Навігація
Головна
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Путівник по сайту
--------------------
ДП «Полтавастандартметрологія»
Кременчуцька філія
Послуги з метрології
Послуги з стандартизації
Послуги з сертифікації
Оцінка відповідності
Послуги по випробуванню продукції
Послуги з сертифікації СУ
Організація семінарів та конкурсів
Наукова діяльність
Щодо світлодіодної (LED) продукції
Публічні закупівлі
Вакансії
--------------------
Довідник з технічого регулювання
Новини країн-членів СОТ
Споживачеві Полтавщини
Конкурси
Електронна громадська приймальня
Нормативно-правова база
Інформаційні ресурси
Взаємодія
Опитування
Доступ до публічної інформації
Методичні рекомендації НАЗК
Фотогалерея
Українська мова

 
Головна
Оновлено стандарт ISO на какао-боби
Написав Zhanna   
15.01.2018

      

Всім відомо, що сировиною для виробництва шоколаду служать какао-боби. Zк відомо, для отримання високоякісної продукції необхідно використовувати максимально якісну вихідну сировину.  Гарантувати високу якість какао-бобів, що виготовляються на відповідних фермах, покликаний  міжнародний стандарт ISO 2451:2017 "Какао-боби. Специфікація і вимоги до якості", який був нещодавно оновлений. Текст документу містить вимоги до класифікації, відбору проб, методів випробувань, пакування та маркування какао-бобів з додатковими рекомендаціями, пов'язаними зі зберіганням і дезінсекцією. Документ охоплює всі аспекти цієї продукції: від розміру і кольору, до вмісту вологи, підготовки і класифікації бобів. Стандарт був оновлений з метою узгодження термінології, вимог і оцінки якості какао-бобів, оптимізації зусиль і скорочення часу, необхідного для ефективного тестування такої продукції, а  також сприяння подальшому полегшенню міжнародної торгівлі. Крім того, фахівці Міжнародної організації з стандартизації  (ISO) у співпраці з колегами з Європейського комітету зі стандартизації (CEN) ведуть розробку серії стандартів ISO 34101 "Стале та відстежуване какао", яка буде складатися з чотирьох частин. Ця серія охоплюватиме системи управління сталістю, ефективність виробництва, простежуваність і сертифікацію какао.

Останє оновлення ( 16.01.2018 )
 
Новий стандарт ISO дозволить зрозуміти, що робить харчової інгредієнт «натуральним»
Написав Zhanna   
15.01.2018

     До цього часу на міжнародному рівні не було узгодженого визначення «натурального» харчового інгредієнта. Які ж харчові інгредієнти можна вважати «натуральними»? На це питання відповість нова технічна специфікація ISO/TS 19657:2017 «Визначення та технічні критерії для харчових натуральних інгредієнтів». Новий стандарт розглядає визначення та технічні критерії (прийнятні  джерела, матеріали і процеси) для харчових натуральних інгредієнтів. Метою створення документа було надання всім зацікавленим сторонам, як працюючим у харчовій промисловості, так і профільним державним організаціям різних країн, інформації про необхідні критерії "натуральності" харчових інгредієнтів, на які можна посилатися на усіх рівнях. Ця технічна специфікація також пропонує механізми обміну інформацією між підприємствами про харчових інгредієнтів, які вважаються «натуральними», що має сприяти поширенню практики справедливого ведення бізнесу в харчовій промисловості і в сфері виробництва напоїв. Дія документу ISO/ТS 19657:2017 не поширюється на механізми донесення інформації про продукт до споживачів (наприклад, за допомогою етикеток на упаковках).

Останє оновлення ( 16.01.2018 )
 
Українські сири підкорюють міжнародні ринки
Написав Zhanna   
12.01.2018

   Український «Молочний альянс» здійснив перші поставки сирів до Обєднаних Арабських Еміратів та в США. Як повідомила прес-служба групи компаній «Молочний Альянс», перші поставки сирів до ОАЕ, виготовлених на Баштанському заводі, відбулися в кінці 2017 року. В цей же період тверді та плавлені сири Пирятинського сирзаводу (11 найменувань) «поїхали» до США.

