Навігація
Головна
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Путівник по сайту
--------------------
ДП «Полтавастандартметрологія»
Кременчуцька філія
Послуги з метрології
Послуги з стандартизації
Послуги з сертифікації
Оцінка відповідності
Послуги по випробуванню продукції
Послуги з сертифікації СУ
Організація семінарів та конкурсів
Наукова діяльність
Щодо світлодіодної (LED) продукції
Публічні закупівлі
Вакансії
--------------------
Довідник з технічого регулювання
Новини країн-членів СОТ
Споживачеві Полтавщини
Конкурси
Електронна громадська приймальня
Нормативно-правова база
Інформаційні ресурси
Взаємодія
Опитування
Доступ до публічної інформації
Методичні рекомендації НАЗК
Фотогалерея
Українська мова 
Головна
Уряд затвердив Порядок здійснення комплексних планових заходів державного нагляду
Написав Zhanna   
31.05.2017

    Уряд затвердив Порядок здійснення комплексних планових заходів державного нагляду (контролю), який встановлює процедуру проведення планового заходу державного нагляду (контролю) комплексно - одночасно всіма органами державного нагляду, до планів яких включено суб'єкта господарювання. Документом встановлено, що якщо суб'єкт господарювання на відповідний плановий період включений до планів здійснення заходів державного нагляду (контролю) одночасно кількох органів державного нагляду, відповідні планові заходи здійснюються комплексно - одночасно всіма органами державного нагляду (контролю).

   Постанова КМУ від 24 травня 2017 р. № 350 "Про затвердження Порядку здійснення комплексних планових заходів державного нагляду (контролю)"(ЗАВАНТАЖИТИ)

Останє оновлення ( 02.06.2017 )
 
Органи державного нагляду теж перевірять на дотримання законодавства
Написав Zhanna   
31.05.2017

     Уряд  затвердив Порядок проведення перевірок додержання вимог Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності"(ЗАВАНТАЖИТИ).

     Постанова КМУ від 24 травня 2017 р. № 361 «Деякі питання проведення перевірок органів державного нагляду (контролю)»(ЗАВАНТАЖИТИ).

Останє оновлення ( 31.05.2017 )
 
Уряд затвердив Технічний регламент енергетичного маркування кондиціонерів повітря
Написав Zhanna   
30.05.2017

     Уряд прийняв рішення, відповідно до якого всі кондиціонери повітря в Україні реалізовуватимуть разом з енергетичними етикетками європейського зразка. Це передбачено постановою щодо затвердження технічного регламенту енергетичного маркування кондиціонерів повітря, прийнятою у рамках виконання взятих на себе Україною зобов'язань відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

   Постанова КМУ від 24.05.2017 р. N 360 "Про затвердження Технічного регламенту енергетичного маркування кондиціонерів повітря"(ЗАВАНТАЖИТИ)

Останє оновлення ( 30.05.2017 )
 
Затверджено Технічний регламент енергетичного маркування телевізорів
Написав Zhanna   
30.05.2017

     Уряд прийняв рішення, відповідно до якого всі телевізори в Україні реалізовуватимуть разом з енергетичними етикетками європейського зразка. Це передбачено постановою щодо затвердження технічного регламенту енергетичного маркування телевізорів, прийнятою у рамках виконання взятих на себе Україною зобов'язань відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Також постановою передбачається, що постачальники та розповсюджувачі цього побутового обладнання будуть зобов'язані включати інформацію про клас енергоефективності продукції до рекламних матеріалів.

   Постанова КМУ від 24.05.2017 р. N 359 "Про затвердження Технічного регламенту енергетичного маркування телевізорів"(ЗАВАНТАЖИТИ)

 

Останє оновлення ( 30.05.2017 )
 
Уряд затвердив Технічний регламент радіообладнання
Написав Zhanna   
30.05.2017

     Рішення щодо затвердження Технічного регламенту радіообладнання прийняте на виконання вимог Угоди про асоціацію Україна - ЄС. Зазначений документ встановлює вимоги до радіообладнання, яке надається на ринку та вводиться в експлуатацію в Україні незалежно від форми постачання, включаючи реалізацію радіообладнання дистанційним способом. Затверджений Технічний регламент радіообладнання з урахуванням особливостей національного законодавства повністю відповідає положенням Директиви 2014/53/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 16 квітня 2014 року про гармонізацію законодавства держав-членів щодо постачання на ринок радіообладнання і скасування Директиви 1999/5/ЄС, зокрема, щодо вимог до радіообладнання, процедур оцінки відповідності, надання на ринку та введення в експлуатацію радіообладнання, зобов'язань суб'єктів господарювання, ринкового нагляду, вимог до призначених органів та процедур їх призначення.

