Навігація
Головна
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Путівник по сайту
--------------------
ДП «Полтавастандартметрологія»
Кременчуцька філія
Послуги з метрології
Послуги з стандартизації
Послуги з сертифікації
Оцінка відповідності
Послуги по випробуванню продукції
Послуги з сертифікації СУ
Організація семінарів та конкурсів
Наукова діяльність
Щодо світлодіодної (LED) продукції
Публічні закупівлі
Вакансії
--------------------
Довідник з технічого регулювання
Новини країн-членів СОТ
Споживачеві Полтавщини
Конкурси
Електронна громадська приймальня
Нормативно-правова база
Інформаційні ресурси
Взаємодія
Опитування
Доступ до публічної інформації
Методичні рекомендації НАЗК
Фотогалерея
Українська мова

 
Головна
Для виробників органічної продукції планують запровадити електронну систему сертифікації
Написав Zhanna   
04.11.2016

       Наприкінці жовтня в м. Франкфурт (Німеччина) відбулася конференція «Sourcing Organic from Ukraine 2016»  - «Постачання органіки з України 2016», метою якої був обмін інформацією та вирішення ключових питань щодо розширення надійної торгівлі українськими органічними продуктами. За останні декілька років Україна стала надійним постачальником органічної продукції до країн ЄС. Сьогодні майже 300 фермерів займаються виробництвом органічної продукції, обсяги якої перевищують внутрішнє споживання. Близько 400 тис. га землі в Україні сертифіковано для органічного сільського господарства.

    На жаль, зараз українські експортери та європейські дистриб’ютори стикаються з низкою проблем, однією з яких є регуляторні бар’єри для імпорту української органічної продукції до країн ЄС. Сьогодні триває дискусія щодо доцільності існування подвійної перевірки органічної продукції з України та ще 9 країн при експорті до ЄС. Перша перевірка продукції відбувається перед перетином кордону українськими національними контролюючими органами, а потім перевірка має проводитись і в країні призначення. Європейська комісія запропонувала створити нову електрону систему сертифікації для імпортної органічної продукції, яка допоможе простежувати продукцію під час транспортування для прозорості торгівлі та зниження ризиків шахрайства. Перехід на нову електронну систему сертифікації вступить у силу протягом 6 місяців, а запуск планується у квітні 2017 року.

Останє оновлення ( 04.11.2016 )
Детальніше...
 
Прийнято ряд національних стандартів щодо текстильного устаткування
Написав Zhanna   
02.11.2016
Останє оновлення ( 02.11.2016 )
 
Щодо стандартів, відповідність яким надає презумпцію відповідності вимогам технічних регламентів
Написав Zhanna   
02.11.2016
 
З 1 листопада набуває чинності ряд стандартів щодо вимірювання забрудненості повітря
Написав Zhanna   
26.10.2016
Останє оновлення ( 26.10.2016 )
 
Україна одержить додаткові торгівельні преференції для експорту в Євросоюз!
Написав Zhanna   
25.10.2016

    29 вересня 2016 р. Єврокомісія оприлюднила проект законодавчої ініціативи щодо запровадження додаткових автономних преференцій на товари походженням з України, повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

    Даною законодавчою пропозицією Єврокомісія пропонує:

1. Повністю лібералізувати імпорт з України:

- добрив, за виключенням карбаміду з масовою долею азоту більше 45% (код УКТЗЕД 3102 10 10) , на який встановлюється мито 3%; взуття;  пігменти і препарати на основі діоксиду титану; мідні та алюмінієві вироби; електронну апаратуру для відтворення зображення.

2.Встановити додаткові нульові тарифні квоти на мед (додаткові 3 тис. тонн, кукурудзу, кукурудзяне борошно та гранули (додаткові 650 тисяч тонн, пшеницю м"яку, пшеничне борошно та гранули (додаткові 100 тисяч тонн), ячмінь, ячмінне борошно та гранули (350 тисяч тонн) та інші товари.

    Зазначені преференції мають діяти три роки і застосовуватимуться до продукції, яка відповідає правилам походження товарів, передбаченим положеннями Протоколу №1 до Угоди про асоціацію, та за умови дотримання українською стороною відповідних положень Угоди про асоціацію щодо адміністративного митного співробітництва.

