Навігація
Головна
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Путівник по сайту
--------------------
ДП «Полтавастандартметрологія»
Кременчуцька філія
Послуги з метрології
Послуги з стандартизації
Послуги з сертифікації
Оцінка відповідності
Послуги по випробуванню продукції
Послуги з сертифікації СУ
Організація семінарів та конкурсів
Наукова діяльність
Щодо світлодіодної (LED) продукції
Публічні закупівлі
Вакансії
--------------------
Довідник з технічого регулювання
Новини країн-членів СОТ
Споживачеві Полтавщини
Конкурси
Електронна громадська приймальня
Нормативно-правова база
Інформаційні ресурси
Взаємодія
Опитування
Доступ до публічної інформації
Методичні рекомендації НАЗК
Фотогалерея
Українська мова

 
Головна
В Україні видано стандарт, що допоможе оцінити екологічну дієвість підприємства
Написав Zhanna   
19.11.2017

    Багато організацій прагнуть усвідомити, продемонструвати та поліпшити свою екологічну дієвість. Цього можна досягти результативним управлінням тими складовими  діяльності, продукції та послуг, які можуть суттєво впливати на довкілля. В Україні видано стандарт, що описує  процес, який називають оцінюванням екологічної дієвості, що дозволяє організаціям вимірювати та оцінювати свою екологічну дієвість та обмінюватися інформацією стосовною екологічної дієвості, використовуючи її основні показники - ДСТУ ISO 14031:2016 «Екологічне управління. Оцінювання екологічної дієвості. Настанови».

Останє оновлення ( 01.12.2017 )
Детальніше...
 
Розроблено єдину форму протоколу про порушення в сфері безпеки харчових продуктів
Написав Zhanna   
17.11.2017

    Мінагрополітики розробило єдину форму протоколу про порушення законодавства у сфері безпеки та окремих показників якості харчових продуктів (ЗАВАНТАЖИТИ).

     Проект розроблений відповідно до статті 66 Закону «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, кормах, побічних продуктах тваринного походження, здоров'я і благополуччя тварин» (ЗАВАНТАЖИТИ), який набере чинностi з квiтня 2018 року.

Останє оновлення ( 16.11.2017 )
Детальніше...
 
Привітання працівникам радіо та телебачення
Написав Zhanna   
16.11.2017

    Прийміть найщиріші привітання з професійним святом – Днем радіо, телебачення та зв’язку! Своєю щоденною працею Ви створюєте інтелектуальний простір для розбудови України та громадянського суспільства, своєчасно інформуєте жителів області про все, що відбувається в регіоні, державі та світі, формуєте громадську думку, несете в народні маси "зерно доброго й вічного".

     Тож бажаємо Вам високих рейтингів, матеріального достатку, злагоди та гармонії в колективі та особистому житті. Зичимо невичерпного натхнення й надалі радувати нас новими творчими здобутками! Бажаємо Вам міцного здоров’я, подальших успіхів на професійній ниві, гострого пера, невичерпного натхнення, багато вдячних слухачів, глядачів та читачів!

Останє оновлення ( 15.11.2017 )
 
Всесвітній день якості-2017: «Якість трансформує»
Написав Zhanna   
16.11.2017

    Щороку у другий четвер листопада багатьма країнами світу відзначається Всесвітній день якості. Він був започаткований у 1990 році за ініціативи Європейської організації якості (незалежної некомерційної асоціації, що об’єднує 40 національних організацій якості європейських країн) та за підтримки Організації Об’єднаних Націй. Згодом тиждень, на який припадає цей день, був оголошений Європейським тижнем якості. Цьогоріч його гасло : «Якість трансформує».

 

Останє оновлення ( 28.11.2017 )
Детальніше...
 
