Навігація
Головна
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Путівник по сайту
--------------------
ДП «Полтавастандартметрологія»
Кременчуцька філія
Послуги з метрології
Послуги з стандартизації
Послуги з сертифікації
Оцінка відповідності
Послуги по випробуванню продукції
Послуги з сертифікації СУ
Організація семінарів та конкурсів
Наукова діяльність
Щодо світлодіодної (LED) продукції
Публічні закупівлі
Вакансії
--------------------
Довідник з технічого регулювання
Новини країн-членів СОТ
Споживачеві Полтавщини
Конкурси
Електронна громадська приймальня
Нормативно-правова база
Інформаційні ресурси
Взаємодія
Опитування
Доступ до публічної інформації
Методичні рекомендації НАЗК
Фотогалерея
Українська мова 
Головна
Обираємо якісний пластиковий посуд
Написав Zhanna   
26.06.2017

 В теплу половину року за статистикою споживачі розкуповують рекордну кількість одноразового пластикового посуду, адже він найзручніший для пікніків на природі чи щоб втамувати спрагу, купивши напій чи квас на вулиці. Целофан, різноманітні полімерні упаковки, пластикові контейнери, одноразові тарілочки та стакани та інші досягнення цивілізації... Вони значно полегшують наш побут, проте, вибір матеріалів з полімерів, представлений на сучасному ринку, доволі великий і не всі із них безпечні для нашого організму, особливо якщо систематично використовувати таку тару не за призначенням.

Так, одні полімери виділяють токсини при контакті з кислотами та спиртним, інші – не витримують високих температур тощо. І хоча миттєве гостре отруєння Вам не загрожує, використання неякісного посуду згодом обов’язково призведе до появи певних хвороб, адже в організмі відбувається поступове накопичення токсичних речовин. Щоб уникнути біди, варто розібратися в особливостях застосування різноманітного посуду.

Останє оновлення ( 23.06.2017 )
Детальніше...
 
В Україні введуть сертифікацію енергоефективності будівель
Написав Zhanna   
23.06.2017

     Відповідний закон України «Про енергетичну ефективність будівель»(ЗАВАНТАЖИТИ), яким визначено правові, економічні та організаційні основи діяльності у сфері забезпечення енергетичної ефективності будівель прийнятий Верховною Радою. Відповідно до закону для об'єктів будівництва та існуючих будівель передбачається сертифікація енергетичної ефективності з метою визначення фактичних її показників, проведення оцінки відповідності зазначених показників встановленим мінімальним вимогам до енергоефективності, розробка рекомендацій щодо підвищення рівня енергоефективності, які враховують місцеві кліматичні умови технічно і економічно обгрунтовані.

Останє оновлення ( 23.06.2017 )
Детальніше...
 
Опублікований новий стандарт ISO на системи пластикових трубопроводів
Написав Zhanna   
23.06.2017

    Опубліковано новий міжнародний стандарт ISO 16611:2017 «Системи пластикових трубопроводів для дренажу та каналізації без тиску. Труби з поперечним перерізом круглої форми і з'єднання з армованого склопластику (GRP) на основі ненасичених поліефірних смол (UP). Розміри, вимоги та випробування». Даний документ застосовується до труб з поперечним перерізом круглої форми з армованого склопластику на основі ненасичених поліефірних смол, з гнучкими або жорсткими з'єднаннями, в основному, призначених для використання в повністю заглиблених спорудах, але також тих, які можуть використовуватися для ремонту існуючих труб з поперечним перерізом круглої форми. Стандарт застосовується до труб, фітингів та їх з`єднань номінальних розмірів від DN 150 до DN 4000, які призначені для використання під час проведення поверхневих або стічних вод за умови температури до 50°C.

 
Вимоги до косметичної продукції в Україні змінять
Написав Zhanna   
22.06.2017

    Технічне регулювання косметичної продукції в Україні хочуть гармонізувати з європейським законодавством, а також планують усунути юридичні, адміністративні та технічні бар'єри в торгівлі. Для досягнення цих цілей МОЗ пропонує встановити вимоги до виробників косметики, процедури оцінки її безпеки, інгредієнтів косметичної продукції та супровідної інформації до неї. 