   Постанова КМУ  від 24.05.2017 р. N 355 "Про затвердження Технічного регламенту радіообладнання"(ЗАВАНТАЖИТИ)

 

 

Останє оновлення ( 30.05.2017 )
 
Чи варто захоплюватися напоями на штучній основі?
Написав Zhanna   
29.05.2017

 Влітку традиційно зростають обєми продажу безалкогольних напоїв, особливо полюбляють газовану смакоту діти. Проте, далеко не всі знають про те, що фахівці рекомендують звести вживання газованих напоїв до мінімуму, це пов’язано з тим, що їх вкрай рідко виготовляють на натуральній основі.

Зокрема, консервант бензоат натрію (Е211), бензойну кислоту Е-210 і бензоат калію Е-212 вводять у напої в якості бактерицидного і протигрибкового засобу, що дозволяє збільшити термін придатності харчових продуктів у кілька разів. Ці речовини хоча й дозволені до застосування в харчовій промисловості багатьох країн, в тому числі й в Україні, вступаючи в реакцію з вітаміном С, утворюють бензол, канцерогенну речовину. До того ж, вони знищують всі бактерії підряд, в тому числі й корисні, порушуючи міклофлору в кишківнику.

Останє оновлення ( 29.05.2017 )
Детальніше...
 
Останні накази щодо прийняття та скасування стандартів
Написав Zhanna   
29.05.2017

   Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 25 травня 2017 р. № 124 "Про внесення зміни до наказу від 25 грудня 2015 р. № 209"(ЗАВАНТАЖИТИ)

   Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 25 травня 2017 р. № 123 "Про внесення змін до наказу № 439 від 27 грудня 2016 р."(ЗАВАНТАЖИТИ)
 
Принято за осову законопроект про зелений туризм
Написав Zhanna   
24.05.2017

     23 травня 2017р. ВРУ прийнято за основу проект Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про особисте селянське господарство” щодо розвитку сільського зеленого туризму”(ЗАВАНТАЖИТИ).

 

    Метою законодавчої ініціативи є юридичне визначення поняття сільського зеленого туризму, і тим самим чітке розмежування підприємницької та не підприємницької діяльності в сфері туристичної діяльності, що здійснюється в сільській місцевості, а також забезпечення державної підтримки цієї форми діяльності сільських мешканців шляхом організації для них фахової підготовки та перепідготовки членів особистого селянського господарства у сфері сільського зеленого туризму. Даним законопроектом, зокрема,  пропонується юридичне визначення поняття сільського зеленого туризму шляхом внесення змін до Закону України “Про особисте селянське господарство”,  доповнивши частину першу статті 7 підпунктом шістнадцятим такого змісту: “добровільно надавати за плату або безоплатно послуги у сфері сільського зеленого туризму, а саме послуги з розміщення (проживання) не більше ніж на 10 місць, харчування, а також організації дозвілля й заходів, пов’язаних із використанням майна особистого селянського господарства, місцевими звичаями і традиціями гостинності”.

Останє оновлення ( 24.05.2017 )
 
Новий стандарт ISO на управління в організації
Написав Zhanna   
23.05.2017

    Опубліковано новий міжнародний стандарт ISO 44001:2017 «Системи спільного управління діловими відносинами. Вимоги та структура», який визначає вимоги до ефективної ідентифікації, розробки та управління спільними діловими відносинами усередині організацій або між ними. Даний стандарт застосовний до приватних і громадських організацій всіх розмірів від великих транснаціональних корпорацій і державних організацій до некомерційних організацій і мікропідприємств.

 

Детальніше...
 
Останні накази про прийняття та скасування нормативних документів
Написав Zhanna   
24.05.2017

   Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 22 травня 2017 р. № 119 "Про внесення змін до наказу від 21 серпня 2015 р. № 101"(ЗАВАНТАЖИТИ)

   Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 22 травня 2017 р. № 118 "Про внесення змін до наказу від 27 квітня 2017 р. № 94"(ЗАВАНТАЖИТИ)

   Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 22 травня 2017 р. № 117 "Про відновлення дії національного нормативного документа"(ЗАВАНТАЖИТИ)  

 

Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 18 травня 2017 р. № 113 "Про подальше застосування національного нормативного документа"(ЗАВАНТАЖИТИ)

  Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 19 травня 2017 р. № 114 "Про скасування національних нормативних документів" (ЗАВАНТАЖИТИ)
Останє оновлення ( 24.05.2017 )
 
З'явився новий міжнародний стандарт щодо теплових характеристик вікон та дверей
Написав Zhanna   
22.05.2017

 Новий стандарт ISO 19467:2017 «Теплові характеристики вікон і дверей. Визначення коефіцієнта сонячного теплонадходження за допомогою сонячного імітатора» визначає метод вимірювання коефіцієнта сонячного теплонадходження вікон і дверей.

Останє оновлення ( 22.05.2017 )
Детальніше...
 