Україна в 50 разів збільшила експорт печериць
Написав Zhanna   
15.11.2017

      Експорт свіжої печериці з України за 9 місяців 2017 року становив 279 тонн, що в 50 разів більше ніж за аналогічний період минулого року (5 тонн). Про це повідомило інформаційне агентство УНН. Таким чином експорт становив близько 1% обсягу виробництва грибів в країні, відзначили в агентстві. Географія експорту не надто різноманітна, як і невелика кількість експортерів. Так, 79% грибів (220 т) вирушили в Молдову, а 20% (56 тонн) було продано в Білорусь. Решта країн поділили 1%, що залишився. Всього одна поставка здійснена до Румунії, і по одній поставці (літаком) - в Ізраїль і Кувейт.Середня ціна реалізації, як зазначається, становила 23,6 грн/кг (без ПДВ). Повідомляється, що за весь 2016 рік Україна експортувала 40 тонн печериці.

Останє оновлення ( 15.11.2017 )
 
Що «зашифровано» під сортом ковбаси?
Написав Zhanna   
16.11.2017

      Як обрати якісну ковбасу? Це питання цікавить практично кожного, адже як не крути, повністю обійтися без цього популярного продукту харчування неможливо. Державний нагляд за якістю харчової продукції давно відмінено, тож споживачам залишається орієнтуватися лише на інформацію на споживчому маркуванні та добре ім’я виробника, який зарекомендував себе з позитивного боку.

      Отже, читаючи етикетку, перш за все слід звернути увагу до якого сорту належать ті чи інші ковбасні вироби, а це може бути вищий, перший або другий сорт. Далеко не всі розуміють, що «сортність» ковбас свідчить не про їхні смакові властивості і тим більше не про свіжість, йдеться саме про склад ковбаси. Тобто споживач повинен розуміти, за що він платить? За виріб, який на 100% складається з м’яса чи за домішані до нього крохмаль, крупу, сою, свинячу шкіру.

Останє оновлення ( 27.11.2017 )
Детальніше...
 
З 2019 року набудуть чинності нові ДСТУ на страховий фонд,водонагрівачі, побутову техніку тощо
Написав Zhanna   
14.11.2017

   Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 07 листопада 2017 р. № 354 "Про прийняття національного нормативного документа, зміни до національного нормативного документа та скасування національного нормативного документа"(ЗАВАНТАЖИТИ)

Останє оновлення ( 14.11.2017 )
 
Продовжено термін чинності ГОСТів на папір, целюлозу, картон, парафін, паливо та інші нафтопродукти
Написав Zhanna   
10.11.2017

    Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 06 листопада 2017 р. № 350 "Про перенесення терміну скасування чинності в Україні міждержавних нормативних документів (ЗАВАНТАЖИТИ)

 
Сир і сирний продукт – не одне й теж!
Написав Zhanna   
08.11.2017

 Купуючи ту чи іншу продукцію, не лінуйтеся читати дані, наведені на її маркуванні. Незважаючи на те, що інформації на цю тему не бракує, далеко не всі розуміють, що придбали спред чи молочно-рослинну суміш замість вершкового масла, і мова тут іде не лише про невідповідність за якісними показниками, а й про кардинально інше походження продукції. Якщо масло – це продукт, виготовлений винятково з молочних вершків, із загальним вмістом молочного жиру від 61,5 % до 88,8 % (в усякому разі так повинно бути відповідно до вимог законодавства), то основою для всього іншого служить рослинний жир, який було піддано процесу гідрогенізації та переетерифікації. Цій речовині властиво мертвим вантажем осідати в наших судинах, з роками провокуючи появу інсультів, інфарктів та онкологічних недугів.

Теж саме можна сказати й про сир та продукт сирний, згущенку та продукт згущений, сметану та продукт сметанний, який часто позначають, як «сметанка» .

Останє оновлення ( 08.11.2017 )
Детальніше...
 
У 2018 році набуває чинності ДСТУ на роликові підшипники для залізниці
Написав Zhanna   
07.11.2017

    З 1 березня 2018 року набирає чинності новий ДСТУ на роликові підшипники для залізниці. 

  Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 26 жовтня 2017 р. № 335 "Про прийняття національного нормативного документа та скасування національного нормативного документа"(ЗАВАНТАЖИТИ)

З 1 березня 2018 року набирає чинності ДСТУ на роликові підшипники для залізниці

З 1 березня 2018 року набирає чинності ДСТУ на роликові підшипники для залізниці

Останє оновлення ( 07.11.2017 )
 
Перенесено термін скасування ГОСТів на моторні оливи, мастила та шкіру
Написав Zhanna   
07.11.2017

   Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 02 листопада 2017 р. № 346 "Про перенесення терміну скасування чинності в Україні міждержавних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ)

  Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 02 листопада 2017 р. № 345 "Про перенесення терміну скасування чинності в Україні міждержавних нормативних документів" (ЗАВАНТАЖИТИ)
Останє оновлення ( 07.11.2017 )
 
Україна увійшла в топ-5 світових постачальників меду
Написав Zhanna   
06.11.2017

 Україна з початку року експортувала 46,2 тис тонн меду вартістю $86,9 млн. Про це свідчать дані Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (FAO). Більше всього українського меду закупили США - на $23,2 млн, Німеччина - $21,1 млн та Польща - $12,3 млн. На частку цих країн припадає понад 65% експорту. Таким чином, за останні 5 років Україна наростила експорт меду в чотири рази. Це дозволило їй увійти в топ-5 найбільших світових постачальників цілющого продукту. Також лідерами ринку з постачання меду є Китай, Аргентина, В’єтнам та Індія. Величезним імпортером меду стали країни Євросоюзу. Саме на них припадає більше половини світових закупок цієї корисної смакоти. За даними ФАО, об’єм світового ринку меду становить 1,6-1,7 млн тонн, з яких 35-40% експортується. Об’єми глобальної торгівлі медом перевищують $2,2 млрд.

 Усі бажаючі можуть замовити хімічний аналіз меду у Науково-дослідному випробувальному центрі харчової продукції ДП «Полтавастандартметрологія». Застосування газорідинної та високоефективної рідинної хроматографії дозволяє визначити увесь спектр цукрів, завдяки чому виявляється не лише якість меду, але й його походження. Окрім цього, у Випробувальному центрі визначають кислотність меду, а також діастазну активність та вміст гідрометилфурфурола, що дозволяє виявити підробку та визначити чи піддавали цей продукт нагріванню, яке негативно впливає на його цілющі властивості. Звертатися за телефоном у Полтаві (0532) 60-27-09.

 

Останє оновлення ( 06.11.2017 )
 
Перенесено термін скасування ряду ГОСТів
Написав Zhanna   
03.11.2017

   Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 30 жовтня 2017 р. № 343 "Про перенесення терміну скасування чинності в Україні міждержавних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ)

   Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 30 жовтня 2017 р. № 342 "Про перенесення терміну скасування чинності в Україні міждержавних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ)

   Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 26 жовтня 2017 р. № 334 "Про перенесення терміну скасування чинності в Україні міждержавних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ)

   Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 26 жовтня 2017 р. № 333 "Про перенесення терміну скасування чинності в Україні міждержавних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ)

   Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 26 жовтня 2017 р. № 332 "Про перенесення терміну скасування чинності в Україні міждержавних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ
 
Продовжено термін чинності ГОСТів на мастила, текстильні вироби, якість грунту, зернові та бобові
Написав Zhanna   
01.11.2017

     Наказами ДП "УкрНДНЦ" продовжено термін чинності міждержавних стандартів (ГОСТ):

на мастила, технічні оливи та суміжну з ними продукцію  - наказ ДП "УкрНДНЦ" від 26 жовтня 2017 р. № 332 "Про перенесення терміну скасування чинності в Україні міждержавних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ);