Технічний регламент на косметичну продукцію (ЗАВАНТАЖИТИ)

Останє оновлення ( 22.06.2017 )
Детальніше...
 
Незабаром набудуть чинності нові національні стандарти
Написав Zhanna   
21.06.2017

     З 1 вересня набудуть чинності національні стандарти на газову інфраструктуру, а з нового року - на протипожежну техніку.

    Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 13 червня 2017 р. № 152 "Про внесення змін до наказу від 24 червня 2016 р. № 189"(ЗАВАНТАЖИТИ)

   Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 13 червня 2017 р. № 151 "Про прийняття національних нормативних документів, гармонізованих з європейськими нормативними документами"(ЗАВАНТАЖИТИ)

 

 
Обирайте морозиво з молока!
Написав Zhanna   
20.06.2017
      Без морозива неможливо уявити справжнє літо, адже з приходом спеки воно стає улюбленими ласощами, як дорослих, так і дітей. Нині споживачам пропонують сотні різновидів крижаних ласощів, щоправда, незважаючи на це, вибрати з їх числа продукцію на молочній основі, дуже складно, а придбати морозиво зовсім без стабілізаторів, ароматизаторів, барвників, консервантів і взагалі неможливо. Тож споживач повинен хоча б уважно читати інформацію на маркуванні та обирати продукт, в якому різноманітних «поліпшувачів» та «замінників» натуральної сировини якомога менше. Зокрема, якщо Ви хочете поласувати морозивом, виготовленим з молочної сировини, шукайте напис «ДСТУ 4733:2007«Морозиво молочне, вершкове, пломбір. Загальні технічні умови».
Детальніше...
 
Пропонуємо придбати стандарти!
Написав Zhanna   
07.06.2017

   Увага! У відділі стандартизації та наукової інформації ДП «Полтавастандартметрологія» можна придбати наступні стандарти: (ЗАВАНТАЖИТИ ПЕРЕЛІК)

 

Останє оновлення ( 07.06.2017 )
 
Перенесено термін скасування ГОСТів
Написав Zhanna   
19.06.2017

     Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 13 червня 2017 р. № 150 "Про перенесення терміну скасування чинності міждержавних нормативних документів в Україні"(ЗАВАНТАЖИТИ)

 
Суб'єкти господарської діяльності оцінять свій вплив на навколишнє середовище
Написав Zhanna   
19.06.2017

     Президентом підписаний Закон України «Про оцінку впливу на довкілля»(ЗАВАНТАЖИТИ), згідно з яким оцінка впливу на навколишнє середовище буде обов'язковою в процесі прийняття рішень про здійснення планованої діяльності. Вона передбачається для ряду суб'єктів господарької діяльності. Зокрема, проводити оцінку впливу будуть заводи, теплові та атомні електростанції, суб'єкти, що займаються будівництвом великих об'єктів, хімічною промисловістю, поводженням з відходами, видобутком і переробкою нафти, сільським господарством тощо.

Останє оновлення ( 16.06.2017 )
Детальніше...
 
Фахівці ДП "Полтавастандартметрологія" провели семінар по системах управління якістю
Написав Zhanna   
19.06.2017

     15 червня на базі ДП «Полтавастандартметрологія» пройшов семінар на тему: «Впровадження/перехід до сучасних систем якості за ДСТУ ISO 9001:20165». У ньому взяли участь більше 20 представників з різних підприємств нашої області.

       Відкрила семінар заступник генерального директора ДП «Полтавастандартметрологія» Наталія Ткаченко. Вона наголосила, що нині, як ніколи постає необхідність в запровадженні ефективних систем управління якістю, які б відповідали міжнародній практиці та вимогам. На семінарі йшлося про міжнародні стандарти серії ISO 9000 та основні принципи управління  якістю. Було проведено порівняльний аналіз та розглянуто відмінності під час переходу від ДСТУ ISO 9001:2009 до ДСТУ ISO 9001:2015. Учасникам семінару роз’яснили термінологію та вимоги ДСТУ ISO 9001:2015, міжнародного стандарту ISO 9004, стандартів серії ISO 10000.

