Навігація
Головна
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Путівник по сайту
--------------------
ДП «Полтавастандартметрологія»
Кременчуцька філія
Послуги з метрології
Послуги з стандартизації
Послуги з сертифікації
Оцінка відповідності
Послуги по випробуванню продукції
Послуги з сертифікації СУ
Організація семінарів та конкурсів
Наукова діяльність
Щодо світлодіодної (LED) продукції
Публічні закупівлі
Вакансії
--------------------
Довідник з технічого регулювання
Новини країн-членів СОТ
Споживачеві Полтавщини
Конкурси
Електронна громадська приймальня
Нормативно-правова база
Інформаційні ресурси
Взаємодія
Опитування
Доступ до публічної інформації
Методичні рекомендації НАЗК
Фотогалерея
Українська мова 
Головна
Обережно! Нітрати!
Написав Zhanna   
03.04.2017
    З приходом весни на ринках та в продуктових крамницях починається справжній «овочево-фруктовий бум», адже втомлений від авітамінозу організм, прагне поповнити запаси вітамінів. Тож нам до нестями хочеться похрумтіти свіженьким огірочком, поласувати червонощоким помідором чи приготувати салат з великою кількістю свіжої зелені. Дещо пізніше до «молоденьких» овочів приєднаються перші фрукти: черешні, полуниці, суниці. Ми купуємо це все, їмо самі й годуємо своїх дітей. Хоча й знаємо, що такі плоди містять більше нітратів, ніж корисних речовин.
Останє оновлення ( 31.03.2017 )
Детальніше...
 
В Україні буде запроваджено сертифікат походження риби
Написав Zhanna   
31.03.2017

      За даними галузевих асоціацій та експертів у 2015 році незаконний вилов риби склав більше 200 тис. тонн проти легального вилову у 80 тис. Тому гостро постало питання впровадження інструменту для унеможливлення реалізації браконьєрської риби, тим самим відкривши нові ніші для легальних виробників. Таким інструментом стане обов’язковий сертифікат походження вилучених водних біоресурсів (сертифікат походження риби).

Останє оновлення ( 31.03.2017 )
Детальніше...
 
Уряд затвердив новий Техрегламент обмеження використання небезпечних речовин в обладнанні
Написав Zhanna   
30.03.2017

     Уряд затвердив новий Технічний регламент обмеження використання деяких небезпечних речовин в електричному та електронному обладнанні. Документом передбачено встановлення:

·                          вимог щодо обмеження використання небезпечних речовин в електричному та електронному обладнанні з метою сприяння охороні здоров'я людини і довкілля;

·           обов'язків суб'єктів господарювання; процедури оцінки відповідності електричного та електронного обладнання вимогам Технічного регламенту;

·                   вимог до складення декларації, маркування відповідності та здійснення державного ринкового нагляду щодо введеного в обіг електричного та електронного обладнання;

·                допустимих значень концентрації небезпечних речовин в електричному та електронному обладнанні.

     Технічний регламент розроблено на основі Директиви 2011/65/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 8 червня 2011 р. про обмеження використання деяких небезпечних речовин в електричному та електронному обладнанні і максимально відповідає її вимогам.

 
Скасування ряду ГОСТів перенесено
Написав Zhanna   
28.03.2017

Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 23 березня 2017 р. №53 "Про перенесення терміну скасування чинності міждержавних нормативних документів в Україні"(ЗАВАНТАЖИТИ)

Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 23 березня 2017 р. №52 "Про перенесення терміну скасування чинності міждержавних нормативних документів в Україні"(ЗАВАНТАЖИТИ)

Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 23 березня 2017 р. № 50 "Про перенесення термінів скасування чинності міждержавних нормативних документів в Україні"(ЗАВАНТАЖИТИ)

Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 23 березня 2017 р. № 49 "Про перенесення терміну скасування чинності міждержавних нормативних документів в Україні"(ЗАВАНТАЖИТИ)
 
Ми повинні знати, що ми п’ємо
Написав Zhanna   
31.03.2017

      Як відомо, вода, яку ми вживаємо щодня, неабияк впливає на стан нашого здоров’я, адже наш організм на 80% складається саме з неї. Тож вода бере участь у всіх фізіологічних та біохімічних процесах, які в ньому відбуваються. Проте, далеко не всім щастить споживати якісну питну воду і з настанням весни, ця проблема загострюється, адже саме о цій порі, після танення снігів та повеней, в грунтові води потрапляє додаткова порція шкідливих речовин.

Останє оновлення ( 12.04.2017 )
Детальніше...
 
