Навігація
Головна
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Путівник по сайту
--------------------
ДП «Полтавастандартметрологія»
Кременчуцька філія
Послуги з метрології
Послуги з стандартизації
Послуги з сертифікації
Оцінка відповідності
Послуги по випробуванню продукції
Послуги з сертифікації СУ
Організація семінарів та конкурсів
Наукова діяльність
Щодо світлодіодної (LED) продукції
Публічні закупівлі
Вакансії
--------------------
Довідник з технічого регулювання
Новини країн-членів СОТ
Споживачеві Полтавщини
Конкурси
Електронна громадська приймальня
Нормативно-правова база
Інформаційні ресурси
Взаємодія
Опитування
Доступ до публічної інформації
Методичні рекомендації НАЗК
Фотогалерея
Українська мова

 
Головна
У Полтаві визначилися з кращими товарами 2009-го
Написав Zhanna   
03.08.2009
 Кращу продукцію Полтавщини було визначено Регіональною конкурсною комісією (далі – РКК) Всеукраїнського конкурсу якості продукції (товарів, робіт та послуг) – «100 кращих товарів України». 
Останє оновлення ( 04.08.2009 )
Детальніше...
 
Коментарі щодо етикетування харчових продуктів і сільськогосподарської продукції, які містять ГМО або вироблені з їх використанням з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 13.05.2009 № 46
Написав Zhanna   
21.07.2009
(зі змінами, внесеними згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 661 від 1 липня 2009 року)

У зв’язку з чисельними зверненнями суб’єктів господарювання з питань запровадження етикетування продукції, яка містить генетично модифіковані організми або вироблені з сільськогосподарської продукції, яка містить генетично модифіковані організми (ГМО), Держспоживстандарт роз’яснює.


Останє оновлення ( 21.07.2009 )
Детальніше...
 
«Все нове – це добре забуте старе», – згадали на черговому засіданні Обласної дегустаційної комісії
Написав Zhanna   
16.07.2009
 Нинішнє різномаїття харчових продуктів більше насторожує споживача, аніж радує, адже після перегляду деяких телепередач складається враження, що їсти можна лише те, що виросло на власному городі! Виробники намагаються здешевити свою продукцію та виділитися на фоні інших, вигадуючи все нові способи привернення уваги покупця. І часто-густо ці нововведення не йдуть на користь споживачеві...
Перевірити на скільки безпечними та якісними є нові види продукції (перед запуском їх у виробництво), збираються спеціальні дегустаційні комісії. Є така комісія і в Полтавській області. Тож, 16-го липня поточного року на базі Державного підприємства «Полтавастандартметрологія» зібралися представники центру стандартизації, метрології та сертифікації, обласної СЕС, обласної асоціації «Полтавахліб» та підприємств регіону на чергове засідання Обласної дегустаційної комісії. 

Останє оновлення ( 21.07.2009 )
Детальніше...
 
Операторів мобільного зв'язку зобов'язали надавати споживачам реклами повну й достовірну інформацію про вартість послуг
Написав Zhanna   
19.07.2009
09 липня ц.р. Національна комісія з питань регулювання зв’язку України прийняла рішення зобов’язати операторів мобільного зв’язку надавати споживачам реклами повну, достовірну й вичерпну інформацію про кінцеву вартість їхніх послуг. Привести свою діяльність щодо інформування споживачів у відповідність до законодавства оператори мобільного зв’язку повинні до 01.09.2009.
Детальніше...
 
Результати червневих перевірок держнагляду
Написав Zhanna   
09.07.2009
У червні 2009 року державними інспекторами ДП «Полтавастандартметрологія» та Кременчуцької філії було проведено 16 перевірок додержання стандартів, норм і правил на 16-ти підприємствах: ТОВ НВППТ «Зонд», ТОВ «Дельта Продукт», ТОВ «Інструментальний завод», ВАТ «Крюківський вагонобудівний завод», ФОП Ткаченко М.В., ВАТ «Тепловозоремонтний завод», ПП «ПМДК-19», ТОВ «Полтаваіндустрія», ВАТ «Полтавський автоагрегатний завод», ПП «Світлана-К», ТОВ «Агроліс Сервіс», ТОВ «Алко Трейдінг», ЗАТ «Пирятинський сирзавод», МП «Елемаш», ТОВ «Гадяцький завод залізобетонних виробів», ТОВ «Полтавахім», ТОВ «ІТС».
Детальніше...
 
