Навігація
Головна
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Путівник по сайту
--------------------
ДП «Полтавастандартметрологія»
Кременчуцька філія
Послуги з метрології
Послуги з стандартизації
Послуги з сертифікації
Оцінка відповідності
Послуги по випробуванню продукції
Послуги з сертифікації СУ
Організація семінарів та конкурсів
Наукова діяльність
Щодо світлодіодної (LED) продукції
Публічні закупівлі
Вакансії
--------------------
Довідник з технічого регулювання
Новини країн-членів СОТ
Споживачеві Полтавщини
Конкурси
Електронна громадська приймальня
Нормативно-правова база
Інформаційні ресурси
Взаємодія
Опитування
Доступ до публічної інформації
Методичні рекомендації НАЗК
Фотогалерея
Українська мова

 
Головна
Фахівці ДП «Полтавастандартметрологія» провели семінар присвячений впровадженню системи НАССР
Написав Zhanna   
23.02.2017

    22 лютого на базі ДП «Полтавастандартметрологія» пройшов семінар на тему : «Вимоги сучасного законодавства до запровадження та поліпшування системи управління безпечністю харчових продуктів». У ньому взяли участь близько 20 представників з різних харчових підприємств нашої області.

Останє оновлення ( 23.02.2017 )
Детальніше...
 
Новий стандарт ISO для визначення якості грунту
Написав Zhanna   
21.02.2017

    Міжнародна організація зі стандартизації (ISO) опублікувала новий міжнародний стандарт ISO 14869-3:2017 «Якість ґрунту. Розчинення для визначення загального вмісту елементів. Частина 3: Розчинення з використанням фтористоводневої, соляної та азотної кислоти мікрохвильовим методом під тиском». Стандарт ISO 14869-3:2017 описує метод мікрохвильового розчинення зразків грунту для визначення загального вмісту елементів Al, As, Ba, Ca, Cd, Co, Cr, Cs, Cu, Fe, Hg, K, Li, Mg, Mn, Na, Ni, P, Pb, S, Se, Sb, Sr, Tl, V, Zn при використанні суміші азотної (HNO3), фтористоводневої (HF) і соляної кислот (HCl). Даний метод можна застосовувати до всіх типів грунту і грунтового матеріалу.

Останє оновлення ( 21.02.2017 )
Детальніше...
 
26 видів нової продукції незабаром представлять хлібопеки Полтавщини
Написав Zhanna   
17.02.2017

     16 лютого на базі ДП «Полтавастандартметрологія» відбулося засідання обласної дегустаційної комісії. Його метою було поставлення на виробництво нових видів продукції. Цього разу 6 підприємств області розробили 26 нових рецептур, які й представили на суд компетентних дегустаторів.

Переглянути фотогалерею

 

 

Останє оновлення ( 21.02.2017 )
Детальніше...
 
Фахівці ДП «Полтавастандартметрологія» взяли участь в науково-практичній конференції
Написав Zhanna   
17.02.2017

       

  15 лютого в Полтавському університеті економіки і торгівлі (ПУЕТ) відбулася науково-практична конференція «Освітня безпека та економічний розвиток «Україна-Польща». Захід проходив в рамках Ш Наукового симпозіуму «Україна-Польща – синергентична співпраця». У ньому взяли участь співголова Польсько-української парламентської групи Сейму Республіки Польща, Депутат Сейму Божена Камінська, директор Міжнародного центру соціально-економічних досліджень, модернізації і розвитку кооперації в Україні професор Сергій Іванов, представники польських вузів. Полтавщину на конференції представляли викладачі ПУЕТ та його ректор Олексій Нестуля, директор Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації Олена Харченко та фахівці державного підприємства «Полтавастандартметрологія».

    

Останє оновлення ( 17.02.2017 )
Детальніше...
 
З 1 липня набудуть чинності національні стандарти по страховому фонду
Написав Zhanna   
14.02.2017

    З 1 липня набудуть чинності національні стандарти по страховому фонду.

Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 07 лютого 2017 р. № 22 "Про прийняття національних нормативних документів в Україні"(ЗАВАНТАЖИТИ); 
Зареєстрований законопроект щодо заборони полімерних пакетів
Написав Zhanna   
10.02.2017

     У Верховній Раді зареєстрований проект Закону України  № 6020 «Про регулювання виробництва, використання, ввезення та розповсюдження на території України полімерних пакетів» (ЗАВАНТАЖИТИ), яким пропонується з 1 січня 2018 року заборонити в Україні виробництво, використання, ввезення і платне або безкоштовне розповсюдження (крім транзиту вантажів) полімерних пакетів тривалого розщеплення. Ця заборона не буде поширюється на оксо-біорозкладані полімерні пакети, виробництво яких має здійснюється тільки за наявності відповідної ліцензії.

Останє оновлення ( 10.02.2017 )
Детальніше...
 
Держава хоче посилити контроль за виробництвом органічної продукції
Написав Zhanna   
10.02.2017

    Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин рекомендував прийняти за основу  проект Закону України № 5448 «Про основні засади та вимоги до органічного виробництва, обороту і маркування органічної продукції» (ЗАВАНТАЖИТИ). Документом заплановано регламентувати вимоги до виробництва, маркування та обігу органічної продукції, а також чітко встановити основні принципи сертифікації. Виробники зобов'язані будуть щорічно проходити сертифікацію з обов'язковим виїзним інспектуванням. Такі підприємства включаються до реєстру операторів ринку органічної продукції. Нагляд буде здійснювати Держспоживслужба України, а повноваження з сертифікації органічного виробництва отримають акредитовані органи сертифікації. За реалізацію «органічної» продукції без сертифіката передбачені штрафи.

Останє оновлення ( 10.02.2017 )
Детальніше...
 
До уваги тих, хто експортує продукцію!
Написав Zhanna   
09.02.2017

    Прийнято Закон України про створення Експортно – кредитного агентства, презентовано Офіс з просування експорту при Мінекономрозвитку України та офіційний портал координації міжнародної допомоги Openaid: ця та інша інформація, яка зацікавить тих, хто експортує чи мріє експортувати свою продукцію, наведена у новому випуску «Щомісячного моніторингу сприяння торгівлі» (ЗАВАНТАЖИТИ)

 
До випробувального центру ДП «Полтавастандартметрологія» завітали представники проекту ПРООН
Написав Zhanna   
08.02.2017
 

    До державного підприємства «Полтавський регіональний науково-технічний центр стандартизації, метрології та сертифікації» (ДП «Полтавастандартметрологія») завітала команда оцінки проекту ПРООН/ГЕФ «Трансформація ринку в напрямку енергоефективного освітлення»: Петро Павличенко (Україна) та Мі Тон (США). Вони зустрілися з генеральним директором підприємства Аллою Мироновою, яка коротко ознайомила гостей з основними напрямками його діяльності та досягненнями.

     Проект фінансується міжнародною організацією об’єднаних націй і спрямований на вирішення ключової проблеми скорочення викидів парникових газів в Україні шляхом трансформації ринку в напрямку більш енергоефективних технологій освітлення і поступового припиненя використання неефективних приладів/джерел освітлення в житлових і громадських будівлях. З цією метою він передбачає випробування побутових, вуличних та офісних джерел освітлення, виготовлених за різною технологією (LED, натрієві, металогалогенні, ртутні).

     Мета зустрічі – з’ясувати ефективність взаємодії з проектом, адже ДП «Полтавастандартметрологія» брало у ньому найактивнішу участь, дізнатися про результати та досягнення та почути побажання щодо можливого покращення взаємодії з іншими аналогічними проектами у майбутньому. Незалежна команда оцінки вирішила на власні очі переконатися, що ДП «Полтавастандартметрологія» має відповідне обладнання та можливості для проведення подібних випробувань, а отже кошти, виділені на втілення проекту в життя, були витрачені максимально ефективно.

