Навігація
Головна
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Путівник по сайту
--------------------
ДП «Полтавастандартметрологія»
Кременчуцька філія
Послуги з метрології
Послуги з стандартизації
Послуги з сертифікації
Оцінка відповідності
Послуги по випробуванню продукції
Послуги з сертифікації СУ
Організація семінарів та конкурсів
Наукова діяльність
Щодо світлодіодної (LED) продукції
Публічні закупівлі
Вакансії
--------------------
Довідник з технічого регулювання
Новини країн-членів СОТ
Споживачеві Полтавщини
Конкурси
Електронна громадська приймальня
Нормативно-правова база
Інформаційні ресурси
Взаємодія
Опитування
Доступ до публічної інформації
Методичні рекомендації НАЗК
Фотогалерея
Українська мова

 
Головна
Транс-жири – небезпека 20-го століття
Написав Zhanna   
06.11.2017

    На жаль, людство не завжди використовує передові наукові відкриття лише собі на благо. Так сталося і з розробкою нобелівського лауреата хіміка Поля Сабатьє, який в 1909 році вперше провів гідрогенізацію (процес приєднання водню до ненасичених зєднань). Згодом цей процес почали активно використовувати у харчовій промисловості для затвердіння рідких рослинних та тваринних жирів. Так з’явився перший маргарин. Зараз продукти гідрогенізації можна зустріти всюди: це спреди, майонези, цукерки, вафлі, крекери, пончики, печиво, торти та інша випічка на маргарині. Загалом у багатьох кондитерських виробах вміст транс-жирів складає від третини до половини від загальної кількості жиру! Гідрогенізовані жири містяться у псевдомаслі, сметанних та сирних продуктах, які заполонили нашу торгівельну мережу. Повно транс-жирів і в снеках, чіпсах, картоплі-фрі ...

    Проблема в тому, що гідрогенізовані жири мають спотворену молекулярну структуру, нехарактерну для природних сполук. Вбудовуючись в клітини нашого організму, вони порушують клітинний метаболізм (обмін речовин), перешкоджають повноцінному живленню клітин і сприяють накопиченню токсинів, що стає причиною багатьох захворювань. Температура плавлення жирів, які зазнали змін на молекулярному рівні, перевищує температуру людського тіла, а це перешкоджає їх нормальному виведенню з організму. Тож це «досягнення» хімічної промисловості намертво осідає на стінках наших судин, закупорюючи їх та перешкоджаючи нормальному руху крові, накопичується в клітинах печінки та підшлункової залози…

Останє оновлення ( 08.11.2017 )
Детальніше...
 
В Україні набув чинності стандарт на мікробіологічні дослідження меду і продуктів бджільництва
Написав Zhanna   
30.10.2017

     1 жовтня 2017 року набув чинності національний сандарт ДСТУ 8684:2016 «Мед і продукти бджільництва. Готування проб і розведень для мікробіологічного досліджування». Цей стандарт поширюється на мед і продукти бджільництва, зокрема обніжжя бджолине (пилок квітковий) і його суміші, молочко маточне бджолине, отруту-сирець бджолину, прополіс (бджолиний клей), віск бджолиний пасічний. У документі викладена суть методу дослідження, встановлені принципи та правила готування проб і розведень для мікробіологічного досліджування меду й інших продуктів бджільництва. Також стандарт встановлює вимоги щодо безпеки та охорони довкілля під час готування досліджуваних проб, вихідної суспензії та подальших розведень меду і продуктів бджільництва для мікробіологічного досліджування.

Останє оновлення ( 07.11.2017 )
 
Про затвердження Зміни N 6 до національного класифікатора України ДК 003:2010
Написав Zhanna   
26.10.2017
Останє оновлення ( 07.11.2017 )
 
В жовтні набуває чинності новий стандарт на гіпсокартонні плити
Написав Zhanna   
27.10.2017
 
Для тих, хто бажає торгувати з ЄС
Написав Zhanna   
02.11.2017

     Усім, хто бажає експортувати одяг та взуття до країн Євросоюзу, пропонуємо ознайомитися з відповідним посібником, оприлюдненим Міністерством економічного розвитку та торгівлі України (ЗАВАНТАЖИТИ)

Останє оновлення ( 08.11.2017 )
 
Продовжено термін чинності міждержавних стандартів (ГОСТ) на паливо
Написав Zhanna   
26.10.2017

  наказом ДП «УкрНДНЦ» від 20 жовтня 2017 р. № 323 "Про перенесення терміну скасування чинності в Україні міждержавних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ) продовжено до 01.01.2019 р. термін чинності міждержавних стандартів (ГОСТ) на паливо.

