженим природним газом, що відповідає вимогам стандарту ISO 13686 «Газ природний. Визначення якості». Дія стандарту розповсюджується на заправні станції з приватним та загальним доступом, з дозованим/не дозованим розподіленням, з стаціонарним/мобільним сховищем газу, а також на пересувні, мобільні, багатофункціональні запрані станції.

Останє оновлення ( 26.12.2016 )
Детальніше...
 
З 1 грудня відновлено дію стандартів на бензин та паливо
Написав Zhanna   
08.12.2016
Останє оновлення ( 08.12.2016 )
 
Стало відомо, які квоти Євросоюзу вичерпали українські експортери
Написав Zhanna   
06.12.2016

     Вони повністю вибрали квоти ЄС по 10 пунктах, та частково ще по 15 пунктах, повідомили в "УкрАгроКонсалт". Повністю було вибрано квоти по таких товарах, як мед, овес, буряковий цукор, солод, пшенична клейковина, оброблені томати, виноградний та яблучний сік, м’ясо птиці, пшениця, кукурудзна та ячмінна крупи/борошно, зерно зернових злаків, оброблені іншими способами. Вибрана на 99,6% квота по  ячменю. Невибраними залишаються квоти в основному з тваринницької продукції, у звязку з відсутністю необхідної сертифікації.

 

Останє оновлення ( 06.12.2016 )
 
Прийняті зміни до стандартів на пиво та ірис
Написав Zhanna   
06.12.2016
 
Накази ДП "УкрНДНЦ" щодо чинності НД (від 29.11.2016 №398, №399, від 30.11.2016 №401)
Написав Zhanna   
01.12.2016

Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 30 листопада 2016 р. № 401 "Про прийняття національних нормативних документів, гармонізованих з європейськими нормативними документами, та скасування національних нормативних документів в Україні"(ЗАВАНТАЖИТИ)

Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 29 листопада 2016 р. № 399 "Про перенесення терміну скасування чинності національного нормативного документа, гармонізованого з міждержавним нормативним документом та скасування поправки до національного нормативного документа, гармонізованої з міжнародним нормативним документом"(ЗАВАНТАЖИТИ)

Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 29 листопада 2016 р. № 398 "Про прийняття національних нормативних документів, гармонізованих з європейськими нормативними документами, та скасування національних нормативних документів, змін до національних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ)
Останє оновлення ( 05.12.2016 )
 
Подано на розгляд проект закону про органічні продукти
Написав Zhanna   
01.12.2016

   

На розгляд Верховної Ради України подано проект Закону України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції»(ЗАВАНТАЖИТИ), зареєстрований за № 5448. Метою проекту Закону є удосконалення засад правового регулювання органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції. Законопроектом передбачається встановлення загальних засад державного регулювання у сфері органічного виробництва та обігу органічної продукції, повноважень центральних органів виконавчої влади, що здійснюють державне управління та регулювання у цій сфері, а також прав та обов’язків суб’єктів ринку органічної продукції. Положеннями документу регламентовано вимоги до виробництва, маркування та обігу органічної продукції, чітко встановлено основні засади здійснення порядку сертифікації органічного виробництва, а також вимоги до органів сертифікації.

Останє оновлення ( 06.12.2016 )
 
Презентовані настанови Євросоюзу з питань експорту до країн ЄС
Написав Zhanna   
30.11.2016

   

28 листопада 2016 року, проект Європейського Союзу «Вдосконалення системи контролю харчових продуктів в Україні» презентував європейське законодавство у сфері санітарних і фітосанітарних заходів та настанови з питань експорту до ЄС

  Настанови: Основні питання стосовно вимог щодо імпорту, нових правил гігієни та заходів офіційного контролю харчових продуктів (ЗАВАНТАЖИТИ)

   Настанови: Загальні настанови стосовно правил ЄС щодо імпорту та транзиту живих тварин і продуктів тваринного походження з третіх країн(ЗАВАНТАЖИТИ)

   Настанови, призначені для компетентних органів та операторів ринку, стосуються правил ЄС щодо імпорту та транзиту живих тварин і продуктів тваринного походження з третіх країн, а також основних питань, пов’язаних із вимогами до імпорту, новими правилами гігієни та заходами офіційного контролю харчових продуктів.