Розроблено стандарт ISO для освітніх організацій
Написав Zhanna   
22.05.2017

 ISO 21001 «Освітні організації. Системи управління для освітніх організацій. Вимоги з настановами щодо застосування» є стандартизованою системою управління, яка відповідає вимогам стандарту ISO 9001:2015 «Системи управління якістю». Стандарт надає загальний інструмент управління для освітніх організацій з метою поліпшення навчальних процесів і задоволення потреб та очікувань тих, хто користується їхніми послугами. Новий стандарт також допоможе освітнім установам запропонувати більш персоналізоване навчання . Зараз стандарт перебуває в стадіє обговорення, його планують опублікувати на початку наступного року. Стандарт ISO 21001 буде корисний для всіх видів освітніх послуг, від дитячого садка до закладів вищої освіти, професійно-технічних навчальних центрів і сервісів дистанційного навчання.

 
Шановні метрологи!
Написав Zhanna   
19.05.2017

      Щиро вітаємо Вас з професійним святом – Всесвітнім Днем метрології!

    Ваш нелегкий труд вимагає неабиякої скрупульозності, точності, терплячості та самовіддачі. Від Вашої щоденної праці без перебільшення залежить розвиток нашої держави, а значить і добробут кожного її громадянина. Тож зичимо Вам міцного здоров’я, оптимізму, успіхів на професійній ниві та достатку! Нехай у Вашому житті завжди буде вдосталь того, що не піддається жодним вимірюванням: радості, любові та щастя!

     

 

Останє оновлення ( 19.05.2017 )
 
20 травня – Всесвітній день метрології
Написав Zhanna   
18.05.2017

 20 травня міжнародне співтовариство відзначає Всесвітній день метрологіїнауки, яка вивчає вимірювання, способи досягнення їхньої єдності і необхідної точності. Цьогоріч він проходить під гаслом: «Вимірювання для транспорту». Як відомо, сучасні технології не стоять на місці і метрологія, як ніяка інша наука, зобов’язана постійно йти в ногу з часом, використовуючи останні технічні новинки.

Обов’язкове дотримання єдності та точності вимірювань повинно бути непорушним правилом для всіх без винятку підприємств та установ нашої держави! А споживачі повинні обовязково цікавитися, чи повірені засоби вимірювальної техніки, якими користується субєкт господарювання, що надає їм ту чи іншу послугу.

      Всіх, хто так чи інакше причетний до метрології, ми вітаємо зі святом та зичимо подальших успіхів на професійній ниві!

Останє оновлення ( 18.05.2017 )
Детальніше...
 
Інформація для операторів ринку харчових продуктів
Написав Zhanna   
16.05.2017

 22.07.2014р. було прийнято Закон України № 1602-VII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо харчових продуктів”, який набрав чинності 20.09.2015 року. В даному Законі зазначено, що Закон України “Про безпечність та якість харчових продуктів" викладено в новій редакції, а саме: ЗАКОН УКРАЇНИ “Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів”. Цим Законом визначено термін впровадження загальних гігієнічних вимог щодо поводження з харчовими продуктами, а саме:  до 20.09.2016 року – запроваджуються статті 41-51 даного Закону. Дані статті стосуються гігієнічних вимог до потужностей, приміщень, обладнання та інвентарю і т.д.

Крім того, низка виключень або можливість запровадити спрощену систему НАССР передбачена в даному Законі для закладів роздрібної торгівлі, закладів громадського харчування, кондитерських, пекарень.

Також даним Законом визначено термін впровадження системи НАССР:

- до 20.09.2017 р. - підприємства, які переробляють харчову продукцію , в складі яких є необроблені продукти тваринного походження : м'ясо-, молоко-, рибопереробні.

- до 20.09.2018 р. - підприємства, які переробляють харчову продукцію , в складі яких відсутні необроблені продукти тваринного походження : м'ясо-, молоко-, рибопереробні.

- до 20.09.2019 р. – малі потужності. З приводу консультацій по впровадженню систем управління звертатися за тел. (05322) 2-90-37.

Останє оновлення ( 16.05.2017 )
 
Новий стандарт ISO встановлює розміри одягу
Написав Zhanna   
16.05.2017

     Опубліковано новий міжнародний стандарт ISO 8559-1:2017 «Позначення розмірів одягу. Частина 1. Антропометричні визначення для вимірювання тіла». Стандарт ISO 8559-1:2017 містить опис антропометричних вимірювань, які можуть бути використані як основи для створення фізичних і цифрових антропометричних баз даних. Перелік вимірювань, зазначених у цьому документі, покликаний служити керівництвом для практикуючих фахівців в області одягу, яким необхідно застосовувати свої знання для вибору сегментів ринку для населення і створювати профілі розмірів і форм для розробки всіх видів одягу і манекенів відповідного розміру.