Останє оновлення ( 26.10.2017 )
 
З 2019 року набудуть чинності нові стандарти на велосипеди, сільськогосподарські і землерийні машини
Написав Zhanna   
24.10.2017

     Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 17 жовтня 2017 р. № 320 "Про прийняття національних нормативних документів, гармонізованих з європейськими нормативними документами, скасування чинності національних нормативних документів та міждержавного нормативного документа в Україні"(ЗАВАНТАЖИТИ)

Останє оновлення ( 24.10.2017 )
 
З 2018 року набувають чинності стандарти на сталь та поновлювальні джерела енергії
Написав Zhanna   
24.10.2017

    Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 13 жовтня 2017 р. №317 "Про прийняття національних нормативних документів, гармонізованих з європейськими та міжнародними нормативними документами, національного нормативного документа та скасування національного нормативного документа"(ЗАВАНТАЖИТИ)

Останє оновлення ( 24.10.2017 )
 
Читаймо інформацію на маркуванні зубної пасти
Написав Zhanna   
23.10.2017

    За даними вчених, в середньому за своє життя людина поневолі «з’їдає» не менше 2,5 кілограмів зубної пасти. Тож добре якщо її склад максимально безпечний для організму..

     До речі, цікаво, що до найдавніших рецептів зубних паст, які було знайдено ще під час розкопок у Стародавньому Єгипті, входили попіл нутрощів корови та товчена шкаралупа яєць (джерело кальцію), товчена пемза та сечовина (останній компонент мав виконувати роль природного відбілювача, адже містив аміак).

    Сучасні засоби для очищення та відбілювання зубів набагато ефективніші, але досягнення хімічної промисловості дуже часто виходять людям «боком», тому варто не лінуватися та читати склад продукції, яку ми купуємо.

Останє оновлення ( 23.10.2017 )
Детальніше...
 
Україна збільшила експорт ягід до ЄС в 1,8 рази
Написав Zhanna   
20.10.2017

    Імпорт ягід, фруктів та горіхів у підготовленому вигляді в Євросоюз із України стрімко зріс з 2013 року до 39,4 тисяч тонн в 2016 році. Про це з посиланням на Український клуб аграрного бізнесу повідомив сайт "БізнесЦензор". Поставки за перше півріччя в 2017 році склали 16,7 тис. тонн, що в 1,8 рази більше аналогічного показника 2016 року і в 3,5 рази більше, ніж в 2013 році (4,7 тис. тонн). За сім місяців 2017 року більше всього з України в ЄС експортували полуниць та суниць 34,2% на $3,15 млн, а також малину, ожину, шовковицю, смородину 65,8% на $6 млн. Протягом останніх років українські підприємства наростили експорт полуниці в ЄС з $442 тис. в 2013 році до $1,3 млн в минулому році. За перше півріччя 2017 року об’єм полуниці в грошовому еквіваленті склав $1,45 млн, і за рік може перевищити $2 млн. Вартість експорту малини, ожини бузини, смородини також стрімко зросла з $1,2 млн в 2013 році до $14,5 млн в минулому році. За перше півріччя 2017 року експорт цих видів ягід склав $5,4 млн, що в 2,16 рази перевищує показники аналогічного періоду 2016 року ($2,5 млн). Ці показники перевищують пятирічні в 10 разів ($533 тис).

Останє оновлення ( 23.10.2017 )
 
Щоб не мати проблем, краще заздалегідь потурбуватися про технічні умови та споживче маркування
Написав Zhanna   
21.10.2017

       В усьому цивілізованому світі, саме нормативний документ, на відповідність якому виготовлено продукцію, слугує доказовою базою щодо гарантій її якості та безпечності.

