Навігація
Головна
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Путівник по сайту
--------------------
ДП «Полтавастандартметрологія»
Кременчуцька філія
Послуги з метрології
Послуги з стандартизації
Послуги з сертифікації
Оцінка відповідності
Послуги по випробуванню продукції
Послуги з сертифікації СУ
Організація семінарів та конкурсів
Наукова діяльність
Щодо світлодіодної (LED) продукції
Публічні закупівлі
Вакансії
--------------------
Довідник з технічого регулювання
Новини країн-членів СОТ
Споживачеві Полтавщини
Конкурси
Електронна громадська приймальня
Нормативно-правова база
Інформаційні ресурси
Взаємодія
Опитування
Доступ до публічної інформації
Методичні рекомендації НАЗК
Фотогалерея
Українська мова

 
Головна
«Веселка» на столі
Написав Zhanna   
21.09.2009
 Промінь сонячного світла, впавши на Землю, не лише подарував планеті життя, але й розфарбував його всіма барвами веселки. Навряд чи хтось із нас зміг би уявити однобарвне існування. Таке ж різноманіття характерне і для нашого столу. Хто зна, чи існували б кулінарія та поварське мистецтво, якщо на столі, не зважаючи на її корисність, нас чекала б лише вівсяна каша. Навіть уявити важко харчові продукти, що не мають привабливого різнокольорового забарвлення!
На жаль, не залишається сподівань на те, що ми (як і наші пращури) будемо використовувати для приготування продуктів харчування лише ті барви, які подарувала нам природа. Безліч кольорів на прилавках магазинів та кулінарій штучно створені людиною. 
Барвники додають до харчових продуктів для відновлення природного забарвлення, втраченого під час технологічного процесу або збільшення терміну зберігання без погіршення зовнішнього вигляду, підвищення яскравості звичайного забарвлення та надання кольору безбарвним продуктам, наприклад, безалкогольним напоям, морозиву, кондитерським виробам. Технологічна функція застосування харчових барвників спрямована швидше на завоювання симпатії споживача, ніж на користь його здоров’ю.
Останє оновлення ( 23.09.2009 )
Детальніше...
 
Увага! Конкурс завершується!
Написав Zhanna   
07.09.2009
Детальніше...
 
Морська риба солоніша за річкову?
Написав Zhanna   
03.09.2009
 Невже морська риба солоніша за річкову? Саме таке питання постало перед споживачами продукції принаймні одного з виробників копченої та соленої риби. 
Державні інспектори ДП «Полтавастандартметрологія» у серпні поточного року знайшли причину цього цікавого факту – риба виявилася солонішою не через високий вміст солей у середовищі її існування, а через недотримання виробником вимог нормативного документу щодо виготовлення подібних продуктів.
Звичайно, може бути, що підприємець вирішив у спекотну пору трохи «перестрахуватися», і засолив рибку дещо сильніше, ніж це передбачено стандартом, але, як то кажуть, факт залишається фактом.Детальніше...
 
На регіональному етапі Всеукраїнського конкурсу якості «100 кращих товарів України» 2009 року було представлено понад 1200 видів продукції
Написав Zhanna   
26.08.2009
 На регіональному етапі Всеукраїнського конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) – «100 кращих товарів України» 2009 року було представлено 1238 видів продукції. Про це заявила Голова Держспоживстандарту України Лариса ЛОСЮК під час засідання Головної конкурсної комісії (ГКК) 25 серпня ц.р.
Детальніше...
 
ДП «Полтавастандартметрологія» перевіряє якість соціально-значучих продуктів
Написав Zhanna   
18.08.2009
 На виконання доручення Кабінету Міністрів України щодо проведення перевірок суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність на ринку виробництва соціально-значущих продуктів (м’яса та м’ясопродуктів, молока та молокопродуктів, хліба, цукору, олії, яєць), фахівцями ДП «Полтавастандартметрологія» постійно проводиться відповідна робота. 
Детальніше...
 