 

 
Актуально!
Написав Administrator   
09.10.2016
Останє оновлення ( 26.10.2016 )
 
Прийнято за основу законопроект про 100% комерційного обліку тепла і води
Написав Zhanna   
25.10.2016

 Верховною Радою прийнятий за основу законопроект № 4901 «Про комерційний облік комунальних послуг»(ЗАВАНТАЖИТИ).

 

Законопроектом передбачається обов'язкове обладнання всіх будівель, які приєднані до зовнішніх теплових мереж (крім мереж систем автономного теплопостачання), зовнішніх мереж гарячого водопостачання (крім мереж систем автономного гарячого водопостачання), зовнішніх водопровідних мереж (крім мереж систем автономного водопостачання) будинковими вузлами обліку, відповідно, теплової енергії і води. Проект також передбачає, що обладнання будинковими вузлами обліку існуючих будівель зобов'язаний провести оператор відповідних зовнішніх мереж в термін: нежитлових будівель - до 1 жовтня 2017 року; житлових будинків - до 1 жовтня 2018 року. У багатоквартирних будинках та інших будівлях, де налічується більше одного споживача, пропонується обов'язкове встановлення індивідуальних (квартирних) приладів обліку (або приладів-розподільників теплової енергії), які використовуються для розподілу показань будинкового приладу обліку: в нежитлових будівлях - до 1 жовтня 2017 року; в житлових будинках - до 1 жовтня 2018 року. Законопроект пропонує заборонити приєднання до вищезазначених зовнішніх мереж побудованих будівель, не обладнаних приладами обліку згідно з його вимогами.

 

Останє оновлення ( 24.10.2016 )
Детальніше...
 
З 1 листопада набуває чинності ряд нових стандартів щодо палива, електрообладнання тощо
Написав Zhanna   
24.10.2016

   Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 13 жовтня 2016 р. № 332 "Про прийняття національних стандартів України, гармонізованих з міжнародними та європейськими нормативними документами, змін та поправок до національних стандартів України та скасування нормативних документів України"(ЗАВАНТАЖИТИ)

 
В Україні встановлені європейські вимоги до поводження з побічними продуктами тваринного походження
Написав Zhanna   
24.10.2016

      19 жовтня 2016 року набув чинності Закон від 20.09.2016 № 1531-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про побічні продукти тваринного походження, не призначені для споживання людиною».(ЗАВАНТАЖИТИ)

     Зміни стосуються узгодження положень Закону в сфері поводження з продуктами тваринного походження, що відносяться до категорії II, з вимогами законодавства ЄС.  Законом, зокрема, визначено поняття органічних добрив і покращувачів ґрунту,  до переліку побічних продуктів тваринного походження категорії II додано немінералізованние гуано і зміст травного тракту, встановлені способи, за допомогою яких повинні бути використані, оброблені чи перероблені побічні продукти тваринного походження категорії II тощо.

Останє оновлення ( 24.10.2016 )
 
Опубліковано стандарт ISO для нафтогазової промисловості
Написав Zhanna   
19.10.2016

   Опубліковано новий міжнародний стандарт ISO 16440:2016 «Нафтова і газова промисловість. Система трубопровідного транспорту. Проектування, будівництво та обслуговування трубопроводу в сталевому корпусі». Сталевий корпус може використовуватись для механічного захисту трубопроводів, зокрема, на перетинах автомобільних та залізничних шляхів. Для установки такого корпусу на шосе, залізниці або іншому перетині потрібно одержати дозвіл від відповідного агентства або оператора трубопроводу.

   Документ встановлює вимоги до проектування, виготовлення, монтажу, корозійного захисту й технічного обслуговування трубопроводів зі сталевим корпусом для трубопровідних транспортних систем у нафтовій і газовій промисловості, відповідно до стандарту ISO 13623:2009 «Нафтова і газова промисловість. Система трубопровідного транспорту». Стандарт ISO 16440:2016 «Нафтова і газова промисловість. Система трубопровідного транспорту. Проектування, будівництво та обслуговування трубопроводу в сталевому корпусі» був розроблений підкомітетом SC 2 технічного комітету ISO ТК 67 «Матеріали, обладнання та морські споруди».