     Тож одне із завдань, яке нині стоїть перед ринковим наглядом - це уважно стежити, щоб технічні умови, за якими виготовляють продукцію, відповідали усім вимогам законодавства.

     Фахівці державного підприємства «Полтавастандартметрологія» надають методичну допомогу з розроблення технічних умов (далі ТУ) з подальшим внесенням їх до Головного фонду технічних умов України та бази даних «Технічні умови України».

Останє оновлення ( 30.10.2017 )
Детальніше...
 
Пропонуємо виробникам послуги з інформаційного обслуговування!
Написав Zhanna   
21.10.2017

  Звернувшись до державного підприємства «Полтавастандартметрологія» Ви завжди зможете отримати «найсвіжіші» документи у сфері стандартизації, метрології, оцінки відповідності та випробувань продукції.

Останє оновлення ( 30.10.2017 )
Детальніше...
 
З 1 червня 2018 року набувають чинності національні стандарти по енергозбереженню
Написав Zhanna   
19.10.2017
 
Продукція й послуги мають відповідати стандартам!
Написав Zhanna   
14.10.2017

     Останнім часом окремі некомпетентні ЗМІ активно поширюють інформацію про те, що незабаром в Україні буде повністю відмінено всі стандарти і до продукції та послуг більше не висуватимуться жодні вимоги.. Ця хибна думка набула популярності після того як 13 вересня, в рамках Угоди про асоціацію між Україною і Євросоюзом, на засіданні Уряду було схвалено проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про стандартизацію». Законопроектом передбачено внесення змін до 127 законодавчих актів (8 кодексів та 119 законів) і пропонується виключити положення стосовно: обов’язковості застосування національних стандартів; погодження проектів національних стандартів з державними органами; нормативно-правового регулювання відносин, пов'язаних із розробленням стандартів і технічних умов підприємств, установ та організацій.

      Тож недобросовісним ділкам, які з метою одержання надприбутків, фальсифікують продукцію, використовують при її виробництві небезпечні матеріали і заборонені технології, вигідно поширювати чутки про те, що нині всі нормативні документи скасовано і виробникам більше непотрібні ні стандарти, ні технічні умови. Та насправді це зовсім не так.

Останє оновлення ( 24.10.2017 )
Детальніше...
 
14 жовтня - Всесвітній День стандартів
Написав Zhanna   
13.10.2017

     Щороку 14 жовтня всі країни - члени Міжнародної організації по стандартизації ISO, Міжнародної електротехнічної комісії IEC та Міжнародної Спілки по електрозв’язку ITU, а також вся світова науково-технічна спільнота відзначають Всесвітній день стандартів, як день визнання важливості робіт по стандартизації. Свою історію цей день започаткував у далекому 1946 році, саме тоді в Лондоні в приміщенні Інституту цивільних інженерів відкрилася конференція національних організацій по стандартизації. Результатом її роботи стало заснування Міжнародної організації по стандартизації ISO (з грецької isos - рівний), яка успішно працює по сьогоднішній день. А щорічно відзначати Всесвітній день стандартів запропонував Президент ІSО пан Фарук Сунтер (Туреччина) у 1970-му році, для того, щоб підкреслити важливість стандартизації для всієї світової економіки, активізувати її роль, як основного помічника не тільки промисловості, торгівлі, а й урядів і споживачів усього світу.

      Цьогоріч Всесвітній день стандартів проходить під девізом: «Стандарти роблять міста розумнішими».

Останє оновлення ( 11.10.2017 )
Детальніше...
 
Привітання працівникам харчової галузі!
Написав Zhanna   
13.10.2017

     В третю неділю жовтня відзначають день працівників харчової промисловості. ДП «Полтавастандартметрологія» вітає всіх працівників цієї галузі з професійним святом!

       Усвідомлюємо, що саме від Вашої щоденної праці великою мірою залежить те, наскільки якісним, безпечним і смачним буде наш щоденний стіл. Продукцію харчових підприємств України знають не лише вітчизняні споживачі, а й країн близького та далекого зарубіжжя.