 
Про перенесення набуття чинності деяких стандартів
Написав Zhanna   
10.01.2018

      Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 29 грудня 2017 р. № 501 "Про перенесення терміну надання чинності та перенесення терміну скасування чинності національних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ)

     Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 29 грудня 2017 р. № 500 "Про скасування національних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ) 

Останє оновлення ( 10.01.2018 )
 
Пришвидчіть впровадження системи НАССР!
Написав Zhanna   
09.01.2018

    Як відомо, торік в Україні набули чинності норми закону, що зобовязують потужності (крім малих), які провадять діяльність з харчовими продуктами, у складі яких є неперероблені інгредієнти тваринного походження, впровадити систему управління безпечністю харчових продуктів (НАССР). Стосується це не лише виробників, але і закладів громадського харчування: ресторанів, барів, кафе, їдалень, закусочних, піцерій, кулінарій, кіосків та інших закладів, які забезпечують харчуванням невизначену кількість фізичних осіб.

Детальніше...
 
Скористайтеся новими надходженнями до нашого фонду нормативних документів у грудні
Написав Zhanna   
04.01.2018

   Пропонуємо скористатися новими надходженнями до нашого фонду нормативних документів у грудні (ЗАВАНТАЖИТИ)

 
Наші ялинкові прикраси користуються попитом у світі
Написав Zhanna   
03.01.2018

   Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі України повідомила, що впродовж минулого року нашій державі вдалося збільшити експорт ялинкових прикрас на 34,2% - до $6,1 млн. Найбільшою популярністю закордоном користуються ялинкові прикраси із скла, їх купують 28 країн світу. Найбільше - Нідерланди, Німеччина та Польша. Крім того, українські ялинкові іграшки купують Великобританія, Грузія, Чехія, Латвія, Мальдиви та США.

Останє оновлення ( 03.01.2018 )
 
Останні накази про прийняття та скасування національних стандартів
Написав Zhanna   
28.12.2017

   Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 26 грудня 2017 р. № 466 "Про прийняття національних нормативних документів, гармонізованих з європейськими та міжнародними нормативними документами, та скасування чинності національних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ)

   Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 26 грудня 2017 р. № 465 "Про прийняття національних нормативних документів, гармонізованих з європейськими нормативними документами, та скасування чинності національних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ)

   Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 26 грудня 2017 р. № 464 "Про прийняття національних нормативних документів, гармонізованих з європейськими та міжнародними нормативними документами, скасування чинності національних нормативних документів та поправки до національного нормативного документа"(ЗАВАНТАЖИТИ)

   Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 22  грудня 2017 р. № 456 "Про прийняття національних нормативних документів, гармонізованих з європейськими та міжнародними нормативними документами, скасування чинності національних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ)

   Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 22 грудня 2017 р. № 453 "Про прийняття національних нормативних документів, гармонізованих з європейськими та міжнародними нормативними документами, скасування чинності національних нормативних документів, змін до національних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ)

Останє оновлення ( 02.01.2018 )
 
З нового року зміняться вимоги до продукції з какао і шоколаду
Написав Zhanna   
27.12.2017
    З 1 січня набере чинності Наказ Мінагрополітики № 157, що вводить у дію обов’язкові для всіх виробників вимоги до продуктів з шоколаду та какао. Зокрема, відтепер темний шоколад має містити не менше 35% какао-продуктів, в перерахунку на суху речовину. Молочний – як мінімум 25% та не менше 14% молокопродуктів. У білому ж шоколаді повинно бути понад 20% какао-масла та 14% - продуктів з молока. Якщо цей відсоток менший, продукція буде називатися «глазуровані цукерки» або ж «солодкі батончики». Також в шоколад дозволили додавати рослинний жир. З повним текстом Наказу можна ознайомитись натиснувши ЗАВАНТАЖИТИ
Останє оновлення ( 27.12.2017 )
 
Останні накази про прийняття та скасування національних стандартів
Написав Zhanna   
20.12.2017

   Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 18 грудня 2017 р. № 422 "Про прийняття національних нормативних документів, гармонізованих з міжнародними та європейськими нормативними документами, скасування національних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ)

  Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 18 грудня 2017 р. № 421 "Про внесення зміни до наказу від 30 листопада 2017 р. № 392"(ЗАВАНТАЖИТИ)

   Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 18 грудня 2017 р. № 420 "Про внесення змін до наказів від 15   листопада 2016 року № 379 та від 23 січня 2017 року № 7"(ЗАВАНТАЖИТИ)

   Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 14 грудня 2017 р. № 418 "Про перенесення терміну скасування чинності національних нормативних документів та міждержавних нормативних документів в Україні"(ЗАВАНТАЖИТИ)

 

   Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 13 грудня 2017 р. № 412 "Про перенесення терміну скасування чинності національного нормативного документа та міждержавних нормативних документів в Україні"(ЗАВАНТАЖИТИ)

 
В Україні почали діяти технічні регламенти енергетичного маркування пилососів і сушильних машин
Написав Zhanna   
19.12.2017

   Пилососи, що працюють від електромережі, у тому числі гібридні пилососи та пилососи з водяним фільтром, а також побутові барабанні сушильні машини вітчизняного та іноземного виробництва повинні реалізовуватися разом з енергетичними етікетками європейского зразка, які містять інформацію про клас енергетичної ефективності.

    Технічний регламент енергетичного маркування побутових барабанних сушильних машин, затверджений постановою Кабміну від 31 травня 2017 року № 380 >>>(ЗАВАНТАЖИТИ)

     Технічний регламент енергетичного маркування пилососів, затверджений постановою Каміна від 31 травня 2017 року № 381 >>>(ЗАВАНТАЖИТИ)

 

Останє оновлення ( 19.12.2017 )
Детальніше...
 
Як обрати якісні сухофрукти
Написав Zhanna   
18.12.2017

    З настанням холодної пори року ми починаємо активно купувати сухофрукти, адже за відсутності свіжих, вони бережуть нас від авітамінозу. Проте, споживачеві не завадить знати кілька «секретів», як обрати якісну, а головне максимально безпечну продукцію.

    Зокрема, памятайте, що сухофрукти не повиннні бути надто яскравими, бо це сушений продукт, а під час сушіння фрукти набувають тьмяного забарвлення. Яскраві кольори свідчать про те, що вони оброблені сірчаним ангідридом. Масова частка сірчаного ангідриду для сушеного винограду за вимогами стандартів не повинна перевищувати 0,01%, для зерняткових і кісточкових – 0,1%. Якщо бачите дуже яскраві абрикоси чи дуже прозорий виноград, це має насторожити, бо такі фрукти містять багато хімії.

    

Останє оновлення ( 15.12.2017 )
Детальніше...
 
Набув чинності технічний регламент енергетичного маркування кондиціонерів повітря
Написав Zhanna   
15.12.2017

    9 грудня 2017 року набрав чинності Технічний регламент енергетичного маркування кондиціонерів повітря, затверджений постановою КМУ від 24 травня 2017 року № 360 (ЗАВАНТАЖИТИ).

    Згідно з документом електричні кондиціонери вітчизняного та іноземного виробництва з номінальною потужністю, яка менше або дорівнює 12кВт, повинні реалізовуватися разом з енергетичними етикетками європейського зразка, які містять інформацію про клас енергетичної ефективності.

Останє оновлення ( 14.12.2017 )
Детальніше...
 