Чи знаємо ми, що їмо?
Написав Zhanna   
07.07.2009
– А що ти їси? 
– Рибу. 
– А яку? 
– А хто її знає...
Приблизно такий діалог може відбутися у кожного з нас, адже ми далеко не завжди знаємо, що саме їмо, і вияснити це по етикетці, виявляється, не завжди можливо. Особливо, якщо мова йде про продукт іноземного походження...


Детальніше...
 
Пельмені чи равіолі? Різниця неважлива, коли якість невідповідна!
Написав Zhanna   
05.07.2009
З першого квітня 2009 року набрав чинності Національний стандарт України ДСТУ 6028:2008 «Напівфабрикати з м’ясом у тістовій оболонці заморожені. Загальні технічні умови», який вимагає щоб у пельменях містилося фаршу не менше ніж 50 %. Передбачалося, що стандарт набере чинності з 1 серпня минулого року, та вітчизняні виробники «дуже плакались», що вони технологічно не готові до випуску продукції за новими вимогами, мовляв, обладнання не дозволяє випускати пельмені з вмістом фаршу понад 40 %. Їм пішли на зустріч і відклали введення нового стандарту на кілька місяців, надавши можливість «перебудуватися», або ж виготовити нове маркування, де продукція, що містить менше 50 % фаршу буде називатися «равіолі». 
Та, чи використали виробники цю можливість, і, чи виконують вони вимоги вищевказаного нормативного документу? Державні інспектори ДП «Полтавастандартметрологія» за результатами червневих перевірок стверджують, що ні, не виконують!Детальніше...
 
Продовжується робота з пошуку вітчизняних товаровиробників та надавачів послуг європейського рівня
Написав Zhanna   
28.06.2009
Шлях до Європи проходить не лише через політичні, економічні і соціальні зміни в країні, а й через запровадження загальноприйнятих у світі стандартів, що стосуються якості товарів та послуг. Одним із шляхів покращення якості є участь підприємств у таких заходах як виставки і конкурси. Серед численних українських конкурсів та рейтингів найбільшою популярністю і довірою народу заслужено користується Всеукраїнський конкурс якості продукції (товарів, робіт, послуг) – «100 кращих товарів України», який проводиться вже вшосте. Він відрізняється новою, унікальною системою оцінки, відповідно до європейської моделі ділової досконалості. Тож, не зайвим буде ще раз розповісти про нього широкому загалу читачів.
Детальніше...
 
Вплив глутамату натрію на зір
Написав Zhanna   
17.06.2009
Діяльність деяких міжнародних корпорацій-постачальників продуктів харчування, на думку Миколи Івановича Сенченка – професора, доктора технічних наук, академіка Міжнародної академії інформації, заслуженого діяча науки і техніки України – є одним із факторів геноциду. Аналізуючи харчові добавки, що містяться у імпортній продукції, було виявлено, що значна їх кількість викликає ракові утворення, алергії, захворювання кишечнику, цукровий діабет, підвищують артеріальний тиск тощо. Наприклад, добавка Е 621, яку активно застосовують для покращення смакових властивостей багатьох продуктів (у тому числі й «Мівіни» – наголошує професор) суттєво впливає на зір. 
До висновку, що найбільш розповсюджена харчова добавка може призвести до сліпоти дійшли і японські вчені із Університету Хіросакі, які вивчали вплив глутамату натрію на зір у гризунів.
То що ж це за добавка, і яким чином вона потрапила до більшості улюблених нами продуктів: сухариків, чіпсів, ковбас, соусів, майонезів, кетчупів, швидкосупів, напівфабрикатів, шоколадних батончиків... ?