Стандарт на «антикризову» ковбасу
Написав Zhanna   
10.08.2009
 Нині визріла необхідність розробити та впровадити стандарт на м’ясовмісну і м’ясо-рослинну продукцію, адже до сьогодні стандарту, який би регулював виробництво ковбас із додаванням рослинних складників (наприклад, сої) в Україні немає.
За словами Голови Держспоживстандарту України Лариси Лосюк, розробку такого стандарту можна визначити як одне з основних питань підпорядкованого їй Комітету. «Цей стандарт має встановити вимоги відносно складу таких продуктів, методів контролю їхнього виробництва і відповідно маркування. Також він повинен заборонити використання для м’ясо-рослинної або м’ясовмісної продукції власних назв м’ясних продуктів, аби не дезорієнтувати споживача», – наголосила вона.


Детальніше...
 
Перевірили «оптовика»
Написав Zhanna   
11.08.2009
 Основною метою Держспоживстандарту України є посилення захисту прав споживачів шляхом удосконалення системи технічного регулювання. Відповідно, на його територіальні органи (ДП «Полтавастандартметрологія» – у нашому регіоні) покладено цілий ряд завдань, які загалом можна розділити на чотири напрямки: метрологія, стандартизація, підтвердження відповідності та державний нагляд. Таким чином центри стандартизації, метрології та сертифікації працюють переважно із підприємствами, намагаючись запобігати появі на ринку небезпечних та неякісних товарів і послуг. 
Детальніше...
 
Виявляється і гостівське згущене молоко буває з рослинним жиром
Написав Zhanna   
13.08.2009
 Перевіряючи підприємства молокопереробної галузі регіону на вимогу прокуратури Полтавської області, інспектори державного підприємства «Полтавастандартметрологія» визнали продукт одного з місцевих підприємств таким, що не відповідає вимогам нормативної документації за якістю.
Детальніше...
 
У Полтаві визначилися з кращими товарами 2009-го
Написав Zhanna   
03.08.2009
 Кращу продукцію Полтавщини було визначено Регіональною конкурсною комісією (далі – РКК) Всеукраїнського конкурсу якості продукції (товарів, робіт та послуг) – «100 кращих товарів України». 
Останє оновлення ( 04.08.2009 )
Детальніше...
 
Коментарі щодо етикетування харчових продуктів і сільськогосподарської продукції, які містять ГМО або вироблені з їх використанням з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 13.05.2009 № 46
Написав Zhanna   
21.07.2009
(зі змінами, внесеними згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 661 від 1 липня 2009 року)

У зв’язку з чисельними зверненнями суб’єктів господарювання з питань запровадження етикетування продукції, яка містить генетично модифіковані організми або вироблені з сільськогосподарської продукції, яка містить генетично модифіковані організми (ГМО), Держспоживстандарт роз’яснює.


Останє оновлення ( 21.07.2009 )
Детальніше...
 
«Все нове – це добре забуте старе», – згадали на черговому засіданні Обласної дегустаційної комісії
Написав Zhanna   
16.07.2009
 Нинішнє різномаїття харчових продуктів більше насторожує споживача, аніж радує, адже після перегляду деяких телепередач складається враження, що їсти можна лише те, що виросло на власному городі! Виробники намагаються здешевити свою продукцію та виділитися на фоні інших, вигадуючи все нові способи привернення уваги покупця. І часто-густо ці нововведення не йдуть на користь споживачеві...
Перевірити на скільки безпечними та якісними є нові види продукції (перед запуском їх у виробництво), збираються спеціальні дегустаційні комісії. Є така комісія і в Полтавській області. Тож, 16-го липня поточного року на базі Державного підприємства «Полтавастандартметрологія» зібралися представники центру стандартизації, метрології та сертифікації, обласної СЕС, обласної асоціації «Полтавахліб» та підприємств регіону на чергове засідання Обласної дегустаційної комісії. 

Останє оновлення ( 21.07.2009 )
Детальніше...
 