Останні накази про прийняття та скасування стандартів
Написав Zhanna   
14.12.2017

     Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 13 грудня 2017 р. №411 "Про прийняття національних нормативних документів, гармонізованих з європейськими та міжнародними нормативними документами"(ЗАВАНТАЖИТИ)

     Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 12 грудня 2017 р. № 409 "Про прийняття національних нормативних документів,  гармонізованих з європейськими та міжнародними нормативними документами, скасування чинності національних нормативних документів, зміни та поправок до національних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ)

    Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 08 грудня 2017 р. №403 "Про прийняття національних нормативних документів, скасування національних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ)

    Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 07 грудня 2017 р. № 402 "Про прийняття національних нормативних документів, гармонізованих з європейськими нормативними документами, скасування національних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ)

     Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 06 грудня 2017 р. № 399 "Про прийняття національних нормативних документів, гармонізованих з міжнародними та європейськими нормативними документами, скасування національних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ)

  Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 06 грудня 2017 р. №397 "Про перенесення терміну скасування чинності в Україні міждержавних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ)

   Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 06 грудня 2017 р. №396 "Про перенесення терміну скасування чинності в Україні міждержавних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ)

   Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 06 грудня 2017 р. №395 "Про перенесення терміну скасування чинності в Україні міждержавних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ)

   

Останє оновлення ( 15.12.2017 )
 
Перелік технічних умов, які вилучені з фонду у листопаді
Написав Zhanna   
13.12.2017

      Увага! Пропонуємо ознайомитися з переліком технічних умов, вилучених з фонду  ДП “Полтавастандартметрологія” у листопаді (ЗАВАНТАЖИТИ)

 
Експорт цукру зріс, внутрішнє споживання скоротилося
Написав Zhanna   
12.12.2017

       За 11 місяців поточного року українські виробники цукру експортували продукту на 64% більше, ніж за аналогічний період 2016 року. Обсяг реалізованого цьогоріч цукру склав 551,0 тис. т проти 335,25 тис. т за минулий рік. Про це повідомила керівник аналітичного відділу НАЦУ «Укрцукор» Руслана Бутило. За листопад 2017 року обсяги експортованого цукру збільшилися на 59% у порівнянні з показниками попереднього місяця та склали 67,2 тис. т продукту. Основними імпортерами українського цукру, за словами експерта НАЦУ, залишаються Туркменістан (14% поставок), Шрі-Ланка (14%), Швейцарія (12%), Азербайджан (11%) та Туреччина (10%). За словами Руслани Бутило, збільшення обсягів експорту цукру було зумовлено сприятливою ціновою ситуацією на світовому ринку на початку року та значним збільшенням виробництва цукру.

     «У 2016/2017 МР році виробництво цукру досягло 2,02 млн. т, при тому, що внутрішнє споживання скорочується з кожним роком.

Останє оновлення ( 12.12.2017 )
 
Оновлено вимоги ISO/IEC до компетенції випробувальних лабораторій
Написав Zhanna   
11.12.2017

     Найпопулярніший в світі міжнародний стандарт, який регламентує компетенції випробувальних та калібрувальних лабораторій  був оновлений з урахуванням останніх змін в умовах і практиці роботи таких лабораторій/ Міжнародний стандарт ISO/IEC 17025:2017 "Загальні вимоги до компетенції випробувальних та калібрувальних лабораторій" є свого роду "довідником" для лабораторій, які здійснюють операції калібрування і тестування в усьому світі.

    Стандарт ISO/IEC 17025:2017 допомагає полегшити співпрацю між лабораторіями та іншими організаціями, сприяючи визнанню результатів роботи лабораторій на міждержавному рівні. Протоколи випробувань і сертифікати, видають сертифікованими на відповідність вимогам стандарту ISO/IEC 17025:2017 лабораторіями, можуть пересилатися з однієї країни в іншу без необхідності проведення додаткових випробувань. Це, в свою чергу, має сприяти подальшій інтенсифікації міжнародної торгівлі.

Останє оновлення ( 11.12.2017 )
Детальніше...
 
Остання інформація про прийняття та скасування стандартів
Написав Zhanna   
11.12.2017
 
33 види нової продукції незабаром представлять харчові підприємства Полтавщини
Написав Zhanna   
07.12.2017

      6 грудня на базі ДП «Полтавастандартметрологія» відбулося засідання обласної дегустаційної комісії. Його метою було поставлення на виробництво нових видів продукції. Цього разу 9 підприємств області розробили 33 нові рецептури, які й представили на суд компетентних дегустаторів. Серед розробників «смачних новинок» 6 провідних хлібопекарних підприємств області та троє пивоварів.