Останє оновлення ( 19.10.2016 )
 
Прийнято ряд нових національних стандартів України
Написав Zhanna   
18.10.2016

   Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 07 жовтня 2016 р. № 323 "Про прийняття національних стандартів України, гармонізованих з європейськими нормативними документами, національних стандартів України та скасування нормативних документів України"(ЗАВАНТАЖИТИ)

  Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 07 жовтня 2016 р. № 307 "Про прийняття національних стандартів України, змін та поправок до національних стандартів України, гармонізованих з міжнародними нормативними документами"(ЗАВАНТАЖИТИ)

  Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 07 жовтня 2016 р. № 306 "Про прийняття національних стандартів України, змін та поправок до національних стандартів України, гармонізованих з міжнародними нормативними документами"(ЗАВАНТАЖИТИ)

   Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 07 жовтня 2016 р. № 305 "Про прийняття національних стандартів України, змін та поправок до національних стандартів України, гармонізованих з міжнародними нормативними документами" (ЗАВАНТАЖИТИ)
 
До уваги виробників! Усі технічні умови повинні бути перевірені!
Написав Zhanna   
17.10.2016

        Відповідно до вимог чинного законодавства, усі технічні умови, за якими виготовляється будь-яка продукція, повинні бути актуалізовані. На Полтавщині регіональний фонд технічних умов, які відповідають вимогам законодавства, веде державне підприємство «Полтавастандартметрологія», яке передає дублікати цих ТУ до Головного фонду «ТУ України».

       ТУ треба перевіряти регулярно, але не рідше одного разу на пять років після надання їм чинності чи останнього перевіряння, якщо не виникає потреби перевіряти раніше у разі прийняття нормативних та законодавчих актів, якими регламентовано інші вимоги, ніж ті, що встановлені в ТУ. Якщо власник технічних умов не дотримується цих вимог, ТУ буде вилучено з бази даних, користуватися у своїй діяльності нормативним документом, актуальність якого непідтверджена, заборонено.

Останє оновлення ( 27.10.2016 )
Детальніше...
 
Привітання працівникам харчової промисловості
Написав Zhanna   
13.10.2016

Шановні працівники харчової промисловості!

 

         Щиро вітаємо Вас з професійним святом! Усвідомлюємо, що саме від Вашої щоденної праці великою мірою залежить те, наскільки якісним, безпечним і смачним буде наш щоденний стіл. Продукцію харчових підприємств України знають не лише вітчизняні споживачі, а й країн близького та далекого зарубіжжя.

       Тож висловлюємо Вам свою глибоку шану і щиру подяку! Ми завжди раді співпрацювати з кожним із Вас і готові всіляко сприяти, аби харчові підприємства нашого краю були успішними, сильними й  конкурентоспроможними.

       Бажаємо Вам міцного здоров’я, достатку, стабільності, впевненості у завтрашньому дні. Нехай втілюються у життя всі Ваші найсміливіші задуми, а робота приносить, як моральне, так і матеріальне задоволення!

Останє оновлення ( 13.10.2016 )
 
Привітання хлібопекарям
Написав Zhanna   
13.10.2016
Останє оновлення ( 13.10.2016 )
 
14 жовтня - Всесвітній день стандартів
Написав Zhanna   
12.10.2016
     14 жовтня світова спільнота традиційно відзначає Всесвітній день стандартів. Цьогоріч його гасло: «Cтандарти створюють довіру». Як відомо, якість і безпечність продукції чи послуг, які відповідають вимогам міжнародних стандартів, викликає довіру. Вони допомагають людям з різних країн світу «говорити однією мовою».
Останє оновлення ( 12.10.2016 )
Детальніше...
 
Звернення керівників міжнародних організацій із стандартизації
Написав Zhanna   
12.10.2016

      Звернення керівників міжнародних організацій із стандартизації до Всесвітнього Дня стандартів (ЗАВАНТАЖИТИ).

Останє оновлення ( 12.10.2016 )
 
10 жовтня - День стандартизації та метрології
Написав Zhanna   
10.10.2016
Останє оновлення ( 10.10.2016 )
 
З 1 листопада набуває чинності ряд національних стандартів на мережі опалення, кабелі тощо
Написав Zhanna   
07.10.2016

    Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 29 вересня 2016 р. № 287 Про прийняття нормативних документів України, гармонізованих з міжнародними та європейськими нормативними документами"(ЗАВАНТАЖИТИ)

   Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 29 вересня 2016 р. № 286 "Про внесення змін до наказів № 207 та № 208 від 25 грудня 2015 р."(ЗАВАНТАЖИТИ)
 
В Україні прийнято Закон «Про оцінку впливу на довкілля»
Написав Zhanna   
07.10.2016
    4 жовтня 2016 р. Верховна Рада прийняла Закон України «Про оцінку впливу на довкілля» (законопроект №2009а-д)(ЗАВАНТАЖИТИ).