Останє оновлення ( 16.05.2017 )
Детальніше...
 
Про останні прийняття та скасування чинності нормативних документів
Написав Zhanna   
13.05.2017

  Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 11 травня 2017 р. № 110 "Про перенесення терміну скасування чинності в Україні національних та міждержавних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ)

   Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 11 травня 2017 р. № 109 "Про прийняття національних нормативних документів, гармонізованих з міжнародними нормативними документами, та скасування національних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ)

   Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 03 травня 2017 р. № 106 "Про прийняття національних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ)
 
В Україні впроваджується проект «Фермерські товари»
Написав Zhanna   
11.05.2017

     Проект «Фермерські товари» спрямований на розвиток невеликих українських фермерських господарств, які виробляють якісну продукцію, у тому числі перероблених і готових до продажу в супермаркеті. Серед головних критеріїв відбору учасників є виробництво продукції без ГМО і використання гормонів росту. Також тварини повинні знаходитися в максимально природних умовах, а виробники - строго дотримуватися санітарних норм. Виконання даних вимог буде перевірятися представниками проекту.  Крім того, виробники повинні будуть надати накладні та пакет документів, що підтверджують якість продукції: декларацію виробника, свідоцтво якості, карантинне і фітосанітарний свідоцтво та ін.  Старт проекту заплановано на жовтень 2017 року з пілотного проекту в Київській області. Метою проекту є відкриття торгових точок, де буде реалізовуватися якісна і свіжа продукція, вироблена українськими малими та середніми фермерами регіону. До груп продуктів, виробники яких можуть стати учасниками проекту, віднесені: свіже м'ясо, курятина, ковбасні вироби, молоко і кисломолочні вироби, сир, яйця, олію, мед, кондитерські вироби, а також джеми і варення.

Останє оновлення ( 11.05.2017 )
 
Про прийняття та скасування національних стандартів
Написав Zhanna   
11.05.2017

   Наказ ДП «УкрНДНЦ» від 28 квітня 2017 р. № 103 «Про прийняття національних нормативних документів України»(ЗАВАНТАЖИТИ)

   Наказ ДП «УкрНДНЦ» від 27 квітня 2017 р. № 102 «Про прийняття національних нормативних документів»(ЗАВАНТАЖИТИ)

   Наказ ДП «УкрНДНЦ» від 27 квітня 2017 р. №101 Про внесення змін до наказу № 52 від 24 лютого 2016 р. «Про внесення змін до наказу від 31 грудня 2015 р. № 220»(ЗАВАНТАЖИТИ)

   Наказ ДП «УкрНДНЦ» від 27 квітня 2017 р. №100 «Про скасування національних нормативних документів»(ЗАВАНТАЖИТИ)

   Наказ ДП «УкрНДНЦ» від 27 квітня 2017 р. №99 «Про внесення зміни до наказу № 236 від 11 серпня 2016 року»(ЗАВАНТАЖИТИ)
 
В липні набуде чинності національний стандарт на акумулятори та акумуляторні батареї
Написав Zhanna   
05.05.2017
 
Фахівці ДП "Полтавастандартметрологія" провели семінар, присвячений діяльності лабораторій
Написав Zhanna   
28.04.2017

    27 квітня на базі ДП «Полтавастандартметрологія» пройшов семінар на тему: «Вимоги до організації діяльності лабораторії. Зовнішній та внутрішній контроль якості проведення випробувань». У ньому взяли участь близько 30 представників з різних підприємств нашої області.

Останє оновлення ( 28.04.2017 )
Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Всього 190 - 210 з 1352
 
Статистика
Останні новини
Анонси
УВАГА! ПЛАН ЗАХОДІВ НА І ПІВРІЧЧЯ
 
Терміни
 
Технічне регулювання - правове регулювання відносин у сфері встановлення, застосування та виконання обов'язкових вимог до продукції або пов'язаних з нею процесів, систем і послуг, персоналу та органів, а також перевірка їх дотримання шляхом оцінки відповідності та/або ринкового нагляду.
 
Стандартизація – діяльність, по встановленню правил і характеристик з метою їх добровільного багаторазового використання, спрямована на досягнення впорядкованості в сферах виробництва і обігу продукції і підвищенні конкурентоспроможності продукції, робіт та послуг. Ця діяльність проявляється в розробці, опублікуванні та застосуванні стандартів.
 
Сертифікація – процедура, за допомогою якої визнаний в установленому порядку орган документально засвідчує відповідність продукції, послуг чи систем управління встановленим законодавством вимогам.
 
Оцінка відповідності – доказування, що встановлені вимоги до продукції, процесу, системи, особи або органу виконано шляхом випробування, здійснення контролю або сертифікації.
 
Метрологія – це наука про вимірювання, методи і засоби забезпечення їх єдності і способи досягнення необхідної точності.
© 2018 ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПОЛТАВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ»
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.