Навігація
Головна
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Путівник по сайту
--------------------
ДП «Полтавастандартметрологія»
Кременчуцька філія
Послуги з метрології
Послуги з стандартизації
Послуги з сертифікації
Оцінка відповідності
Послуги по випробуванню продукції
Послуги з сертифікації СУ
Організація семінарів та конкурсів
Наукова діяльність
Щодо світлодіодної (LED) продукції
Публічні закупівлі
Вакансії
--------------------
Довідник з технічого регулювання
Новини країн-членів СОТ
Споживачеві Полтавщини
Конкурси
Електронна громадська приймальня
Нормативно-правова база
Інформаційні ресурси
Взаємодія
Опитування
Доступ до публічної інформації
Методичні рекомендації НАЗК
Фотогалерея
Українська мова

 
Головна
Фахівці ДП «Полтавастандартметрологія» роз’яснюють нові положення в законодавстві та сучасній практиці технічного регулювання в харчовій промисловості
Написав Zhanna   
27.05.2009
З 01 червня 2009 року впроваджуються зміни до ДСТУ 1.3:2004 та ДСТУ 1.6:2004. Тож, у зв’язку з актуальністю теми, фахівцями ДП «Полтавастандартметрологія» 27-го травня поточного року було проведено навчальний семінар на тему: «Нове законодавство і сучасна практика технічного регулювання в харчовій промисловості».
Останє оновлення ( 28.05.2009 )
Детальніше...
 
Дитяче харчування
Написав Zhanna   
27.05.2009
Основою гармонійного розвитку дитини з перших днів її життя є повноцінне харчування з обов’язковим грудним вигодовуванням та достатнім вмістом у раціоні усіх речовин. Це забезпечить оптимальний харчовий статус дитини, її фізіологічне дозрівання з трансформацією основних механізмів життєдіяльності, які зумовлюють здоров’я людини протягом всього життя.
Детальніше...
 
Перевірки на вимогу правоохоронних органів
Написав Zhanna   
26.05.2009
За вимогою правоохоронних органів державними інспекторами ДП «Полтавастандартметрологія» весною 2009 року було здійснено дві позапланові перевірки додержання стандартів, норм і правил на двох підприємствах області.
Детальніше...
 
Діти мають отримати безпечний та якісний відпочинок!
Написав Zhanna   
26.06.2009
Як тільки-но в школах відлунають останні дзвінки, перед більшістю сімей постане питання: куди «прилаштувати» дитину на літні канікули? Чимало батьків невипадково віддадуть перевагу дитячим оздоровчим таборам, де дитина не просто матиме змогу відпочивати та спілкуватися з однолітками, а й знаходитиметься під доглядом досвідчених висококваліфікованих фахівців. 
Детальніше...
 
Читаємо етикетки
Написав Zhanna   
25.05.2009
За часів Радянського Союзу етикетки використовувалися лише для зазначення назви продуктів та товарів, і ще для вказання виробника. Існували певні стандарти, які визначали зовнішній вигляд пакування для кожного виду продукції. Папір використовували низькоякісний, і лише товари на експорт отримували гарні яскраві обгортки. Проте, вже у 90-х роках минулого століття все змінилося – етикетка виявилася не лише затребуваною, а й здатною впливати на покупця. Сьогодні, заходячи до магазину, ми опиняємося у світі різноманітних товарів, що борються за те, щоб купили саме їх. Яскраве вбрання продукту не лише захищає його, а й притягує нашу увагу. При цьому варто зазначити, що розвиток конкуренції став поштовхом не лише для вдосконалення естетичної сторони обгортки, а сама етикетка стала джерелом не лише правдивої та достовірної інформації…
Детальніше...
 
Статистика держнагляду
Написав Zhanna   
25.05.2009
Спеціалістами ДП «Полтавастандартметрологія» протягом І кварталу 2009 року було здійснено 70 перевірок додержання стандартів, норм, і правил, з них 51 (44 планових та 7 позапланових) – первинні перевірки та 19 – повторні. 
Детальніше...
 
Стороння мікрофлора і попередження її розвитку в твердих сирах
Написав Zhanna   
18.05.2009

Стороння мікрофлора у сирах 

 

Виробництво твердих сичужних сирів вирізняється серед іншої молочної продукції своєю залежністю від мікробіологічних показників (вмістом мікрофлори).