    Присутні розглянули принципи процесного підхіду, ризик-орієнтованого мислення та особливості документування систем менеджменту якості. Провели практичні заняття, на яких закріпили отримані навики. По закінченню семінару всі його учасники отримали відповідні свідоцтва.

Останє оновлення ( 27.06.2017 )
 
Останні накази про прийняття та скасування стандартів
Написав Zhanna   
13.06.2017

   Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 08 червня 2017 р. № 142 "Про прийняття національних нормативних документів і змін до національних нормативних документів, гармонізованих з міжнародними нормативними документами, та скасування національного нормативного документа"(ЗАВАНТАЖИТИ)

   Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 08 червня 2017 р. № 141 "Про прийняття зміни до національного нормативного документа"(ЗАВАНТАЖИТИ)

    Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 08 червня 2017 р. № 140 "Про внесення змін до наказу № 323 від 07 жовтня 2016 р."(ЗАВАНТАЖИТИ)

    Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 07 червня 2017 р. № 139 "Про внесення змін до наказу № 101 від 21 серпня 2015 р."(ЗАВАНТАЖИТИ)

  Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 07 червня 2017 р. № 138 "Про перенесення терміну скасування чинності в Україні міждержавних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ)
 
Уряд затвердив критерії оцінки ступеню ризику від провадження господарської діяльності
Написав Zhanna   
12.06.2017
 
Фахівці ДП«Полтавастандартметрологія» підвищили кваліфікацію з питань впровадження систем управління
Написав Zhanna   
08.06.2017

    Фахівці органу сертифікації ДП «Полтавастандартметрологія» йдуть в ногу з часом, постійно підвищуючи свій професійний рівень. Так днями фахівець відділу систем управління менеджментом Олена Безгодько повернулася з тренінгу «Безпека і якість харчових продуктів та перспективи виходу української продукції на Європейський ринок». Захід проводився науково-методичним центром інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності вищих навчальних закладів «АГРООСВІТА» Міністерства освіти і науки України на базі Української лабораторії якості і безпеки продукції агропромислового комплексу, що на Київщині.

Останє оновлення ( 20.06.2017 )
Детальніше...
 
Затверджено Технічний регламент енергетичного маркування пилососів
Написав Zhanna   
12.06.2017
     Уряд прийняв рішення, відповідно до якого всі пилососи в Україні реалізовуватимуть разом з енергетичними етикетками європейського зразка.

  Постанова КМУ від  31.05.2017 № 381 "Про затвердження Технічного регламенту енергетичного маркування пилососів"(ЗАВАНТАЖИТИ)

 
Затверджено Технічний регламент енергетичного маркування побутових барабанних сушильних машин
Написав Zhanna   
12.06.2017

   Уряд прийняв рішення, відповідно до якого всі побутові барабанні сушильні машини в Україні реалізовуватимуть разом з енергетичними етикетками європейського зразка.

   Постанова КМУ від  31.05.2017 №380 "Про затвердження Технічного регламенту енергетичного маркування побутових барабанних сушильних машин"(ЗАВАНТАЖИТИ)

 
Останні накази щодо прийняття чи скасування стандартів
Написав Zhanna   
12.06.2017

    Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 31 травня 2017 р. № 135 "Про внесення зміни до наказу від 20 травня 2016 р. № 137"(ЗАВАНТАЖИТИ)

    Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 31 травня 2017 р. № 134 "Про прийняття національних нормативних документів, гармонізованих з міжнародними нормативними документами"(ЗАВАНТАЖИТИ)

   Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 31 травня 2017 р. № 133 "Про прийняття національних нормативних документів, гармонізованих з міжнародними нормативними документами"(ЗАВАНТАЖИТИ)