Фахівці ДП «Полтавастандартметрологія» повернулися з тренінгу, який проходив у Пекіні
Написав Zhanna   
23.03.2017

    Днями фахівці науково-дослідного випробувального центру електричних ламп та технологічного обладнання (ЦВЕЛ), що діє на базі ДП «Полтавастандартметрологія», повернулися з триденного тренінгу, який проходив у столиці Китаю. До Пекіну їх запросили як учасників міжнародних міжлабораторних порівняльних випробувань, які проводилися наприкінці минулого року. ЦВЕЛ з честю пройшов ці випробування, ще раз підтвердивши точність результатів своїх вимірювань.

Детальніше...
 
Фахівці ДП «Полтавастандартметрологія» провели семінар з метрологічного забезпечення виробництва
Написав Zhanna   
23.03.2017

      23 березня на базі ДП «Полтавастандартметрологія» пройшов семінар на тему: «Актуальні питання метрологічного забезпечення виробництва та лабораторій». У ньому взяли участь більше 20 представників з різних підприємств нашої області.

      Відкрив семінар начальник відділу з оцінки відповідності засобів вимірювальної техніки ДП «Полтавастандартметрологія» Іван Кириленко, який ознайомив присутніх з особливостями нової редакції Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність». Зокрема, учасники засідання розглянули як законодавчо регульовані сфери діяльності, так і ті, що є нині добровільними, але мають неабияке значення для нормального функціонування кожного підприємства.

Останє оновлення ( 24.03.2017 )
Детальніше...
 
ДП «Полтавастандартметрологія» призначено органом з оцінки відповідності вимогам кількох ТР
Написав Zhanna   
22.03.2017

       Наказом Мінекономрозвитку № 400 від 16.03.2017 року ДП «Полтавастандартметрологія» призначено органом з оцінки відповідності на здійснення оцінки відповідності вимогам Технічного регламенту законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.01.2016р. №94, з присвоєним ідентифікаційним номером UA. TR.023  (ЗАВАНТАЖИТИ Наказ) .

       Наказом Мінекономрозвитку № 401 від 16.03.2017 року ДП «Полтавастандартметрологія» призначено органом з оцінки відповідності на здійснення оцінки відповідності вимогам Технічного регламенту з електромагнітної сумісності обладнання,  затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2015р.№1077, з присвоєним ідентифікаційним номером UA.TR.023 (ЗАВАНТАЖИТИ Наказ).

Останє оновлення ( 03.04.2017 )
 
Наказ Мінекономрозвитку N 341 "Про затвердження Зміни N 1 до національного класифікатора ДК 021:2015
Написав Zhanna   
21.03.2017
   Наказ Мінекономрозвитку України від 9 березня 2017 року N 341 "Про затвердження Зміни N 1 до національного класифікатора ДК 021:2015"(ЗАВАНТАЖИТИ)
 
З обігу будуть вилучені товари, які імітують продовольчі і становлять безпеку для споживачів
Написав Zhanna   
17.03.2017

     Уряд прийняв рішення вжити заходів щодо вилучення з обігу товарів, які імітують продовольчі товари та становлять загрозу для здоров'я та безпеки споживачів, особливо дітей. Відповідні зміни внесені до Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів. Постанова Уряду відповідає зобов'язанням України у сфері європейської інтеграції, у тому числі міжнародно-правовим, та праву Європейського Союзу в частині імплементації положень Директиви Ради 87/357/ЄEC від 25 червня 1987 р. про зближення законодавств держав-членів стосовно товарів, що не відповідають їх зовнішньому вигляду та становлять загрозу для здоров'я та безпеки споживачів.

Останє оновлення ( 17.03.2017 )
 
Фахівці ДП «Полтавастандартметрологія» взяли участь у круглому столі до Дня захисту прав споживачів
Написав Zhanna   
16.03.2017

       15 березня в Полтавському університеті економіки і торгівлі пройшов вже традиційний круглий стіл присвячений Всесвітньому дню захисту прав споживачів. Цьогоріч його девіз: «Права споживачів  в цифрову епоху».

     В роботі засідання взяли участь, як представники самого вищого навчального закладу (а серед них досвідчені хіміки та харчові технологи), так і фахівці державного підприємства «Полтавастандартметрологія», Держпродспоживслужби у Полтавській області, Полтавської торгово-промислової палати, Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської облдержадміністрації, громадської організації «Полтавський регіональний центр захисту прав споживачів», студенти та учні шкіл обласного центру.

Останє оновлення ( 16.03.2017 )
Детальніше...
 