Детальніше...
 
Зір наших дітей – у наших руках!
Написав Zhanna   
17.06.2009
Детальніше...
 
Запитували? Відповідаємо! (щодо постанови Кабміну, яка ніби-то забороняє проведення перевірок)
Написав Zhanna   
15.06.2009
З кінця травня до ДП «Полтавастандартметрологія» почали надходити звернення громадян, у яких основною темою звучить занепокоєння щодо того як же тепер контролюватиметься якість та безпечність продукції, що виготовляється та реалізується в Україні, адже відповідно до нещодавньої постанови Кабміну проведення перевірок буде припинено аж до кінця 2010 року...
Фахівці Державного підприємства «Полтавастандартметрологія» (на яке покладено функції проведення перевірок додержання стандартів, норм і правил на підприємствах-виробниках та при оптовій реалізації) гарантувати, що підприємства будуть виготовляти лише якісні та безпечні товари не можуть, проте запевняють, що перевіряти їх - будуть.


Детальніше...
 
Керівники територіальних органів Держспоживстандарту звернулися до Прем’єр-міністра України з відкритим листом
Написав Zhanna   
09.06.2009
Наприкінці травня поточного року керівники регіональних центрів із стандартизації, метрології та сертифікації і захисту прав споживачів Держспоживстандарту України звернулися до Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко із відкритим листом. За їх словами, вони були змушені до цього кроку надзвичайними обставинами, які склалися навколо Державного комітету технічного регулювання та споживчої політики України і підпорядкованих йому територіальних органів.
Детальніше...
 
Вода, яку ми п’ємо, не відповідає вимогам НД
Написав Zhanna   
11.06.2009
На трьох із трьох перевірених підприємств-постачальників питної води населенню виявлено завищений вміст фтору. Про це свідчать результати перевірок, проведених державними інспекторами ДП «Полтавастандартметрологія».
Детальніше...
 
Фахівці ДП «Полтавастандартметрологія» роз’яснюють нові положення в законодавстві та сучасній практиці технічного регулювання в харчовій промисловості
Написав Zhanna   
27.05.2009
З 01 червня 2009 року впроваджуються зміни до ДСТУ 1.3:2004 та ДСТУ 1.6:2004. Тож, у зв’язку з актуальністю теми, фахівцями ДП «Полтавастандартметрологія» 27-го травня поточного року було проведено навчальний семінар на тему: «Нове законодавство і сучасна практика технічного регулювання в харчовій промисловості».
Останє оновлення ( 28.05.2009 )
Детальніше...
 
Дитяче харчування
Написав Zhanna   
27.05.2009
Основою гармонійного розвитку дитини з перших днів її життя є повноцінне харчування з обов’язковим грудним вигодовуванням та достатнім вмістом у раціоні усіх речовин. Це забезпечить оптимальний харчовий статус дитини, її фізіологічне дозрівання з трансформацією основних механізмів життєдіяльності, які зумовлюють здоров’я людини протягом всього життя.
Детальніше...
 
Перевірки на вимогу правоохоронних органів
Написав Zhanna   
26.05.2009
За вимогою правоохоронних органів державними інспекторами ДП «Полтавастандартметрологія» весною 2009 року було здійснено дві позапланові перевірки додержання стандартів, норм і правил на двох підприємствах області.
Детальніше...
 
Діти мають отримати безпечний та якісний відпочинок!
Написав Zhanna   
26.06.2009
Як тільки-но в школах відлунають останні дзвінки, перед більшістю сімей постане питання: куди «прилаштувати» дитину на літні канікули? Чимало батьків невипадково віддадуть перевагу дитячим оздоровчим таборам, де дитина не просто матиме змогу відпочивати та спілкуватися з однолітками, а й знаходитиметься під доглядом досвідчених висококваліфікованих фахівців. 
Детальніше...
 