Останє оновлення ( 07.12.2017 )
Детальніше...
 
Почав діяти технічний регламент енергетичного маркування телевізорів
Написав Zhanna   
06.11.2017

    Технічний регламент енергетичного маркування телевізорів, затверджений постановою КМУ від 24 травня 2017 року № 359 (ЗАВАНТАЖИТИ), вступив в силу 2 грудня 2017 року. Відповідно до технічного регламенту всі телевізори в Україні повинні реалізовуватися разом з енергетичними етикетками європейського зразка, які містять інформацію про клас енергетичної ефективності. Постачальник повинен надати разом з телевізором вітчизняного та іноземного виробництва друковану енергетичну етикетку та мікрофішу. Кожен телевізор у пунктах продажу повинен мати енергетичну етикетку, прикріплену на передній панелі. Ніщо не повинно закривати або зменшувати її видимість.

Останє оновлення ( 06.12.2017 )
Детальніше...
 
Про прийняття та скасування національних стандартів
Написав Zhanna   
06.12.2017

  Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 30 листопада 2017 р. № 392 "Про прийняття національних нормативних документів, гармонізованих з європейськими та міжнародними нормативними документами, та скасування чинності національних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ)

  Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 30 листопада 2017 р. № 391 "Про прийняття національних нормативних документів, гармонізованих з європейськими нормативними документами, та скасування чинності національних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ)

   Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 30 листопада 2017 р. № 389 "Про перенесення терміну скасування чинності в Україні міждержавних нормативних документів"Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 30 листопада 2017 р. № 389 "Про перенесення терміну скасування чинності в Україні міждержавних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ)

   Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 29 листопада 2017 р. № 384 "Про перенесення терміну скасування чинності в Україні міждержавних нормативних документів"Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 29 листопада 2017 р. № 384 "Про перенесення терміну скасування чинності в Україні міждержавних нормативних документів"(ЗАВАНТАЖИТИ)

  Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 28 листопада 2017 р. № 383 "Про прийняття національного нормативного документа та перенесення терміну скасування національного нормативного документа"(ЗАВАНТАЖИТИ)

   Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 27 листопада 2017 р. № 381 "Про прийняття національних нормативних документів, гармонізованих з європейськими нормативними документами, та скасування чинності національних нормативних документів" (ЗАВАНТАЖИТИ)

 

   Наказ ДП "УкрНДНЦ" від 27 листопада 2017р. № 380 "Про прийняття національних нормативних документів, гармонізованих з європейськими та міжнародними нормативними документами" (ЗАВАНТАЖИТИ)

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Всього 85 - 105 з 1390
 
Статистика
Останні новини
Анонси
УВАГА! ПЛАН ЗАХОДІВ НА І ПІВРІЧЧЯ
 
Терміни
 
Технічне регулювання - правове регулювання відносин у сфері встановлення, застосування та виконання обов'язкових вимог до продукції або пов'язаних з нею процесів, систем і послуг, персоналу та органів, а також перевірка їх дотримання шляхом оцінки відповідності та/або ринкового нагляду.
 
Стандартизація – діяльність, по встановленню правил і характеристик з метою їх добровільного багаторазового використання, спрямована на досягнення впорядкованості в сферах виробництва і обігу продукції і підвищенні конкурентоспроможності продукції, робіт та послуг. Ця діяльність проявляється в розробці, опублікуванні та застосуванні стандартів.
 
Сертифікація – процедура, за допомогою якої визнаний в установленому порядку орган документально засвідчує відповідність продукції, послуг чи систем управління встановленим законодавством вимогам.
 
Оцінка відповідності – доказування, що встановлені вимоги до продукції, процесу, системи, особи або органу виконано шляхом випробування, здійснення контролю або сертифікації.
 
Метрологія – це наука про вимірювання, методи і засоби забезпечення їх єдності і способи досягнення необхідної точності.
© 2018 ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПОЛТАВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ»
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.