Основними джерелами первинної мікрофлори сиру є сировина: молоко та закваска.

Стороння ж мікрофлора при промисловому виробництві сиру потрапляє до продукту з нестерильною сировиною, а також при контакті продукту із зовнішнім середовищем.

Останє оновлення ( 19.05.2009 )
Детальніше...
 
Купуючи вікно
Написав Zhanna   
11.05.2009
Навесні значна кількість людей вирішує «починати будуватися», робити ремонти, замінювати старі вікна на сучасні…  Щоб не встряти у халепу необхідно попередньо озброїтися знаннями щодо того, які вимоги до метало-пластикових вікон висуваються нормативними документами: до конструкції виробів, умов монтажу, пакування, маркування, комплектності, вимог безпеки щодо комплектуючих та сировини, гарантій виробника. Допомогти розібратися споживачам у «віконних» тонкощах зголосився аудитор по сертифікації будівельних матеріалів, виробів та конструкцій ДП «Полтавастандартметрологія» МАРЧЕНКО Володимир Борисович.
Детальніше...
 
І знову відстрочка…
Написав Zhanna   
28.04.2009
З 1-го листопада минулого року набрав чинності новий Національний стандарт України ДСТУ 4518:2006 «Продукти харчові. Споживче марковання. Загальні правила». 
Детальніше...
 
Стартує конкурс «100 кращих товарів України» 2009 року
Написав Zhanna   
23.04.2009
Вже вшосте, під патронатом Президента України, у нашій державі проходить Всеукраїнський конкурс якості продукції (товарів, робіт, послуг) – «100 кращих товарів України». 
Детальніше...
 
«Полтавський Великдень» – конкурс багатовікових традицій та промислового виробництва
Написав Zhanna   
15.04.2009
Конкурс-дегустація святкової випічки «Полтавський Великдень» пройшов 14-го квітня у Полтаві на базі ДП «Полтавастандартметрологія». Саме тут ще у минулому році вирішили визначити хто з місцевих хлібопекарів виготовляє найкращі паски, відроджуючи давні традиції та використовуючи новітні технології для досягнення якнайкращого результату (адже напередодні Великодня обрядові хліба «запускають у промислове виробництво» і всім цікаво дізнатися чиї ж паски купувати до свята). 
Останє оновлення ( 17.04.2009 )
Детальніше...
 
«Сонце» великоднього столу
Написав Zhanna   
09.04.2009
Споконвіків слов’яни шанували хліб і вчили цьому своїх дітей та онуків. Особливе значення мали хліба обрядові, серед яких чільне місце посідає ПАСКА. 
Детальніше...
 
Щоб великоднє яєчко принесло тільки радість
Написав Zhanna   
09.04.2009
Вже не за горами те велике свято коли вітаючись одне до одного ми будемо промовляти: «Христос воскрес!» і дарувати червоні яєчка. Більшість господинь вже почали готуватися до нього, намагаючись заздалегідь купити хоч деякі продукти, бо напередодні Великодня ціни, як то кажуть, будуть просто «захмарними». Особливо на яйця. І хоча яйця – звичний у нашому раціоні продукт, та, обираючи їх, ми стикаємося з рядом питань. За відповідями на них ми звернулися до фахівців Державного підприємства «Полтавастандартметрологія».
Детальніше...
 
У піст ковбаси все одно не можна!
Написав Zhanna   
27.03.2009
На виконання доручення Кабінету Міністрів України від 12.08.2008 №39962/1/1-08 щодо проведення перевірок суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність на ринку виробництва соціально-значущих продуктів, державними інспекторами ДП «Полтавастандартметрологія» у березні 2009 року було проведено перевірки виробництва, зберігання та реалізації соціально-значущих продуктів на 9 підприємствах області. 
Детальніше...
 
Спред також має бути сертифікованим!
Написав Zhanna   
26.03.2009
На початку березня 2009 року державними інспекторами ДП «Полтавастандартметрологія» було проведено планову перевірку на ВАТ «Полтавахолод».
З метою перевірки якості продукції, що виготовляється і реалізується ВАТ «Полтавахолод» та відповідності її вимогам стандартів, норм і правил на підприємстві було перевірено три партії продукції: спреду солодковершкового «Ранкове», спреду «Запашне» та суміші рослинно-вершкової солодковершкової «Класичне». 
Детальніше...
 