Читаємо етикетки
Написав Zhanna   
25.05.2009
За часів Радянського Союзу етикетки використовувалися лише для зазначення назви продуктів та товарів, і ще для вказання виробника. Існували певні стандарти, які визначали зовнішній вигляд пакування для кожного виду продукції. Папір використовували низькоякісний, і лише товари на експорт отримували гарні яскраві обгортки. Проте, вже у 90-х роках минулого століття все змінилося – етикетка виявилася не лише затребуваною, а й здатною впливати на покупця. Сьогодні, заходячи до магазину, ми опиняємося у світі різноманітних товарів, що борються за те, щоб купили саме їх. Яскраве вбрання продукту не лише захищає його, а й притягує нашу увагу. При цьому варто зазначити, що розвиток конкуренції став поштовхом не лише для вдосконалення естетичної сторони обгортки, а сама етикетка стала джерелом не лише правдивої та достовірної інформації…
Детальніше...
 
Статистика держнагляду
Написав Zhanna   
25.05.2009
Спеціалістами ДП «Полтавастандартметрологія» протягом І кварталу 2009 року було здійснено 70 перевірок додержання стандартів, норм, і правил, з них 51 (44 планових та 7 позапланових) – первинні перевірки та 19 – повторні. 
Детальніше...
 
Стороння мікрофлора і попередження її розвитку в твердих сирах
Написав Zhanna   
18.05.2009

Стороння мікрофлора у сирах 

 

Виробництво твердих сичужних сирів вирізняється серед іншої молочної продукції своєю залежністю від мікробіологічних показників (вмістом мікрофлори).

Основними джерелами первинної мікрофлори сиру є сировина: молоко та закваска.

Стороння ж мікрофлора при промисловому виробництві сиру потрапляє до продукту з нестерильною сировиною, а також при контакті продукту із зовнішнім середовищем.

Останє оновлення ( 19.05.2009 )
Детальніше...
 
Купуючи вікно
Написав Zhanna   
11.05.2009
Навесні значна кількість людей вирішує «починати будуватися», робити ремонти, замінювати старі вікна на сучасні…  Щоб не встряти у халепу необхідно попередньо озброїтися знаннями щодо того, які вимоги до метало-пластикових вікон висуваються нормативними документами: до конструкції виробів, умов монтажу, пакування, маркування, комплектності, вимог безпеки щодо комплектуючих та сировини, гарантій виробника. Допомогти розібратися споживачам у «віконних» тонкощах зголосився аудитор по сертифікації будівельних матеріалів, виробів та конструкцій ДП «Полтавастандартметрологія» МАРЧЕНКО Володимир Борисович.
Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 71 72 Наступна > Кінець >>

Всього 1471 - 1491 з 1512
 
Статистика
Останні новини
Анонси
Терміни
 
Технічне регулювання - правове регулювання відносин у сфері встановлення, застосування та виконання обов'язкових вимог до продукції або пов'язаних з нею процесів, систем і послуг, персоналу та органів, а також перевірка їх дотримання шляхом оцінки відповідності та/або ринкового нагляду.
 
Стандартизація – діяльність, по встановленню правил і характеристик з метою їх добровільного багаторазового використання, спрямована на досягнення впорядкованості в сферах виробництва і обігу продукції і підвищенні конкурентоспроможності продукції, робіт та послуг. Ця діяльність проявляється в розробці, опублікуванні та застосуванні стандартів.
 
Сертифікація – процедура, за допомогою якої визнаний в установленому порядку орган документально засвідчує відповідність продукції, послуг чи систем управління встановленим законодавством вимогам.
 
Оцінка відповідності – доказування, що встановлені вимоги до продукції, процесу, системи, особи або органу виконано шляхом випробування, здійснення контролю або сертифікації.
 
Метрологія – це наука про вимірювання, методи і засоби забезпечення їх єдності і способи досягнення необхідної точності.
© 2019 ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПОЛТАВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ»
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.