Останє оновлення ( 08.02.2017 )
Детальніше...
 
Опублікований новий стандарт ISO на тваринні та рослинні жири
Написав Zhanna   
08.02.2017

   Новий міжнародний стандарт ISO 3960:2017 «Жири та олії тваринні і рослинні. Визначення пероксидного числа. Йодометричне (візуальне) визначення за кінцевою точкою» описує метод йодометричного (візуального) визначення пероксидного числа тваринних та рослинних жирів та олій за кінцевою точкою. Пероксидне число є мірою кількості кисню, хімічно пов'язаного з олією або жиром, як пероксид, а саме, гидропероксид. Метод застосовується  до всіх тваринних і рослинних жирів та олій, жирних кислот та їх сумішей із значеннями пероксиду від 0 до 30 мЕкв (мілліеквівалент) активного кисню на кілограм. Він також може застосовуватися до маргаринів та жирних спредів з різним вмістом води. Метод не підходить для молочних жирів і не застосуються до лецитину.

     Молоко і молочні продукти (або жир з молока і молочних продуктів) виключені зі сфери дії цього документа. Переважний спосіб для йодометричного визначення пероксидного числа для молочних жирів вказується в стандарті ISO 3976 «Жир молочний. Визначення пероксидного числа».

  Спосіб потенціометричного визначення пероксидного числа наведено в стандарті ISO 27107 «Жири та олії тваринні та рослинні. Визначення пероксидного числа. Потенціометричне визначення за кінцевою точкою".
Останє оновлення ( 08.02.2017 )
 
Внесено зміни до ряду ДСТУ
Написав Zhanna   
08.02.2017

  Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 06 лютого 2017 р. №21 "Про прийняття зміни до національного нормативного документа України"(ЗАВАНТАЖИТИ)

 
Перенесено термін скасування ГОСТ на алмазний інструмент
Написав Zhanna   
07.02.2017
   Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 31 січня 2017 р. №14 "Про перенесення терміну скасування в Україні міждержавних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ)
 
Обережно! Неякісний трикотаж
Написав Zhanna   
06.02.2017

  Головним управлінням Держпродспоживслужби в Київській області проведено планову перевірку дотримання вимог законодавства про захист прав споживачів при реалізації непродовольчих товарів, в ході якої були відібрані зразки продукції, які знаходилися на реалізації у ТОВ «Новус Україна» (м. Вишневе, Київська область). В ході випробувань встановлено, що трикотажні вироби для дітей не відповідали вимогам нормативно-правових та нормативних актів, отже на порушників законодавства чекають штрафні санкції. Завантажити таблицю з результатами випробувань, надану нам головним управлінням Держспоживслужби в Київській області.

     Тож звертаємося до виробників та представників торгівельних мереж! Якщо Ви хочете бути впевненими у безпечності та якості своєї продукції, фахівці державного підприємства «Полтавастандартметрологія» завжди готові надати Вам допомогу у проведенні її випробувань, оцінки відповідності, сертифікації, повірки засобів вимірювальної техніки, якими Ви користуєтесь. Ми допоможемо Вам правильно оформити інформацію на споживчому маркуванні та забезпечимо усіма необхідними нормативними документами чи підкажемо, як розробити власні технічні умови, посприяємо впровадженню на Вашому підприємстві систем управління на відповідність міжнародним стандартам. Подбавши про якість заздалегідь, Ви впевнено почуватимете себе на ринку, адже Вам не доведеться сплачувати штрафи та втрачати клієнтів!

Останє оновлення ( 14.02.2017 )
 
Набуває чинності ряд національних стандартів
Написав Zhanna   
03.02.2017

     З 1 березня набуває чинності національний стандарт на  машини електричні обертові тягові, а ось  національні стандарти на системи моніторингу концентрації глюкози в крові та деякі фрукти вступлять в силу лише  у 2018 році.

    Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 30 січня 2017 р. № 13 "Про прийняття національного нормативного документа, гармонізованого з міждержавним нормативним документом, та перенесення терміну скасування міждержавного стандарту"(ЗАВАНТАЖИТИ)

   Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 30 січня 2017 р. № 12 "Про прийняття нормативних документів України, гармонізованих з європейськими нормативними документами, скасування національного нормативного документа"(ЗАВАНТАЖИТИ)

 
До уваги виробників!
Написав Zhanna   
31.01.2017

      Якщо Ви плануєте підкорити європейський ринок, Вам необхідно звернутися до науково-дослідного Випробувального центру харчової продукції ДП «Полтавастандартметрологія», який має технічну можливість проводити випробування продукції за показниками, які цікавлять європейських споживачів.

      Як відомо, Європейський Союз (ЄС) – це найбільший у світі спільний ринок, який об'єднує 27 країн та майже 500 мільйонів споживачів. Для постачання продукції в країни ЄС українські підприємства харчової промисловості та продовольчої сировини повинні провести підготовчі роботи, що включають проведення випробувань вітчизняної продукції на відповідність європейським вимогам у акредитованих випробувальних центрах та лабораторіях, які мають визнання на міжнародному рівні.

Останє оновлення ( 31.01.2017 )
Детальніше...
 
Прийнято зміни до національного стандарту на цукерки
Написав Zhanna   
30.01.2017
Останє оновлення ( 30.01.2017 )
 
Роз'яснення щодо міжповірочних інтервалів для засобів вимірювальної техніки
Написав Zhanna   
25.01.2017

   Останнім часом до ДП «Полтавастандартметрологія» надходять численні звернення суб’єктів господарювання щодо надання роз’яснень стосовно міжповірочних інтервалів законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки (далі-ЗВТ), встановлених наказом Мінекономрозвитку від 13.10.2016р. №1747 «Про затвердження міжповірочних інтервалів законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, за категоріями», який зареєстрований в Мін’юсті 01.11.2016 року за № 1417/29547 (далі -Наказ).

    Щоб ознайомитися з роз'ясненнями з цього приводу, натисніть "Детальніше"

Останє оновлення ( 25.01.2017 )
Детальніше...
 
Внесено зміни до Технічного регламенту щодо товарів, які фасують за масою та об'ємом в упаковку
Написав Zhanna   
25.01.2017

     Уряд вніс зміни до Технічного регламенту щодо деяких товарів, які фасують за масою та об'ємом у готову упаковку. Рішення прийняте з метою уникнення суперечностей під час проведення метрологічного нагляду. Документом передбачається поширення сфери дії зазначеного регламенту на упаковані одиниці з постійним номінальним вмістом, що містять товари, які призначені для продажу та, зокрема, марковані знаком відповідності. Крім того, акцентовано увагу на добровільності застосування знака відповідності. Технічний регламент розроблено на основі Директиви Ради ЄС № 76/211/ЄEС від 20.01.1976.

Останє оновлення ( 25.01.2017 )
 
Внесено зміни до переліку товарів, які не підлягають фітосанітарному контролю
Написав Zhanna   
24.01.2017

    Кабмін Постановою від 16 листопада 2016 р. N 829 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 12 травня 2007 р. N 705 та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України"(ЗАВАНТАЖИТИ) оновив Перелік об'єктів регулювання для цілей імпорту, експорту та реекспорту, ДФС надала роз`яснення, які товари не підлягають фітосанітарному контролю до внесення змін в Перелік товарів, що підлягають державному контролю (у тому числі у формі попереднього документального контролю) у разі переміщення їх через митний кордон України.(ЗАВАНТАЖИТИ)

   Ці роз`яснення викладені у листі ДФС письме від 13 січня  2017 року

№ 773/7/99-99-18-03-01-17(ЗАВАНТАЖИТИ). Щоб ознайомитися з текстом переліку, натисніть "Детальніше".

Останє оновлення ( 24.01.2017 )
Детальніше...
 