 

 

 
Обережно! Кетчуп!
Написав Zhanna   
01.06.2017

     Нещодавно Центр Експертиз «ТЕСТ» оприлюднив результати випробувань 6-ти найпопулярніших торгівельних марок кетчупів різних виробників України. Результати вразили. До складу продуктів входить барвник Понсо 4R Е124, консерванти: сорбат калію та бензоат натрію, причому якщо одні виробники чесно вказують їх на маркуванні, то інші приховують. А ось про наявність небезпечного підсилювача смаку глутамату натрію Е621 не було вказано на жодній етикетці, хоча його виявили в усіх досліджених зразках! Причому в значній кількості: від 1245мг/кг до 6129мг/кг . Навіщо потрібно додавати підсилювач смаку та барвник в продукт, якщо він виготовлений з натуральних томатів? Про відповідь лишається лише здогадуватися. Переглянути результати випробувань можна за посиланням https://test.org.ua/tests/food/509

Останє оновлення ( 12.06.2017 )
 
Визначено критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності
Написав Zhanna   
02.06.2017

    Уряд визначив єдиний підхід до розроблення критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових перевірок, а також форми актів, що складаються за результатами проведення планових та позапланових перевірок.

    Постанова КМУ від 24.05.2017 р. №362 «Про внесення змін до методик розроблення критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю), а також уніфікованих форм актів, що складаються за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю)”(ЗАВАНТАЖИТИ)

 

Детальніше...
 
Останні накази щодо прийняття та скасування нормативних документів
Написав Zhanna   
02.06.2017

    Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 31 травня 2017 р. № 130 "Про внесення зміни до наказу від 11 квітня 2017 р. № 76"(ЗАВАНТАЖИТИ)

 
Наші діти потребують захисту від неякісної продукції!
Написав Zhanna   
01.06.2017

 1 червня у світі відзначають Міжнародний день захисту дітей. За традицією, що склалася, напередодні цієї дати прийнято говорити про те, як захистити дитину від насилля в сім’ї та суспільстві. На щастя, відсоток дітей, які потерпають від насилля, в Україні невеликий, проте, існує інша проблема, яка стосується усіх дітей без винятку – критична ситуація на споживчому ринку, коли навіть заможна родина незастрахована від придбання продуктів чи товарів, які згубно вплинуть на здоров’я її сина чи доньки. Адже ні для кого не секрет, що висока ціна вже давно перестала служити гарантією високої якості, а інформація на маркуванні далеко не завжди відповідає дійсності.

Останє оновлення ( 31.05.2017 )
Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Всього 169 - 189 з 1352
 
Статистика
Останні новини
Анонси
УВАГА! ПЛАН ЗАХОДІВ НА І ПІВРІЧЧЯ
 
Терміни
 
Технічне регулювання - правове регулювання відносин у сфері встановлення, застосування та виконання обов'язкових вимог до продукції або пов'язаних з нею процесів, систем і послуг, персоналу та органів, а також перевірка їх дотримання шляхом оцінки відповідності та/або ринкового нагляду.
 
Стандартизація – діяльність, по встановленню правил і характеристик з метою їх добровільного багаторазового використання, спрямована на досягнення впорядкованості в сферах виробництва і обігу продукції і підвищенні конкурентоспроможності продукції, робіт та послуг. Ця діяльність проявляється в розробці, опублікуванні та застосуванні стандартів.
 
Сертифікація – процедура, за допомогою якої визнаний в установленому порядку орган документально засвідчує відповідність продукції, послуг чи систем управління встановленим законодавством вимогам.
 
Оцінка відповідності – доказування, що встановлені вимоги до продукції, процесу, системи, особи або органу виконано шляхом випробування, здійснення контролю або сертифікації.
 
Метрологія – це наука про вимірювання, методи і засоби забезпечення їх єдності і способи досягнення необхідної точності.
© 2018 ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПОЛТАВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ»
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.