    на вироби текстильної промисловості, гуму - наказ ДП "УкрНДНЦ" від 26 жовтня 2017 р. № 333 "Про перенесення терміну скасування чинності в Україні міждержавних нормативних документів", наказ ДП "УкрНДНЦ" від 30 жовтня 2017 р. № 342 "Про перенесення терміну скасування чинності в Україні міждержавних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ);

    на якість грунту - наказ ДП "УкрНДНЦ" від 26 жовтня 2017 р. № 334 "Про перенесення терміну скасування чинності в Україні міждержавних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ);

   на зернові, бобові культури та продукти їх переробляння - наказ ДП "УкрНДНЦ" від 30 жовтня 2017 р. № 343 "Про перенесення терміну скасування чинності в Україні міждержавних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ).
Останє оновлення ( 08.11.2017 )
 
Про вимоги законодавства щодо фасування товарів
Написав Zhanna   
01.11.2017

     Нагадуємо, що набули чинності зміни до Технічного регламенту щодо деяких товарів, які фасують за масою та об'ємом у готову упаковку (Постанова КМУ від 18.01.2017 р. №23) (ЗАВАНТАЖИТИ).

  Рішення прийняте з метою уникнення суперечностей під час проведення метрологічного нагляду. Документом передбачається поширення сфери дії зазначеного регламенту на упаковані одиниці з постійним номінальним вмістом, що містять товари, які призначені для продажу та, зокрема, марковані знаком відповідності. Крім того, акцентовано увагу на добровільності застосування знака відповідності.

    Технічний регламент щодо деяких товарів, які фасують за масою та об`ємом у готову упаковку"(ЗАВАНТАЖИТИ)

 
З наступного року перевірки підприємств стануть ефективнішими
Написав Zhanna   
01.11.2017

      За даними, наведеними в інтервю голови Держпродспоживслужби України Володимира Лапи, яке оприлюднив сайт www.agropolit.com, на сьогоднішній день систему управління безпечності харчових продуктів (НАССР) впроваджено на 362 підприємствах, ще 867 об’єктів повинні впровадити її в 2018 році. Як відомо, до 20 вересня 2017 року НАССР мали освоїти лише великі виробники продукції тваринного походження. У 2018 році це стосуватиметься усіх великих підприємств, а в 2019 році – всіх без винятку операторів харчового ринку.

    У наступному році Держпродспоживслужба планує збільшити кількість та покращити оперативність перевірок субєктів господарювання (протягом 2-3 днів після скарги споживача). Розмір штрафу складає для юридичних осіб від 30 до 75 мінімальних заробітних плат, а для фізичних осіб-підприємців – від 3 до 15 мінімальних заробітних плат. Як покарання можливе і призупинення виробничих потужностей. Наприклад, у Польщі в період обовязкового впровадження HACCP закрилися від 70 до 80% підприємств, які не впоралися із впровадженням цієї системи управління. На думку Володимира Лапи лише в столиці 80% закладів харчування не відповідають санітарно-гігієнічним нормам, що дає підстави для невтішних роздумів.

    З усіх питань, що стосуються розробляння та впровадження систем управління звертатися до відділу сертифікації систем управління ДП «Полтавастандартметрологія» за тел. (05322) 2-90-37.

Останє оновлення ( 01.11.2017 )
 
Транс-жири – небезпека 20-го століття
Написав Zhanna   
06.11.2017

     На жаль, людство не завжди використовує передові наукові відкриття лише собі на благо. Так сталося і з розробкою нобелівського лауреата хіміка Поля Сабатьє, який в 1909 році вперше провів гідрогенізацію (процес приєднання водню до ненасичених зєднань). Згодом цей процес почали активно використовувати у харчовій промисловості для затвердіння рідких рослинних та тваринних жирів. Так з’явився перший маргарин. Зараз продукти гідрогенізації можна зустріти всюди: це спреди, майонези, цукерки, вафлі, крекери, пончики, печиво, торти та інша випічка на маргарині. Загалом у багатьох кондитерських виробах вміст транс-жирів складає від третини до половини від загальної кількості жиру! Гідрогенізовані жири містяться у псевдомаслі, сметанних та сирних продуктах, які заполонили нашу торгівельну мережу. Повно транс-жирів і в снеках, чіпсах, картоплі-фрі ...