      Тож висловлюємо Вам свою глибоку шану і щиру подяку! Ми завжди раді співпрацювати з кожним із Вас і готові всіляко сприяти, аби харчові підприємства нашого краю були успішними, сильними й  конкурентоспроможними.

       Бажаємо Вам міцного здоров’я, достатку, стабільності, впевненості у завтрашньому дні. Нехай втілюються у життя всі Ваші найсміливіші задуми, а робота приносить, як моральне, так і матеріальне задоволення!

Останє оновлення ( 13.10.2017 )
 
Вітаємо членів обласної асоціації "Полтавахліб"зі святом!
Написав Zhanna   
13.10.2017
Останє оновлення ( 11.10.2017 )
 
Привітання з Днем стандартизації та метрології!
Написав Zhanna   
09.10.2017
Останє оновлення ( 09.10.2017 )
 
Новий міжнародний стандарт на кондиціонери
Написав Zhanna   
09.10.2017

   Опубліковано новий міжнародний стандарт ISO 15042:2017 «Спліт-система кондиціонування повітря з багаторазовою циркуляцією і повітро-повітряні теплові насоси. Випробування і оцінка робочих характеристик». Новий документ визначає експлуатаційні випробування, стандартні умови і методи випробувань для визначення номінальної потужності і ефективності кондиціонерів з повітряним охолодженням і повітряно теплових насосів.

Детальніше...
 
Що входить до складу косметичних засобів
Написав Zhanna   
06.10.2017
     Як уже було сказано, купуючи засоби для догляду за волоссям та шкірою необхідно уважно читати інформацію на маркуванні. Хоча на багатьох виробах вони нанесені наскільки дрібним шрифтом, що розібрати щось доволі складно. Отже, яких компонентів слід остерігатися? Про це піде мова в наступному матеріалі.
Останє оновлення ( 06.10.2017 )
Детальніше...
 
Обираємо безпечний шампунь
Написав Zhanna   
05.10.2017

 Цікаво, що більшість покупців обирають засоби догляду за шкірою та волоссям керуючись хибними уявленнями про їхні властивості. Наприклад, хороший шампунь, на думку більшості, має якомога сильніше пінитися, миттєво робити волосся невагомо-пухнастим та мати приємний стійкий аромат, яким голова ще довго пахнутиме навіть після того, як Ви її ретельно виполоскали. Насправді ж, все з точністю до навпаки. Чим сильніше піноутворення, тим більше в миючому засобі лауреату сульфат натрію, це досить потужна хімічна сполука, якій під силу розчинити не лише бруд на голові, а й плями мазуту на деталях машини. Тож не дивно, що вона руйнує захисний прошарок жиру на шкірі та плівку, яка захищає волосся від забруднень, а за одно й нівечить його структуру. В результаті порушується природний жировий обмін в епідермісі. Таким чином, щоб волосся виглядало доглянутим, людині доведеться мити голову практично щодня, що безумовно вигідно виробникам.

Останє оновлення ( 05.10.2017 )
Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Всього 190 - 210 з 1447
 
Статистика
Останні новини
Анонси
Терміни
 
Технічне регулювання - правове регулювання відносин у сфері встановлення, застосування та виконання обов'язкових вимог до продукції або пов'язаних з нею процесів, систем і послуг, персоналу та органів, а також перевірка їх дотримання шляхом оцінки відповідності та/або ринкового нагляду.
 
Стандартизація – діяльність, по встановленню правил і характеристик з метою їх добровільного багаторазового використання, спрямована на досягнення впорядкованості в сферах виробництва і обігу продукції і підвищенні конкурентоспроможності продукції, робіт та послуг. Ця діяльність проявляється в розробці, опублікуванні та застосуванні стандартів.
 
Сертифікація – процедура, за допомогою якої визнаний в установленому порядку орган документально засвідчує відповідність продукції, послуг чи систем управління встановленим законодавством вимогам.
 
Оцінка відповідності – доказування, що встановлені вимоги до продукції, процесу, системи, особи або органу виконано шляхом випробування, здійснення контролю або сертифікації.
 
Метрологія – це наука про вимірювання, методи і засоби забезпечення їх єдності і способи досягнення необхідної точності.
© 2018 ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПОЛТАВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ»
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.