 

Останє оновлення ( 06.12.2016 )
 
Видано новий міжнародний стандарт на двигуни внутрішнього згоряння
Написав Zhanna   
01.12.2016

   Міжнародна організація з стандартизації опубліковала новий міжнародний стандарт ISO 15550:2016 «Двигуни внутрішнього згоряння. Визначення та метод вимірювання потужності двигуна. Загальні вимоги". Документ визначає стандартні умови і методи опису потужності, витрат палива, витрат мастил, а також вимоги до проведення випробувань двигунів внутрішнього згоряння в промисловому виробництві з використанням рідкого або газоподібного палива. Стандарт ISO 15550:2016 може застосовуватися до поршневих двигунів внутрішнього згоряння (двигуни з іскровим запалюванням або із запалюванням від стиснення), але за винятком вільнопоршневих двигунів, а також роторно-поршневих двигунів. Це можуть бути двигуни без наддуву або з наддувом, або двигуни з механічним нагнітачем або турбонагнітачем тиску. Вимоги стандарту ISO 15550:2016 застосовуються до двигунів, що викортстовуються для наземного, залізничного і морського транспорту, автомобілів, мотоциклів, сільськогосподарських тракторів і машин, землерийних машин, прогулянкових суден, дорожньо-будівельної техніки, промислових вантажних автомобілів, а також для тих  галузей застосування, для яких міжнародні стандарти ще не були видані. Крім того, стандарт ISO 15550:2016 може застосовуватися під час випробувань як на випробувальному стенді на заводі виробника, так і на місці експлуатації.

 
Внесені зміни до стандарту на вугілля
Написав Zhanna   
01.12.2016
    Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 25 листопада 2016 р. № 397 "Про прийняття зміни до національного стандарту України"(ЗАВАНТАЖИТИ) 
 
В Україні посилиться боротьба с фальсифікатом харчової продукції
Написав Zhanna   
30.11.2016

  

В цьому запевнив Голова Держпродспоживслужби України Володимир Лапа під час IX Всеукраїнської конференції з міжнародною участю «Молочний бізнес -2016». Держспоживслужба активізує діяльність щодо боротьби з фальсифікатом: перевіряти будуть не лише виробників, але і реалізаторов продукції. Пілотні проекти стартують з Києва та Київської області. Взагалі, як зазначив Голова Держпродспоживслужби України робота з виявлення  фальсифікату вже ведеться, але результати, ще незадовільні. У переважній більшості випадків звернення громадян щодо небезпечної та фальсифікованої продукції не доведені до завершення – накладення штрафних санкцій чи відкликання продукції з ринку. Саме у цьому контексті запланована реалізація декількох пілотних проектів - відпрацювання механізму роботи зі зверненнями споживачів, моделі взаємодії всіх причетних і зацікавлених сторін, форми документів тощо. Випробувана модель буде поширена по всій території країни. У рамках боротьби з фальсифікатом Держпродспоживслужба має застосовувати всі дозволені законодавством механізми впливу, зокрема, перевірка продукції не тільки у виробників, але й у її реалізаторів.

Останє оновлення ( 30.11.2016 )
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Всього 148 - 168 з 1225
 
Статистика
Останні новини
Анонси
Терміни
 
Технічне регулювання - правове регулювання відносин у сфері встановлення, застосування та виконання обов'язкових вимог до продукції або пов'язаних з нею процесів, систем і послуг, персоналу та органів, а також перевірка їх дотримання шляхом оцінки відповідності та/або ринкового нагляду.
 
Стандартизація – діяльність, по встановленню правил і характеристик з метою їх добровільного багаторазового використання, спрямована на досягнення впорядкованості в сферах виробництва і обігу продукції і підвищенні конкурентоспроможності продукції, робіт та послуг. Ця діяльність проявляється в розробці, опублікуванні та застосуванні стандартів.
 
Сертифікація – процедура, за допомогою якої визнаний в установленому порядку орган документально засвідчує відповідність продукції, послуг чи систем управління встановленим законодавством вимогам.
 
Оцінка відповідності – доказування, що встановлені вимоги до продукції, процесу, системи, особи або органу виконано шляхом випробування, здійснення контролю або сертифікації.
 
Метрологія – це наука про вимірювання, методи і засоби забезпечення їх єдності і способи досягнення необхідної точності.
© 2017 ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПОЛТАВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ»
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.