Презентовано посібник з експорту одягу та взуття до ЄС
Написав Zhanna   
15.03.2017

    Мінекономрозвитку та Офіс з просування екcпорту презентували посібник з експорту одягу та взуття до ЄС.  Український центр сприяння інвестицій та торгівлі (ITFC) розробив посібник  "Експорт одягу та взуття до ЄС" на замовлення Міністерства економічного розвитку і торгівлі та сприяння і Офісу з просування експорту. Проект підтримало Посольство Королівства Нідерландів в Україні.    Практичне значення посібника - це  зібрання в одному документі найбільш істотної практичної інформації щодо експорту українського одягу і взуття до ЄС. Посібник містить простий, зрозумілий покроковий алгоритм виходу на європейський ринок, починаючи від оцінки готовності компанії до експорту, і закінчуючи тим, що має бути відображено в експортному контракті. Посібник орієнтовано на виробників одягу і взуття, однак описана в ньому модель може бути легко застосована і для підприємств інших галузей промисловості”.    

Посібник можна знайти за посиланням: http://bit.ly/2kmlXLb.

 
Остання інформація щодо прийняття та скасування національних стандартів
Написав Zhanna   
15.03.2017
Останє оновлення ( 14.03.2017 )
 
ДП «Полтавастандартметрологія» запрошує бажаючих повірити лічильники тепла
Написав Zhanna   
18.03.2017

 Лічильники тепла набувають останнім часом дедалі більшої популярності, адже зважаючи на шалені ціни на енергоносії, нікому не хочеться платити зайвого. З кожним днем все більше зявляється їх і у квартирах громадян. Як і будь-які лічильники, відповідно до вимог Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», ці витратоміри підлягають періодичній повірці один раз у 4 роки.

До державного підприємства «Полтавастандартметрологія» звертаються громадяни з проханням надати роз’яснення, чи варто довіряти оголошенням в газетах та інтернеті про те, що деякі комерційні фірми, беруться «швидко» або «недорого» повірити їм лічильники. Причому нерідко йдеться про транспортування цих приладів обліку за межі Полтавщини в сусідні області.

           

Останє оновлення ( 31.03.2017 )
Детальніше...
 
Стандарти IEC для заряджання акумуляторів електромобілів
Написав Zhanna   
13.03.2017

     Сьогодні у світі нараховується  більше 100 000 станцій заряджання акумуляторів електромобілів і гібридних авто і ця цифра продовжує активно зростати. Це обумовлено позитивною динамікою попиту на екологічно чисті і економічні електрокари. Аналітики очікують, що даний тренд може сприяти істотному спаду попиту на бензин до 2030 року. Одночасно з розвитком зарядних пристроїв підвищується і дальність ходу електромобілів на одному заряді акумулятора. Це обумовлено безперервним поліпшенням акумуляторних технологій на тлі реалізації численних науково-дослідних проектів в цій сфері.

    Стандартизацією систем зарядки електромобілів змінного і постійного струму в даний час займається Міжнародна електротехнічна комісія (IEC). Відповідні документи входять в серію стандартів IEC 61851. У них описуються загальні характеристики і умови експлуатації обладнання, принципи організації його підключення до автомобілів, а також цифрові інтерфейси між станціями зарядки і авто. Останній стандарт з цієї серії  -  IEC 61851-1 Ed.3.0 b:2017 "Кондуктивна система зарядки електромобіля. Частина 1. Загальні вимоги".

 

Детальніше...
 
Опубліковано оновлену інформацію про систему технічного регулювання, стандартизації та метрології
Написав Zhanna   
06.03.2017

    Серед іншого, документ висвітлює питання щодо сучасного стану технічного регулювання та стандартизації в Україні. Наприклад, надається законодавча база в цій сфері, описуються функції уповноваженого центрального органа виконавчої влади у сфері технічного регулювання  - Мінекономрозвитку України та національного органа стандартизації – ДП «УкрНДНЦ», а також наводиться низка заходів, які були здійснені в Україні з метою приведення національного законодавства у сфері технічного регулювання  відповідно до вимог законодавства ЄС.

Інформація про систему технічного регулювання, стандартизації, метрології та метрологічної діяльності в Україні на лютий 2017 року (ЗАВАНТАЖИТИ)

 
Новий міжнародний стандарт гарантує якість фармацевтичних допоміжних речовин
Написав Zhanna   
03.03.2017

     Підтримка високої якості фармацевтичних допоміжних речовин має ключове значення з точки зору забезпечення безпеки, якості та ефективності лікарських засобів. Це обумовлено тим, що допоміжні речовини доповнюють фармакологічно активні речовини в складі лікарських засобів і використовуються для переміщення активного лікарського засобу до тієї ділянки тіла, де він повинен надавати лікувальну дію. Іншими словами, ці речовини запобігають занадто ранньому використанню того чи іншого активного лікарського засобу. Також вони допомагають активним препаратам розпадатися на досить дрібні частинки, щоб ті могли проникати в потік крові якомога швидше, або просто покращують зовнішній вигляд певного лікарського препарату або його смак. Таким чином, без допоміжних речовин практично неможливо організовувати виробництво фармацевтичної продукції, оскільки вони є невід'ємною частиною ліків. Рекомендації по організації виробництва безпечних та якісних фармацевтичних допоміжних речовин надаються в стандарті NSF/IPEC/ANSI 363-2016 "Належна практика організації виробництва і контролю якості лікарських допоміжних речовин"

Детальніше...
 