Семінар по внутрішнім аудитам у лабораторіях
Написав Zhanna   
-
В атестованій лабораторії (на відповідність Правилам уповноваження або міжнародним стандартам) повинна бути впроваджена система управління якістю, однією з вимог якої є проведення внутрішніх аудитів. 
Детальніше...
 
КОНСЕРВАНТИ
Написав Zhanna   
23.03.2009
Бурхливий розвиток науки, освоєння космічних просторів та вічної мерзлоти, навіть шалена гонка озброєння після другої світової війни, надали потужний поштовх для розвитку нових технологій при виробництві харчових продуктів. Без використання великої кількості харчових добавок неможливо уявити те різноманіття продуктів, яке є нині на полицях наших магазинів. Саме за допомогою харчових добавок людина поєднала продукти, що в природі не поєднуються. Наприклад, майонез низької жирності – продукт, що складається з води та рослинного жиру.
Детальніше...
 
Яким сміттям харчуються наші діти?!
Написав Zhanna   
11.03.2009
Термін – із контейнера для сміття.
Саме так – із контейнера для сміття. Першопочатково «сміттєвою їжею» (з англ. – filth-food, dirt-food, junk food) називали продукти готові до вживання, запаковані у міцну герметичну тару з дрібним фасуванням, розраховані на тривале зберігання та вживання без підігріву прямо «на ходу» (у дорозі, транспорті, стадіонах чи кінозалах). Переважно це були бутерброди (сандвічі), різноманітні нарізки (ковбас, шинки, сиру), висококалорійні батончики, горішки, чіпси, а також напої та гострі закуски, запаковані у пластикові баночки-стаканчики. 

Детальніше...
 
Всесвітній день прав споживача 2009 «Протидія просуванню на ринку нездорового харчування для дітей»
Написав Zhanna   
05.03.2009
Всесвітня організація союзів споживачів (СІ), до складу якої входять 220 урядових та громадських організацій-членів із 115 країн, девізом Всесвітнього дня прав споживачів 2008 року оголосила: «Нездорове харчування підростаючого покоління». Вперше в практиці СІ тема, зважаючи на її актуальність та злободенність, була продовжена ще на рік. Тож, Всесвітній день прав споживача 2009-го проходитиме під лозунгом «Протидія просуванню на ринку нездорового харчування для дітей».
Детальніше...
 
Рослинні жири у вершковому маслі та завищений вміст вологи у ковбасі
Написав Zhanna   
18.02.2009
На виконання доручення Кабінету Міністрів України щодо проведення перевірок суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність на ринку виробництва соціально-значущих продуктів, у 2008 році державні інспектори ДП «Полтавастандартметро-логія» провели ряд перевірок на підприємствах-виробниках області. 
Детальніше...
 
Союз споживачів України проводить II Всеукраїнський Конкурс «Як я захищаю свої споживчі права»
Написав Zhanna   
18.02.2009
Союз Споживачів України за підтримки Держспоживстандарту України і Київської міської державної адміністрації проводить Другий Всеукраїнський Конкурс «ЯК Я ЗАХИЩАЮ СВОЇ СПОЖИВЧІ ПРАВА».
Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 71 72 73 Наступна > Кінець >>

Всього 1492 - 1512 з 1520
 
Статистика
Останні новини
Анонси
Терміни
 
Технічне регулювання - правове регулювання відносин у сфері встановлення, застосування та виконання обов'язкових вимог до продукції або пов'язаних з нею процесів, систем і послуг, персоналу та органів, а також перевірка їх дотримання шляхом оцінки відповідності та/або ринкового нагляду.
 
Стандартизація – діяльність, по встановленню правил і характеристик з метою їх добровільного багаторазового використання, спрямована на досягнення впорядкованості в сферах виробництва і обігу продукції і підвищенні конкурентоспроможності продукції, робіт та послуг. Ця діяльність проявляється в розробці, опублікуванні та застосуванні стандартів.
 
Сертифікація – процедура, за допомогою якої визнаний в установленому порядку орган документально засвідчує відповідність продукції, послуг чи систем управління встановленим законодавством вимогам.
 
Оцінка відповідності – доказування, що встановлені вимоги до продукції, процесу, системи, особи або органу виконано шляхом випробування, здійснення контролю або сертифікації.
 
Метрологія – це наука про вимірювання, методи і засоби забезпечення їх єдності і способи досягнення необхідної точності.
© 2020 ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПОЛТАВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ»
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.