    Проблема в тому, що гідрогенізовані жири мають спотворену молекулярну структуру, нехарактерну для природних сполук. Вбудовуючись в клітини нашого організму, вони порушують клітинний метаболізм (обмін речовин), перешкоджають повноцінному живленню клітин і сприяють накопиченню токсинів, що стає причиною багатьох захворювань. Температура плавлення жирів, які зазнали змін на молекулярному рівні, перевищує температуру людського тіла, а це перешкоджає їх нормальному виведенню з організму. Тож це «досягнення» хімічної промисловості намертво осідає на стінках наших судин, закупорюючи їх та перешкоджаючи нормальному руху крові, накопичується в клітинах печінки та підшлункової залози…

Останє оновлення ( 08.11.2017 )
Детальніше...
 
В Україні набув чинності стандарт на мікробіологічні дослідження меду і продуктів бджільництва
Написав Zhanna   
30.10.2017

      1 жовтня 2017 року набув чинності національний сандарт ДСТУ 8684:2016 «Мед і продукти бджільництва. Готування проб і розведень для мікробіологічного досліджування». Цей стандарт поширюється на мед і продукти бджільництва, зокрема обніжжя бджолине (пилок квітковий) і його суміші, молочко маточне бджолине, отруту-сирець бджолину, прополіс (бджолиний клей), віск бджолиний пасічний. У документі викладена суть методу дослідження, встановлені принципи та правила готування проб і розведень для мікробіологічного досліджування меду й інших продуктів бджільництва. Також стандарт встановлює вимоги щодо безпеки та охорони довкілля під час готування досліджуваних проб, вихідної суспензії та подальших розведень меду і продуктів бджільництва для мікробіологічного досліджування.

Останє оновлення ( 07.11.2017 )
 
Про затвердження Зміни N 6 до національного класифікатора України ДК 003:2010
Написав Zhanna   
26.10.2017
Останє оновлення ( 07.11.2017 )
 
В жовтні набуває чинності новий стандарт на гіпсокартонні плити
Написав Zhanna   
27.10.2017
 
Для тих, хто бажає торгувати з ЄС
Написав Zhanna   
02.11.2017

      Усім, хто бажає експортувати одяг та взуття до країн Євросоюзу, пропонуємо ознайомитися з відповідним посібником, оприлюдненим Міністерством економічного розвитку та торгівлі України (ЗАВАНТАЖИТИ)

Останє оновлення ( 08.11.2017 )
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Всього 190 - 210 з 1463
 
Статистика
Останні новини
Анонси
Терміни
 
Технічне регулювання - правове регулювання відносин у сфері встановлення, застосування та виконання обов'язкових вимог до продукції або пов'язаних з нею процесів, систем і послуг, персоналу та органів, а також перевірка їх дотримання шляхом оцінки відповідності та/або ринкового нагляду.
 
Стандартизація – діяльність, по встановленню правил і характеристик з метою їх добровільного багаторазового використання, спрямована на досягнення впорядкованості в сферах виробництва і обігу продукції і підвищенні конкурентоспроможності продукції, робіт та послуг. Ця діяльність проявляється в розробці, опублікуванні та застосуванні стандартів.
 
Сертифікація – процедура, за допомогою якої визнаний в установленому порядку орган документально засвідчує відповідність продукції, послуг чи систем управління встановленим законодавством вимогам.
 
Оцінка відповідності – доказування, що встановлені вимоги до продукції, процесу, системи, особи або органу виконано шляхом випробування, здійснення контролю або сертифікації.
 
Метрологія – це наука про вимірювання, методи і засоби забезпечення їх єдності і способи досягнення необхідної точності.
© 2019 ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПОЛТАВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ»
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.