Операторів мобільного зв'язку зобов'язали надавати споживачам реклами повну й достовірну інформацію про вартість послуг
Написав Zhanna   
19.07.2009
09 липня ц.р. Національна комісія з питань регулювання зв’язку України прийняла рішення зобов’язати операторів мобільного зв’язку надавати споживачам реклами повну, достовірну й вичерпну інформацію про кінцеву вартість їхніх послуг. Привести свою діяльність щодо інформування споживачів у відповідність до законодавства оператори мобільного зв’язку повинні до 01.09.2009.
Детальніше...
 
Результати червневих перевірок держнагляду
Написав Zhanna   
09.07.2009
У червні 2009 року державними інспекторами ДП «Полтавастандартметрологія» та Кременчуцької філії було проведено 16 перевірок додержання стандартів, норм і правил на 16-ти підприємствах: ТОВ НВППТ «Зонд», ТОВ «Дельта Продукт», ТОВ «Інструментальний завод», ВАТ «Крюківський вагонобудівний завод», ФОП Ткаченко М.В., ВАТ «Тепловозоремонтний завод», ПП «ПМДК-19», ТОВ «Полтаваіндустрія», ВАТ «Полтавський автоагрегатний завод», ПП «Світлана-К», ТОВ «Агроліс Сервіс», ТОВ «Алко Трейдінг», ЗАТ «Пирятинський сирзавод», МП «Елемаш», ТОВ «Гадяцький завод залізобетонних виробів», ТОВ «Полтавахім», ТОВ «ІТС».
Детальніше...
 
Чи знаємо ми, що їмо?
Написав Zhanna   
07.07.2009
– А що ти їси? 
– Рибу. 
– А яку? 
– А хто її знає...
Приблизно такий діалог може відбутися у кожного з нас, адже ми далеко не завжди знаємо, що саме їмо, і вияснити це по етикетці, виявляється, не завжди можливо. Особливо, якщо мова йде про продукт іноземного походження...


Детальніше...
 
Пельмені чи равіолі? Різниця неважлива, коли якість невідповідна!
Написав Zhanna   
05.07.2009
З першого квітня 2009 року набрав чинності Національний стандарт України ДСТУ 6028:2008 «Напівфабрикати з м’ясом у тістовій оболонці заморожені. Загальні технічні умови», який вимагає щоб у пельменях містилося фаршу не менше ніж 50 %. Передбачалося, що стандарт набере чинності з 1 серпня минулого року, та вітчизняні виробники «дуже плакались», що вони технологічно не готові до випуску продукції за новими вимогами, мовляв, обладнання не дозволяє випускати пельмені з вмістом фаршу понад 40 %. Їм пішли на зустріч і відклали введення нового стандарту на кілька місяців, надавши можливість «перебудуватися», або ж виготовити нове маркування, де продукція, що містить менше 50 % фаршу буде називатися «равіолі». 
Та, чи використали виробники цю можливість, і, чи виконують вони вимоги вищевказаного нормативного документу? Державні інспектори ДП «Полтавастандартметрологія» за результатами червневих перевірок стверджують, що ні, не виконують!Детальніше...
 
Продовжується робота з пошуку вітчизняних товаровиробників та надавачів послуг європейського рівня
Написав Zhanna   
28.06.2009
Шлях до Європи проходить не лише через політичні, економічні і соціальні зміни в країні, а й через запровадження загальноприйнятих у світі стандартів, що стосуються якості товарів та послуг. Одним із шляхів покращення якості є участь підприємств у таких заходах як виставки і конкурси. Серед численних українських конкурсів та рейтингів найбільшою популярністю і довірою народу заслужено користується Всеукраїнський конкурс якості продукції (товарів, робіт, послуг) – «100 кращих товарів України», який проводиться вже вшосте. Він відрізняється новою, унікальною системою оцінки, відповідно до європейської моделі ділової досконалості. Тож, не зайвим буде ще раз розповісти про нього широкому загалу читачів.
Детальніше...
 