    Закон визначає «вплив на довкілля», як будь-які наслідки планованої діяльності для довкілля, в тому числі наслідки для безпечності життєдіяльності людей та їхнього здоров’я, флори, фауни, біорізноманіття, грунту, повітря, води, клімату, ландшафту, природних територій та об’єктів, історичних пам'яток та інших матеріальних об'єктів чи для сукупності цих факторів, а також наслідки для об’єктів культурної спадщини чи соціально-економічних умов, які є результатом зміни цих факторів. Закон зобов’язує компанії, які бажають працювати на тій чи іншій території обов’язково пройти оцінку впливу на довкілля. Крім того, закон забезпечує участь громадкості в обговоренні і розвитку територій. Так, наприклад, якщо інвестор планує будівництво нафтопереробного або хімічного виробництва біля населеного пункту, то після прийняття цього закону він повинен пройти обговорення з громадськістю, одержати заключення екологів щодо впливу виробництва на довкілля, і тільки після цього починати будівництво.

Останє оновлення ( 07.10.2016 )
 
ДП «Полтавастандартметрологія» розроблено проект стандарту щодо світильників вмонтованих
Написав Zhanna   
04.10.2016

    ДП «Полтавастандартметрологія» розроблено проект першої редакції національного стандарту України ДСТУ IЕC 60598-2-2:201__(EN 60598-2-2:2012, IDT) " СВІТИЛЬНИКИ Частина 2-2. Додаткові вимоги Світильники вмонтовані"(Завантажити).

  

   Пояснювальна записка до проекту стандарту (Завантажити).

 

   Повідомлення щодо оприлюднення проекту національного стандарту України (Завантажити)

Останє оновлення ( 05.10.2016 )
 
В Україні пропонується повністю заборонити фосфатну хімію
Написав Zhanna   
04.10.2016

      У Верховній Раді України 26.09.2016 р. зареєстрований проект Закону України № 5182 «Про основи здійснення державного регулювання синтетичних миючих засобів та товарів побутової хімії»(ЗАВАНТАЖИТИ). Законопроектом пропонується з 1 січня 2017 року заборонити виробництво, імпорт та реалізацію на ринку на митній території України синтетичних миючих засобів та товарів побутової хімії з вмістом фосфатів (загальний фосфор). За порушення вимоги щодо заборони виробництва, імпорту та реалізацію на ринку на митній території України синтетичних миючих засобів та товарів побутової хімії з вмістом фосфатів законопроектом пропонується до суб'єктів господарювання застосовувати фінансові санкції у вигляді штрафу.

 

Останє оновлення ( 04.10.2016 )
Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Всього 190 - 210 з 1225
 
Статистика
Останні новини
Анонси
Терміни
 
Технічне регулювання - правове регулювання відносин у сфері встановлення, застосування та виконання обов'язкових вимог до продукції або пов'язаних з нею процесів, систем і послуг, персоналу та органів, а також перевірка їх дотримання шляхом оцінки відповідності та/або ринкового нагляду.
 
Стандартизація – діяльність, по встановленню правил і характеристик з метою їх добровільного багаторазового використання, спрямована на досягнення впорядкованості в сферах виробництва і обігу продукції і підвищенні конкурентоспроможності продукції, робіт та послуг. Ця діяльність проявляється в розробці, опублікуванні та застосуванні стандартів.
 
Сертифікація – процедура, за допомогою якої визнаний в установленому порядку орган документально засвідчує відповідність продукції, послуг чи систем управління встановленим законодавством вимогам.
 
Оцінка відповідності – доказування, що встановлені вимоги до продукції, процесу, системи, особи або органу виконано шляхом випробування, здійснення контролю або сертифікації.
 
Метрологія – це наука про вимірювання, методи і засоби забезпечення їх єдності і способи досягнення необхідної точності.
© 2017 ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПОЛТАВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ»
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.