Поспішайте впровадити систему управління безпечністю харчової продукції!
Написав Zhanna   
25.01.2017

       20 вересня 2016 року набрали чинності нові «Загальні гігієнічні вимоги щодо поводження з харчовими продуктами» (розділ VII закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо харчових продуктів»). Зокрема, згідно з вимогами статтей 40-51 цього закону, оператори ринку зобов’язані дотримуватися гігієнічних вимог до потужностей, на яких здійснюється виробництво та/або обіг харчових продуктів; до приміщень, де обробляються або переробляються харчові продукти; до рухомих та /або тимчасових потужностей; до транспортних засобів; до обладнання та інвентарю; до постачання води, до персоналу, який працює у зоні поводження з харчовими продуктами, до безпосередньо харчових продуктів, до їх пакування тощо.     

      Сам Закон України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» в новій редакції набув чинності з 20 вересня 2015 року. Цей Закон побудований на принципах та вимогах до безпечності харчових продуктів, які діють в ЄС. Положення нового Закону покладають значну відповідальність за виробництво безпечної продукції на виробників та передбачають розроблення, введення в дію та застосування постійно діючих процедур, що засновані на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (в англійській абревіатурі система НАССР, що розшифровується Hazard Analysіsand Crіtіcal Control Poіnts).

     Тож оператори ринку харчових продуктів (підприємства, установи, організації, фізичні особи-підприємці) повинні негайно розробити та впровадити процедури для забезпечення простежуваності продукції, процедури відкликання та вилучення з обігу продуктів, які можуть спричинити шкідливий вплив на здоров’я людини.

Останє оновлення ( 07.09.2017 )
Детальніше...
 
Пропонуємо сучасний імуноферментний аналіз (ІФА) продукції!
Написав Zhanna   
19.01.2017

     До уваги виробників харчових продуктів та кормів! Якщо Ви хочете успішно конкурувати на європейських та вітчизняних ринках, ДП “Полтавастандартметрологія” пропонує Вам замовити визначення показників імуноферментним аналізом (ІФА). Це один з найсучасніших методів, який гарантує високий рівень специфічності результатів і має високу чутливість та задовольняє вимоги міжнародних стандартів. Планшетний фотометр-аналізатор - це прилад, який дозволяє визначити вміст алергенів, зокрема глютену, а також мікотоксинів, гормональних препаратів, гербіцидів. Він також використовується для визначення залишкових кількостей антибіотиків, наприклад хлорамфеніколу (на наявність якого в обов'язковому порядку перевіряють усі молокопродукти, які експортують). В основі імуноферментного методу лежить специфічна реакція антиген-антитіло. Тож вищезгадані випробування стануть в нагоді переробникам молока та м'яса при виборі постачальників якісної сировини та зможуть служити документальним підтвердженням безпечності готової продукції.

Останє оновлення ( 19.01.2017 )
Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Всього 169 - 189 з 1276
 
Статистика
Останні новини
Анонси
Терміни
 
Технічне регулювання - правове регулювання відносин у сфері встановлення, застосування та виконання обов'язкових вимог до продукції або пов'язаних з нею процесів, систем і послуг, персоналу та органів, а також перевірка їх дотримання шляхом оцінки відповідності та/або ринкового нагляду.
 
Стандартизація – діяльність, по встановленню правил і характеристик з метою їх добровільного багаторазового використання, спрямована на досягнення впорядкованості в сферах виробництва і обігу продукції і підвищенні конкурентоспроможності продукції, робіт та послуг. Ця діяльність проявляється в розробці, опублікуванні та застосуванні стандартів.
 
Сертифікація – процедура, за допомогою якої визнаний в установленому порядку орган документально засвідчує відповідність продукції, послуг чи систем управління встановленим законодавством вимогам.
 
Оцінка відповідності – доказування, що встановлені вимоги до продукції, процесу, системи, особи або органу виконано шляхом випробування, здійснення контролю або сертифікації.
 
Метрологія – це наука про вимірювання, методи і засоби забезпечення їх єдності і способи досягнення необхідної точності.
© 2017 ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПОЛТАВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ»
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.