Вплив глутамату натрію на зір
Написав Zhanna   
17.06.2009
Діяльність деяких міжнародних корпорацій-постачальників продуктів харчування, на думку Миколи Івановича Сенченка – професора, доктора технічних наук, академіка Міжнародної академії інформації, заслуженого діяча науки і техніки України – є одним із факторів геноциду. Аналізуючи харчові добавки, що містяться у імпортній продукції, було виявлено, що значна їх кількість викликає ракові утворення, алергії, захворювання кишечнику, цукровий діабет, підвищують артеріальний тиск тощо. Наприклад, добавка Е 621, яку активно застосовують для покращення смакових властивостей багатьох продуктів (у тому числі й «Мівіни» – наголошує професор) суттєво впливає на зір. 
До висновку, що найбільш розповсюджена харчова добавка може призвести до сліпоти дійшли і японські вчені із Університету Хіросакі, які вивчали вплив глутамату натрію на зір у гризунів.
То що ж це за добавка, і яким чином вона потрапила до більшості улюблених нами продуктів: сухариків, чіпсів, ковбас, соусів, майонезів, кетчупів, швидкосупів, напівфабрикатів, шоколадних батончиків... ?


Детальніше...
 
Зір наших дітей – у наших руках!
Написав Zhanna   
17.06.2009
Детальніше...
 
Запитували? Відповідаємо! (щодо постанови Кабміну, яка ніби-то забороняє проведення перевірок)
Написав Zhanna   
15.06.2009
З кінця травня до ДП «Полтавастандартметрологія» почали надходити звернення громадян, у яких основною темою звучить занепокоєння щодо того як же тепер контролюватиметься якість та безпечність продукції, що виготовляється та реалізується в Україні, адже відповідно до нещодавньої постанови Кабміну проведення перевірок буде припинено аж до кінця 2010 року...
Фахівці Державного підприємства «Полтавастандартметрологія» (на яке покладено функції проведення перевірок додержання стандартів, норм і правил на підприємствах-виробниках та при оптовій реалізації) гарантувати, що підприємства будуть виготовляти лише якісні та безпечні товари не можуть, проте запевняють, що перевіряти їх - будуть.


Детальніше...
 
Керівники територіальних органів Держспоживстандарту звернулися до Прем’єр-міністра України з відкритим листом
Написав Zhanna   
09.06.2009
Наприкінці травня поточного року керівники регіональних центрів із стандартизації, метрології та сертифікації і захисту прав споживачів Держспоживстандарту України звернулися до Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко із відкритим листом. За їх словами, вони були змушені до цього кроку надзвичайними обставинами, які склалися навколо Державного комітету технічного регулювання та споживчої політики України і підпорядкованих йому територіальних органів.
Детальніше...
 
Вода, яку ми п’ємо, не відповідає вимогам НД
Написав Zhanna   
11.06.2009
На трьох із трьох перевірених підприємств-постачальників питної води населенню виявлено завищений вміст фтору. Про це свідчать результати перевірок, проведених державними інспекторами ДП «Полтавастандартметрологія».
Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 71 72 73 Наступна > Кінець >>

Всього 1471 - 1491 з 1520
 
Статистика
Останні новини
Анонси
Терміни
 
Технічне регулювання - правове регулювання відносин у сфері встановлення, застосування та виконання обов'язкових вимог до продукції або пов'язаних з нею процесів, систем і послуг, персоналу та органів, а також перевірка їх дотримання шляхом оцінки відповідності та/або ринкового нагляду.
 
Стандартизація – діяльність, по встановленню правил і характеристик з метою їх добровільного багаторазового використання, спрямована на досягнення впорядкованості в сферах виробництва і обігу продукції і підвищенні конкурентоспроможності продукції, робіт та послуг. Ця діяльність проявляється в розробці, опублікуванні та застосуванні стандартів.
 
Сертифікація – процедура, за допомогою якої визнаний в установленому порядку орган документально засвідчує відповідність продукції, послуг чи систем управління встановленим законодавством вимогам.
 
Оцінка відповідності – доказування, що встановлені вимоги до продукції, процесу, системи, особи або органу виконано шляхом випробування, здійснення контролю або сертифікації.
 
Метрологія – це наука про вимірювання, методи і засоби забезпечення їх єдності і способи досягнення необхідної точності.
© 2020 ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПОЛТАВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ»
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.