Наказ Мінекономрозвитку N 260 "Про затвердження Зміни N 5 до національного класифікатора ДК 002:2004
Написав Zhanna   
01.03.2017
 
Новий стандарт ANSI встановлює вимоги безпеки щодо машин для лиття під тиском
Написав Zhanna   
27.02.2017

    Сьогодні на світовому ринку істотно зростає попит на обладнання для заливки розплавленого матеріалу методом інжекції в форму для лиття під тиском. Подібні ливарні машини застосовються для виготовлення автомобільних деталей, упаковки, побутової техніки, виробів медичного призначення, а також в електротехнічній та електронній промисловості. Перевагами зазначеного обладнання є низьке споживання електроенергії, мінімальна вартість обслуговування, низька тривалість виробничого циклу, а також високий рівень точності. Для досягнення належної ефективності та безпеки ливарних машин фахівці Американського національного інституту стандартів (ANSI) розробили  новий стандарт ANSI/PLASTICS B151.1-2017 "Ливарні машини для пластмас. Вимоги безпеки щодо машин для лиття під тиском". Документ встановлює вимоги безпеки для машин, що здійснюють лиття пластмас під тиском з горизонтальним (HCIMM) і вертикальним (VCIMM) зімкненням прес-форми.

Детальніше...
 
Знайомимося з нормативними документами
Написав Zhanna   
24.02.2017

    Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 20 лютого 2017 р. № 34 "Про внесення змін до наказу № 137 від 20 травня 2016 р. та скасування нормативного документа України"(ЗАВАНТАЖИТИ)

 

   Наказ Мінекономрозвитку від 16.02.2017 № 211 «Про затвердження Зміни № 2 до національного класифікатора України ДК 016:2010»(ЗАВАНТАЖИТИ)

 
Опубліковано новий міжнародний стандарт на випробування шкіри
Написав Zhanna   
24.02.2017

    Новий міжнародний стандарт ISO 17075-2:2017 (IULTCS/ IUC 18-2) «Шкіра. Хімічні методи випробувань. Визначення вмісту хрому (VI). Частина 2. Хроматографічний метод» встановлює метод визначення вмісту хрому (VI) в розчинах, вилужених зі шкіри за певних умов. Даний метод можна застосовувати для кількісного визначення вмісту хрому (VI) в шкірі до 3 мг/кг. Стандарт ISO 17075-2:2017 (IULTCS / IUC 18-2) застосовується до всіх типів шкіри. Перевагою хроматографічного методу, описаного у стандарті, є відсутність перешкод від кольору екстракту. У разі, коли зразок шкіри також випробовується за стандартом ISO 17075-1:2017 «Шкіра. Хімічні методи випробувань. Визначення вмісту хрому (VI). Частина 1. Колориметричний метод», то  результати будуть вважатися довідковими.

 
<< Початок < Попередня 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Наступна > Кінець >>

Всього 211 - 231 з 1339
 
Статистика
Останні новини
Анонси
УВАГА! ПЛАН ЗАХОДІВ НА І ПІВРІЧЧЯ
 
Терміни
 
Технічне регулювання - правове регулювання відносин у сфері встановлення, застосування та виконання обов'язкових вимог до продукції або пов'язаних з нею процесів, систем і послуг, персоналу та органів, а також перевірка їх дотримання шляхом оцінки відповідності та/або ринкового нагляду.
 
Стандартизація – діяльність, по встановленню правил і характеристик з метою їх добровільного багаторазового використання, спрямована на досягнення впорядкованості в сферах виробництва і обігу продукції і підвищенні конкурентоспроможності продукції, робіт та послуг. Ця діяльність проявляється в розробці, опублікуванні та застосуванні стандартів.
 
Сертифікація – процедура, за допомогою якої визнаний в установленому порядку орган документально засвідчує відповідність продукції, послуг чи систем управління встановленим законодавством вимогам.
 
Оцінка відповідності – доказування, що встановлені вимоги до продукції, процесу, системи, особи або органу виконано шляхом випробування, здійснення контролю або сертифікації.
 
Метрологія – це наука про вимірювання, методи і засоби забезпечення їх єдності і способи досягнення необхідної точності.
© 2018 ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПОЛТАВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ»
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.